 |
Luźna refleksja na tematy graniczne Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 15-11-2021 09:00 | Arminius (25555 punktów) | Luźna refleksja na tematy graniczne
4 na 4 | W 1982 roku Argentyna zajęła Falklandy/Malwiny wywołując konflikt zbrojny z Wielką Brytanią. Junta rządząca krajem, w obliczu kryzysu, zrobiła to w celu zmobilizowania społeczeństwa wokół motywu .patriotycznego, albowiem od czasów antycznych wiadomo, iż nic tak nie jednoczy obywateli kraju jak niebezpieczeństwo z zewnątrz. Obserwując sytuację na granicy z Białorusią odnosi się wrażenie, iż zarówno Polska jak i Białoruś podbijają mocno bębenek zagrożenia militarnego ze strony sąsiada - na użytek polityki wewnętrznej. Polsce może nawet to się bardziej opłaca. W jakimś sensie sytuacja na granicy jak wyżej to dar niebios dla obecnej ekipy rządzącej (zmagającej się np. z galopująca inflacją i drożyzną) która odpowiednio zarządzając owym kryzysem ( bo on w rzeczywistości istnieje, problem tylko w definiowaniu jego rozmiarów) wygra bez problemów następne wybory, być może nawet uciekając się do działań...usprawiedliwionych sytuacją na granicy jak wyżej.
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 | romaro (25211 punktów) | > wygra bez problemów następne wybory, być może nawet uciekając się do działań... usprawiedliwionych sytuacją na granicy jak wyżej.Wytłumaczyłeś nam pięknie czym kieruje się Kaczyński, a powiedz czym ty się kierowałeś pisząc to: "Rola czynnika żydowskiego w rozpętaniu owej "wojny z terrorem" jest także nie do przecenienia. Koszty owych ekscesów ponosimy - między innymi - my, dzisiaj na granicy białoruskiej." Pamiętacie ostatnie incydenty w Kaliszu? W kontekście tamtych wydarzeń, czy to przypadek, że Arminius ma poglądy jak wyżej? A może i jak ten tutaj: twitter.co(*)aus/status/1460014259811885058
|
|
 | 2 na 2 | Arminius (25555 punktów) | pamiętamy! | > >wygra bez problemów następne wybory, być może nawet uciekając się do działań... usprawiedliwionych sytuacją na granicy jak wyżej.> Wytłumaczyłeś nam pięknie czym kieruje się Kaczyński, a powiedz czym ty się kierowałeś pisząc to:> "Rola czynnika żydowskiego w rozpętaniu owej "wojny z terrorem" jest także nie do przecenienia. >Koszty owych ekscesów ponosimy - między innymi - my, dzisiaj na granicy białoruskiej."Faktami. Seria interwencji zbrojnych USA działającego z poduszczenia Izraela doprowadziła do destabilizacji sytuacji na Bliskim i Środkowym Wschodzie skutkującej masowym strumieniem uchodźców. To przecież oczywiste, logiczne i racjonalne. Co więcej pikanterii tej sytuacji dodaje fakt, iż np. w dziele destabilizacji sytuacji w Iraku czy Afganistanie Polska miała swój znaczący wkład. Obecnie nadal Izrael dąży do wojny z Iranem usiłując "przymusić" do tego - za pomocą lobby syjonistyczno - żydowskiego nad Potomakiem - USA. Jeżeli do niej dojdzie, strumień "migrantów" jak wyżej może się powiększyć. > Pamiętacie ostatnie incydenty w Kaliszu?Pamiętamy. Ciekawym natomiast czy Ci co palili statut kaliski pamiętali o tym, iż istnieje poważne podejrzenie, że został on podrobiony przez Żydów? Przypuszczam, że nie, bo tramwajowy antysemityzm jest bliźnaczym bratem egzaltowanego filojudeizmu - ergo nie zważa na fakty tylko karmi się emocjami. Korzystając z okazji przypominam problem: www.racjonalista.pl/forum.php/s,739260Jednakże następne zdane w tejże Wikipedii brzmi tak samo enigmatycznie jak i sensacyjnie: "Niektórzy badacze, na przykład profesor Romuald Hube twierdzili, że 36-punktowa wersja dokumentu została sfałszowana". Koniec , kropka - jakby owa info nie miała większego znaczenia!!! W tejże samej Wikipedii znajduje się biogram prof. Romualda Hubego. Przytoczmy jego najistotniejsze fragmenty: "Romuald Jan Hube (ur. 7 lutego 1803 w Warszawie, zm. 9 lipca 1890 w Warszawie), polski historyk i prawnik, członek Rady Stanu Królestwa Kongresowego. Romuald studiował w Krakowie, Warszawie i Berlinie. W latach (1826-1831) był profesorem prawa karnego na Królewskim Uniwersytecie Warszawskim, od 1834 członek, później od 1856 prezes komisji petersburskiej dla ustawodawstwa Królestwa Kongresowego. Był współzałożycielem "Themis Polskiej" (1829-1830). Od roku 1843 do 1845 pełnił urząd profesora uniwersytetu petersburskiego. Wykładał tam prawo polskie, kanoniczne, karne i administracyjne, w latach późniejszych (od 1878) członek Rady Stanu Królestwa Polskiego. Opracował karny kodeks i procedurę dla Królestwa Polskiego. Napisał szereg prac z wielu dziedzin prawa. Główne to: "Prawo polskie w wieku trzynastym" (1874), "Prawo polskie czternastego wieku. Ustawodawstwo Kazimierza Wielkiego" (1881), "Historia praw karnych słowiańskich. Historia prawa karnego ruskiego" (1870-1872, 2 tomy). Wydania zbiorowe ukazały się 1905 w 2 tomach. Został pochowany na cmentarzu powązkowskim w Warszawie". A więc prof. Hube to nie żaden antysemicki watażka, tylko jeden z czołowych polskich teoretyków i praktyków prawa drugiej połowy 19 wieku!!! Jego opnia ma swoją wielką wagę. W 1879 r. napisał on rozprawkę pt. "Przywilej żydowski Bolesława i jego potwierdzenia" - opublikowaną w 1905 r. I wreszcie w dobie - dobroczynnego w tym wypadku - internetu, możemy się z ową pracą zapoznać. Przeczytałem ją dwa razy i jestem pod jej wielkim wrażeniem. Jest to bowiem wzorcowy przykład rozbioru i analizy dokumentu prawnego - dokonany przez mistrza w swoim fachu, z zachowaniem wszelkich reguł de lege artis. A wnioski końcowe są dosyć jednoznaczne. Przywilej bolesławowy ( Satut Kaliski) to fałszywka, sprokurowana przez Żydów oraz tych ze strony polskiej/chrześcijańskiej - którym na takim a nie innym brzmieniu dokumentu mogło szczególnie zależeć. Podrzucam link do artykułu profesora jak wyżej - zalecając uważną lekturę jego tekstu.Teza o falsyfikacji dokumentu jak wyżej przez Żydów ma swoje kolosalne znaczenie. Primo, jest kolejnym dowodem na ich zdublowaną, tamludyczno- starotestamentową etykę, secundo, wywraca na prowerbialne nice jakąkolwiek debatę na temat relacji polsko - żydowskich w przeszłości oraz statusu Żydów w Polsce. Wielokrotnie już podkreślałem, iż protokoły wiadomych mędrców - to banalna fałszywka Ochrany mająca się nijak do zdecydowanie bardziej sensacyjnej rzeczywistości. I znów fałszywka jak wyżej w zestawieniu z fałszywką o której pisze prof. Hube - potwierdza słuszność owej konstatacji."
|
|
|  | 2 na 2 | romaro (25211 punktów) | Odp: pamiętamy! | >Pamiętamy. To dobrze, bo sprawa trafiła do prokuratury niezależnie na jaką Wikipedię będziesz się powoływał, i niezależnie w jakim kontekście, i w jaki sposób odżegnywał od swojego nauczyciela. Jesteś takim samym Putinowskim trollem wspierającym nienawiść do części Polaków jak ten idiota z filmu. Obarczając Żydów za tragedię rozgrywającą się na granicy pokazałeś kolejną twarz, która jest wypisz wymaluj podobna do twarzy tego faszysty, putinowskiego kacyka z filmu. Większego foliarza to forum nie gościło. Mogę pogratulować zapału z jakim wysługujesz się Putinowi. Jemu o to chodzi, by za to całe zło na granicy, obciążać Amerykę i Unię. Na szczęście zdecydowana większość Polaków jest bardziej inteligentna od ruskich trolli.
|
|
| |  | | Arminius (25555 punktów) | współ | >Obarczając Żydów za tragedię rozgrywającą się na granicy pokazałeś kolejną twarz, która..
"Współobarczając" - na problem bowiem składa się kilka czynników przy czym fakt mas uchodźców gotowych do marszu na granicę jest bardzo istotny. A oni są - w swojej masie - z powodu interwencji amerykańskich czynionych za poduszczeniem Żydów. To proste jak konstrukcja cepa
|
|
| | |  | 2 na 2 | romaro (25211 punktów) | Odp: współ | >>Obarczając Żydów za tragedię rozgrywającą się na granicy pokazałeś kolejną twarz, która.. >"Współobarczając" Analogicznie można by powiedzieć, że "wsólobarczony" jesteś wraz z Putinem za śmierć ludzi na naszej granicy. Można by powiedzieć, jednak byłoby to dawanie ujścia twojej megalomani, dlatego powiem tylko - Putin dzięki też takim durnym trollom jak ty, czuje się bezkarny.
|
|
| | | |  | | Arminius (25555 punktów) | co jest | >>>Obarczając Żydów za tragedię rozgrywającą się na granicy pokazałeś kolejną twarz, która.. >>"Współobarczając" >Analogicznie można by powiedzieć, że "wsólobarczony" jesteś wraz z Putinem za śmierć ludzi na naszej granicy. Można by powiedzieć, jednak byłoby to dawanie ujścia twojej megalomani, dlatego powiem tylko - Putin dzięki też takim durnym trollom jak ty, czuje się bezkarny.
Analogii tu nie ma żadnej jest lewacki hejt - pański znak wywoławczy.
|
|
| | | | |  | 1 na 1 | romaro (25211 punktów) | Odp: co jest | >Analogii tu nie ma żadnej jest lewacki hejt - pański znak wywoławczy. To co ty nazywasz hejtem ja tutaj nazywam patriotyzmem i nawet jeżeli nie pałam miłością do PISu, to nie będę k******im putinowskim kacykiem jakim jesteś. Wojsko Polskie, którego dowódcą jest Prezydent Polski nie broni granic przed Żydami, a przed namacalną agresją Putina i jego przydupasa. Zapamiętaj to trollu. Dasz radę?
|
|
| | | | | |  | | Arminius (25555 punktów) | rozmycie tożsamości | >>Analogii tu nie ma żadnej jest lewacki hejt - pański znak wywoławczy. >To co ty nazywasz hejtem ja tutaj nazywam patriotyzmem i nawet jeżeli nie pałam miłością do PISu, to nie będę k******im putinowskim kacykiem jakim jesteś. Wojsko Polskie, którego dowódcą jest Prezydent Polski nie broni granic przed Żydami, a przed namacalną agresją Putina i jego przydupasa. Zapamiętaj to trollu. Dasz radę?
Pan sam nie wiesz kim jesteś. W swym lewackim transie skołowaciałeś pan bez reszty, miotasz się pan z kąta w kąt i zatracasz wektory zdroworozsądkowego postępowania.
|
|
| | | | | | |  | 1 na 1 | romaro (25211 punktów) | Armi - nie nerwujsja | > Pan sam nie wiesz kim jesteś.Spokojnie Armi bez "nerw". Na pewno nie jestem ruskim czy amerykańskim faszystą. Na pewno nie jestem kabotyńskim cenzorem, i na pewno wszyscy już wiedzą kim ty jesteś - trollem i kabotynem cenzorem Dasz radę zapamiętać bez kopiowania i wklejania? Może w jakimś języku to przetłumaczyć? Chciałeś z angielskiego coś przetłumaczyć mi, więc ja ci na francuski mogę. Po polsku powiem - Swoim stwierdzeniem przekonałeś, że grasz po tej samej stronie co amerykańscy i rosyjscy neofaszyści.Rosyjskie służby specjalne nie tylko nie przeszkadzają działalności skinheadów, lecz czynnie ich wspierają. Świadczą o tym wydarzenia na Ukrainie, gdzie rosyjscy neonaziści odbywają ćwiczenia, wykorzystując toczącą się prawdziwą wojnę. Source: jagiellonia.org/rosyjski-faszyzm-rosnie-sile
|
|
kobieta (1491 punktów) (zablokowany) | Odp: Luźna refleksja na tematy graniczne |
>Obserwując sytuację na granicy z Białorusią odnosi się wrażenie, iż zarówno Polska jak i Białoruś >podbijają mocno bębenek zagrożenia militarnego ze strony sąsiada - na użytek polityki wewnętrznej.
> Białorusini uzbroili migrantόw w gaz łzawiący...
Irak zaoferował repatriację swoich obywateli na granicy, ale dyktator Białorusi Luka powiedział, że nie chcą wracać do domu, i że Białoruś może zamiast tego przewiezie ich do Niemiec.
Podobno również polską straż graniczną zaatakowano laserem, a bariery graniczne zburzyli białoruscy żołnierze, pisza nasze media.
W czwartek samolot z Iraku zabierze obywateli Iraku, którzy są na granicy i chcą wrócić, zapowiada iracki rząd. Mówi się, że 571 obywateli Iraku, którzy są na granicy, chce wrócić, pisze TT AFP.
"Irak zorganizuje pierwszy lot dla tych, którzy chcą dobrowolnie wrócić z Białorusi" - powiedział irackiej telewizji Ahmed al-Sahaf, rzecznik irackiego MSZ.
W poniedziałek UE zaostrzy sankcje wobec Białorusi, które mogą zostać rozszerzone na linie lotnicze i inne osoby przewożące migrantów, wg Reuters.
Niemiecki minister spraw zagranicznych Heiko Maas mówi, że linie lotnicze przewożące migrantów do Mińska mogą zostać objęte zakazem lądowania w Europie. - Nie zbliżamy się do końca sankcji - ostrzega Maas.
Minister spraw zagranicznych Litwy Gabrielius Landsbergis mówi, że wszystkie białoruskie lotniska powinny zostać zakazane dla linii lotniczych, które mogą przewozić migrantów.
- Musimy uczynić lotnisko w Mińsku "strefą zakazu lotów", mówi Landsbergis.
A co siȩ zrobi ze zdrajcami??
Najpierw badź dobrym człowiekiem i pamiȩtaj o swojej ojczyźnie. Reszta na miejscach dalszych włącznie z przynależnością do orientacji politycznych.
|
|
1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
> sytuacja na granicy jak wyżej to dar niebios dla obecnej ekipy rządzącejA także dla antykovidowców, którzy przegapiają okazję obwieszczenia, że mimo niezachowania dystansu, braku maseczek i wszelkich innych sanitarnych zaniedbań, jakoś tej przygranicznej ekipy covid-19 nie dziesiątkuje. A przecież powinno być jak u Mickiewicza: Patrzcie o giaury! jam siny, blady, Zgadnijcie czyim ja posłem? Jam was oszukał, wracam z Grenady, Ja wam zarazę przyniosłem! Pocałowaniem wszczepiłem w duszę Jad, co was będzie pożerać, Pójdźcie i patrzcie na me katusze: Wy tak będziecie umierać! 
cr
|
|
1 na 1 | Paolo Monstro (6146 punktów) |
Sytuacja na granicy jest dla PiS nie tylko darem od losu. Los w postaci Łukaszenki faktycznie był powodem tego problemu, ale PiS ten problem przeinacza i sprytnie przekuwa w swój sukces wyborczy. PiS kłamiąc i szczując odczłowiecza koczujących na granicy imigrantów, tworzy legendy na ich temat: Ministerstwo Sprawiedliwości i prokurator generalny w jednej osobie zorganizował pokaz z filmem zoofilskim, rzekomo z udziałem posiadacza komórki. Mimo nieudolności pokazu (okazało się, że film krąży w sieci od lat) PiS osiągnął swój cel - ludzie na granicy stali się bandytami, degeneratami itd .. o czym wczoraj dowiedziałem się również z katolickiego głosu w moim domu, za którego istnienie Wojtyła dziekował Maryi. TVPiS pokazał kurtkę za 4000PLN, w której rzekomo chodzą imigranci -czyli mówimy o bogatych ludziach a nie biedakach. Vice minister spraw wewnętrznych Maciej Wąsik (podobnie jak jego szef, z wyrokiem za nadużycie władzy), w TVPiS poinformował również Polaków, że imigranci to terroryści, podając za przykład falę zamachów terrorystycznych jakie miały w miejsce w Europie po 2015, za które wg niego odpowiadali imigranci z 2015 roku. Teza Wąsika, podobnie jak wiele innych teorii PiSu jest kłamstwem, bo imigrant był związany jedynie z zamachem, w którym zginął polski kierowca, za pozostałymi stali obywatele państw UE, a za najsłynniejszym zamachem (w Paryżu i Brukseli) i początkiem serii stoi sądzony właśnie Belg, urodzony w Belgii. Co śmieszniejsze bezpośrednim powodem wszystkich tych zamachów nie byli imigranci tylko państwo islamskie, do którego powstania przyczyniła się (podobnie jak do fali uciekinierów) również ... Polska.
Lista propagandowych zabiegów i szczucia jest bardzo długa i dziś niemal każdy Polak ma bardzo rozbudowaną wiedzę na temat tych ludzi, zazwyczaj będącą zlepiem pogardy i strachu, choć tak naprawdę nikt nie ma z nimi kontaktu. Dużo więcej dowiaduję się o tych ludziach i problemie z telewizji państw Europy Zachodniej niż z polskich mediów - zarówno propagandówki rządowej jak i TVN. W TVPiS mamy tylko szczucie na imigrantów i wszystkich, którzy nie popierają PiS oraz prężenie mięśni w sylu Rambo - czego efektem jest przedwczorajsze zachowanie polskich żołnierzy wobec dziennikarzy, bardziej przypominające pyskówkę pseudokibiców niż zachowanie profesjonalnej armii.
Pozdrawiam Paolo Monstro
|
|
 | 2 na 2 | Wenancjusz (16441 punktów) |
To co widzimy (wystąpienia premiera i innych gawędziarzy posłów w tym Glapińskiego, czy Macierewicza), to co wiemy (inflacja), to co pokazują propagandowe media rządowe o kryzysie granicznym potęgowanym przez przejaskrawioną, na potrzeby, napastliwą propagandową papką. Jest tak niespójne jakoś, iż tworzy zamęt informacyjny. Trudno doszukać się w tym chaosie prawdy. Niesamowita sprawa, że kłamstwa małe i duże stają się już chlebem powszednim, tak naturalnie, że nie rażące wręcz, nie wywołując konsternacji, gdzie każdy zobojętniał już na tyle, że nawet je i akceptuje. Skoro tak jest, to trzeba by było zastanowić się nad tym czy to ma być zasadą uprawianej polityki. Rozważyć więc trzeba by również było, uznać dzień 1 kwietnia (prima aprilis) jako polskie narodowe święto państwowe. Oczywiście wraz z narodzinami się IV RP. Mnie by to nie zaskoczyło.
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|