 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 30 (przedawniony) | | 28-11-2021 | okragly | jestem stąd |
jestem stąd, to mnie mocno ogranicza, mam do wyboru mleko takie, siakie i owake, z alkoholem, moim ulubionym napojem, jest jeszcze lepiej, ogromny wybór 24h, 7dni (patoelity wiedzą jak o mnie zadbać). Mogę wybrac auto, sięć telefoni, internetu, dziewczyny, czemu nie mogę wybrać państwa. Jestem komunistą, chcę być np. Duńczykiem (maja najwięcej komuny) tam placic podatki, Kulczyk placil w rajach a ja chce w komunie. Chcę mieszkac TU, placić podatki nie dla patoelit w ich „rajach”, a dla mojej komuny dani
Żeby nie było, wole PiS z 500+, podniesiona placa minimalna, malym bezrobociem, niż Tuska (indywidualizm, wolność, wlasnośc, jemu służy, ma 700 000 zł/m-c)
Chcę wybrac kraj mieszkając TU (mi się podoba) | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 11 (przedawniony) | | 26-11-2021 | Arminius | Coronasegregacje w swych różnorakich odmianach |
Coronahisteria i "polityka pandemiczna" generują coraz większa ilość paranoi - nieracjonalnej, szkodliwej, sprzecznej z elementarnym poczuciem sprawiedliwości oraz last but not least prawdopodobnie noszącej znamiona przestępstwa. Otóż w chwili obecnej narzucona przez władze pracodawcom praktyka jest następująca. Jeżeli w grupie pojawia się przypadek zainfekowanego coronawirusem, niezaszczepieni od razu idą na kwarantannę. Czyli nie pracują, odpoczywają, przebywają w bezpiecznym miejscu. Natomiast zaszczepieni, mają pozostać na miejscu ( bo są zaszczepieni), mają pracować ( w dwójnasób, bo także za tych zaszczepionych co poszli na kwarantannę), są nadal narażeni na zainfekowanie się ( bo wiemy że szczepionka nie chroni przed infekcją) oraz , last but not least - funkcjonując w warunkach jak wyżej mogą przenieść wirusa na swoich bliskich. Jak skandalicznie nielogiczna i niesprawiedliwa jest ta konstrukcja - każdy.... sam widzi. W moim odczuciu tego tupu praktyka nosi znamiona przestępstwa - bo przecież naraża na zakażenie się chorobą i utratę zdrowia lub życia. Przecież w sytuacji jak wyżej także zaszczepieni winni podlegać kwarantannie. Dlaczego nie podlegają? Ano najpewniej dlatego, że gdyby kazano im iść na kwarantannę - to tym samym..... zaprzeczono by skuteczności szczepionkom. Zdarza się że pracodawcy/przełożeni tłumaczą opornym i zaszczepionym pracownikom, że przecież jako zaszczepieni mniej ryzykują i nawet jak złapią chorobę to jej przebieg będzie lżejszy - więc musza zostać.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 15 (przedawniony) | | 26-11-2021 | romaro | 500 zgonów w jeden dzień |
Co robi każdy odpowiedzialny rząd, gdy w kraju szaleje inflacja, a pandemia zbiera śmiertelne żniwo? Rejestruje kobiety w ciąży! Na te statystyki trochę poczekamy. Na obecną chwile takie, które foliarzom nie na rękę - zaburzające ich obraz w myślach malowany. A przy okazji - dla przeciwwagi niech ktoś sobie już sam zrobi statystykę dotyczącą Europy tzw. wschodniej, i będziemy w domu. Może zwyczajnie nie pasujemy do Zachodu? Polska 500 (słownie pincet) Włochy - 83 Francja - 84 Hiszpania - 34 Portugalia - 14 UK - 165 Niemcy - 336 Irlandia - 0 Grecja -92 Austria - 72 Szwajcaria - 9 Norwegia - 1 Szwecja - 16 Finlandia - 5 Holandia - 54 Belgia - 36 Dania- 4 I uwaga Albania - 4 Tak na marginesie już - Nowa zelandia ziro. nowosci.co(*)h-zachorowan/ar/c14p1-19934811gazetalubu(*)jnowsze-dane/ar/c14p1-19913953 | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 41 (przedawniony) | | 26-11-2021 | romaro | Polska liderem |
Pniemy się we wszystkich możliwych rankingach do góry. Inflacja najwyższa od 20 lat, złoty najtańszy od 12 lat, drożyzna. A teraz jeszcze to - Polska "liderem elektromobilności". "Premier Mateusz Morawiecki wygłosił w Stalowej Woli wybitnie zaskakującą opinię. Jego zdaniem "Polska już dziś jest liderem elektromobilności w Europie"" Polska "liderem elektromobilności"? Gdy chodzi o punkty ładowania zajmujemy dokładnie trzecie miejsce od końca (najgorzej wypada Litwa): 1. Litwa - 0,2 punktu ładowania na 100 kilometrów dróg 2. Grecja - 0,2 punktu 3. Polska - 0,4 punktu 4. Łotwa - 0,5 punktu Liderem rankingu jest Holandia z liczbą 47,5 punktu ładowania na 100 kilometrów dróg W rankingu państw europejskich jesteśmy na czwartym miejscu od końca, gdy chodzi o liczbę nowych aut elektrycznych na jednego obywatela. W wartościach bezwzględnych mówimy o: elektrowoz(*)w-europie-acea-chyba-od-konca/ | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 13 (przedawniony) | | 25-11-2021 | romaro | Nowy ład |
"Firma Łukasza Mejzy obiecywała leczyć umierających na raka i stwardnienie rozsiane, chorych na Alzheimera, Parkinsona oraz inne nieuleczalne przypadłości. Obecny wiceminister sportu osobiście jeździł i przekonywał rodziców chorych dzieci, że terapia jego firmy je wyleczy. Cena wyjściowa - 80 tys. dolarów. Metoda, którą zachwalał, nie ma medycznego potwierdzenia. Ujawniamy dokumentację biznesu Łukasza Mejzy." "- Byli u mnie w drugiej połowie ubiegłego roku. We czterech. Moja Hania ma dystrofię mięśniową, a pan Mejza i ci inni zaczęli tłumaczyć, że istnieje szansa na wyleczenie córki - wspomina pani Patrycja z Trzcińska-Zdroju. - Zrobili mi nadzieję. Mama 6-letniej Poli miała uzbierać 1,2 mln zł. Leczenia nie ma, została jej zmyślona faktura na 300 tys. dolarów." wiadomosci(*)a-cierpieniu-6707957619456960a[Załącznik] | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 39 (przedawniony) | | 22-11-2021 | Arminius | POjechał PO bandzie! |
Przed chwilą z niedowierzaniem przyjąłem do wiadomości fakt (przez dobrą chwilę myślałem że to jakiś pisowski "fejk") iż D. Tusk - jadąc samochodem - przekroczył o ponad 57 km dozwoloną prędkość za co spotkały Go określone konsekwencje. Pal licho te konsekwencje - ale przecież ten człek zachowując się jak wyżej stworzył zagrożenie dla zdrowia i życia wielu "zwykłych" ludzi!!! Wielokrotnie na tym forum bardzo ostro wypowiadałem się przeciwko różnorakim aspektom karygodnie nieostrożnej i ryzykownej jazdy charakterystycznej dla polskich kierowców - zarzucając im - poprzez zabijanie tysięcy niewinnych niczego osób - uprawianie "dwuśladowego bandytyzmu". Nie sądziłem że w takiej formule będę zmuszony wypowiedzieć się o czołowym polskim polityku. Chciałbym - kończąc - stanowczo nadmienić, iż za jazdę jak wyżej każdy kto siedzi za kierownicą bez względu na status i przynależność partyjną powinien być bardzo surowo ukarany. Polityk PiS czy PO, kardynał czy główny rabin, czołowy hetero czy homoseksualista, kobieta czy mężczyzna - jeżeli przekraczają dozwoloną prędkość o 57 km - przeobrażają się w "dwuśladowych bandytów" i jako tacy winni być karani znacznie surowiej niż tylko zatrzymanie prawa jazdy na 3 miesiące i kilkaset złotych kary. Tego wymaga bezpieczeństwo ich potencjalnych, niczemu niewinnych ofiar, głównie pieszych i rowerzystów.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 13 (przedawniony) | | 20-11-2021 | Arminius | Luźna refleksja na tematy graniczne |
W 1982 roku Argentyna zajęła Falklandy/Malwiny wywołując konflikt zbrojny z Wielką Brytanią. Junta rządząca krajem, w obliczu kryzysu, zrobiła to w celu zmobilizowania społeczeństwa wokół motywu .patriotycznego, albowiem od czasów antycznych wiadomo, iż nic tak nie jednoczy obywateli kraju jak niebezpieczeństwo z zewnątrz. Obserwując sytuację na granicy z Białorusią odnosi się wrażenie, iż zarówno Polska jak i Białoruś podbijają mocno bębenek zagrożenia militarnego ze strony sąsiada - na użytek polityki wewnętrznej. Polsce może nawet to się bardziej opłaca. W jakimś sensie sytuacja na granicy jak wyżej to dar niebios dla obecnej ekipy rządzącej (zmagającej się np. z galopująca inflacją i drożyzną) która odpowiednio zarządzając owym kryzysem ( bo on w rzeczywistości istnieje, problem tylko w definiowaniu jego rozmiarów) wygra bez problemów następne wybory, być może nawet uciekając się do działań...usprawiedliwionych sytuacją na granicy jak wyżej.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 22 (przedawniony) | | 19-11-2021 | MaxGolonko3 | Kał moralny w mózgu Jarci Kwaczyński |
Kał moralny w mózgu Jarci Kwaczyński skutkuje tym, że mamy ustawę dającą klerowi większe dochody z racji zarabiania na pogrzebach płodów i dzieci z wadami wrodonymi kosztem ogromnych nieszczęść kobiet. Kalkulacja wyborcza tego amoralnego cynika powoduje kokietowanie przeciwników walki z globalnym ociepleniem oraz antyszczepionkowców. Tysiące ogłupiających postów w mediach społecznościowych, docierających do setek tysięcy ludzi w ciągu ostatniego roku, twierdziło, że "Wielkie minimum słoneczne" doprowadzi do naturalnego spadku temperatury, bez interwencji człowieka. Bez dowodu. To cyniczne kłamstwa. Bezdenne chamstwo "pisarzy" - co wymyślają taki fałsz (że nie warto ograniczyć spalania paliw kopalnych). Dokładnie tak samo jak w przypadku antyszczepionkowców są to osoby o dramatycznie niskiej inteligencji (brak umiejętności logicznego myślenia) albo obrzydliwe moralnie osoby zarabiające na reklamach lub zadowolone z samego mącenia ludziom w głowach. Wielkie minimum słoneczne to sporadyczne zjawisko, gdy Słońce wydziela mniej energii w ramach swojego naturalnego cyklu. Badania wykazały, że Słońce może przejść przez słabszą fazę w tym stuleciu, ale doprowadziłoby to co najwyżej do tymczasowego ochłodzenia planety o 0.1 lub 0.2°C. To nie wystarczy, aby zrównoważyć działalność człowieka, która już ogrzała planetę o około 1.2°C w ciągu ostatnich 200 lat i będzie to nadal rosło, prawdopodobnie osiągając poziom 2.4°C do końca wieku. Siema www.bbc.com/news/science-environment-59251912 | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 50 (przedawniony) | | 17-11-2021 | MaxGolonko3 | Mury wszędzie |
Natura buduje mury rzadko. Ludzie częściej. PIS ogrom. Zwłaszcza między Polakami. Jarcia Kwaczyńska obrzydliwie amoralnie skalkulowała sobie, że do władzy w Sejmie wystarczy poparcie 38% zawziętych zwolenników i dlatego antagonizuje. Mur z Białorusią jest OK o ile zrobi go dobrze
Siema | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 17-11-2021 | romaro | Skandal |
"Zbliżam się do końca lektury książki Kamila Janickiego pt. "Pańszczyzna. Prwdziwa historia polskiego niewolnictwa"". Pan zna poglądy Staszica na "kwestię żydowską"? Na wszelki wypadek przytoczę ich próbkę: "Żydzi po całej Polsce rozsypani, wszędzie z swym duchem wyłączności z naszym ludem pomieszani, nie tylko zaplugawią cały naród, zaplugawią cały kraj, a zmieniając go w kraj żydowski, wystawią w Europie na pośmiewisko i wzgardę".www.racjonalista.pl/forum.php/s,861886Ten zamieszczony przez Armiego cytat Stanisława Staszica: "O przyczynach szkodliwości żydów" miał być dowodem? na co? Na prawdę historyczną? Ponieważ Arminius znowu nie ma nic na potwierdzenie swojej tezy - nie znając treści książki wyciągnął cytaty Kostki i Staszica. Groteskowe - coś co w zamierzeniu miało być tam recenzją, dzięki mojej uwadze sam autor zdewaluował do rangi uj wie czego. Ale niepotrzebnie, bo to w istocie jest recenzja - recenzja grafomana nie mającego pojęcia o czym pisze. Twoja edukacja historyczna kończy się tam gdzie kończy się dyskusja o Żydach. Krótko mówiąc - twoja wiedza historyczna, ale nie tylko, jest okrojona z tego wszystkiego co dla uczciwych ludzi jest istotne - z prawdy. Ciekawe to powyższe sięganie do Staszica, tyle tylko, że już w prologu autor Kamil Janicki też odwołuje się do Staszica, jednak żeby cytować autora tej książki , trzeba przynajmniej do niej było zajrzeć. Kazał pan musiał sam cytować - "lewackie ideolo". Nawiasem mówiąc, trzeba mieć hart.. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |