Racjonalista - Strona głównaDo treści
Nowy ład

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
24-11-2021 11:16romaro (25211 punktów)Nowy ład
Ocena 3 na 3
"Firma Łukasza Mejzy obiecywała leczyć umierających na raka i stwardnienie rozsiane, chorych na Alzheimera, Parkinsona oraz inne nieuleczalne przypadłości. Obecny wiceminister sportu osobiście jeździł i przekonywał rodziców chorych dzieci, że terapia jego firmy je wyleczy. Cena wyjściowa - 80 tys. dolarów. Metoda, którą zachwalał, nie ma medycznego potwierdzenia. Ujawniamy dokumentację biznesu Łukasza Mejzy."

"- Byli u mnie w drugiej połowie ubiegłego roku. We czterech. Moja Hania ma dystrofię mięśniową, a pan Mejza i ci inni zaczęli tłumaczyć, że istnieje szansa na wyleczenie córki - wspomina pani Patrycja z Trzcińska-Zdroju. - Zrobili mi nadzieję.
Mama 6-letniej Poli miała uzbierać 1,2 mln zł. Leczenia nie ma, została jej zmyślona faktura na 300 tys. dolarów."

wiadomosci(*)a-cierpieniu-6707957619456960a

[Załącznik]
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>"Firma Łukasza Mejzy obiecywała leczyć umierających na raka i stwardnienie rozsiane, chorych na
>Alzheimera, Parkinsona oraz inne nieuleczalne przypadłości. Obecny wiceminister sportu osobiście
>jeździł i przekonywał rodziców chorych dzieci, że terapia jego firmy je wyleczy. Cena wyjściowa >8O tys. dolarów.

A co w tym dziwnego, cała Ameryka opiera się na robieniu kasy przez kilku cwaniaków i żerowaniu na naiwnych, których nie brakuje na całym świecie.

www.polity(*)e-komorkami-macierzystymi.read

"Wątpliwym pocieszeniem może być fakt, że inne kraje, w tym Stany Zjednoczone, też słabo sobie radzą z biznesem związanym z komórkami macierzystymi. Lobby klinik mocno walczy, by ich działalność nie została uregulowana. To biznes, któremu rzesze klientów napędza desperacja, gdyż medycyna nie może im na razie zaproponować żadnych skutecznych terapii. Nie trzeba też specjalnie się wysilać z reklamą, bo na wiele osób działają dwa magiczne słowa: "komórki macierzyste". Po części jest to wina niektórych przedstawicieli środowiska naukowego oraz mediów. I jedni, i drudzy od lat informowali opinię publiczną, że są one cudem natury i świętym Graalem medycyny.(...)
Ustawa o zawodzie lekarza została uchwalona jeszcze w latach 90. A od tamtego czasu w bioetyce sporo się zmieniło. Z punktu widzenia standardów międzynarodowych określenie "eksperyment leczniczy" jest zwodnicze i powinno zniknąć z polskiego prawa - mówi prof. Marcin Waligóra.(...)
Kiedy zajrzy się na strony internetowe wielu prywatnych klinik oferujących terapie komórkami macierzystymi, rzuca się w oczy ich częsta współpraca z Polskim Bankiem Komórek Macierzystych (PBKM). Firmą notowaną na giełdzie i będącą głównym ogniwem działającej na międzynarodową skalę grupy FamiCord, która szczyci się, że jest największym bankiem komórek macierzystych w Europie.(...)prof. Maria Siemionow. To słynna polska transplantolożka mieszkająca w USA, która w 2OO8 r. dokonała głośnego przeszczepienia twarzy, a dziś koncentruje się na eksperymentalnej terapii w chorobie Duchenne'a.(...) Już w kwietniu Polska Agencja Prasowa podała (powołując się na syna prof. Siemionow, z którym założyła firmę Dystrogen Therapeutics), że w Polsce taka terapia komórkowa - chodzi o podanie komórek chimerycznych, czyli połączonych z komórek pozyskanych z biopsji mięśnia od chłopca chorego na dystrofię i jego zdrowego ojca - ruszy w drugiej połowie 2O19 r. Zainteresowało to również prof. Józefa Dulaka, który naukowo zajmuje się m.in. chorobą Duchenne'a. Dlatego kilkakrotnie próbował porozumieć się z polską uczoną i wyjaśnić wątpliwości dotyczące planowanej terapii, jednak nie doczekał się żadnej odpowiedzi. Zamiast niej otrzymał list z groźbami wytoczenia procesu sądowego podpisany przez kancelarię prawną reprezentującą Dystrogen Therapeutics."

Tak funkcjonuje zachodni świat, "lepszy" i z kulturą, podobno przejętą po naszych wielkich przodkach. Faktycznie to za wszystkim kryje się banda cwaniaków i złodziei.





Wenancjusz (16441 punktów)
>"Firma Łukasza Mejzy obiecywała leczyć umierających na raka i stwardnienie rozsiane, chorych na
>Alzheimera, Parkinsona oraz inne nieuleczalne przypadłości. Obecny wiceminister sportu osobiście
>jeździł i przekonywał rodziców chorych dzieci, że terapia jego firmy je wyleczy. Cena wyjściowa - 80
>tys. dolarów. Metoda, którą zachwalał, nie ma medycznego potwierdzenia. Ujawniamy dokumentację
>biznesu Łukasza Mejzy."
>"- Byli u mnie w drugiej połowie ubiegłego roku. We czterech. Moja Hania ma dystrofię mięśniową, a
>pan Mejza i ci inni zaczęli tłumaczyć, że istnieje szansa na wyleczenie córki - wspomina pani
>Patrycja z Trzcińska-Zdroju. - Zrobili mi nadzieję.
>Mama 6-letniej Poli miała uzbierać 1,2 mln zł. Leczenia nie ma, została jej zmyślona faktura na 300
>tys. dolarów."
>wiadomosci(*)a-cierpieniu-6707957619456960a
>[Załącznik]

Czytając takie informacje, mam jakieś dziwne, trudne do określeni odczucia. Jak można traktować kogoś, który ma receptę na wszystkie choroby cywilizacyjne tego świata? Zważywszy, że najprawdopodobniej obiecuje leczenie w domu? Nie o to chodzi, że człowiek, zwłaszcza gdy chodzi o jego dzieci, oddałby wszystko, by zdrowie ich nie szwankowało. Dzieci jeszcze nie zdołały poznać tego zła świata i już są skazane na cierpienia i nawet śmierć. Tym bardziej należy być ostrożnym do jakichś "cudownych uzdrowicieli". Oni są bezwzględni, bezlitośni wyłudzacze pieniędzy. Dziwię się ludziom ufającym takim draniom. Nie wiem jakimi argumentami operują by nakłaniać do powierzania pieniędzy szalbierzom ad hoc, a nie po zobaczeniu efektów ich leczenia.. Tym bardziej tak dużych pieniędzy. No cóż. O losie dziecka wiedzą rodzice i widzą swoją rozpaczliwą bezradność, więc łatwo stosunkowo ich oszukać. Rozpacz odbiera zdrowy rozsądek. Takich bezwzględnych drani traktowałbym równie bezlitośnie. Tyle oszustw się dzieje o czym społeczeństwo stara się informować i ludzie jeszcze dają się nabierać. Czy to informacja o ludzkiej naiwności, czy też o konieczności bezwzględnego ścigania takiego draństwa? Czy traktować to jak jeszcze jedno ostrzeżenie?


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
24-11-2021 17:17 
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)
>Czytając takie informacje, mam jakieś dziwne, trudne do określeni odczucia. Jak można traktować kogoś, który ma receptę na wszystkie choroby cywilizacyjne tego świata?
To jest ta sama wiara z którą pielgrzymi udają się do LOURDES. Nie oceniam, stwierdzam podobieństwa.
24-11-2021 20:56 
 Ocena 5 na 5
Wenancjusz (16441 punktów)
>>Czytając takie informacje, mam jakieś dziwne, trudne do określeni odczucia. Jak można traktować kogoś, który ma receptę na wszystkie choroby cywilizacyjne tego świata?
>To jest ta sama wiara z którą pielgrzymi udają się do LOURDES. Nie oceniam, stwierdzam podobieństwa.

Masz niewątpliwą rację.
Łukasz Mejza - polski polityk, samorządowiec i przedsiębiorca, od 2021 poseł na Sejm IX kadencji, a także sekretarz stanu w resortach odpowiedzialnych za sport.
Wybrany dnia: 13-10-2019 · Lista: Polskie Stronnictwo Ludowe · Okręg wyborczy: 8 Zielona Góra · Liczba głosów: 10490 · Ślubowanie: 16-03-2021 · Staż parlamentarny:.
We wrześniu 2015 został przewodniczącym powołanego wówczas klubu radnych Lepsze Lubuskie w sejmiku, kilka miesięcy później przekształconego w klub Bezpartyjni ...
Stanowisko: poseł na Sejm IX kadencji (od 2021), wiceminister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu (2021), wiceminister sp...
Partia: Partia Republikańska
Data i miejsce urodzenia: 15 maja 1991; Zielona Góra
Zawód, zajęcie: polityk, samorządowiec, przedsiębiorca

www.rp.pl/(*)iceminister-wydal-oswiadczenie

wyborcza.p(*)jzy.html?disableRedirects=true

We wrześniu 2015 został przewodniczącym powołanego wówczas klubu radnych Lepsze Lubuskie w sejmiku, kilka miesięcy później przekształconego w klub Bezpartyjni ...
Stanowisko: poseł na Sejm IX kadencji (od 2021), wiceminister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu (2021), wiceminister sp...
We wrześniu 2015 został przewodniczącym powołanego wówczas klubu radnych Lepsze Lubuskie w sejmiku, kilka miesięcy później przekształconego w klub Bezpartyjni ...
Stanowisko: poseł na Sejm IX kadencji (od 2021), wiceminister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu (2021), wiceminister sp...
Partia: Partia Republikańska
Data i miejsce urodzenia: 15 maja 1991; Zielona Góra
Zawód, zajęcie: polityk, samorządowiec, przedsiębiorca

wydarzenia(*)rzuty-grozi-pozwem,nId,5665889

Oto zachowania prawego i czystego moralnie przedstawiciela ludu z zawodu polityka (nie wiem czy q.wa w spisie zawodów jest taki zawód). Stąd i brak zaufania do polityków PiS, co utwierdza moje racje, każdy dzień bo przynosi nowe rewelacje o wyczynach tej zgrai patologicznych dyletantów i zwyczajnie przestępców kryminalnych, którym naród zaufał. I takie q.wa mamy też i rządy. Uczciwe jak krynica, Prawe i Sprawiedliwe. Jak cholera!
"Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei, oszustów, nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami. cytat George Orwell" Jak się wyborcy PiS-u czują? Bydlak winien już być nieobecny w rządzie. To jeszcze straszy pozwami. A niech sobie pozywa. Sądy też już są pewnie ustawione. Bo "prawo jest równe dla każdego obywatela". Nie tylko dla Tuska.

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Berzerac (5671 punktów)
>"Firma Łukasza Mejzy obiecywała leczyć umierających na raka i stwardnienie rozsiane, chorych na
>Alzheimera, Parkinsona oraz inne nieuleczalne przypadłości. Obecny wiceminister sportu osobiście
>jeździł i przekonywał rodziców chorych dzieci, że terapia jego firmy je wyleczy. Cena wyjściowa - 80
>tys. dolarów. Metoda, którą zachwalał, nie ma medycznego potwierdzenia. Ujawniamy dokumentację
>biznesu Łukasza Mejzy."
>"- Byli u mnie w drugiej połowie ubiegłego roku. We czterech. Moja Hania ma dystrofię mięśniową, a
>pan Mejza i ci inni zaczęli tłumaczyć, że istnieje szansa na wyleczenie córki - wspomina pani
>Patrycja z Trzcińska-Zdroju. - Zrobili mi nadzieję.
>Mama 6-letniej Poli miała uzbierać 1,2 mln zł. Leczenia nie ma, została jej zmyślona faktura na 300
>tys. dolarów."
>wiadomosci(*)a-cierpieniu-6707957619456960a
>[Załącznik]

Takich śmieci żerujących na chorobie, nieszczęściu i tragedii ludzkiej od razu bym rozstrzeliwał. Bez procesu, bez wyroku, od razu kula w łeb i do piachu. I głęboko zakopać, żeby pierdoł nie było. Na nic innego taka rzygowina nie zasługuje.
24-11-2021 22:55 
 Ocena 3 na 3
romaro (25211 punktów)
>Takich śmieci żerujących na chorobie, nieszczęściu i tragedii ludzkiej od razu bym rozstrzeliwał. Bez procesu, bez wyroku, od razu kula w łeb i do piachu. I głęboko zakopać, żeby pierdoł nie było. Na nic innego taka rzygowina nie zasługuje.
Nie jestem zwolennikiem kary śmierci. Wiem, łatwo mówić gdy patrzy się na to z boku, gdy na co dzień nie styka się człowiek z tą patologią. Ale wiem, a przynajmniej mam nadzieję, że są ludzie, którzy będąc w środku takich wydarzeń, będąc ofiarami, potrafią odpuścić.

Dla mnie przerażające jest to, że jeszcze jest w rządzie. To pokazuje skalę upadku moralnego tego państwa. To daje paliwo takim p*****lniętym Janom by jeszcze bardziej, z większa energią zakrzyczeć fakty w propagandowym wyciu.
24-11-2021 23:14 
 Ocena 4 na 4
Berzerac (5671 punktów)

>Nie jestem zwolennikiem kary śmierci. Wiem, łatwo mówić gdy patrzy się na to z boku, gdy na co dzień nie styka się człowiek z tą patologią. Ale wiem, a przynajmniej mam nadzieję, że są ludzie, którzy będąc w środku takich wydarzeń, będąc ofiarami, potrafią odpuścić.

Gdyby taki pomiot tak zrobił w jajo kogoś z mojej rodziny, uczyniłbym wszystko, aby otrzymał to na co zasługuje. Podobno czasami Bóg odpuszcza i wybacza. Ja nigdy.

>Dla mnie przerażające jest to, że jeszcze jest w rządzie. To pokazuje skalę upadku moralnego tego państwa. To daje paliwo takim p*****lniętym Janom by jeszcze bardziej, z większa energią zakrzyczeć fakty w propagandowym wyciu.
>
Niestety tacy "ludzie" rządzą Polską.
Paolo Monstro (6146 punktów)
>"Firma Łukasza Mejzy obiecywała leczyć umierających na raka i stwardnienie rozsiane, chorych na
>Alzheimera, Parkinsona oraz inne nieuleczalne przypadłości. Obecny wiceminister sportu osobiście
Jeśli jeszcze nie zauważyłeś wysłuchując taśm Obajtka, emaili Dworczyka lub po prostu włączając TVP i słuchając pseudo wiadomości i szczujni, której nawet Urban by się wstydził, to właśnie odkryłeś taktykę PiS: PiS ściągnie każdą mendę i cwaniaka byle tylko uzyskać cel. Czym człowiek jest plugawszy i bezczelniejszy tym lepiej - bo jest pozbawiony skrupułów i przez to skuteczniejszy. 'Dobry chłop' będzie miał wyrzuty sumienia, będzie się wahał, niektórych rzeczy nie zrobi. Pan Mejza - o ile to co piszą to prawda - jest hieną cmentarną żerującą na największych nieszczęściach i tragediach ludzkich. Jak myślisz jakie będzie miał opory żeby ukraść miliony podatników w interesie partii?

Nigdy nie było dobrze pod tym względem, ale PiS zdecydowanie zaostrzył ten trend poprzez zliwkidowanie konkursów i politykę 'inwestujemy w marketing a ciżba wszystko kupi'. Polska administracja od 2015 jest obsadzana tego typu ludźmi na decyzyjnych stanowiskach, a na eksperckich ludźmi b. młodymi, bez kwalifikacji i bez większych szans na rynku pracy (oczywiście nie jest to zasada działającą w 100% nominacji). W tej sytuacji - cwaniacy zależni od PiS zrobią dla PiS wszystko za kasę, a 'eksperci' nawet nie zauważą a gdyby im się udało to 'wszystko zawdzieczają PiS' i nie będą chcieli zatopić własnego chlebodawcy.

Popatrz na prezydenta RP - człowiek marionetka, podpisze wszystko, wyciągnie kumpli z pudła i posadzi na stanowisku ministra i vce ministra odpowiedzialnego za .... ściganie przestępstw. Czego oczekujesz więc po stanowisku typu v-ce minister?

