Racjonalista - Strona głównaDo treści
Kompas wyborczy

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
13-10-2007 20:56Gosia (9452 punktów)Kompas wyborczy
Ocena 2 na 2
Zapewne niewielu na tym forum jest niezdecydowanych, ale może komuś się to przyda...
wybory2007.wp.pl/kalkulatorq.html?ticaid=149d7

Pozdrawiam.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Pandorra (1289 punktów)
Potwierdziło się PO najbardziej na TAK, PiS najbardziej na NIE.
Gosia (9452 punktów)
>Potwierdziło się PO najbardziej na TAK, PiS najbardziej na NIE.

To tak jak i ja.
Obejrzałam nowy spot antypisowski, ale jakoś humor mi się od tego nie poprawił...
www.pardon(*)20/swietne_wideo_przeciwko_pis

Pozdrawiam.
Zbysław Śmigielski (8639 punktów)
   Do wskazań kompasu, Gosiu, zwykłem dodawać poprawki: na dewiację, deklinację i dryf (plus lub minus) - wtedy kurs wychodzi tak jakby do celu (bo zawsze można jeszcze coś dodatkowo spieprzyć).
   Ale ogólnie, bez kompasu nie ma życia. Więc dzięki wielkie!
APawłowski (1150 punktów)
>   Do wskazań kompasu, Gosiu, zwykłem dodawać poprawki: na dewiację, deklinację i dryf (plus lub minus) - wtedy kurs wychodzi tak jakby do celu (bo zawsze można jeszcze coś dodatkowo spieprzyć).
>   Ale ogólnie, bez kompasu nie ma życia. Więc dzięki wielkie!
Dobra locja i mapa też się przydają, może jakiś sekstans jeszcze a najlepiej GPS.
16-10-2007 12:20 
 Ocena 2 na 2
Gosia (9452 punktów)

>Dobra locja i mapa też się przydają, może jakiś sekstant jeszcze a najlepiej GPS.

To już zdrowy rozsądek i poczucie realizmu nie wystarczą?

Pozdrawiam.
APawłowski (1150 punktów)
>To już zdrowy rozsądek i poczucie realizmu nie wystarczą?

Zdrowy rozsądek i poczucie realizmu każą zaopatrzyć się w narzędzia i pomoce nawigacyjne stosowne do podjęcia decyzji czy wyznaczenia kursu.
16-10-2007 16:22 
 Ocena 1 na 1
Zbysław Śmigielski (8639 punktów)
>>To już zdrowy rozsądek i poczucie realizmu nie wystarczą?
>Zdrowy rozsądek i poczucie realizmu każą zaopatrzyć się w narzędzia i pomoce nawigacyjne stosowne do podjęcia decyzji czy wyznaczenia kursu.

   Złemu nawigatorowi, jeśli utopią się narzędzia i pomoce, zdrowy rozsądek i poczucie realizmu nakazałyby utopić się także, natomiast dobry i bez tego sobie poradzi.

   Zapraszam na lekcje nawigacji.
Jacek Krysztofik (1390 punktów)
>   Złemu nawigatorowi, jeśli utopią się narzędzia i pomoce, zdrowy rozsądek i poczucie realizmu nakazałyby utopić się także, natomiast dobry i bez tego sobie poradzi.
   Navigare necesse est, vivere non est necesse. — Plutarch.

Agorafobia — nieuzasadniona niechęć do Gazety wyborczej.
Thorvoy (6588 punktów)
Courqua vodna! Wychodzi na to, że powinienem zagłosować na Polską Partię Pracy (77% zbieżnych odpowiedzi).

PiS w każdym razie na ostatnim miejscu z wynikiem 38%.

Nawiasem mówiąc, co to się porobiło. Wystarczy na dwa miesiące odwrócić wzrok od aktualności, a przesławna "Liga Polskich Roślin" transmutuje w "Ligę Prawicy Rzeczpospolitej".
michiko (596 punktów)
>Zapewne niewielu na tym forum jest niezdecydowanych, ale
>może komuś się to przyda...
>wybory2007.wp.pl/kalkulatorq.html?ticaid=149d7

Mi wyszło PPP-70% zbieżności...
Już wiem:pytania były tendencyjne.
G.K. (1679 punktów)
PO 68%, PiS 28% !
Tofik (5585 punktów)
W moim przypadku wygrał LiD z wynikiem 85%

"Bez bogów można żyć normalnie. BEZ ROZUMU - NIE!" Drobner
APawłowski (1150 punktów)
>W moim przypadku wygrał LiD z wynikiem 85%

Bismarck mawiał: "Kto za młodu nie był socjalistą, ten na starość będzie świnią"
Satanisław

>"Kto za młodu nie był socjalistą, ten na starość będzie świnią"<

A kto i na starość zostaje socjalistą, ten przez całe swe parszywe życie był złodziejem.
19-10-2007 07:47 
 Ocena 1 na 1
APawłowski (1150 punktów)
>>"Kto za młodu nie był socjalistą, ten na starość będzie świnią"<
>A kto i na starość zostaje socjalistą, ten przez całe swe parszywe życie był złodziejem.
>
W Twoim przypadku socjalizm został poddany aborcji wczesnoporonnej. Jesteś przykładem że Bismarck miał rację.
Patty Matheson (2087 punktów)
15% PO, 15% PiS, 15% LPR. Czy ja jestem jakaś Inna? Wydawało mi się, że wiem, kogo popieram... Na szczęście obiecanki-cacanki wyborcze (odpowiedzi partii na pytania) nie muszą być adekwatne do rzeczywistości.

Pozdrawiam.


And at the end of the sixth day god heard: "Not enough mana".
16-10-2007 12:29 
 Ocena 1 na 1
Gosia (9452 punktów)
>15% PO, 15% PiS, 15% LPR. Czy ja jestem jakaś Inna?

Oczywiście, że jesteś inna niż wszyscy inni.

Należy oczywiście zaznaczyć, że Kompas jest tylko zabawą. Pytania są dość wybiórcze (choć dotyczące najważniejszych spraw społecznych i gospodarczych). Poza tym można udzielać jedynie odpowiedzi "tak" lub "nie". Rzeczywistość często jest zdecydowanie bardziej skomplikowana.

Pozdrawiam.
Bolesław Słociński (16 punktów)
No cóż, chwalicie się to ja też się pochwalę. Wyszło, że 80% Liga Prawicy Rzeczpospolitej. To tylko potwierdza, że jestem w odpowiedniej partii - UPR...
Roman Czarnota-Bojarski (831 punktów)
PO - 70%
LiD - 70%
I co mam teraz zrobić? Rzucić monetą?
Chyba zagłosuje na PO - jestem z Warszawy i jak zagłosuje na Tuska to Jarusia będzie bardziej bolało
P.S. PiS - 30% - ostatnie miejsce
nieobecny
Mój wynik:

PO - 70% zbieżnych odpowiedzi
LiD - 70% zbieżnych odpowiedzi
Samoobrona RP - 70% zbieżnych odpowiedzi
Polska Partia Pracy - 70% zbieżnych odpowiedzi

Pozostałe partie:

* Polskie Stronnictwo Ludowe - 60%
* Liga Prawicy Rzeczpospolitej - 50%
* Prawo i Sprawiedliwość - 35%
Godlark (32 punktów)
Platforma Obywatelska - 90% zbieżnych odpowiedzi

Pozostałe partie:
# Lewica i Demokraci - 65%
# Polska Partia Pracy - 50%
# Polskie Stronnictwo Ludowe - 45%
# Liga Prawicy Rzeczpospolitej - 45%
# Samoobrona RP - 40%
# Prawo i Sprawiedliwość - 35%

Popieram dobrą partie:D

Usunięte na podstawie § 16 regulaminu forum.
placownik
placownik (17853 punktów)

   Zmień łamiącą regulamin sygnaturkę.

   Pozdrawiam


Niech strój słów podkreśla urodę myśli
aklim
Twoje poglądy najbardziej zgadzają się z programem:

Lewica i Demokraci - 90% zbieżnych odpowiedzi

Pozostałe partie:

Platforma Obywatelska - 70%
Polska Partia Pracy - 70%
Polskie Stronnictwo Ludowe - 65%
Samoobrona RP - 60%
Prawo i Sprawiedliwość - 40%
Liga Prawicy Rzeczpospolitej - 30%

tak jak myślałam
APawłowski (1150 punktów)
Czy znajdzie się w końcu ktoś komu trzeba schować dowód?
Patty Matheson (2087 punktów)
>Czy znajdzie się w końcu ktoś komu trzeba schować dowód?

Takie osoby nie potrzebują kompasu. Jako ta gwiazda betlejemska jaśnieje i im drogę wskazuje nie od dziś Sami-Wiecie-Kto.

Pozdrawiam.


And at the end of the sixth day god heard: "Not enough mana".
elfir (1058 punktów)
Szalenie stronniczy ten kompas. W badaniu wychodzi np.po 75 % na LiD i PO, a ktora partia jasnieje na środku? Tylko PO, a LiD znajduje się drobnym drukiem wśród reszty partii.
Volrath (3440 punktów)
Tak jak się spodziewałem:

Lewica i Demokraci - 80% zbieżnych odpowiedzi

Pozostałe partie:

* Platforma Obywatelska - 70%
* Polska Partia Pracy - 70%
* Polskie Stronnictwo Ludowe - 65%
* Samoobrona RP - 50%
* Liga Prawicy Rzeczpospolitej - 30%
* Prawo i Sprawiedliwość - 20%

Wynik tego, że światopoglądowo popieram LiD, a w zakresie gospodarki moje poglądy leżą gdzieś między LiD a PO (ekonomicznie moim zdaniem PO jest zbyt liberalny, a LiD z kolei trochę zbyt socjalny).

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365