Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 13 (przedawniony)
02-11-2009plodzienCytujcie klasyków, cytujcie!
PSR składając doniesienie o przestępstwie w Sokółce walczy o normalność w dwudziestopierwszowiecznym świeckim państwie środkowoeuropejskim.
W działaniu tym widzę też element obrony organów ścigania przed nimi samymi, których przedstawiciele byliby z pewnością oburzeni, gdyby wiedzieli (ale jak ich znam - nie wiedzą), że są religie nakazujące ucinanie kogutom łbów i smarowanie się ich krwią, czy zjadanie swoich zmarłych przodków.
Wróżenia z kiszek zabitych zwierząt pewnie by nie ścigali, ale z pewnością wiadomość o takich praktykach wywołałaby niesmak u niejednego prokuratora i zakłóciła mu proces połykania kaszanki, w niektórych częściach Polski zwaną - kiszką.

Zagadałem się tak, że niemal zapomniałem, co chciałem powiedzieć.
Wczoraj przeglądając wiadomości, chyba w gazecie.pl natknąłem się na tekst ilustrujący stan umysłów pracowników w kolejnej do bólu świeckiej instytucji. Jak również sposób komentowania działań państwowych organów przez dziennikarzy.
Otóż sąd rozpatrzył rewizję wyroków ws "łowców skór".
Sędzia Zabłocki utrzymał w mocy wyroki i przystąpił do ich uzasadniania:
- Korzeniem wszelkiego zła jest chciwość - od tych słów z listu św. Pawła do Tymoteusza sędzia Stanisław Zabłocki rozpoczął uzasadnianie wyroku Sądu Najwyższego, który oddalił kasacje obrońców skazanych w tej sprawie. Sąd podkreślił, że to chciwość zaprowadziła oskarżonych za kraty.
A ja się pytam: dlaczego cytuje tak oszczędnie?
Dlaczego sędzia Zabłocki nie wspomniał o cywilizacji śmierci,..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
01-11-2009Przemysław BiegańskiMajówka racjonalna na Jasnej Górze ;)
W związku że w wątku -> www.racjonalista.pl/forum.php/s,252560#w253331 jakoś tak offtopując wpadliśmy na pomysł może nie 'marszu' czy innego pochodu ale choćby czegoś w rodzaju majówki racjonalistycznej lub ateistycznej w Częstochowie, w przyszłym roku. Pavvel zaproponował termin pomiędzy 1 a 3 maja, oczywiście 2010.

Co do zorganizowania takiej imprezy - ani Pavvel ani też ja - w każdym razie w chwili obecnej, prawdopodobnie aż do końca tego roku nie jesteśmy w stanie zająć się organizacją. Mimo to termin jest na tyle odległy a i sam pomysł wymaga 'ociosania' i 'oszlifowania'.
Na przykład - ilu w Częstochowie znajdzie się racjonalistów, ateistów, sympatyków Racjonalisty gotowych uczestniczyć w takiej imprezie? Ile takich osób znajduje się w tej chwili na Racjonaliście?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
01-11-2009Faith 2 listopada
Zobaczyłam dzisiaj w kalendarzu że 2 listopada jest święto "Wszystkich wiernych zmarłych" . Do teraz sądziłam że katolicy modlą się charytatywnie za wszystkich zmarłych...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 17 (przedawniony)
01-11-2009FaithIntro a ekstrawersja
Według Carla Junga ludzi pod względem osobowości można podzielić ludzi na introwertyków i ekstrawertyków.

Introwertycy:

# zyskują energię kiedy są w samotności, a tracą wśród ludzi,
# czerpią energię ze świata wewnętrznego, tj. uczuć, idei, wrażeń,
# są dobrymi słuchaczami,
# myślą zanim coś zrobią lub powiedzą,
# mają niewiele zainteresowań, ale w każde zainteresowania bardzo się zagłębiają,
# lubią spędzać czas samemu,
# tylko głębokie relacje z innymi nazywają "przyjaźnią",
#nie lubią rozmów "o pogodzie",
#aby się skupić potrzebują ciszy, nie lubią gdy im się przerywa pracę (np. dzwonkiem telefonu)



wandunia.suntar.com.pl/typy/EaI.html
changingmi(*)rences/extravert_introvert.htm

Ekstrawertycy:

#zyskują energię, kiedy przebywają z innymi, a tracą gdy są sami,
#najpierw coś robią lub mówią, a potem myślą albo myślą podczas mówienia,
#mają wiele zainteresowań,
# osiągają lepsze wyniki niż introwertycy w szkole podstawowej,
# pracują lepiej jeśli są chwaleni,
# wolą nonsensowny dowcip.

mogą:
* szybko działać pod wpływem stresu
* lubić ruch i ćwiczenia fizyczne
* mieć wysoki poziom energii i nie musieć jeść tak często, jak introwertycy
* źle się czuć nie mając nic do zrobienia
* zwolnić tempo lub wypalić się w średnim wieku

www.racjonalista.pl/kk.php/s,2263

Z którą grupą się utożsamiacie albo kim się bardziej czujecie??
. oczywiście nie jest tak że każdy musi być albo intro..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 12 (przedawniony)
01-11-2009WojtekCud w Sokółce - dalsze działania PSR
PSR wysłało zażalenie na postanowienie Prokuratury Rejonowej w Sokółce o odmowie wszczęcia śledztwa. Zażalenie można przeczytać TUTAJ. Postanowienie Prokuratury w załączniku.

[Załącznik]

Pozdrawiam
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 21 (przedawniony)
30-10-2009CeltykPolicja jak chce to potrafi działać na rzecz obywateli . . .
   O "kontrolowanych" akcjach zakupu różnego rodzaju mniej lub bardziej "legalnych" towarów słyszałem/czytałem wielokrotnie, ale o takim pomyśle jak ten: Policja zastawia samochody-pułapki czytam pierwszy razy

   Czy w Waszej ocenie takie postępowanie policji jest słuszne, czy może jest to prowokowanie do popełnienia przestępstwa?
Opisana sytuacja dotyczy recydywisty, więc przykład nie budzi większych kontrowersji. Złodziejaszek próbował kolejny raz i kolejny raz trafił na policyjną "wystawkę", bo i poprzednim razem też złapano go przy próbie kradzieży podstawionego auta...

   Pytanie brzmi:
Czy człowiek ten stałby się przestępcą gdyby nie było takiej akcji przygotowanej przez policję (pytanie odnoszę wyłącznie w nawiązaniu do dwóch prób kradzieży podstawionych przez policję samochodów zakończonych niepowodzeniem), czy może ukradłby inny samochód ale wtedy prawdopodobnie policja nie schwytałaby złodzieja?
Pozdrawiam
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 49 (przedawniony)
30-10-2009Jacek TabiszCzy za 200 lat polski będzie jeszcze językiem żywym?
Świat się globalizuje, mamy Unię Europejską, co jest moim zdaniem doskonałym pomysłem dla nas, Europejczyków. Wiadomo, że języki wymierają. Oczywiście nie takie jak polski, który ma więcej niż 50 milionów użytkowników. Tym nie mniej zastanawiam się nad jego przyszłością. Czy ósme pokolenie Polaków, jakie nadejdzie po nas będzie nadal mówić po polsku? Czy też raczej po angielsku (niemiecku, może chińsku?), albo w jakimś nowym, paneuropejskim języków, będącym mieszanką angielskiego, niemieckiego, francuskiego i słów polskich? Co o tym sądzicie?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 61 (przedawniony)
29-10-2009kulka_na_moleCud w Sokółce - cd
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 88 (przedawniony)
28-10-2009diogenesWizja, ale nie tele
Za chwilę
Gołota z Adamkiem
będą obijać się w ringu po gębach.
Polsat liczy na wielomilionową widownię.
Jak myślicie, ilu Polaków obejrzałoby
powtórne ukrzyżowanie Jezusa?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 21 (przedawniony)
28-10-2009WojtekRacjonalista roku 2009
Ostatnio pojawiła się na Racjonaliście sonda dotycząca kilku propozycji dotyczących wyboru racjonalisty roku. PSR przyznaje ten tytuł w trakcie corocznych walnych zgromadzeń. Decyzję o przyznaniu tytułu podejmuje zarząd Stowarzyszenia, uważam jednak, że dyskusja co do ewentualnego wyboru powinna być publiczna. Dotychczas pojawiło się kilka kandydatur:
Alicja Tysiąc - ze względu na wygraną w procesie z Naszym Dziennikiem, ze względu na postawę promującą wolność reprodukcyjną. W wewnętrznej dyskusji nie zdobyła ona aprobaty zarządu, choćby ze względu na fakt, że samo jej zajście w ciążę przy tak ciężkim stanie zdrowia nie było zbyt racjonalne. Ponadto, samo "postawienie się" środowiskom konserwatywnym nie czyni racjonalistą.
Andrzej Szlęzak - zacytuję tutaj list rekomendacyjny:
1. RACJONALNY GOSPODARZ
Szlęzak trzykrotnie zostawał radnym, obecnie już po raz drugi jest prezydentem Stalowej Woli. Świadczy to po części o zadowoleniu mieszkańców. Na koncie do tej pory ma zmniejszenie zadłużenia budżetu miasta, sprowadzenie kliku dużych inwestorów, wybudowanie długo oczekiwanych dróg, np, b. ważnej dla miejscowych drogi przez Hutę, modernizację kanalizacji (w XXI w. nadal zmora wielu polskich miast, dodam tylko, że wiele miejscowości pod Warszawą nie jest nadal nawet w 60% skanalizowanych... ).
Co najważniejsze dla PSR-u, wspiera rozwój nauki i szkolnictwa w mniejszych polskich ośrodkach miejskich. Miejscowy samorząd wdraża program pn. "Stworzenie kompleksowej bazy naukowo-dyda..
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)