 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 11 (przedawniony) | | 14-01-2018 | Arminius | Z wizytą u Adolfa Eichmanna |
W dniu 1 września 1939 r. nad Oświęcimiem został zestrzelony niemiecki samolot. Pilot zdołał wyskoczyć ze spadochronem. Dwóch oświęcimskich Żydów zaopiekowało się nim i ukryło przed polskimi władzami (kwalifikowana zdrada państwa w warunkach stanu wojennego). Gdy Niemcy zajęli Oświęcim w dniu 3 września, Żydzi owi zaprowadzili ich do rannego, przechowywanego przez nich lotnika. Okazał się on być ważnym nazistowskim dygnitarzem, który przez długi czas używał swoich wpływów dla ulżenia doli oświęcimskich i śląskich Żydów. Tak o owym incydencie wspomina Moshe Weiss w: „“To Commemorate the 50th Anniversary of the Liberation from Auschwitz,” (The Jewish Press (Brooklyn), 27 styczeń 1995). Henryk Schönker syn Leona Schonkera – szefa oświęcimskiej gminy żydowskiej w 1939 r., w książce „Dotkniecie Anioła” (Ośrodek Karta, 2005, W-wa, str. 22–24.) prezentuje owe zdarzenie trochę inaczej. Owszem, pilota owego - który wyskoczył ze spadochronem z niemieckiego bombowca zestrzelonego nad Oświęcimiem - Żydzi uratowali i ukryli przed władzami polskimi ale w obawie przed ewentualnymi represjami ze strony niemieckiej. Decyzję jak wyżej podjął Leon Schonker. Po zajęciu Oświęcimia przez Niemców – pilot został przekazany w ich ręce i okazał protekcję jak wyżej. Niestety w przypadku obydwu relacji nie pada nazwisko owego pilota. Jest natomiast wielce prawdopodobne, iż rezultatem tej protekcji było ukonstytuowanie się komitetu Żydów śląskich (z Leonem.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 12 (przedawniony) | | 10-01-2018 | Mariusz Agnosiewicz | Multikulti hoduje antysemityzm |
W trzecią rocznicę zamachu na sklep żydowski Hypercacher w Paryżu w czasie którego zamordowano 4 Żydów, na przedmieściach Paryża spalono sklep żydowski na którym wcześniej namalowano swastyki: www.la-cro(*)-Creteil-2018-01-09-1300904487Proszę sobie wyobrazić, jaka zadyma rozpętałaby się, gdyby coś takiego wydarzyło się w Polsce. Skoro o spaleniu kukły Żyda przez prowokatora mówi się miesiącami, to co by było, gdyby spłonął sklep żydowski? Rezolucja potępiająca faszyzację Polski byłaby już dyskutowana przed zakończeniem śledztwa. W Niemczech czy Francji akty przemocy o podłożu rasistowskim i ksenofobicznym są codziennością. Na szczęście w naszym "ksenofobicznym" kraju przemoc taka jest na tyle sporadyczna, że możemy sobie pozwolić na to, by sam premier potępił idiotę, który uderzy obcokrajowca. A Żydzi mogą w Polsce zrobić festiwal kulturalny bez szczególnych obstaw ze strony policji, co byłoby nie do pomyślenia w krajach zachodnich. Nie jest to wpis "A u was Murzynów biją". To nie jest usprawiedliwianie jakiejkolwiek przemocy. Chodzi tutaj o niesprawiedliwe oceny, jakie formułuje się na arenie międzynarodowej. O patologiczną hipokryzję, która pozwala Verhostadtowi grzmieć o marszu "60 tys. nazistów w Polsce", tylko dlatego, że pojawi się kilka niewydarzonych transparentów, ale przymykania oczu na to, że problem ze skrajnymi postawami istnieje w Europie, ale dotyczy on zdecydowanie bardziej Niemiec z ich ruchem.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 28 (przedawniony) | | 07-01-2018 | romaro | Dzień wolny |
80% Polaków uważa, że Jezus był Polakiem, to trzej królowie musi byli nasi. Już sama litera K to od Kazimierz przecież. "K+M+B" pisany na drzwiach - kto by się tym martwił jak się pisze. Tak jak powyżej, czy "C+M+B"? Co za różnica. A już wiedzieć , że napis jest skrótem od łacińskiej sentencji "Christus Mansionem Benedicat", to za dużo. Iluż z tych co dzisiaj świętują trzech króli z takim samym zapałem świętowało 1 maja.... Celebra zresztą podobna - pochód/procesja, a potem oczekiwanie aż ktoś pod gębę podstawi. Polskie święta potrafią zmobilizować - do stołu, i to jest sedno naszej tradycji. No bo co jest wazniejsze? Jakieś postacie co to nie wiadomo kim byli i skąd pochodzili, czy to co na stole się znajdzie. Te wszystkie święte i nieświęte dni to w gruncie święta polskiej kuchni. Mozemy zapomnieć choinkę kupić, na procesję nie pójść, ale nie zapomnimy kupić tego co na stole ma się znaleźć. Kolejki do kas nie straszne. Gdy jednak sklepy zostaną zamkniete we wszystkie niedziele, zmuszeni do stania w kolejkach co tydzień, to już co innego. A jak do tego święto wypadnie w poniedziałek lub sobotę.... Ooo!  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 06-01-2018 | Arminius | Polska klęczy przed Węgrami??? |
Morawiecki pojechał na Węgry szukać potwierdzenia u Orbana, iz Węgry zablokują - jeżeli zajdzie takowa potrzeba - snakcje gospodarcze ze strony Unii przeciwko Polsce. Pomijając już ryzyko jakie jest z tym związane - bo Orban to człek, który jest wielce zmienny i potrafi wszystko przehandlować, a poza tym jest wcale prawdopodobne, iż przeciwko Węgrom wkrótce zostanie uruchomiona procedura, jak ta przeciwko Polsce - i w konsekwencji Węgry zostaną wyłączone z głosowania - pozostaje wymiar prestiżowy i geopolityczny takich umizgów do Węgier. Primo jest to porażka prestiżowa Polski, bo któż kilka lat temu mógłby przypuszczać, iż los sankcji przeciwko Polsce będzie w rękach Węgrów a polski premier - w roli klienta - bedzie prosil węgierskiego premiera o przysługę. Secundo - i jest to najważniejsze - Węgry to kraj stawiający na Putina i uzależniający sie całkowicie od Rosji na odcinku energetyki. Polska - podobno - ma biegunowo odmienny pogląd na temat. Jak więc pogodzić ów ogień z wodą - w szczególności, iż nadal się coś przebąkuje o Trójmorzu z udziałem Węgier. Tertio - i finalnie - Węgry to kraj w dużym uzależniony od gospodarki niemieckiej i....stawiający na pogłębianie tych zależności - szczególnie w branży samochodowej - co chyba przyprawia o odruch wymiotny pisowskich germanożerców??. Odnoszę wrażenie, iż ma miejsce jakiś polsko - węgierski teatrzyk groteski. Ciekawe czy scena finałowa będzie jak podczas głosowania na Tuska??? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 133 (przedawniony) | | 04-01-2018 | vifix | Czy punkt widzenia "obrońców sądów" jest logiczny? |
Tak się zastanawiam o co chodzi w zasadzie obrońcom sądów, no bo z tego co rozumiem boją się oni, ze jeśli rząd będzie miał OFICJALNE narzędzia wpływania na sędziów to w przypadku spraw na linii rząd obywatel, rząd może wpływać na sędziego by orzekał zgodnie z linią rządu. Dla mnie, biorąc pod uwagę wiedzę o świecie polityki, jest to absurdalna obawa bo nie wiem dlaczego, jeśli zakładamy, że ktoś jest zły i kieruje się złymi intencjami, miałby nie chcieć wpływać na sędziego nie mając do tego OFICJALNYCH narzędzi? Rząd dysponuje wszystkim, ma kontrole nad wszystkimi służbami, jeśli będzie chciał uzyskać korzystny dla siebie wyrok zawsze może szantażować sędziego dzięki uzyskanym informacjom prywatnym lub zawodowym dotyczącym sędziego, ewentualnie takie informacje sfabrykować. W kwestii sądów przypomina mi się prowokacja na prezesie sądu gdańskiego jeszcze za rządów Tuska, czytając stenogramy byłem zdumiony sposobem rozmowy prezesa z "ludźmi Tuska", styl rozmowy bardziej przypominał mi przyjmowanie kolejnego zlecenia od premiera niż człowieka zaskoczonego tym, że polityk o takie rzeczy go prosi. Oczywiście nie wiem, czy Tusk wpływał na sędziów, sądzę, że tak, natomiast jestem przekonany, że gdyby chciał, to by to zrobił niezależnie od tego czy miałby takie prawo jakie chce PIS czy nie, rząd ma bowiem wszelkie instrumenty siłowe by naciskać na dowolne osoby. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 10 (przedawniony) | | 27-12-2017 | syku | Senat przyjął ustawy o Sądzie Najwyższym i KRS |
Senat przyjął ustawy o Sądzie Najwyższym i KRS. Po podpisaniu ich przez prezydenta wejdą w życie. Czy są na tym forum prawnicy, którzy mogą wyjaśnić w jaki sposób poskutkują? Czy jest to po prostu sposób Pis na podporządkowanie sobie sądów, czy raczej jest to dobra zmiana dla polskiego sądownictwa? W mediach trudno jest znaleźć obiektywną ocenę. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 19 (przedawniony) | | 24-12-2017 | syku | Mateusz Morawiecki premierem |
Zmiana premiera przeszła bez echa na forum. Czy uważacie, że nie ma większego znaczenia? Że nie wiele zmieni?
Moim zdaniem trochę zmieni i to na lepsze. Głównie oceniam to jako zmianę wizerunkową, obliczoną na zagraniczny kapitał. Dużo bezpieczniej jest inwestować w kraju, gdzie główną osobą decyzyjną jest ktoś kto zna się na gospodarce i rozumie potrzeby inwestorów. Szydło to typowa urzędniczka. Do tego, jak sądzę, naszej władzy zależy na ociepleniu stosunków z UE, do czego bodźcem może być zmiana lidera. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 16 (przedawniony) | | 21-12-2017 | Burnham | Latający złom |
W sumie to ten złom już nawet nie lata bo w 75% przypadków jest uziemiony. Tak więc jest to złom naziemny, a nie powietrzy, jak go swojego czasu zachwalali Francuzi i środowiska pożytecznych idiotów (na forum racjonalisty również tacy byli). Mało tego, że zachwalali, ale gdy się okazało, że Polska złomu nie kupi to Prezydent Francji nawet focha strzelił i do Polski nie przyjechał, a rząd tego państwa do dzisiaj ma, najwyraźniej, za nic ustalenia Komisji Europejskiej o 4 letnim okresie przejściowym na wdrożenie przepisów o delegowaniu pracowników i dokumentów delegacyjnych od polskich firm wymaga. Dlaczego ? Polska miała czelność odmówić zapłaty miliardów w PLNach za zakup od francuskich Panów ładnie zapakowanego szajsu. Krzykom i kwikom zwolenników podtrzymywania status polskiej kolonii nie było końca, przez prawie kolejny rok. Wyśmiewali, rechotali i Macierewicza od agentów zwyzywali. Nawet najwięksi lewicowi intelektualiści z Polski głos w tej sprawie zabierali: socjologowie, dziennikarze, politycy, aktywiści społeczni, itd. www.rmf24.(*)ium=paste&utm_campaign=firefoxMowa, rzecz jasna, o sławetnych Caracalach, tak reklamowanych przez PO i środowiska im przychylne. Okazało się, że to nawet nie kwestia w tym, że złom nie lata. Otóż złom, gdy już jakimś cudem wzbije się w powietrze, generuje koszty rzędu 34 tys. € w przeciągu zaledwie godziny lotu... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 44 (przedawniony) | | 18-12-2017 | MaxGolonko2 | Zamach na media niezależne od Rządu i PIS |
Po zamachu psrydzyków na sądy i ordynację wyborczą przyjdzie, jak zresztą zapowiadali, zamach na niezależne media. A to za nadmiar obcego kapitału (będzie zakaz) a to za iluzoryczne przewinienia jak tym razem: Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nałożyła na telewizję TVN 1,479 mln złotych kary za "sprzyjanie zachowaniom zagrażającym bezpieczeństwu" państwa.
"KRRiT po przeprowadzeniu postępowania dotyczącego sposobu relacjonowania w programie TVN 24 wydarzeń w Sejmie RP i pod Sejmem RP w dniach 16 - 18 grudnia 2016 r. stwierdziła, iż Spółka TVN SA, nadawca programu TVN 24, naruszyła artykuł 18 ust. 1 i 3 ustawy o radiofonii i telewizji poprzez propagowanie działań sprzecznych z prawem i sprzyjanie zachowaniom zagrażającym bezpieczeństwu" - czytamy w oświadczeniu rady. Reklama
W podanym terminie miał miejsce protest opozycji w Sejmie (blokada mównicy) i manifestacje przed Sejmem.
KRRiT nie dopatrzyła się uchybień w sposobie relacjonowania tych wydarzeń przez inne telewizje.
Jak wskazała rada, maksymalna wysokość kary może wynieść blisko 148 mln złotych
fakty.inte(*)owania-protestu-op,nId,2476173  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 100 (przedawniony) | | 17-12-2017 | vifix | Ludzie z prochoice to też prolife |
Mam pytanie do ludzi identyfikujących się z prochoice, czy popieracie zakaz aborcji w 6 miesiącu ciąży, a jeśli tak to moim zdaniem wychodzi na to, że tak naprawdę jesteście prolife i podobnie jak prolife narzucacie innym swoje poglądy i odbieracie wolność kobietom, czyli robicie to co organizacje prochoice zarzucają ludziom z prolife. Ktoś nie zgadza się z takim stwierdzeniem? | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |