 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 13-11-2021 14:10 | MaxGolonko3 (3459 punktów) | Mury wszędzie | Natura buduje mury rzadko. Ludzie częściej. PIS ogrom. Zwłaszcza między Polakami. Jarcia Kwaczyńska obrzydliwie amoralnie skalkulowała sobie, że do władzy w Sejmie wystarczy poparcie 38% zawziętych zwolenników i dlatego antagonizuje. Mur z Białorusią jest OK o ile zrobi go dobrze
Siema | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 | DyktaFon (9281 punktów) | >Natura buduje mury rzadko. Ludzie częściej. PIS ogrom. Zwłaszcza między Polakami. Jarcia Kwaczyńska >obrzydliwie amoralnie skalkulowała sobie, że do władzy w Sejmie wystarczy poparcie 38% zawziętych >zwolenników i dlatego antagonizuje. Mur z Białorusią jest OK o ile zrobi go dobrze >Siema
Pamiętam, jaki na Trampa był hejt, gdy budował mur na granicy z Meksykiem. A dziś to już standard w Polsce? Jak ten świat "idzie naprzód"...
|
|
 | 2 na 2 | okragly (21676 punktów) | > >Natura buduje mury rzadko. Ludzie częściej. PIS ogrom. Zwłaszcza między Polakami. Jarcia Kwaczyńska> Pamiętam, jaki na Trampa był hejt, gdy budował mur na granicy z Meksykiem. A dziś to już standard w Polsce? Jak ten świat "idzie naprzód"...w Berlinie mur postawili komuniści, w świecie zachodnim, liberalnym był symbolem jak nie należy robić. Prezydent USA powiedział wtedy -jestem berlińczykiem www.youtube.com/watch?v=fP5fL41uCd4 a mury runą po białorusku
|
|
|  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > w Berlinie mur postawili komuniści, w świecie zachodnim, liberalnym był symbolem jak nie należy robić. Prezydent USA powiedział wtedy -jestem berlińczykiem> www.youtube.com/watch?v=fP5fL41uCd4 a mury runą po białorusku  Sądzę, że gdyby Polacy pomiędzy zasiekami zrobili bramkę z selekcja i przepuszczali tylko wykształconych ludzi pochodzących z klasy średniej swojego narodu, blokując tylko biedotę bez wykształcenia to UE jeszcze przyklasnęłaby temu. A jak coś tam się wydarzy zablokowanej biedocie to nikt nawet nie będzie o tym pamiętał. Ciekawe jak tam temperatury. Bo godzinkę, dwie w lesie wytrzymasz ale 3,4 to już będzie trudne?
|
|
| |  | z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) |
>Sądzę, że gdyby Polacy pomiędzy zasiekami zrobili bramkę z selekcja i przepuszczali tylko >wykształconych ludzi pochodzących z klasy średniej swojego narodu, blokując tylko biedotę bez >wykształcenia to UE jeszcze przyklasnęłaby temu. >
Do Ameryki wyjechała biedota i znalazło się parę osób, które umiały wszystkim pokierować. W Polsce były i są układy cwaniaków żerujących na naiwnych. Były pieniądze na budowę komunizmu to budowali komunizm, przy okazji rozkradając wszystko. Teraz są pieniądze na demonkrację to budują demonkrację. Chińczycy ściągają do siebie ludzi zdolnych z całego świata. Szukają emerytowanych naukowców, podglądają i wykradają co mogą. Uczą się a władza przeznacza ogromne środki na postęp, który w przypadku Chińczyków, był największym skokiem w historii ludzkości. Chińczykom po II WŚ przyznano 1OO mln dolarów odszkodowania od Japonii, Chińczycy zrzekli się tego odszkodowania, ale na pewno za to dostali wsparcie techniczne. Już wtedy zdawano sobie sprawę, że świat przegrał wojnę z Ameryką, (która przejęła po Brytyjczykach rolę światowego złodzieja) i trzeba stworzyć przeciwwagę dla reżimu amerykańskiego. Chińczycy dzisiaj też mają problemy z reżimem amerykańskim, już są szkalowani, już Ameryka buduje 1O okrętów podwodnych o napędzie atomowym dla Australii. Czy Ameryka rozpęta wojnę na terenie Australii z Azją?? Chińczycy jak będą mądrzy nie pozwolą sobie, by reżim amerykański zniszczył im kraj jak Wietnamczykom.
Klasa średnia dzisiaj nie liczy się, nie ma możliwości awansu, na rynku zdominowanym przez obce wilki. Wegetują sobie na uboczu, do czasu aż ich nie zjedzą wilki. Polak jest w tragicznej sytuacji, bo ma wizję, że wilki rozdają prezenty, tym co na nie zasłużą. Polak wciąż czeka na prezenty i nagrody. Nie dopuszcza do siebie myśli, że wilk ma ostre zęby i jest ciągle głodny. Wilki na razie Polaka, maturują, żeby im jego łykowate mięso nie zaszkodziło. Polak pozbawiony elit, ma tylko jedną opcję czerpania wiedzy. Nie zna pułapek współczesnego świata. Dalej jest w szkole tresowany, że w świecie dobro zwycięża zło i dobro jest nagradzane. Polak nie rozróżnia co jest dobre a co złe, co jest prawdziwe a co fałszywe. Do dzisiaj nie pojął, że świat to jest walka silniejszego ze słabszym, i należy uciekać, jak najdalej od pola walki. Polak chce być bohaterem i mieć pomnik. Nie rozumie, że trzeba myśleć, co włożyć do garnka. Medali nie da się ugotować i zjeść. W niedzielę było święto "niepodległości", jak co roku POLSKA złodziejska sitwa, demokratyczna władza, zrobiła spęd i jak co roku wstawili się bojący zwolnienia: funkcjonariusze oświatowi z naiwnymi dziećmi, urzędnicy i finansowana przez nich straż pożarna. Nawet darmowe żarcie w tym roku nie ściągnęło obszczymurków. Tragedia, demokratyczna władza wyalienowała się od społeczeństwa. Ochlokracja. Wątpię, by demokratyczny "polityk" rozumiał, co to jest ochlokracja? Ochlokrację można pod pudrować a pismaki za parę groszy będą to wychwalać jako najlepszą demokrację. Komuniści walczyli z wypaczeniami. Demokracja to jest tak genialny system, że w nim nie może być wypaczeń, chyba, że za sprawą planu Putina.
|
|
| | |  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | Występujesz przeciw panującej nam wierze. Ze Ci na to pozwalają? Cos się zmieniło, bo 5 lat temu byłbyś za takie wypowiedzi zaszczuty a funkcjonariusze państwa mieliby do Ciebie sprawę o 6.00 nad ranem pukając do tych drzwi.
Coś się jednak ruszyło.
|
|
| | | |  | 1 na 1 z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) |
> Coś się jednak ruszyło.> Cały czas się rusza. Z dnia na dzień jesteśmy coraz bliżej wojny i to my jesteśmy agresorem. Otumanianie Białorusinów "wolnością" i "demokracją" widać, że nie skutkuje to wprowadzono wariat siłowy. Wariant siłowy zawsze zaczyna się OD PROWOKACJI. Właśnie obserwujemy, na żywo, prowokację, której celem jest zaatakowanie Białorusi, oczywiście w "obronie". Powinniśmy wiedzieć, czy jak Amerykanie złupią Białoruś, to podzielą się z nami łupami. Polak, który przeszedł kilka wojen, nie rozumie zaatakowanych Białorusinów. wiadomosci(*)-nie-wspolpracowalem-z/0sn16xv"Z aresztu został zwolniony po trzech latach, w maju br. i odpowiada z wolnej stopy, co w takich sprawach jest zdumiewającą praktyką Prokuratura oskarża Mateusza Piskorskiego o "wpływanie na polską opinię publiczną" Mateusz Piskorski w wywiadzie dla Onetu nie wypiera się swoich prorosyjskich poglądów, opowiada o swoich kontaktach z ABW i zaprzecza, by pracował dla jakichkolwiek służb specjalnych Faktycznie większość, może nawet wszystkie środowiska prorosyjskie skupione były w organizacjach, które założyłem - stwierdza Piskorski" Polski reżim "demokratyczny" aresztował Piskorskiego by zastraszyć innych, którzy są przeciw wojnie z Rosją. Co się zmieniło? Niewinny człowiek siedział w areszcie trzy lata. Kto się za nim ujął? Nie żyjący już Janusz Sanocki. Przed wojną skonfiskowano nakład książki Władysławowi Studnickiemu. Polak od zawsze był przez obcych OGŁUPIANY i wkręcany w wojny. Ludzie odważni i mądrzy pomału wymierają, mamy totalną masę otumanioną propagandą, która nie rozumie, że jest wieziona do rzeźni.
|
|
| |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) |
>Ciekawe jak tam temperatury. Bo godzinkę, dwie w lesie wytrzymasz ale 3,4 to już będzie trudne? jesli uwierzą w liberalizm (indywidualizm, wolnośc, wlasność) to poumieraja, jeśli stworza wspólnotę, przeżyją i będą rządzić nami, dziećmi balcerowicza i tuska. Warunkiem, żeby nie dali sie zainfekować liberalną ideologią stworzoną dla zniewalania słowian i innych
|
|
 | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | >Pamiętam, jaki na Trampa był hejt, gdy budował mur na granicy z Meksykiem. A dziś to już standard w Polsce? Jak ten świat "idzie naprzód"...
Inni zrobią to samo tylko nie będą robić temu promocji. Hejt jest po to, żeby ponizyc, odebrać wartość, pozbawić wiarygodności, wpływów i ostatecznie władzy. W tym wypadku hejt zadziałał, przed hejtem trzeba bronić się. Trump miał potężnych wrogów i słabych sojuszników.
Nie żałuję Trumpa, to zupełnie nie mój typ. Jedyne co mi się w nim podobało to odporność na ciągle ataki i stres. Takiej odporności chciałby się nauczyć, żeby wszystko po mnie płynęło nie budząc nawet najmniejszej emocji.
|
|
| Hamerlik Konopka (19903 punktów) | >Natura buduje mury rzadko. Ludzie częściej. PIS ogrom. Zwłaszcza między Polakami. Jarcia Kwaczyńska >obrzydliwie amoralnie skalkulowała sobie, że do władzy w Sejmie wystarczy poparcie 38% zawziętych >zwolenników i dlatego antagonizuje. Mur z Białorusią jest OK o ile zrobi go dobrze
Jeszcze wpuszcza jak się zorientują, że Polakom już nie chce się wykonywać bylejakich prac a Ukraińcy odkryją, że dalej na Zachód można zarobić więcej.
Głupot w stylu - Islam nam zagraża - nikt poważny nie uważa. To tylko karma dla mas żeby wierząc w leśne strzygi żyła w strachu i pozwalała łatwo sobą rządzić.
Ciekawe co takiego zdarzyło się w Iraku, że tak chętnie emigrują? Czyż nie zaprowadzili im tam właśnie lepszego porządku? Uciekac od lepszego świata, żeby w lesie zmarznąć na śmierć? Bez sensu!
|
|
 | z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) |
>Głupot w stylu - Islam nam zagraża - nikt poważny nie uważa. To tylko karma dla mas żeby wierząc >w leśne strzygi żyła w strachu i pozwalała łatwo sobą rządzić. >Ciekawe co takiego zdarzyło się w Iraku, że tak chętnie emigrują?
Reżim amerykański nakłada na całe narody sankcje i robi listy gończe na lokalnych przywódców, których potem morduje, bez procesu sądowego. Ile reżim amerykański nałożył w swojej historii sankcji?? Jak działają sankcje reżimu amerykańskiego? Ilu lokalnych przywódców zamordował reżim amerykański?? Islam ma ropę i Żydów i to są dwa powody dla których ma kłopoty. Każdy kto ma surowce ma KŁOPOTY Z REŻIMEM AMERYKAŃSKIM. Komu sprzedaje broń reżim amerykański?? Czym Ameryka płaci za ropę?? Jak się zabezpieczają sprzedający, przed utratą wartości amerykańskiego papieru fiducjarnego?? Ameryka bankrutuje, ale nie obniża wydatków na zbrojenia, przerzuca koszty wojen na swoje demokratyczne kolonie. Jeżeli reżim amerykański wydaje 8OO mld $ na swoją fabryk wojen, to ile ma na tym z zysków z łupów?? Jeżeli fabryka wojen nie ściąga łupów to szybko zbankrutuje. Stworzeniu z Europy potęgi przeciwstawili się Brytyjczycy, zginęło prawie 1OO mln ludzi. Europa przegrała. Azja urosła na potęgę, na którą Ameryka wyśle pół świata i obciąży finansowo. Polska już zobowiązała się pokrywać tą wojnę i udostępniła swój teren ZA DARMO Amerykanom. Polska zamiast pobierać KASĘ ZA TRANZYT PALIW I PLANOWANĄ KOLEJ Z CHIN DO EUROPY finansuje Amerykanom wojnę. Podwyżki w Polsce od 1OO do 5OO%, zadłużenie na jedną osobę 5O OOO zł i Polak dalej nic nie rozumie.
|
|
|  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | No tak ale szczucie na Amerykanów Polakom nie pomoże. Sam pisałeś, że nie należy rozwijać uczucia nienawiści ale twje wpisy nie pałają miłością do Amerykanow.
Mam takie życiowe doświadczenia, które mi mówią, że gdy będziemy widzieli w innych ludziach zło to oni od tego widzenia w nich zła, źli się staną.
Trzeba na to patrzeć inaczej.
Dlatego wciąż wierzę, że Jacek z szarleyem, gdzieś tam pod fasadą nienawiści do mnie, potrafiliby wykrzesać z siebie dobro również dla mnie, choć moje obserwacje ich mówią inaczej.
Musimy tłumić wzajemna nienawiść a nie rozpalać ją. Amerykanie potrafią być bardzo empatyczni, zresztą jak wszyscy. Warunki społeczne decydują o tym czy ludzie oddają z siebie dobro czy zło dla innych.
Zamiast na oskarżeniach innych o zło wolę koncentrować się na społecznej wizji przyszłości.
Musimy trochę zapomnieć o tym kim jesteśmy i co zrobiliśmy żeby móc zacząć coś lepszego. Nie wolno wszystkiego pamiętać.
|
|
| |  | 2 na 2 | szarley (54911 punktów) | >Dlatego wciąż wierzę, że Jacek z szarleyem, gdzieś tam pod fasadą nienawiści do mnie,
Nie pochlebiaj sobie To żadna nienawiść, a jedynie zwykła pogarda, dla kłamcy i hipokryty
>Mam takie życiowe doświadczenia... Nie zaśmiecaj każdego wątku swoimi konfabulacjami, skoro uciekłeś od dyskusji tam,g gdzie było jej miejsce
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
| |  | 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | > Dlatego wciąż wierzę, że Jacek z szarleyem, gdzieś> tam pod fasadą nienawiści do mnie, potrafiliby wykrzesać> z siebie dobro również dla mnieCiekawe, że ta domniemana cudza "nienawiść" czasem jest w służbie czegoś konkretnego. Tutaj dodaje kurażu. Ale ja nie o tym. Nie ma co się przechwalać, że to czy tamto potrafię. Być może nie potrafię, lub potrafię tylko 1/10 tego co inni. Mój stosunek do ciebie przemyślałem już kilka lat temu. I te ostatnie lata tylko mnie w nim umocniły: największe dobro które można ci wyświadczyć, to stać z boku i obserować, nie anagazując się w twoje fantazje czy światy, nie polemizując, nie zwalczając. Nawet ich nie znając. Nie zawsze mi się to udaje - potrafisz prowokować a i goły nadstawiany co dzień tyłek korci  . Najwięszą przysługę wyświadczają tu tacy forumowicze, którzy w ogóle nie chcą z tobą gadać.
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
|
|
| | |  | -1 na 1 | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | Dużo słów, żeby powiedzieć, że mnie ignorujesz, czego oczywiście nie robisz no ale wypowiedziane musi być.
|
|
| | | |  | | Jacek Głodzik (35558 punktów) | > Dużo słów, żeby powiedzieć, że mnie ignorujesz, czego oczywiście> nie robisz no ale wypowiedziane musi być.Chciałbyś wpasować mnie w swoje szufladki, ale tak prosto nie ma.  Lubię intuicyjnie odkrywać to, co mój interlokutor chce zakrywać. I odwrotnie: po pierwszym rzucie okiem ignoruję rzeczy nie mające wartości. Niestety, choć interlokutor chce je za wszelką cenę lansować. Ze swoimi mantrami poszukaj sobie raczej wyznawców, szukających guru sekty. 
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
|
|
| |  | 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | > Mam takie życiowe doświadczenia, które mi mówią, > że gdy będziemy widzieli w innych ludziach zło to oni > od tego widzenia w nich zła, źli się staną.
Czy to czasem słabo kryta ambicja wywierania wpływu na innych? Lub co gorsza - rezygnacja w poddaniu się cudzej woli? Nie każdy człowiek jest zależny. Zwłaszcza ten dojrzały.
Twoje dzieci nie są twoja własnością Są synami i córkami życia, które samo siebie pragnie
Przychodzą przez ciebie, ale nie od ciebie.
I mimo że przy tobie są, nie do ciebie należą Możesz im dawać swoją miłość, ale nie swój swiat. Mają swój.
Jesteś ojczyzną ich ciał, lecz jednak nie ich dusz. Dusze ich mieszkają w przyszłości, której nie zobaczysz nawet w swoich kolorowych snach.
Możesz się starać patrzeć jak one, Lecz nie czyń prób zrównania ich z tobą, Życie nie ogląda się za siebie I nie czeka na to, co było wczoraj.
Khail Gibran
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
|
|
| | |  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | >> Mam takie życiowe doświadczenia, które mi mówią, >> że gdy będziemy widzieli w innych ludziach zło to oni >> od tego widzenia w nich zła, źli się staną. >Czy to czasem słabo kryta ambicja wywierania wpływu na innych? >Lub co gorsza - rezygnacja w poddaniu się cudzej woli? >Nie każdy człowiek jest zależny. Zwłaszcza ten dojrzały. >Twoje dzieci nie >są twoja własnością >Są synami i córkami >życia, które samo siebie pragnie >Przychodzą przez ciebie, >ale nie od ciebie. >I mimo że przy tobie są, >nie do ciebie należą >Możesz im dawać swoją >miłość, ale nie swój swiat. >Mają swój. >Jesteś ojczyzną ich ciał, >lecz jednak nie ich dusz. >Dusze ich mieszkają >w przyszłości, >której nie zobaczysz >nawet w swoich kolorowych snach. >Możesz się starać >patrzeć jak one, >Lecz nie czyń prób >zrównania ich z tobą, >Życie nie ogląda >się za siebie >I nie czeka na to, >co było wczoraj.Khail Gibra
Fajnie, że sięgasz do poezji, zawsze chętnie, choć chciałem skrytykować ten wiersz za dosłowność ale po przemyśleniu odpuszczę sobie.
|
|
| | | |  | | Jacek Głodzik (35558 punktów) | > chciałem skrytykować ten wiersz za dosłowność ale po > przemyśleniu odpuszczę sobie.
Całkiem słusznie. I tak wiem, co byś napisał.
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
|
|
| Berzerac (5671 punktów) | >Natura buduje mury rzadko. Ludzie częściej. PIS ogrom. Zwłaszcza między Polakami. Jarcia Kwaczyńska >obrzydliwie amoralnie skalkulowała sobie, że do władzy w Sejmie wystarczy poparcie 38% zawziętych >zwolenników i dlatego antagonizuje. Mur z Białorusią jest OK o ile zrobi go dobrze >Siema
Im wyższy mur, tym większe wyzwanie. Zawsze znajdą się ludzie, którzy będą chcieli go przeskoczyć.
|
|
 | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | >Im wyższy mur, tym większe wyzwanie. Zawsze znajdą się ludzie, którzy będą chcieli go przeskoczyć.
Ciekawe jest to, że mury buduje się zawsze pomiędzy kulturami, pomiędzy różniącymi się wiarami, pomiędzy sprzecznymi pojęciami prawdy i dobra.
Ludzie, którzy odczuwają różne emocje chcą się od siebie nawzajem odizolować, żeby nie doznawać sprzecznej umysłowości odmieńców.
W gruncie rzeczy podstawą murów są sprzeczne instynkty homo sapiens.
W rozwoju istot nie chodzi tylko o propagacje własnego genu ale także o propagacje własnego memu.
Gdyby ktokolwiek z migrantów przed którymi stanął mur dowiódł zbliżonej umysłowości, zbliżonych emocji i wierzeń, zostałby przepuszczony przez mur jako "swój".
|
|
|  | z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) |
>Ciekawe jest to, że mury buduje się zawsze pomiędzy kulturami, pomiędzy różniącymi się wiarami, >pomiędzy sprzecznymi pojęciami prawdy i dobra. >
Jaki to mur zbudowano pomiędzy sprzecznymi pojęciami prawdy i dobra?? Mury buduje się dla ochrony swoich interesów i przed atakiem złodziei.
|
|
| |  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | >>Ciekawe jest to, że mury buduje się zawsze pomiędzy kulturami, pomiędzy różniącymi się wiarami, >pomiędzy sprzecznymi pojęciami prawdy i dobra. >> >Jaki to mur zbudowano pomiędzy sprzecznymi pojęciami prawdy i dobra?? >Mury buduje się dla ochrony swoich interesów i przed atakiem złodziei.
No czyli potwierdzasz, że za murem zawsze czai się zło i obojętnie, z której strony muru na to spojrzysz.
Z opowieści pamiętam, że w bloku wschodnim budowano mury uniemożliwiające ucieczkę na Zachód.
Co konkretnie chciał ukraść Ci czlowiek, który chciał jedynie od Ciebie uciec do innych?
|
|
| | |  | z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) |
> Z opowieści pamiętam, że w bloku wschodnim budowano mury uniemożliwiające ucieczkę na Zachód.> Co konkretnie chciał ukraść Ci czlowiek, który chciał jedynie od Ciebie uciec do innych?Opowieści to są bajki. Od Polaka to zawsze mądrzy będą uciekać. W jednym z odcinków "Zielonej karty", stara emigracja, radzi młodym, by trzymali się z daleka od Polaków w Ameryce. Moja siostra miała stypendium francuskie, studiowała we Francji, jeździła za granicę bez żadnych problemów. Akta z konferencji w Jałcie są tajne. Znamy tylko komunikaty jakie strony uzgodniły podać ludowi do wiadomości. Z procesów norymberskich dużo akt jest tajnych. Amerykańskie i brytyjskie akta prawie w całości są tajne. Ludziom rzuca się bajki, chodzą i je plotą. Rosjanie, którzy po skończeniu wojny pozostali na zachodzie przymusowo deportowano do żydowskiego raju w ZSRR. en.wikipedia.org/wiki/Operation_KeelhaulPo wojnie AMERYKANIE WYPOWIEDZIELI ZIMNĄ WOJNĘ ŻYDOBOLSZEWIKOM, NAŁOŻYLI NA NAS SANKCJE I NIE UZNALI GRANICY NA ODRZE I NYSIE. Sprawa ciekawa i zakłamana. Polak walczył w interesie reżimu brytyjskiego i został sprzedany przez Brytyjczyków. Niemieckie i żydowskie plany budowy silnej Europy legły w gruzach. Kraje europejskie walczyły między sobą, aż zastaliśmy skolonizowani przez Amerykę. Dzisiaj za wszystko co się dzieje w Europie odpowiada reżim amerykański. Przerobili nas na "szczęśliwych" niewolników.
|
|
 | | Jacek Głodzik (35558 punktów) | >> Mur z Białorusią jest OK o ile zrobi go dobrze > Im wyższy mur, tym większe wyzwanie. Zawsze znajdą się > ludzie, którzy będą chcieli go przeskoczyć.
Tak. Tyle, że wyższy mur przekroczy znacznie mniejsza liczba "skoczków", niż niski. A tych kilkudziesięciu już da się wyłapać w miare niewielkim nakładem sił.
Wiele filmów futurystycznych przedstawia w nich getta, oddzielone od siebie dystrykty itd. Coś w tym jest.
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
|
|
|  | 1 na 1 | Berzerac (5671 punktów) | >>> Mur z Białorusią jest OK o ile zrobi go dobrze >> Im wyższy mur, tym większe wyzwanie. Zawsze znajdą się >> ludzie, którzy będą chcieli go przeskoczyć. >Tak. Tyle, że wyższy mur przekroczy znacznie mniejsza liczba "skoczków", niż niski. >A tych kilkudziesięciu już da się wyłapać w miare niewielkim nakładem sił. >Wiele filmów futurystycznych przedstawia w nich getta, oddzielone od siebie dystrykty itd. >Coś w tym jest.
Prawda. Ja napisałem to w kategoriach metafory. Jeśli natomiast chodzi o granice z Białorusią, to zamiast muru postawiłbym ogrodzenie pod wysokim napięciem i dodatkowo zaminował teren.
|
|
| |  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > Jeśli natomiast chodzi o granice z Białorusią, to zamiast muru postawiłbym ogrodzenie pod wysokim napięciem i dodatkowo zaminował teren.I zrobił korytarz lotniczy z USA, którym Amerykanie mogliby swobodnie przybywać na terytorium Polski ale z Polski mógłby wylatywać do USA już tylko towary
|
|
| | |  | z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) |
> I zrobił korytarz lotniczy z USA, którym Amerykanie mogliby swobodnie przybywać na terytorium >Polski ale z Polski mógłby wylatywać do USA już tylko towary  Towary i łupy. Kolonie są po to, żeby płaciły kontrybucje. Kontrybucje można płacić kupując: "lekarstwa", demobil, surowce z innych kolonii okupanta za jego pośrednictwem, łożyć na "bezpieczeństwo", gwarantować okupantowi wygrywanie przetargów, po najwyższych cenach. Ponosić koszty: utrzymania więźniów okupanta, wysłania otumanionego wojska do wspierania okupanta w jego rozbojach.
|
|
| | | |  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | >Towary i łupy.
Używasz wielkich słów a tu na wyobraźnię nie działa nawet mała wizja rozerwania matki albo ojca z dzieckiem na rękach przez minę w drodze do agencji pracy tymczasowej z siedzibą w skrzynce na listy na oceanicznych wyspach i nieznanych właścicielach.
Dlatego znajdziesz tu tylu zwolenników pól minowych.
|
|
| |  | | Jacek Głodzik (35558 punktów) | > zamiast muru postawiłbym ogrodzenie pod wysokim napięciem i dodatkowo zaminował teren.
Postąpiłbyś mało politycznie, żeby nie napisać: nieroztropnie. Szybko zaszczuto by twojego szefa, nawet jeśli skonsultowałbyś z nim swój pomysł. Bojownicy praw człowieka ponieśliby taki raban, że Polska upadłaby niżej w rankingu tych praw, niż Rosja i Białoruś.
Na koniec Łukaszenka osiągnąłby swój cel: teraz nie o nim i jego totalitarnych metodach mówiłby świat.
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
|
|
| | |  | 1 na 1 | Berzerac (5671 punktów) |
>Postąpiłbyś mało politycznie, żeby nie napisać: nieroztropnie. >Szybko zaszczuto by twojego szefa, nawet jeśli skonsultowałbyś z nim swój pomysł. >Bojownicy praw człowieka ponieśliby taki raban, że Polska upadłaby niżej w rankingu tych praw, niż Rosja i Białoruś. >Na koniec Łukaszenka osiągnąłby swój cel: teraz nie o nim i jego totalitarnych metodach mówiłby świat.
Walić politykę. W tej sytuacji rząd i opozycja powinny mówić jednym głosem. Nie wolno wpuścić tego barachła do kraju jeśli nie chcemy mieć takiego szamba jak w Niemczech. Jak jest w innych państwach - wiem tylko z opowieści. Humanizm w przypadku migrantów nie ma zastosowania.
Siedmiu rannych policjantów obrzucanych kamieniami i granatami hukowymi (skąd mieli?) Mamy kiboli i narodowców. Mamy jeszcze przyjąć kogoś takiego? Za spokojnie jest w Polsce?
|
|
| | | |  | z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) | >Za spokojnie jest w Polsce? >
Tam gdzie reżim amerykański ma bazy wojskowe, to jest kwestią czasu, kiedy będzie wojna i głód.
Wietnamczycy kwiatami witali Amerykanów, a skończyło się jak zwykle, tam gdzie pokażąsię Amerykanie. Białorusini mają od dwudziestu lat problemy z prowokacjami polsko amerykańskimi. W Polsce był szkolony i finansowany agent Franciszak Wiaczorka. Wiaczorka otrzymał na organizowanie zamachu stanu SZEŚĆ MILIONÓW ZŁOTYCH. Pierwszy zamach stanu się nie powiódl. Dużo by nam opowiedział o nim Andrzej Lepper, ale nie przeżył. Pieniądze idą z Polskiego budżetu, od dwudziestu lat.
|
|
| | | |  | 1 na 1 | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | >Nie wolno wpuścić tego barachła do kraju
No i zwyciężyłeś w pogardzie drugim człowiekiem.
Twój Bóg Cię za to wynagrodzi w niebie.
Niemcy ich pewnie wezmą a potem będą 20x bogatsi, bo nie są prymitywni.
Ohyda!
|
|
| | | | |  | 2 na 2 | Berzerac (5671 punktów) | >No i zwyciężyłeś w pogardzie drugim człowiekiem.
No widzisz, takie ze mnie bydlę
>Twój Bóg Cię za to wynagrodzi w niebie.
Skąd wiesz, czy mam jakiegoś boga i że spodziewam się jakiejś nagrody? A na co ty liczysz?
>Niemcy ich pewnie wezmą a potem będą 20x bogatsi, bo nie są prymitywni. >Ohyda!
No teraz pojechałeś po bandzie. Czyli twoim zdaniem takie kraje jak Polska, Węgry, Czechy, Chorwacja i jeszcze wiele innych są prymitywne, bo nie przyjmują migrantów? Czy prymitywnym jest ktoś, kto dupcy takie farmazony?
|
|
| | | | | |  | 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | >Skąd wiesz, czy mam jakiegoś boga i że spodziewam się jakiejś nagrody? A na co ty liczysz?
Berzeac, szkoda czasu na merytoryczne rozmowy z Hamerlikiem. To alimenciarz, który kiedyś kupił działkę w 100% na kredyt (prawdopodobnie na handel) zaraz potem przestał spłacać i za fraki wzięli mu się byli koledzy z windykacji, w której kiedyś pracował.
Teraz ma żal do całego świata, że nie pozwolił mu się "dorobić".
Ofiara losu, hipokryta i leń patentowany, widzący swój ratunek jedynie w pracy innych na niego. Szkoda czasu.
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
|
|
| | | | | |  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | >>No i zwyciężyłeś w pogardzie drugim człowiekiem. >No widzisz, takie ze mnie bydlę >>Twój Bóg Cię za to wynagrodzi w niebie. >Skąd wiesz, czy mam jakiegoś boga i że spodziewam się jakiejś nagrody? A na co ty liczysz?
To była ironia. Domyślam się, że tacy ludzie jak Ty, żadnego Boga się nie boją.
>>Niemcy ich pewnie wezmą a potem będą 20x bogatsi, bo nie są prymitywni. >>Ohyda! >No teraz pojechałeś po bandzie. Czyli twoim zdaniem takie kraje jak Polska, Węgry, Czechy, Chorwacja i jeszcze wiele innych są prymitywne, bo nie przyjmują migrantów? Czy prymitywnym jest ktoś, kto dupcy takie farmazony?
Zgadza się. Boisz się obecności obok Ciebie innej kultury, innego wierzenia, innego sposobu myślenia, innego systemu wartości, innej moralności. Nie stawiasz sobie wyzwania poznać, zrozumieć i utrzymać własne życie pod kontrolą tylko szczujesz na ludzi, którzy pragną tylko trochę lepszego życia. To jest bardzo prymitywne, a prymitywne nigdy nie jest korzystne.
Pewnie nigdy nawet nie poznałeś ludzi tej narodowości tej kultury, pewnie nic o nich nie wiesz a uzywasz jedynie jadu z internetu i telewizora do ich określenia.
Ja w odróżnieniu od Ciebie, nie tylko zgadzam się na przybycie tych ludzi, ze wszystkimi tego konsekwencjami ale jeszcze do pojadę do nich i będę się ich uczył zyjac tak jak oni.
Ty ograniczyłeś się do prostej fizycznosci tych ludzi, postrzegasz tylko ich ludzkie ciała a ja zamierzam też widzieć ich umysłowość, zamierzam wnikać w ich psyche.
Żałosne jest przekonanie, że Wy ze swoją złością, arogancja, agresją i przemocą zdolni jesteście kontrolować swój świat. Nie jesteście.
Wszystkie takie prymitywne, bezwzględne, bezduszne reakcje będą czynić was biedota. Stworzycie miejsce na ziemi, w którym nikt nie będzie chciał być, nawet gdybyście mu pozwolili.
To są ludzie mówi Ci to coś czy zupełnie nic.
Nie wolno w taki sposób! Każdy cokolwiek moralny człowiek to wie. Musisz zapewnić im przetrwanie, to moralny obowiązek.
|
|
| | | | | | |  | 1 na 1 | Berzerac (5671 punktów) |
>To była ironia. Domyślam się, że tacy ludzie jak Ty, żadnego Boga się nie boją.
Nic o mnie nie wiesz.
>Zgadza się. >Boisz się obecności obok Ciebie innej kultury, innego wierzenia, innego sposobu myślenia, innego systemu wartości, innej moralności. Nie stawiasz sobie wyzwania poznać, zrozumieć i utrzymać własne życie pod kontrolą tylko szczujesz na ludzi, którzy pragną tylko trochę lepszego życia. To jest bardzo prymitywne, a prymitywne nigdy nie jest korzystne. >Pewnie nigdy nawet nie poznałeś ludzi tej narodowości tej kultury, pewnie nic o nich nie wiesz a uzywasz jedynie jadu z internetu i telewizora do ich określenia. >Ja w odróżnieniu od Ciebie, nie tylko zgadzam się na przybycie tych ludzi, ze wszystkimi tego konsekwencjami ale jeszcze do pojadę do nich i będę się ich uczył zyjac tak jak oni. >Ty ograniczyłeś się do prostej fizycznosci tych ludzi, postrzegasz tylko ich ludzkie ciała a ja zamierzam też widzieć ich umysłowość, zamierzam wnikać w ich psyche. >Żałosne jest przekonanie, że Wy ze swoją złością, arogancja, agresją i przemocą zdolni jesteście kontrolować swój świat. Nie jesteście. >Wszystkie takie prymitywne, bezwzględne, bezduszne reakcje będą czynić was biedota. Stworzycie miejsce na ziemi, w którym nikt nie będzie chciał być, nawet gdybyście mu pozwolili. >To są ludzie mówi Ci to coś czy zupełnie nic. >Nie wolno w taki sposób! >Każdy cokolwiek moralny człowiek to wie. >Musisz zapewnić im przetrwanie, to moralny obowiązek.
Mieszanie kultur jest dobre w muzyce, modzie itp. W koegzystencji już nie koniecznie. Ale ty integruj się z nimi ile wlezie. Nikt ci tego nie zabroni. Najlepiej niech ludzie twojego pokroju i Ochojskiej, którzy wylewają krokodyle łzy nad losem migrantów, weźcie sobie do domu kilku takich. Żywcie ich odziewajcie, ale nic nie wspominajcie im o pracy. I uważaj, aby z twego domu nie zrobili jakiejś meliny terrorystycznej, albo nie ucięli ci łba.
I proszę cię, nie mów nic o moralności. Nie ty.
|
|
| | | | | | | |  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | >Mieszanie kultur jest dobre w muzyce, modzie itp. W koegzystencji już nie koniecznie.
Byli w historii ludzkości już podobnie myślący o mieszaniu genów. Teraz po ich genach śladu już nie ma.
>Ale ty integruj się z nimi ile wlezie.
Wszystko ma swoje granice ale era muru chińskiego przeminęła.
>nic nie wspominajcie im o pracy.
Kto nie pracuje ten pozostanie na samym dnie drabiny społecznej, w roli, w której nikt nie zechce być. Coś tam do jedzenia dostanie.
>I uważaj, aby z twego domu nie zrobili jakiejś meliny terrorystycznej, albo nie ucięli ci łba
Do domu zapraszam tylko przyjaciół.
>I proszę cię, nie mów nic o moralności. Nie ty.
Będę. Mam do tego prawo.
|
|
| | | |  | 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | > Nie wolno wpuścić tego barachła do kraju jeśli nie chcemy > mieć takiego szamba jak w Niemczech.
Oczywiście. Tyle, że niekoniecznie metodami ogrodzenia pod wysokim napięciem i min. Ta retoryka wojenna na pewno nie zjednoczy naszej opozycji.
>Siedmiu rannych policjantów obrzucanych kamieniami i granatami hukowymi (skąd mieli?)
Od służb Łukaszenki. Sadzisz, że na zachodzie ktoś w to jeszcze wątpli?
> Mamy kiboli i narodowców. Mamy jeszcze przyjąć kogoś > takiego? Za spokojnie jest w Polsce?
Mam nadzieję że zostając policjantem czy żołnierzem ma się świadomość na co się pisze. Mam za sąsiadów dwóch Policjantów. Jeden może jest troche dziwny, ale obaj wydają się trzeźwo myślący. Ojcowi kolegi z technikum w latach 80tych strajkujący robotnicy uszkodzili oko. Odkąd pamiętam był na rencie, żona niepracująca ale mieli w domu lepiej niż ja i większość moich kolegów z dwojgiem rodziców pracujących.
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
|
|
| | | | |  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > > Nie wolno wpuścić tego barachła do kraju jeśli nie chcemy> > mieć takiego szamba jak w Niemczech.> Oczywiście.No to się popisałeś. Zdaje się pracujesz we francuskiej firmie? Tam to jest dopiero szambo takie, że jacyś tam nieznani Francuzi sa właścicielami a Jacek Polak ich najemnym pracownikiem. Takie im szambo wyszło z tych niedobrych wpływów kulturowych  Czy Allah to Jahwe? Bo już nie wiem czy Bóg jest tylko jeden czy jest ich dwóch i każdy co innego sądzi? A może w ogóle więcej jest tych Bogów? Ja wierzę we własnego. W moim przekonaniu wszechświat jest świadomą osobą a my jesteśmy jej częścią w ciele i w duszy.
|
|
| | | | | |  | | Jacek Głodzik (35558 punktów) | > Zdaje się pracujesz we francuskiej firmie?Hamerliczowi świerzbią rączki do internetowego szpiclownictwa. Szpicuj dalej. 
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
|
|
| | | | |  | 1 na 1 | Berzerac (5671 punktów) |
>Oczywiście. Tyle, że niekoniecznie metodami ogrodzenia pod wysokim napięciem i min. >Ta retoryka wojenna na pewno nie zjednoczy naszej opozycji.
Cel uświęca środki. Żeby było jasne; ja nie mam nic przeciwko migrantom - pod warunkiem, że siedzą na dupie u siebie. Nikt ich tu nie zapraszał. Ludzie nie mogą sobie od tak przemieszczać się, gdzie im się żywnie podoba. Po to do cholery są granice.
>Mam nadzieję że zostając policjantem czy żołnierzem ma się świadomość na co się pisze. >Mam za sąsiadów dwóch Policjantów. Jeden może jest troche dziwny, ale obaj wydają się trzeźwo myślący. >Ojcowi kolegi z technikum w latach 80tych strajkujący robotnicy uszkodzili oko. >Odkąd pamiętam był na rencie, żona niepracująca ale mieli w domu lepiej niż ja i większość moich kolegów z dwojgiem rodziców pracujących.
Zgadza się. Policjant, żołnierz mają ustawowy obowiązek narażania się. Za to biorą pieniądze. Tylko trzeba jeszcze trochę zrozumienia dla tego co robią, a nie jak Ochojska będzie pinda płakać nad losem migrantów, że zmoczyło im się odzież. Przypominam, że to oni zaatakowali pierwsi.
Od kilku lat bardzo krytycznie odnoszę się działań i metod policji. Tym razem jednak w pełni się z nimi solidaryzuję.
|
|
| Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > Natura buduje mury rzadko. Ludzie częściej. PIS ogrom. Zwłaszcza między Polakami. Jarcia Kwaczyńska> obrzydliwie amoralnie skalkulowała sobie, że do władzy w Sejmie wystarczy poparcie 38% zawziętych> zwolenników i dlatego antagonizuje. Mur z Białorusią jest OK o ile zrobi go dobrze> SiemaTeraz ponoć leją wodą i traktują gazem. wiadomosci(*)orusia-relacja-na-zywo/0llrhm9Być zlanym wodą koczując na dworze o tej porze roku - słabo. Zwłaszcza jak wychodzisz z gorącego klimatu. To jest droga do lepszego świata chyba tylko dla najsilnejszych jednostek. Ale powitanie - gazem w oczy. Prawdziwa gościnność.
|
|
 | z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) |
>Teraz ponoć leją wodą i traktują gazem. >
Amerykanie wykonali 28OO lotów nad Wietnamem samolotami zrzucającymi chemię na chmury, by z nich padał deszcz. Rok czasu w Wietnamie, za sprawą Amerykanów PADAŁ ULEWNY DESZCZ. Potem ludność cywilną palili napalmem a rośliny glifosatem. Z "demokracją" nie ma żartów.
|
|
|  | kobieta (1491 punktów) (zablokowany) | >>Teraz ponoć leją wodą i traktują gazem. >> >Amerykanie wykonali 28OO lotów nad Wietnamem samolotami zrzucającymi chemię na chmury, by z nich padał deszcz. Rok czasu w Wietnamie, za sprawą Amerykanów PADAŁ ULEWNY DESZCZ. Potem ludność cywilną palili napalmem a rośliny glifosatem. >Z "demokracją" nie ma żartów.
Szwedzkie wojska mogą zostać wysłane na Ukrainę
Minister obrony Peter Hultqvist (S) otwiera możliwość wysłania szwedzkiego wojska na Ukrainę, aby wesprzeć tamtejszy reżim w trwającym konflikcie z Rosją. - Nasza solidarność z Ukrainą musi być zawsze bardzo wyraźna - mówi Peter Hultqvist. Może to oznaczać, że Szwecja wyśle do kraju oficerów, aby szkolili wojska. Nie wiedziałam, ze maja takie genialne służby wojskowe?? Policja w każdym razie nie radzi sobie z gangami, a w Sztokholmie jest ich 52. - Postrzegamy to jako ważny element zaznaczenia ambicji UE, by przyczynić się do suwerenności Ukrainy- mówi Peter Hultqvist. Wg doniesień medialnych Rosja wyposażyła się 'militarnie' niedawno na granicy z Ukrainą i ostrzegano ją o eskalacji na tym obszarze.
|
|
| |  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | >Może to oznaczać, że Szwecja wyśle do kraju oficerów, aby szkolili wojska.
Znaczy agentów, żeby wywolali wojnę domową, a wtedy zrunowanej ukraińskiej ludności szweckie banki udziela 100 letnich kredytów na odbudowę, pod warunkiem, że wszystkie kontrakty uzyskają szweckie firmy.
Koniec końców na Ukrainie będą szwedcy właściciele i ukraińscy parobcy.
To już klasyka kolonizacyjna.
|
|
| | |  | kobieta (1491 punktów) (zablokowany) | >>Może to oznaczać, że Szwecja wyśle do kraju oficerów, aby szkolili wojska. >Znaczy agentów, żeby wywolali wojnę domową, a wtedy zrunowanej ukraińskiej ludności szweckie banki udziela 100 letnich kredytów na odbudowę, pod warunkiem, że wszystkie kontrakty uzyskają szweckie firmy. >Koniec końców na Ukrainie będą szwedcy właściciele i ukraińscy parobcy. >To już klasyka kolonizacyjna.
Mowa jest o konflikcie z Rosją i o tych ktόrzy ten konflikt rozpoczȩli. Budowana narracja nie ma nic wspόlnego z aktualnymi wydarzeniami na Wschodzie.
Do tego moja opinia o tym, jak bezradna jest policja w rozwiązywaniu problemόw z imigrantami, co jest przyczyną degradacji społecznej i braku bezpieczeństwa dla ludzi.
Mόwienie w mediach, że gangi przejmują dzielnice, zatrzymują i sprawdzają ludzi nic nie daje, nie rozwiazuje problemu.
-W Tynnered w Göteborgu gangi przestępcze przejęły kontrolę nad ludźmi znajdującymi się na "ich" terenie. Według lokalnego komendanta policji to zjawisko jest czymś, co powoduje niepewność. Gangi rekrutują młodych ludzi, takich jak "oczy i uszy", aby śledzić obszar, zatrzymywac i sprawdzać ludzi, których nie rozpoznają.
-Ci, którzy kontrolują, to przestępcy, którzy chcą wiedzieć, kto porusza się w najbliższej okolicy, aby nie było nikogo, kogo się boją, żadnego "wroga" ani policji, mówi do GT Dan Windt, szef lokalnego okręgu policyjnego na południe od Göteborga. Itd, itp.
|
|
| | | |  | kobieta (1491 punktów) (zablokowany) | >>Koniec końców na Ukrainie będą szwedcy właściciele i ukraińscy parobcy. >>To już klasyka kolonizacyjna.
>Mowa jest o konflikcie z Rosją i o tych ktόrzy ten konflikt rozpoczȩli.
Media piszą, ze Luka wywozi imigrantόw z granicy autobusami w nieznane....
Dobrze, że to nie "białe autobusy" z SE.
Może obejdzie siȩ bez muru, ale to nie ja decydujȩ...
|
|
| | | | |  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > Media piszą, ze Luka wywozi imigrantόw z granicy autobusami w nieznane....Z imigrantami robi się co chce, bo są całkowicie bezbronni. To dlatego tak często padają ofiarami wyzysku i gwałtów w czasie migracji. Popatrz co strach i bezmyślnie posłuszeństwo robią z mózgu: > To nie jest Afganistan, gdzie musieliśmy strzelać do ludzi - mówi, ale po chwili dodaje, że wszyscy na miejscu boją się, że to może zakończyć się wojną. O sytuacji na polsko-białoruskiej granicy opowiada nam jeden ze stacjonujących tam żołnierzy.www.onet.p(*)konczyc-wojna/1f8dfe3,79cfc278Trochę ludzi chce na zmywak do Wielkiej Europy a Ci z tego powodu będą wojnę wywoływać. Oczywiście nikt temu żołnierzowi nie wyjaśni, że to tylko taka gra, w której każdy próbuje wyrwać większy kawałek dla siebie. Biedaczysko wierzy, że broni ojczyznę przed złem. Tacy są najbardziej niebezpieczni.
|
|
| | | |  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | >Mowa jest o konflikcie z Rosją i o tych ktόrzy ten konflikt rozpoczȩli.
Jaki konflikt? O co Ci biedni ludzie mają się kłócić? Kto ich Panem będzie?
>Do tego moja opinia o tym, jak bezradna jest policja w rozwiązywaniu problemόw z imigrantami, co jest przyczyną degradacji społecznej i braku bezpieczeństwa dla ludzi. >Mόwienie w mediach, że gangi przejmują dzielnice, zatrzymują i sprawdzają ludzi nic nie daje, nie rozwiazuje problemu.
To jest cena wolności! Wiesz jaka jest cena wolności? Taka, że świat nie jest taki jakiego sama chcesz ale jest taki jakiego chcą go inni wbrew twojej woli.
Gdybyś cokolwiek wniknęła głębiej w tych ludzi, w te gangi, w to całe bezprawie i zło jakie dzieje się wokół Ciebie to zrozumiałabyś, że to nie jest wcale ani takie przerażające, ani takie chore, ani takie złe jak Ci się wydaje. Twoim umysłem rządzi strach i on projektuje w twoim umyśle rzeczywistość, która po odjęciu strachu jest inna.
Opanuj strach to odzyskasz kontrolę nad własnym życiem i innymi ludzi, wokół siebie.
Wiesz co jest największą przyczyną mobbingu w szkołach? Strach odczuwany przez mobbowanych. To on prowokuje innych do agresji. Teraz sama robisz to samo, pokazujesz swój strach, prowokujesz innych nim do agresji i w końcu sprowadzisz ją w ten sposób na siebie.
Opanuj własny strach, społeczeństwo jest zdolne kontrolować wszystkich ludzi o ile tworzy systemy wzajemnej kontroli. Nie zagrażają Ci wcale afrykańscy i azjatyccy islamiści, którzy pragną twojej śmieci, lecz zagraża Ci strach, która całkowicie opanował twój umysł.
Opanuj własny strach z zobaczysz inną rzeczywistość.
Pouczam Cię ale sam się tego uczę, krok po kroku i tak już od lat. Nie wolno się bać, nie wolno dopuścić, żeby strach przejął kontrolę, bo to oznacza niechybnie katastrofę.
Nad ludźmi można panować, tu, tam, nieważne - da się. Da się innych opanować i uczynić z nich formę korzystną dla siebie samego, tylko potrzeba rozsądku i odwagi.
|
|
| | |  | z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) |
>Znaczy agentów, żeby wywolali wojnę domową, a wtedy zrunowanej ukraińskiej ludności szweckie >banki udziela 1OO letnich kredytów na odbudowę, pod warunkiem, że wszystkie kontrakty uzyskają >szweckie firmy. >Koniec końców na Ukrainie będą szwedcy właściciele i ukraińscy parobcy. >To już klasyka kolonizacyjna.
Ukraińskie parobki jak zaczną 24H, 365 dni w roku zaiwaniać na czarnoziemach, które kiedyś były ich własnością, to zasypią Europę i rolniczą Polskę "najlepszą" pszenicą i kukurydzą GMO. "Polski", demokratyczny rząd będzie opłacał transport tego do Polski po 1O$ kwintal. Na Ukrainie Żydów jest O,3% a w demokratycznych władzach 8O%. Polak powinien dalej finansować Unkrów. Za kilka lat młodzi polskojęzyczni robole, będą mieć tak sprane swawolą szare komórki, że dla nich będzie wszystko jedno, byle się naćpać i planować, co ukraść by dalej jakoś wegetować.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|