Pozdrawiam
Paolo Monstro
24-11-2021 23:33 
 Ocena 3 na 3
romaro (25211 punktów)
Czytam na TT
"Wg najnowszych informacji: Prezes PiS przyjął wyjaśnienia w sprawie doniesień medialnych o Łukaszu Mejzie. Wiceminister sportu jest jutro na Komitecie Stałym RM. Obrona Mejzy ma wejść do przekazów dnia PiS."

To byłoby nieparlamentarne gdyby dotyczyło normalnego państwa, ale jakie mamy nikt już nawet nie ukrywa, więc krótko:

Według najświeższych informacji k***a kurwie łba nie urwie.
24-11-2021 23:58 
 Ocena 3 na 3
Paolo Monstro (6146 punktów)
>Czytam na TT
>"Wg najnowszych informacji: Prezes PiS przyjął wyjaśnienia w sprawie doniesień medialnych o Łukaszu Mejzie. Wiceminister sportu jest jutro na Komitecie Stałym RM. Obrona Mejzy ma wejść do przekazów dnia PiS."
>To byłoby nieparlamentarne gdyby dotyczyło normalnego państwa, ale jakie mamy nikt już nawet nie ukrywa, więc krótko:
>Według najświeższych informacji k***a kurwie łba nie urwie.
Nie znam Kaczyńskiego, więc to tylko moja opinia, ale wydaje mi się, że facet nie ma złych intencji. On zdaje sobie sprawę z charakteru tych osób, ale chce to wykorzystać, w swojej wierze, w słusznej sprawie. Specjalnie więc wybrał Dudę, Kurskiego, Mejzę, Przyłębską czy Obajtka. Gdyby wybrał kogoś silnego, kto nie zależy 100% od PiS to miałby problem - jak z Sikorskim czy Religą, którzy nie chcieli tańczyć do muzyki Jarka czy Maciarewicza. Poza tym jego 'dobre' intencje (Polska = izolowana, katolicka twierdza) są, w mojej definicji 'dobra', bardzo 'złe' dla Polaków.

Dlatego nie pasuje, wg mnie, metafora z k***wą.

Chyba bardziej "the road to hell is paved with good intentions" ?

Pozdrawiam
Paolo Monstro
25-11-2021 00:43 
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)
> Poza tym jego 'dobre' intencje (Polska = izolowana, katolicka twierdza) są, w mojej definicji 'dobra', bardzo 'złe' dla Polaków.
>Dlatego nie pasuje, wg mnie, metafora z k***wą.
>Chyba bardziej "the road to hell is paved with good intentions" ?
Ok, masz racje, ciutke przesadziłem, ale przyznasz, że to pasuje jak ulał - izolacja, piekło:

Quand le diable devient vieux, veut devenir un moine.
25-11-2021 12:01 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Nie znam Kaczyńskiego, więc to tylko moja opinia, ale wydaje mi się,
> że facet nie ma złych intencji. On zdaje sobie sprawę z charakteru tych
> osób, ale chce to wykorzystać, w swojej wierze, w słusznej sprawie.
> Specjalnie więc wybrał Dudę, Kurskiego, Mejzę, Przyłębską czy Obajtka. Gdyby

Tak. Widzę to zawsze w Dudzie, gdy zabiera głos. Szczególnie podczas zeszłorocznych wyborów.
Niestety Duda mu się udał: narcystyczny, emocjonalnie zależny od Kaczyńskiego i niesamodzielny człowiek, próbujący czasem podskakiwać i dość szybko doprowadzany do porządku.
Smutne, że mamy takiego fasadowego prezydenta.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Niestety Duda mu się udał: narcystyczny, emocjonalnie zależny od Kaczyńskiego i niesamodzielny >człowiek, próbujący czasem podskakiwać i dość szybko doprowadzany do porządku.
>Smutne, że mamy takiego fasadowego prezydenta.
>

Komu się ten Duda udał??
Agent szkolony przez CIA.
Jakby przypiekł Lejbę Fogelmana to byśmy poznali fakty, zachwycać się ich grą, mogą przedszkolne dzieci.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365