 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 11-10-2019 16:32 | okragly (21676 punktów) | mity TWORZĄ MEDIA
2 na 2 | szarley otworzył kilka dni temu wątek pt "Media tworzą mity" www.racjonalista.pl/forum.php/s,797674 zgadzam sie z jego tytułem, dlatego ten sam ale przekręcony (dla odróżnienia) Kto jest właścicielem mediów? elity! TvN, Trwam, Polsat, newsweek Elity to 0.01% społeczeństwa, one tworzą mity a my głupie papugi powtarzamy, i o zgrozo! wierzymy im. Mówia w TVN, że 500+ sra nam na wydmach, my powtarzamy i sie burzymy, zlikwidowac bo nam srają, pisza 500+ to wzrost patologi, my papugi powtarzamy, ba wierzymy, mówią 500+ to Grecja! my papugi bezmyślnie powtarzamy i wierzymy, mówia że 500+ to Wenezuela, my powtarzamy (Gebels powiedział ...) Mówią że placa minimalna to Grecja, Wenezuela, my powtarzamy. 13 emerytura podobnie gdzie racjonalista? po owocach ich poznacie? prawda czy fałsz? tak, wiem,powiecie, ALE jeszcze nigdy budżet nie był tak zrównoważony jak w czasach "rozdawnictwa", ale elity dalej swoje Wiecie czemu? one (dokonuje sie zmiana elit) mocno straciły, nie robia przekretów np z Vat, są wściekli "kulczyki" nie placa u nas podatku, to z naszych pieniedzy jest policja, wojsko, sądy które chroni ich biznesy, z naszych pieniedzy korumpują naszych politykow, ale o tym nikt nie pisze ponieważ media należa do nich, Perpetum mobile dopiero jak sie miedzy soba pokłócą, skapnie nam 500+, ale my sie wkurzamy, że nam dali, tak za darmo, że żyjemy? lepiej dac elitom, bo one wiedza co robic z kasą, niesamowite. (może to dowód naszego niewolnictwa?) gdyby wybuchła wojna, my z radością, pieśnią na ustach oddamy za nich życie (powstanie warszawskie) Nikt z elit powstania nie zginął, Elity sa do WYZSZYCH celów, ty potomku chłopów pańszczyźnianych giń, puchu marny. elity to rak, żywi sie nami, nic w zamian nie dając. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
4 na 4 | Bartosz Waskird (502 punktów) | >szarley otworzył kilka dni temu wątek pt "Media tworzą mity" > > media to jak proponowano - publikatory. jak w kapitalizmie, rządzi ten kto dysponuje .... szczególnie pieniędzmi. Media to "przedsiębiorstwa" sprzedające informację i sprzedadzą tę za którą otrzymają więcej "kasy", także za informację za której nadanie tę kasę dostaną. Jeśli podsumować - media, to informacje wymagające poważnego przemyślenia i wiedzy jeśli mają być podstawą naszego dalszego postępowania ....
|
|
 | 3 na 3 Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) |
Media są przede wszystkim platformą autopromocji dla ludzi mediów, czyli dziennikarzy, prezenterów, showmanów. Każdy z nich chce sprzedawać i spieniężać przede wszystkim własną obecność medialną, a nie informację. Dotyczy to nie tylko produktów rozrywkowych, ale również - czysto informacyjnych. Promowanie i sprzedawanie siebie za pieniądze w celach czysto zarobkowych - to istota pracy w mediach. Żeby to osiągnąć, trzeba być medialnie obecnym. Informacja stanowi tu wehikuł czy wektor, a nie jest celem sama w sobie. Nikt nie pamięta ze szczegółami, o czym była mowa w cyklicznej audycji, ale zapamiętuje się osobę prowadzącego czy lektora. 
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
|  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | > Media są platformą autopromocji dla ludzi mediów czyli dziennikarzy, prezenterów, showmanów. Każdy z nich chce sprzedawać i spieniężać własną obecność medialną, a nie informację to czy wystąpi ten a nie inny decyduje właściciel KAPITAŁ, pajaca Korwin-Mikke puszczali bo podobaly im sie jego poglady np zero podatkow, zero państwa itp a zwalczały mocno Leppera
> to istota pracy w mediach istota pracy w mediach jest wchodzić w d...e kapitalowi (powinniśmy zrozumieć że kapitał broni interesu swojego a nie twojego czy państwa czy społeczeństwa)
dobrze, że są media państwowe, malutka przeciwwaga dla kapitału
szukanie raju, moim celem
|
|
 | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) |
> rządzi ten kto dysponuje .... pieniędzmi. niech wiec piszą w swoich mediach np tak, -my dysponujacy pieniedzmi zarzadzamy przejscia na emeryturę w wieku 70 lat, stawka minimalna to komunizm, tak jak i sluzba zdrowia, szkolnictwo,
dalej niech pisza; my dysponujacy pieniedzmi zarzadzamy niskie dla nas bogatych podatki, przychylne nam sądy, niescigania przestepcow finansowych, podatkowych, rozwiazania inspekcji pracy
taką mamy propagande przez ostatnie 30 lat, wierzymy im, tak jak inni wierza kapłanom w zmartwychwstanie, dzieworództwo i inne glupoty. Nie jesteśmy lepsi wierzac kaplanom kapitalizmu i głosując, tak jak oni ze swoich ambon (mediów) ogłaszają
szukanie raju, moim celem
|
|
1 na 1 Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) |
Wpływ mediów jest przeceniany. Nie twierdzę, że nie istnieją osoby, dla których są one głównym środkiem egzystencjalnego transowania się, aż po medioholizm, ale istnieje też, jak mniemam, mentalność pozamedialna, jak i pozamitologiczna. Zdroworozsądkowców nie brakuje, bo życie wymusza realizm. W tym klimacie nie ma czasu na głupoty. Żeby zaglądać do radia, telewizji, internetu trzeba mieć dużo wolnego czasu i sporo energii. W przeciwnym wypadku media bywają bardzo nużące.
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
 | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | > Wpływ mediów jest przeceniany. Żeby zaglądać do radia, telewizji, internetu trzeba mieć dużo wolnego czasu i sporo energii. W przeciwnym wypadku media bywają bardzo nużące.informacja to podstawowa potrzeba człowieka społecznego, z raju  W stadzie raju najważniejsze było wiedzieć kto, z kim, gdzie, kiedy i dlaczego, niż że 100m dalej czai sie tygrys szablozębny. Dlatego tyle o Lewandowskich itp, przy okazji wciskaja nam swoja wizje swiata (niekorzystna dla nas) a dalej to już leci samo, stajemy sie kreowanego przez nich systemu społecznego żołnierzami choćby tu, na pR
szukanie raju, moim celem
|
|
4 na 4 | szarley (54906 punktów) | >po owocach ich poznacie? prawda czy fałsz?
Skoro piszesz o mediach... prawdzie i fałszu. Olga Tokarczuk została nagrodzona Noblem. Jest to wydarzenie dziesięciolecia. Jak oznajmiła to PVPiS?
"To szczęśliwy tydzień dla Polski. Po zniesieniu wiz do USA i wyborze Janusza Wojciechowskiego na komisarza UE, Olga Tokarczuk otrzymała literackiego nobla" Po czym natychmiast zmiana tematu na zagrożenie LGBT
To już nie jest balansowanie na granicy uczciwego dziennikarstwa
To jest najgorszy propagandowy rynsztok
A chodzi tylko o to, że PiS nie lubi p. Tokarczuk... "Minister kultury" kilka dni temu... więc trzeba umniejszyć rangę wydarzenia.
Media kształtują mity. Niestety kaczopachołkowate media czynią to bardzo nachalnie na poziomie szamba
Słoma z butów wylazła że aż twarzy nie widać. Ale czy ktokolwiek z PiSu miał kiedykolwiek twarz?
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
 | 2 na 2 Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) | Telewizja to nie wszystko, choć nietrudno sobie wyobrazić medioholików (tzw. telemaniaków), którym za wszystko w życiu wystarczy. Nie stymulujmy się bez potrzeby medialnymi wymysłami, czy to w wydaniu pisarzy, czy producentów telewizyjnych, czy - w końcu - promotorów prestiżowych nagród (których na świecie nie brakuje): en.wikiped(*)ist_of_richest_literary_prizes
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
 | 2 na 2 | Jan Rylew (3965 punktów) | > Olga Tokarczuk została nagrodzona Noblem. Jest to wydarzenie dziesięciolecia.> Jak oznajmiła to PVPiS?> "To szczęśliwy tydzień dla Polski. Po zniesieniu wiz do USA i wyborze Janusza Wojciechowskiego na komisarza UE, Olga Tokarczuk otrzymała literackiego nobla"To już wydarzenie nawet na dziesięciolecia, ostatnia nagroda literacka dla Polki zdarzyła się 23 lata temu. Zacytowane zdanie nie jest szczytem dziennikarskiej elegancji, łączy bowiem sukcesy Polski z sukcesem, jakby nie było indywidualnym, autorki "Ksiąg Jakubowych". Ale z drugiej strony w świat poszła wiadomość, że polska pisarka, (pisząca po polsku) otrzymała Nagrodę Nobla i to podwyższa rangę polskiej literatury. > Po czym natychmiast zmiana tematu na zagrożenie LGBTOglądam dość często TVP i wiem, że propaganda przedwyborcza zwłaszcza tak krótko przed wyborami zdominowała przekaz, ale było sporo anonsów, informacji o gratulacjach czołowych polityków państwa. www.tvp.in(*)-i-wzruszenie-odebraly-mi-moweMyślę, że o tej sprawie będzie się jeszcze sporo mówić w TVP, a w momencie o którym piszesz TVP nie była jeszcze przygotowana, ta wiadomość zaskoczyła wszystkich w gorącym okresie przedwyborczym. > A chodzi tylko o to, że PiS nie lubi p. Tokarczuk...Eeech tam, zaraz "nie lubi", sam Kaczyński twierdził parę lat wcześniej, że jest jej fanem zatopiony w lekturze "Ksiąg Jakubowych". Chwali ją także Selin. trojmiasto(*)je-wiceminister-sellin/0ktm6zvW demokracji ludzie mogą mieć swoje poglądy i wyrażać je publicznie. Pytanie tylko czy twórcy powinni brać udział w propagandowych bijatykach politycznych serwowanych przez media i opowiadać się po jednej ze stron. Ja zalecałbym pewną granicę umiaru, ale w tych czasach widać, że "przekraczanie granic" staje się wartością życiową, a nawet jego formą. Cytat: Olga Tokarczuk otrzymała Nobla za "narracyjną wyobraźnię, która z encyklopedyczną pasją ujawnia przekraczanie granic jako formę życia".
|
|
|  | 2 na 2 Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) |
>To już wydarzenie nawet na dziesięciolecia, ostatnia nagroda literacka dla Polki zdarzyła się 23 lata temu.
To bardzo mały transfer kapitałowy, dlatego nie ma czym się podniecać. W skali krajowej gospodarki to suma wręcz bez znaczenia. Rezerwy dewizowe więcej niż wystarczające.
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
|  | | szarley (54906 punktów) | >>"To szczęśliwy tydzień dla Polski. Po zniesieniu wiz do USA i wyborze Janusza Wojciechowskiego na komisarza UE, Olga Tokarczuk otrzymała literackiego nobla" >To już wydarzenie nawet na dziesięciolecia, ostatnia nagroda literacka dla Polki zdarzyła się 23 lata temu. >Zacytowane zdanie nie jest szczytem dziennikarskiej elegancji, Delikatnie powiedziane. Raczej podpina sukces pisarki pod sukcesy a nawet sukcesiki PiSu. Wybór Wojciechowskiego żadnym sukcesem nie jest. Wiadomo było, że ktoś z polskich polityków do komisji tak by wszedł, a po odtrąceniu p. Szydłowej....
>Oglądam dość często TVP i wiem, że propaganda przedwyborcza zwłaszcza tak krótko przed wyborami zdominowała przekaz, ale było sporo anonsów, informacji o gratulacjach czołowych polityków państwa.
Brak gratulacji byłby już totalną kompromitacją. Przed wyborami niedopuszczalną. Gratulacje nie muszą być szczere.
>W demokracji ludzie mogą mieć swoje poglądy i wyrażać je publicznie. >Pytanie tylko czy twórcy powinni brać udział w propagandowych bijatykach politycznych serwowanych przez media i opowiadać się po jednej ze stron.
Każdy obywatel ma prawo opowiadać za którąś ze stron w politycznym sporze. Nawet biskupi choć nie powinni wykorzystywać w tym celu ambony
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
2 na 2 | Bartosz Waskird (502 punktów) | |
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|