 |
Jak stracić mieszkanie za 5 tys. zł Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 09-06-2016 23:23 | Curtiss Helldiver (966 punktów) (zablokowany) | Jak stracić mieszkanie za 5 tys. zł
2 na 2 | Cytat:Pożyczki, po których dłużnik przychodzi po mieszkanie Nieuczciwy pożyczkodawca, żerując na ciężkiej sytuacji życiowej swoich ofiar, dokonuje wyłudzenia. Wszystko zgodnie z literą prawa. Mechanizmy działania tzw. pożyczek za darmo i dramat osób, które zostały pozbawione mieszkań, w reportażu "Pulsu Polski". (źródło)Można wskazywać na głupotę/naiwność ludzi dających się nabierać naciągaczom, ale o wiele istotniejsze jest to, że w takich procederach biorą udział notariusze, którzy bez mrugnięcia okiem przyczyniają się do powodowania szkód swoich klientów. Notariuszy obowiązuje KODEKS ETYKI ZAWODOWEJ NOTARIUSZA czyli uchwała Krajowej Rady Notarialnej. Najwyraźniej jest to jeden z wielu przykładów tzw. martwego prawa, którego przestrzegania nikt nie kontroluje. Wysłałem e-maila do KRN z zapytaniem dlaczego nie kontrolują działań notariuszy i co zamierzają zrobić w związku z moim zawiadomieniem. Ciekawe czy dostanę jakąś odpowiedź, a jeśli tak, to jaka będzie. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| Arminius (25555 punktów) | Jak stracić setki milionów a może nawet miliardy | ".....ale o wiele istotniejsze jest to, że w takich procederach biorą udział notariusze, którzy bez mrugnięcia okiem przyczyniają się do powodowania szkód swoich klientów". Niektórzy z nich ( notariusze) kooperują z oszustami przejmującymi nielegalnie nieruchomości w polskich miastach na rzecz Żydów, zazwyczaj obywateli USA lub Izraela: "Z budżetu Krakowa uciekają miliony złotych. Wszystko dlatego, że nie wiadomo, za jakie nieruchomości Skarb Państwa wypłacił po wojnie odszkodowania właścicielom, którzy wyemigrowali. Dokumenty w większości przepadły, tymczasem pojawiają się kolejni spadkobiercy. I gmina oddaje im kamienice nie mając pewności, czy już nie wypłacono za nie rekompensaty. Na mocy umów z 12 państwami rząd polski wypłacił odszkodowania za majątek, jaki ich obywatele pozostawili po wojnie na terenie naszego kraju. Francja dostała ponad 65 mln dolarów, Stanom Zjednoczonym zapłaciliśmy40 mln dolarów, Szwecji 22 mln dolarów. Rządy tych państw miały rozdzielić pieniądze we własnym zakresie między poszkodowanych. Tyle tylko że tzw. układy indemnizacyjne (odszkodowawcze) były zawierane w latach 1948-1971.Ich treść była tajna, nie ogłaszano jej nawet w Dzienniku Ustaw, a przez lata fakt ich istnienia był przemilczany. Nie dopełniono formalności, nie dopilnowano, by informacje o wypłaconych rekompensatach wpisać w ksiąg wieczystych i dziś dokumenty są niekompletne. - Ministerstwo Finansów, mając dowody na wypłatę odszkodowań, powinno od razu wydać decyzję o przejęciu nieruchomości na rzecz Skarbu Państwa i odnotować to w księgach wieczystych - mówi Maria Kolińska, dyrektor wydziału geodezji UMK. - Ale nie zostało to zrobione. Zaczęto się tym zajmować dopiero 55 lat po zakończeniu wojny. Dlaczego wcześniej nikogo to nie interesowało? Niestety, prawo nie przewiduje granicznej daty, do której spadkobierca może się domagać zwrotu nieruchomości - dodaje. W krakowskim magistracie został powołany specjalny referat, który sprawdza stan prawny kamienic. Jego pracownicy przeprowadzili ponad 700 postępowań. Zawsze gdy pojawia się spadkobierca właściciela kamienicy, urzędnicy pytają Ministerstwo Finansów, czy wcześniej za budynek nie wypłacono odszkodowania. Ale to ich pisanie to tylko sztuka dla sztuki. Bo odpowiedź zwykle jest taka sama: dokumentacja jest niekompletna". A przecież proceder jak wyżej nie dotyczy tylko Krakowa. Całość na: www.gazeta(*)-ktore-byly-splacone,id,t.html
|
|
 | 3 na 3 | ZaKotem (8733 punktów) | Odp: Jak stracić setki milionów a może nawet miliardy | >Niestety, prawo nie przewiduje granicznej daty, do której spadkobierca może się domagać zwrotu nieruchomości - dodaje.
Prawo można było - nadal można - zmienić, od tego jest parlament. Ale wszystkie dotychczasowe partie rzadzace, lacznie z "lewicowymi", uważały reprywatyzację za rewelacyjny pomysł. To, że wśród beneficjentów tego rozboju są Żydzi, boli tylko ludzi ze specyficzną obsesją, większość jednak najbardziej wartościowych reprywatyzowanych obiektów należy do wszelkiego szlachciurstwa, no i oczywiście kleru. >
|
|
|  | -1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | no i oczywiście Żydzi | "...większość jednak najbardziej wartościowych reprywatyzowanych obiektów należy do wszelkiego szlachciurstwa, no i oczywiście kleru." Z tym klerem to Pan kłamie, najpewniej nieświadomie. Bo komisja do spraw zwrotu mienia Żydom była znacznie bardziej wydajna niż jej odpowiednik ds zwrotu mienia kościelnego. Poza tym tej kościelnej komisji już nie ma, a ta druga jest. Pisałem na ten temat już kilak razy, więc odsyłam do odpwiednich wątków, zamieszczajac stosowny fragment: "Osławiona - czy też raczej zniesławiona - Komisja Majątkowa, której działania celem był zwrot kościołowi katolickiem mienia utraconego z naruszeniem prawa w okresie PRL, już nie działa. W atmosferze skandalu została rozwiązana 4 lata temu. W ciągu 22 lata swojej działalności rozaptrzyła ok. 2.8 tysiąca decyzji. Jej funkcjonowanie dotknnięte było szeregiem skandlaicznych defektów. Decyzje podejmowano arbitralnie, bez konsultacji z samorządami, nie przeprowadzano fachowej wyceny nieruchomości, wreszcie - last but not least - od decyzji Komisji nie było odwołania - co było jawnym pogwałceniem zasady instancyjności obowiązującej w polskim prawie. Wydawałoby się, iż wraz z likwidacją Komisji Majątkowej problem został definitywnie rozwiązany. Niestety nic podobnego.Istnieje bowiem druga komisja, Komisja Regulacyjna ds. Gmin Wyznaniowych Żydowskich, powołana do życia w 1997 r., która do 2002 r. przyjęła wnioski o zwrot mienia lub rekompensatę mienia w ilości 5, 5 tysiąca sztuk - to jest dwa razy więcej niż Komisja Kościelna (sic!!!!!). Funkcjonowanie tego ciała - powołanego na podstawie ustawy o stosunku państwa do gmin wyznaniowych żydowskich w RP i działającego na podstawie zarządzenie ministra spraw wewnętrznych z 1997r. - dotknięte jest takimi samymi patologiami jak przypadek Komisji Kościelnej!!!!! A więc nakazowo - rozdzielczy tryb wydawania decyzji ( bez konsultacji z samorządami), brak fachowej wyceny wartosci nieruchomości, brak instancyjności w procedurze działania!!!! Do tej pory Komisja Regulacyjna "odzyskała" 90 mln złotych oraz ogromną liczbę nieruchomości, których ceny nie znamy ze względu na zasadę niewyceniania ich wartości!!!! Wygląda więc na to, iż w świetle prawa/bezprawia ma miejsce dziesiątkowanie polskiego mienia, szczególnie komunalnego". Całość na: www.racjonalista.pl/forum.php/s,673150
|
|
| |  | 5 na 5 Curtiss Helldiver (966 punktów) (zablokowany) | Odp: no i oczywiście Żydzi | > Z tym klerem to Pan kłamie, najpewniej nieświadomie. Bo komisja do spraw zwrotu mienia Żydom była znacznie bardziej wydajna niż jej odpowiednik ds zwrotu mienia kościelnego.Zarzucasz komuś kłamstwo, a sam łżesz jak pies: Cytat:Do Komisji Majątkowej w ustawowym terminie wpłynęło 3063 wniosków o wszczęcie postępowania regulacyjnego z czego: zespoły orzekające komisji zatwierdziły 1486 ugód przywracających lub przekazujących własność kościelnym osobom prawnym, wydano 990 orzeczeń przywracających lub przekazujących własność kościelnym osobom prawnym Zgodnie ze "Sprawozdaniem z działalności Komisji Majątkowej w latach 1989-2011" Komisja Majątkowa przekazała kościelnym osobom prawnym rekompensaty i odszkodowania w wysokości 143 534 231,41 zł oraz ponad pół tysiąca nieruchomości (wartych ok. 5 mld zł). Do Komisji Regulacyjnej ds. Gmin Wyznaniowych Żydowskich zostało złożonych 5504 wniosków W sprawie wszystkich wszczęto postępowanie, odbyło się 5103 rozpraw. 1770 postępowań całkowicie lub częściowo zakończyły się, w tym: ugodą - 424orzeczeniem - 329Komisja majątkowa przyznała Związkowi Gmin Wyznaniowych Żydowskich i żydowskim gminom wyznaniowym rekompensatę pieniężną w wysokości 26 mln 848 tys. zł. Ponadto wnioskodawcom przyznano odszkodowania w wysokości 27 mln 47 tys. zł (źródło)No to podsumujmy: Liczba wniosków rozpatrzonych pozytywnie: KK - 2476, Gminy Żydowskie - 753Wartość odszkodowań i przekazanego mienia: KK- 5,14 mld zł, Gminy Żydowskie - 0,05 mld zł. Zatem o jakiej "większej wydajności" komisji ds. zwrotu mienia Żydom pieprzysz?
|
|
| | |  | | Arminius (25555 punktów) | Pieprzę o tym: | "Zatem o jakiej "większej wydajności" komisji ds. zwrotu mienia Żydom pieprzysz"? O takiej, której dane obrazuje podlinkowany materiał, w wątku, do którego podaję link. Ale żeby Panu sprawę naświetlić gruntownie - podaję kolejny - ku uważnej lekturze, załączając jego stosowny fragment: "Z ustaleń "Forbesa" wynika, że polskie gminy żydowskie odebrały już około 500 nieruchomości. Pokaźna część unikalnego majątku (synagogi, ubojnie rytualne, mykwy i kirkuty) poszła już pod młotek, czasem wyraźnie poniżej ceny rynkowej, a pieniądze zamiast na utrzymanie żydowskiego dziedzictwa, trafiały w tryby wysublimowanego mechanizmu dystrybucji. Rozeszły się w hermetycznym środowisku Związku Wyznaniowych Gmin Żydowskich i Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego. Obie organizacje działają na gruncie cichej umowy, sankcjonującej "rozbiór" znacjonalizowanego po wojnie majątku polskich gmin żydowskich." I proszę nie wypisywać bzdur, że przejęte przez Żydów mienie jest warte summa summarum 0.05 mld złotych - bo w samym Krakowie wartosć przejętych nieruchomości jest znacznie większa niż ta kwota Całość na: www.forbes(*)arow,artykuly,160596,1,1.html#
|
|
| | | |  | 4 na 4 Curtiss Helldiver (966 punktów) (zablokowany) | Odp: Pieprzę o tym: | Ja ci przedstawiam liczby, a ty mi kolejny artykulik. Podtrzymuję to, co napisałem - łżesz jak pies.
|
|
| | | | |  | | Arminius (25555 punktów) | Kto jest łgarzem? | "Ja ci przedstawiam liczby, a ty mi kolejny artykulik. Podtrzymuję to, co napisałem - łżesz jak pies". Jest to "artykulik" z czasopisma, które nie jest przecież jakimś szmatławcem "Forbes (Polska) - polska edycja międzynarodowego miesięcznika, wydawana przez Axel Springer Polska. W Polsce pismo ukazuje się od 16 grudnia 2004. Opisuje najważniejsze wydarzenia gospodarcze w kraju i na świecie oraz strategie biznesowe. Cyklicznie przygotowuje rankingi, między innymi 100 najbogatszych Polaków, czy 100 najcenniejszych gwiazd polskiego show-biznesu". Poza tym z racji wykonywanego zawodu, wiem, iż nieruchomośic pozyskane przez Żydów opiewają na kwoty daleko wyższe od tych podanych przez Pana. Ael nie chcę tej mojej wiedzy używać jako argumentu - bo przecież byłby to nieweryfikowlany subiektywizm. Dlatego podałem Panu link do "Forbes". Co do zwrotu "łgać jak pies" polecam przedostatni artykuł w "Racjonaliście" ("Wyjście poza krąg spraw jedynie ludzkich - www.racjonalista.pl/kk.php/s,10012) - bo zachowuje się Pan jak ignoranci opisani w rzeczonym tekście. A oto jego fragment: "Pomimo, że badania przyrodników są źródłem nowych odkryć o życiu różnych gatunków zwierząt, coraz więcej wiadomo o ich obyczajach, organizacji życia społecznego, o ich psychice, więziach rodzinnych, grupowych i w ogóle emocjonalnych, humaniści - w szerokim i popularnym znaczeniu tego słowa - nader często trzymają się uparcie dawnych stereotypów".
|
|
| | | | | |  | Curtiss Helldiver (966 punktów) (zablokowany) | Odp: Kto jest łgarzem? | Ciężko, oj ciężko przyznać się publicznie do łgarstwa, prawda Arminius? Możesz napisać jeszcze srylion postów podając srylion linków, a i tak nie zmienisz faktu, że łżesz jak pies. A twoje "wiem coś, ale nie powiem" wsadź w formie listu do skrzynki pocztowej Jadosława Kłamczyńskiego, on jest mistrzem takich wypowiedzi. PS Jako Żydożerca mógłbyś spłodzić wątek o żydowskim pochodzeniu rodziny Klamczyńskiego, co ty na to?
|
|
| | | | | | |  | | Arminius (25555 punktów) | Kim jest Klamczyński? | "Jako Żydożerca mógłbyś spłodzić wątek o żydowskim pochodzeniu rodziny Klamczyńskiego, co ty na to"?
A kto to jest Klamczyński?
|
|
| | | |  | krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Odp: Pieprzę o tym: | Przecież własność i kasa to tylko władza. Co dziwić się jednym ludziom, ze próbują sprowadzić innych do roli zwierząt pociągowych. Jak to przyjemnie jest i łatwo kiedy inni ci pomagają a ty nie pomagasz nikomu. Każdy chce być królem. Pokaz tego, który nie chce być królem. Własność i kasa to królowanie, wszyscy zrobią co zechcesz a ty robisz co chcesz. Czy to nie wspaniale? Znaczy dla właściciela - czy to nie wspaniale, bo dla niewlasciciela to wspaniałe raczej nie jest.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|