 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 19 (przedawniony) | | 16-06-2016 | romaro | In vitro |
Poproszę tabletkę "dzień po" - Nie ma, będzie jutro. Czekać tylko jak zaczną budować place zabaw dla dzieci poczętych. Jak tak dalej pójdzie, to prezerwatywy kupisz tylko w zakładzie pogrzebowym. I to już nie będzie kondom, a worek na zwłoki. Smutne czasy idą. Teraz za in vitro się biorą.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 10 (przedawniony) | | 10-06-2016 | Curtiss Helldiver | Jak stracić mieszkanie za 5 tys. zł |
Cytat:Pożyczki, po których dłużnik przychodzi po mieszkanie Nieuczciwy pożyczkodawca, żerując na ciężkiej sytuacji życiowej swoich ofiar, dokonuje wyłudzenia. Wszystko zgodnie z literą prawa. Mechanizmy działania tzw. pożyczek za darmo i dramat osób, które zostały pozbawione mieszkań, w reportażu "Pulsu Polski". (źródło)Można wskazywać na głupotę/naiwność ludzi dających się nabierać naciągaczom, ale o wiele istotniejsze jest to, że w takich procederach biorą udział notariusze, którzy bez mrugnięcia okiem przyczyniają się do powodowania szkód swoich klientów. Notariuszy obowiązuje KODEKS ETYKI ZAWODOWEJ NOTARIUSZA czyli uchwała Krajowej Rady Notarialnej. Najwyraźniej jest to jeden z wielu przykładów tzw. martwego prawa, którego przestrzegania nikt nie kontroluje. Wysłałem e-maila do KRN z zapytaniem dlaczego nie kontrolują działań notariuszy i co zamierzają zrobić w związku z moim zawiadomieniem. Ciekawe czy dostanę jakąś odpowiedź, a jeśli tak, to jaka będzie. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 06-06-2016 | Arminius | Cytatów Czar-VIII. O niedoli ludu ruskiego i jego przyczynie |
Nathan Hannower 17 - wieczny historyk i talmudysta żydowski zamieszkały w Zasławiu, świadek powstania Chmielnickiego i autor napisanej później kroniki "Jawen Mecula" ("Bezdenne bagno), traktującej o powzszym zdarzeniu i prześladowaniu populacji żydowskiej przez zrewoltowanych Kozaków i lud ruski - pisał o doli żydowskiej tymi słowy:
"Z jednych zdarto skórę, a ciało rzucono psom na żer, innym obcięto ręce i nogi, a tułów rzucono na drogę; przez ich ciała przejeżdżały wozy i tratowały ich konie. Innym zadano tyle ran, że byli bliscy śmierci i rzucano ich na ulicę; nie mogąc rychło umrzeć, tarzali się we krwi, aż uszła ich dusza; innych grzebano żywcem. Dzieci zarzynano na łonie matek; wiele dzieci pocięto w kawały jak ryby. Kobietom ciężarnym rozpruwano brzuchy, a wydobyty płód zabijano w ich obliczu. Innym rozpruwano brzuchy i wsadzano żywego kota do wnętrza i tak zostawiano przy życiu, zaszywając brzuchy. Następnie obcinano im ręce, by nie mogły wyjąć tego kota. I wieszali niemowlęta na piersiach matek, inne nabijano na rożen, pieczono przy ogniu i przynoszono matkom, by jadły ich mięso. Częstokroć brali dzieci żydowskie i robili z nich mosty, by przechodzić przez nie.I nie było żadnej możliwej męczarni, której by Kozacy tutaj nie stosowali; wszystkie cztery rodzaje śmierci: ukamienowanie, spalenie, zabicie i uduszenie.Wielu żydów zawlekli Tatarzy do niewoli; kobiety i dziewice bezcześcili, z kobietami spali w obecności ich mężów. Kobiety i dziewice piękne brali sobie za sługi.. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 03-06-2016 | VonM | Dwuksrzydłowa Nowoczesna |
Nowoczesna jest niewątpliwie jedyną liczącą się obecnie siłą opozycyjną (parafrazując klasyka Platforma istnieje tylko teoretycznie) i jeśli społeczeństwo rozczarują rządy PiS to jedynie Nowoczesna będzie miała szansę na wygrani wyborów. I tu pytanie, czy owa partia, otworzy się na postulaty bardziej konserwatywne, aby przejąć część elektoratu PO, a może nawet liberalnego PiS.
Czy Nowoczesna dąży do partii dwubiegunowej? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 29-05-2016 | Curtiss Helldiver | Zegarek a książka |
Sprzedawcy zegarków mają problem, ponieważ młodzi ludzie nie są zainteresowani urządzeniami, które mają tylko jedną funkcję - pokazują aktualny czas. Zainteresowaniem cieszą się tzw. smarwatch-e czyli zegarki, które oprócz aktualnej godziny pokazują, że użytkownik dostał e-maila/sms-a/wiadomość na fejsie, że ktoś do niego dzwonił itd. itp. Kompletnie nie rozumiem sensu posiadania urządzenia, które częściowo powiela funkcje tzw. smartfon-a, ale co tam, stary jestem, więc mam prawo nie rozumieć współczesnych trendów.
A co do książek, podobno ok. 40% obywateli naszego kraju nie przeczytało w zeszłym roku żadnej książki, w tym również tekstu dłuższego niż 3 strony. Nie wiem co to znaczy. Czy badaniami zostały objęte np. teksty zamieszczane w Internecie, czy badania objęły również e-booki? Co wiemy na temat audiobooków?
Powodzenia każdemu, kto pokusi się o przewidywanie przyszłości. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 29-05-2016 | Curtiss Helldiver | A gdy zacznie się wojna... |
Co jakiś czas w polskich miastach odbywają się próby działania tzw. syren czyli urządzeń akustycznych ostrzegających np. przed bombardowaniem czy skażeniem (chemicznym, radioaktywnym). Ilu z nas wie o co w ogóle chodzi? Ilu potrafi rozpoznać te alarmy? Ilu z nas wie, gdzie znajduje się najbliższy schron? Optymistycznie oszacuję, że nikt oprócz członków Obrony Cywilnej i żołnierzy. Optymistycznie, bo podejrzewam, że i pośród nich są niedoinformowani. My, cywile, w ogóle nie jesteśmy przygotowani na wojnę. Nie będziemy wiedzieli jak się zachować, gdy do niej dojdzie. Z opowieści rodzinnych wiemy, że trzeba będzie zrobić zapasy mąki, soli, puszek. Problem w tym, że nie będziemy mieli za co i gdzie ich kupić, bo gotówki praktycznie nie używamy, a terminale płatnicze, bankomaty i kasy fiskalne nie będą działać - to już nie będzie wojna jak ta sprzed blisko 80 lat. Do nikogo się nie dodzwonimy, dostępu do Internetu nie będzie. My, dorośli, będziemy bardziej bezradni niż dzieci we wrześniu 1939 roku. www.us.edu.pl/uniwersytet/obrona/alarmy.php | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 11 (przedawniony) | | 26-05-2016 | Selanos | Kup pan garnki, czyli pytanie o pokazy. |
Trochę się dziś poskarżę.
Temat pokazów, prezentacji (jak zwał tak zwał), na których sprzedaje się cudowne garnki za 5000 zł, masażery za 2000 zł i magiczne maty na podczerwień co leczą wszystko, też za 5000 zł, to temat raczej wszystkim znany i poruszany już na tym forum.
Osobiście miałem dzisiaj wątpliwą przyjemność spotkania się z tym bezpośrednio. Moja babcia (kolejny raz) dała się dziś namówić na coś bardzo drogiego, więc jeszcze tego samego dnia udało nam się (tj. mnie i mojej mamie) namówić ją na rezygnację z umowy, jako że w zasadzie to nie ma takich pieniędzy, garnki już kiedyś na pokazie kupiła i kolejnych nie potrzebuje, a ma inne wydatki. Z racji tego, że mama nie mogła, to z babcią poszedłem ja. To była niesamowita przygoda.
Zaprosili babcię na rozmowę "z panem prezesem", za jakiś parawan którym sala od pokazów była oddzielona od restauracji i zaczęło się. Głośnie żądania podania powodu, żądania tłumaczenia się, ataki, że to dlaczego, przecież pan jakiśtam nie kazał nic podpisywać. W tym momencie stwierdziłem, że wejdę, chociaż nikt mnie tam nie chciał, no i grzecznie się zapytałem w czym problem, skoro babcia ma tyle i tyle dni na odstąpienie od umowy. Najpierw się dowiedziałem, że nikt nie musi ze mną rozmawiać, a potem coś o tym, że odstąpić od umowy można w siedzibie firmy która jest w Białymstoku (daleko od mojego miasta) i tam trzeba oddać towar, którego jeszcze nota bene nie dostaliśmy. No i nawijali coś o rozpoczęciu procedury kredytowej w banku, co.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 14 (przedawniony) | | 24-05-2016 | krystkon_1976 | Rozkaz - stosunek człowieka do człowieka |
Cytat:Rozkaz - polecenie bezwarunkowego wykonania bądź zaniechania określonej czynności bądź innego zachowania (tj. akt indywidualny i konkretny), wydane przez osobę dysponującą władzą (dowódca, przełożony) nad osobą, której wydano polecenie (podwładny, pełniący służbę). Rozkazy (dyktaty) wydawane są ustnie bądź pisemnie lub za pomocą sygnału, przepisy nie przewidują możliwości ich zaskarżenia, co nie wyłącza możliwości odmowy wykonania rozkazu sprzecznego z prawem. Rozkaz podlega natychmiastowemu wykonaniu, chyba że wyraźnie wskazano inny termin na jego realizację.
Słowo Rozkaz! wypowiedziane przez dowódcę podkreśla bezwarunkowość wydanego polecenia. To samo słowo wypowiedziane przez podwładnego wobec dowódcy potwierdza przyjęcie do wiadomości, że właśnie otrzymał rozkaz. O ile rozkazy wydawane są dla konkretnych czynności, to rozkaz dzienny na piśmie reguluje całodzienny tok służby wojskowej. Rozkaz może też oznaczać sam fakt posiadania podwładnych (zwrot mieć pod rozkazem grupę osób). Oznacza także fakt pozostawania w dyspozycji przełożonego co do wykonania przyszłych rozkazów (zwrot: stawać na rozkaz). pl.wikipedia.org/wiki/RozkazChciałbym przeanalizować nieco zjawisko rozkazywania człowiekowi przez człowieka w kontekście kapitalizmu.   Wpierw zaproponuję nieco inny podział władzy, niż ten opisywany na wiki, ze względu na źródła pochodzenia władzy człowieka.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 24-05-2016 | Irracja | "Ala ma kota" |
Tytułowe zdanie, przynajmniej 2/3 wszystkich pokoleń XX wieku kojarzy się z jednym - Elementarz M. Falskiego, wydawany i używany przez prawie 70 lat. Nie przeszkadzał zaborcom (pierwsze wydanie w 1910 roku), nie przeszkadzał sanacji i klerowi międzywojennej Polski, nie przeszkadzał również komunie. I to nawet tej najbardziej agresywnej, odszedł dopiero w czasach gierkowskich, pod koniec lat 70-tych. Ostatni nakład był w 1974 roku.
Z następcami Elementarza Falskiego było różnie. Mam w rodzinie nauczycieli, byli i księża, sam pracowałem wśród ludzi, często jako zaopatrzeniowiec, więc trochę temat znam. Pod względem podręczników szkolnych okres przełomu wieków kojarzy mi się jako "czas narzekania". Narzekali rodzice na trudności zakupu podręczników przed rokiem szkolnym. Narzekali wydawcy i kolporterzy na wysokie "koszty uboczne". Kler narzekał na zbytnią laickość, inni na nadmierną klerykalizację treści podręczników. Nauczyciele narzekali na wartość materiału szkolnego i niezgodność z programem nauczania. I tylko nieliczni desydenci szkolnictwa z radością wspominali wakacje na Karaibach, lub cieszyli się nowymi, luksusowymi zakupami. Gdy zaczęto mówić o jednym ujednoliconym podręczniku, a potem ten pomysł wprowadzać w życie, to nawet się ucieszyłem. Może nie najlepsza, ale zawsze jakaś normalizacja - przynajmniej w młodszych klasach. Ale "wszystko co dobre, szybko się kończy".
Obecnie "jaśnie nam panujący" rząd ogłosił rewolucję, jeżeli chodzi o podręczniki klas pierwszych... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 21 (przedawniony) | | 20-05-2016 | krystkon_1976 | Dlaczego urzędniki wybrali Windowsa i nie wybrali Linuxa? |
Dlaczego do budowy państwowych systemów informacyjnych urzędnicy za podstawę wybrali Windowsa i dlaczego odrzucili alternatywnego Linuxa?
Różnie można sobie to tłumaczyć: - bo Windowsa znali, Linuxa nie znali, - bo Windows jest bardziej intuicyjny, - bo Windows jest bardziej niezawodny, - bo Windows ma support, - bo Windows jest łatwiejszy w instalacji, - bo Windows jest prostszy w administrowaniu, - bo Windows jest bezbłędny a Linux błędny, - bo Windowsowi towarzyszy szerokie środowisko aplikacji i sterowników, - bo na Windowsie działają wszystkie urządzenia, - bo z Windowsem jest łatwo a z Linuxem trudno, - bo z Windowsem jest pewnie a z Linuxem niepewnie, - bo jak Windows padnie to dane można odzyskać a kiedy padnie Linux to nie wiadomo co zrobić, - bo Windowsowi towarzyszą aplikacje developerskie, - bo Windowsowi towarzyszy szerokie środowisko specjalistów.
Ja obawiam się, że prawda o tym jest ponura.
Istnienie właściciela Windowsa, kontrolującego Windowsa ma zapewnić urzędnikom panowanie w tworzonych systemach informatycznych, którego nie zapewniłby im wspólny Linux.
Urzędniki wybrali Windowsa miast Linuxa dla utrzymania władzy nad innymi ludźmi. Dla asymetrii wpływu, dla asymetrii wiedzy, dla zachowania nadrzędności, dla podporządkowania sobie innych również w wymiarze systemów informatycznych.
Urzędnicy opierający organizację społeczną o koncerny dążą do władzy nad ludem, którą zapewnić im mają właściciele koncernów. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |