Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 330 (przedawniony)
22-11-2019okragly15 lat
Usłyszałem w radio, że z wyższym wykształceniem żyja 15 lat dłużej od tych z niższym.
1)czy to się uwzglednia w emeryturze, np. dwie osoby jedna wyższe, druga niższe, zgromadziły taki sam kapitał 399 000 zl, to ten niższe, o którym wiadomo że umrze 15 lat wcześniej powinienen dostawać 3x wieksza emeryturę
2) jak wszyscy skonczymy studia to wzrośnie nam o 15 lat długość życia?
3) może podwyższyć wiek o 15 lat tym z wyższym, a z niższym zostawić. (w kontekście wyższego wieku emeryt uchwalonego przez PO)
4) jakie inne przyczyny życia krócej z niższym? może to wina Tuska
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
20-11-2019mrSpock"Prezydent" o Expose premiera

I jak to ocenia nasz pan suweren:
<<- Premier i Rada Ministrów dobrze spoglądają w przyszłość i trafnie diagnozują to, co wynika z danych i przewidywań - uznał. Podkreślił, że premier szczególnie mocno podniósł kwestię rodziny, ochrony dzieci i młodzieży przed "złymi wpływami".>>
Ciekaw jestem, jakie to złe wpływy mają na myśli panowie Duda i Morawiecki?

<<Cieszę się, że premier w tak spójny sposób przedstawił zręb swojej polityki i że ta polityka tak mocno nawiązuje do tego, z czym mieliśmy do czynienia przez ostatnie cztery lata. Cieszę się, że premier zaakcentował rzeczy istotne z mojego punktu widzenia, jako prezydenta Rzeczypospolitej: że chcemy, żeby Polska wreszcie stawała się normalnym państwem. To podniesienie tego pojęcia na zupełnie inny poziom - ocenił Duda. >>
Normalnym? Według czyjego pojęcia?
Pytań jest więcej...
www.tvn24.(*)enta-andrzeja-dudy,986586.html
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
20-11-2019MaxGolonko3Czy Polska odzyskała niepodległość
Nie mamy niepodległości. Mamy brak niepodległości Polski od władz Watykanu.

Obecnie PIS nie może już rozdawać więcej pieniędzy dlatego przechodzi na strategię straszenia rzeczami przed którymi obroni.
Imigranci skromnie idą z Bliskiego Wschodu więc szuka innych zagrożeń.
W zasadzie jedynym zagrożeniem jakie wymyślił jest potencjalny atak na dzieci w szkołach edukatorów seksualnych, których do szkół ma rzekomo wpuścić opozycja.
Ludzie dorośli w najmniejszym stopniu nie boja się LGBT, wbrew temu co się może komuś wydawać. Nie ma żadnej homofobii dorosłych Polaków. Mogą jednak bać się, że ktoś zacznie namawiać ich dzieci, wnuki do eksperymentowania z własną płcią.
Tak samo 88% Polaków ocenia postulat Biedronio-podobnych polityków o pełnej równości małżeńskiej (włącznie z adopcjami)
Jako wprowadzenie do życia społecznego ekspozycji dzieci na przykład innego erotyzmu. Według nauki (Szwedzkiej) sprawa jest niejednoznaczna.

W tej sytuacji Polscy myślą sobie tak:

"Polityka i politycy mało mnie interesują. Ktokolwiek będzie na górze niewiele zmieni.
Ale moje dziecko i szkoła podstawowa w mojej dzielnicy, wiosce to konkretna sprawa.
Oddaję tam dziecko pod opiekę i nie mam wglądu co się dzieje.
Wolę zatem nie ryzykować i zagłosuję na PIS."

Dlatego opozycja powinna dać jasny przekaz, że wycofuje ze swoich programów edukację o homoseksualizmie w szkołach podstawowych oraz postulat adopcji do par tak nietypowych jak wspomniano.
Każde inne podejście to rządy PIS-u przez następne pięćdziesiąt..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 85 (przedawniony)
19-11-2019nic nie mówięWładza bez podwładnych
Miałem swego czasu tu ciekawą dyskusję z jednym z anonimowych użytkowników forum, o tym czy własność to władza. Ja tak twierdziłem a on temu przeczył. Miał też w zaprzeczeniu interes, przyznał się do licznych posiadłości a pojęcie władzy wywołuje negatywne skojarzenie, jako właściciel nie chciał być z tym negatywnym obrazem kojarzony.

On zaprzeczał ale rzeczywistość zdaje się to potwierdzać. Wciąż i wciąż przeżywam liczne zdarzenia, w których informowany jestem o tym co mi wolno i co jest mi zabronione w związku z wolą właściciela.

Chciałbym ostatecznie wyjaśnić kwestię powiązania własności z władzą, dlatego sformułuję pewne pytanie.

Czy zakaz wstępu na cudzy teren prywatny i zakaz pobierania z tego tereny pożytku jest formą podporządkowania?

Kto to pytanie przeczytał tego proszę, żeby nie ignorował lecz na pytanie odpowiedział.
Rozumiem, że na tabu, jakim również jest kapitał, spuszcza się zasłonę milczenia, ale z szacunku dla własnego intelektu proszę to tabu przełamać i odpowiedzieć.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 22 (przedawniony)
06-11-2019Dragan DargomierCzy warto pić wodę prosto z kranu?
   Proponowanie picia wody prosto z kranu jest jednym z popularniejszych obecnie chwytów samorządowej propagandy dobrobytu i sukcesu. Służy to, zapewne, podtrzymaniu wśród ludności złudzenia o wysokiej jakości usług publicznych. Propagowanie informacji, że wodociągi dostarczają wody o wysokiej jakości, zdatnej do bezpośredniego spożycia, ma przekonać mieszkańców o dobrym stanie infrastruktury gminnej. Ma również służyć za usprawiedliwienie dla podnoszenia cen wody, wedle zasady wyższa jakość - wyższa cena.
   Mimo to nie brakuje zwolenników innego podejścia - picia wyłącznie wody długo gotowanej lub sprowadzanej ze sprawdzonych źródeł (np. butelkowanej). Niska jakość ujęć wody, zanieczyszczenia chemiczne i bakteriologiczne, oszczędności na uzdatnianiu, zagrożenie dywersją i sabotażem, wreszcie - zły stan wodociągów to - między innymi - argumenty za niespożywaniem surowej wody kranowej. Wiele osób przyznaje, że picie wyłącznie wody przegotowanej przyczyniło się do usunięcia ich dolegliwości gastrycznych i poprawy samopoczucia.
   Czy warto pić wodę prosto z kranu, poddając się hipnotyzującemu wpływowi propagandy sukcesu i dobrobytu?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 12 (przedawniony)
04-11-2019okraglymity TWORZĄ MEDIA
szarley otworzył kilka dni temu wątek pt "Media tworzą mity" www.racjonalista.pl/forum.php/s,797674 zgadzam sie z jego tytułem, dlatego ten sam ale przekręcony (dla odróżnienia)

Kto jest właścicielem mediów?
elity!
TvN, Trwam, Polsat, newsweek
Elity to 0.01% społeczeństwa, one tworzą mity a my głupie papugi powtarzamy, i o zgrozo! wierzymy im. Mówia w TVN, że 500+ sra nam na wydmach, my powtarzamy i sie burzymy, zlikwidowac bo nam srają, pisza 500+ to wzrost patologi, my papugi powtarzamy, ba wierzymy, mówią 500+ to Grecja! my papugi bezmyślnie powtarzamy i wierzymy, mówia że 500+ to Wenezuela, my powtarzamy (Gebels powiedział ...) Mówią że placa minimalna to Grecja, Wenezuela, my powtarzamy. 13 emerytura podobnie
gdzie racjonalista?
po owocach ich poznacie? prawda czy fałsz?
tak, wiem,powiecie, ALE

jeszcze nigdy budżet nie był tak zrównoważony jak w czasach "rozdawnictwa", ale elity dalej swoje
Wiecie czemu?

one (dokonuje sie zmiana elit) mocno straciły, nie robia przekretów np z Vat, są wściekli

"kulczyki" nie placa u nas podatku, to z naszych pieniedzy jest policja, wojsko, sądy które chroni ich biznesy, z naszych pieniedzy korumpują naszych politykow, ale o tym nikt nie pisze ponieważ media należa do nich, Perpetum mobile

dopiero jak sie miedzy soba pokłócą, skapnie nam 500+, ale my sie wkurzamy, że nam dali, tak za darmo, że żyjemy? lepiej dac elitom, bo one wiedza co robic z kasą, niesamowite. (może to dowód naszego niewolnictwa?)

gdyby wybuchła wojna, my z..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 22 (przedawniony)
04-11-2019chętnie racjonalistkaJeść komu z ręki
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 46 (przedawniony)
24-10-2019WeraEmeryt skazany za zjedzenie cukierka
Pewien 69-letni emeryt ze Szczecina zjadł w sklepie jedną śliwkę w czekoladzie o wartości 40 groszy, za co został skazany na miesiąc ograniczenia wolności.

m.bankier.(*)niczenia-wolnosci-7758628.html

Czy według was karanie za czyny o tak niskiej szkodliwości powinno być praktykowane?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 22 (przedawniony)
23-10-2019Duch PrawdyJak wyborcy są robieni w D'Hondta.
Na PiS głosowało 8 milionów wyborców.
Na opozycję 10 milionów wyborców.
Zwyciężyło PiS.

Duch Prawdy... człowiek trzeciego sortu...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 15 (przedawniony)
11-10-2019Mariusz AgnosiewiczMłodzi Polacy czują sens
Ciekawe dane Eurostatu:


Młodzi Francuzi, Brytyjczycy i Bułgarzy nie widzą sensu w swoim życiu. Młodzi Polacy i Skandynawowie czują sens. Generalnie widać, że poczucie sensu mają młodzi w państwach bałtyckich, generalnie nie mają go młodzi państw śródziemnomorskich. Ciekawie koresponduje to z mapą skutków zmian klimatycznych, które dla państw bałtyckich mogą być generalnie neutralne lub pozytywne (dla Polski), lecz negatywne dla państw śródziemnomorskich:


Istotne są także różnice światopoglądowe młodych. Większość młodych Niemców wyznaje dziś ekoreligię (system antyhumanistyczny i apokaliptyczny), która wśród młodych Europejczyków sukcesywnie zastępuje religie tradycyjne (wbrew pozorom nie istnieje powszechna areligijność, masowa laicyzacja w Europie jest jedynie symptomem transformacji religijnej: www.racjonalista.pl/kk.php/s,10116 ). Młodzi Polacy nie są natomiast zieloni. Pani ze Strajku Klimatycznego żaliła się na antenie TVN24, że - według badań socjologicznych - największe skłonności ekoreligijne wykazują nie młodzi, lecz 30-40-latkowie, czyli tzw. stracone pokolenie - pokolenie zniszczone przez transformację ustrojową, zmuszone w dużej mierze do emigracji. Młodzi Polacy są natomiast bardziej zdroworozsądkowi i wierzący w przyszłość.
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)