 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 06-01-2018 15:13 | romaro (25211 punktów) | Dzień wolny
2 na 2 | 80% Polaków uważa, że Jezus był Polakiem, to trzej królowie musi byli nasi. Już sama litera K to od Kazimierz przecież. "K+M+B" pisany na drzwiach - kto by się tym martwił jak się pisze. Tak jak powyżej, czy "C+M+B"? Co za różnica. A już wiedzieć , że napis jest skrótem od łacińskiej sentencji "Christus Mansionem Benedicat", to za dużo. Iluż z tych co dzisiaj świętują trzech króli z takim samym zapałem świętowało 1 maja.... Celebra zresztą podobna - pochód/procesja, a potem oczekiwanie aż ktoś pod gębę podstawi. Polskie święta potrafią zmobilizować - do stołu, i to jest sedno naszej tradycji. No bo co jest wazniejsze? Jakieś postacie co to nie wiadomo kim byli i skąd pochodzili, czy to co na stole się znajdzie. Te wszystkie święte i nieświęte dni to w gruncie święta polskiej kuchni. Mozemy zapomnieć choinkę kupić, na procesję nie pójść, ale nie zapomnimy kupić tego co na stole ma się znaleźć. Kolejki do kas nie straszne. Gdy jednak sklepy zostaną zamkniete we wszystkie niedziele, zmuszeni do stania w kolejkach co tydzień, to już co innego. A jak do tego święto wypadnie w poniedziałek lub sobotę.... Ooo!  | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 | Rafał Poniecki (7132 punktów) | >> "K+M+B" pisany na drzwiach - kto by się tym martwił jak się pisze. <<
KACZYŃSKI + MACIEREWICZ + BRUDZIŃSKI
|
|
1 na 1 wwnf (2790 punktów) (zablokowany) | A ja jestem wściekły, bo na jutro muszę coś upiec, a wyżarłem wczoraj cały twaróg. Siadam na rower, podjeżdżam trochu, niby pusto tak... No i sklep zamnięty. I xuj, przez to kutwa muszę jutro na 9. leźć do sklepu u siebie i piec z rańca. Wrr.
|
|
 | | rossonero (165 punktów) | >A ja jestem wściekły, bo na jutro muszę coś upiec, a wyżarłem wczoraj >cały twaróg. Siadam na rower, podjeżdżam trochu, niby pusto tak... No >i sklep zamnięty. I xuj, przez to kutwa muszę jutro na 9. leźć do sklepu >u siebie i piec z rańca. Wrr.
O widzisz,a u mnie co trzeci sklep czynny.To gdzie Ty chłopie mieszkasz?
|
|
|  | wwnf (2790 punktów) (zablokowany) | We wsi Warszawka. Ale dygnąłem tylko do jednego, a później widziałem po drodze też jeden - oba zamknięte. A twarogu na stacji benzynowej przecież nie zahaczę (może należało sprawdzić; za rok tak zrobię!)
|
|
| Arminius (25555 punktów) | musi nasi??? | >80% Polaków uważa, że Jezus był Polakiem, to trzej królowie musi byli nasi.
A ten z ciemniejszą skórą nie robi tu problemu???
|
|
| Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: Dzień wolny | >80% Polaków uważa, że Jezus był Polakiem, to trzej królowie musi byli nasi. Już sama litera K to od >Kazimierz przecież. "K+M+B" pisany na drzwiach - kto by się tym martwił jak się pisze. Tak jak >powyżej, czy "C+M+B"? Co za różnica. A już wiedzieć , że napis jest skrótem od łacińskiej sentencji >"Christus Mansionem Benedicat", to za dużo. Iluż z tych co dzisiaj świętują trzech króli z takim >samym zapałem świętowało 1 maja....
Mnie "uczono", bo to było strasznie trudne, że K+M+B to imiona trzech mędrców/króli. -Kacper -Melchior -Baltazar Po pierwsze: historia nie zna mędrców/króli o takich imionach nie zna. Po drugie: ci rzekomi mędrcy/królowie mają wyraźnie polskie imiona. Więc historia Polski nie zna takich takich królów, nie zna też takich mędrców. Więc po co ta mistyfikacja? Po co więc teraz kombinowanie, że to imiona w wersji językowej polskiej i że Polakami to oni nie byli? Jeden był czarny, dwaj pozostali azjatą i drugi arabem. No wybaczcie ale wtedy jeszcze nie istniało państwo polskie, więc i imiona są pochodzenia słowiańskiego. No dobrze. Więc sięgnijmy do historii świata. Czy świat opiera się na mądrościach "mędrców" K+M+B? Czy historia świata zna jakiegokolwiek króla o takim imieniu? Odpowiedzcie sobie sami. Dalej idąc. Przywieźli dary dzieciątku uznając go za boskiego pochodzenia. Jak myślicie. Czy takie ponoć wielkie osobistości świata (których o świat współczesny nie wspomina), przywieźli dary w postaci złota, mirry (zestalonej żywicy) i kadzidła w ilości symbolicznej po gramie? Takie prezenty zwyczajowo dawano? To była zawsze obelga dla króla prawdziwego. Pytanie rodzi się następne. Czy Jezus był człowiekiem bogatym czy biednym? Zaznaczam, że mirra była w niektórych rejonach droższa od złota. Nie będę tych makaronów dalej nawijał. Wybaczcie. Pozdrawiam.
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
|
|
 | wwnf (2790 punktów) (zablokowany) | >Mnie "uczono", bo to było strasznie trudne, że K+M+B to imiona trzech mędrców/króli. >-Kacper >-Melchior >-Baltazar >Po pierwsze: historia nie zna mędrców/króli o takich imionach nie zna.
Kacpra nie znam... Wańkowicz i prof. Gąbka są moim zdaniem dobrymi kandydatami!
|
|
|  | | Wenancjusz (16441 punktów) | >>Mnie "uczono", bo to było strasznie trudne, że K+M+B to imiona trzech mędrców/króli. >>-Kacper >>-Melchior >>-Baltazar >>Po pierwsze: historia nie zna mędrców/króli o takich imionach nie zna. >Kacpra nie znam... Wańkowicz i prof. Gąbka są moim zdaniem dobrymi >kandydatami!
Oj! A bohater grający adiutanta w serialu "Czarne chmury"? Kacper, jakby koniowi dał w mordę, że tak. Takoż i w serialu "Złotopolscy" występuje aktor o takim filmowym imieniu.
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
|
|
| |  | wwnf (2790 punktów) (zablokowany) |
> Oj! A bohater grający adiutanta w serialu "Czarne chmury"? Kacper, jakby koniowi dał w mordę, że tak. Takoż i w serialu "Złotopolscy" występuje aktor o takim filmowym imieniu.A widzisz - nie ta epoka. Tj. pamiętam jako dziecko, że było coś takiego, ale wolałem piłkę, Maya i Zmienników! No a klanu Złotopolskich nie kojarzę za dobrze. W tej epoce dyżurnymi gniotami były "Daleko od szosy" i "Życie na gorąco"
|
|
1 na 1 | salek (4701 punktów) | > Gdy jednak sklepy zostaną zamknięte we wszystkie> niedziele, zmuszeni do stania w kolejkach co tydzień, to już co innego. A jak do tego święto> wypadnie w poniedziałek lub sobotę.... Ooo!Ooo to będzie, jak jeszcze 2 maja wypadnie w niedzielę
|
|
| szarley (54911 punktów) | >Gdy jednak sklepy zostaną zamkniete we wszystkie niedziele, zmuszeni do stania w kolejkach co tydzień, to już co innego.
Takie sarkanie jestem gotów w pełni poprzeć, jeśli sarka ktoś, kto w katolickie święto Bożej Rodzicielki na 7.00 do pracy trzeźwy i wyspany przychodzi.
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
 | | romaro (25211 punktów) | >Takie sarkanie jestem gotów w pełni poprzeć, jeśli sarka ktoś, kto w katolickie święto Bożej Rodzicielki na 7.00 do pracy trzeźwy i wyspany przychodzi. Nie będę odpowiadał osobie chronionej prawnie na tak prowokacyjnie postawioną tezę. A i z medycznego punktu - nie chcę nadwyrężać twoich uczyć.
|
|
|  | 1 na 1 | szarley (54911 punktów) | >>Takie sarkanie jestem gotów w pełni poprzeć, jeśli sarka ktoś, kto w katolickie święto Bożej Rodzicielki na 7.00 do pracy trzeźwy i wyspany przychodzi. >Nie będę odpowiadał osobie chronionej prawnie na tak prowokacyjnie postawioną tezę. A i z medycznego punktu - nie chcę nadwyrężać twoich uczyć. >
Tak więc zrzekam się wszelkich przysługujących mi immunitetów i czekam odpowiedzi Co do medycznego punktu widzenia, już jedne mnie tu diagnozował ; jeśli potrzebuję pomocy idę do LEKARZA, diagnozy domorosłych znachorków mało mnie obchodzą
Każdy ma prawo domagać się pracy od innych w dni świąteczne, jeśli sam we wszystkie katolickie święta gotów jest do pracy przystąpić, lub ze swoich świąt zrezygnować, jeśli nie, jest to hipokryzja
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
| |  | | romaro (25211 punktów) | > jeśli potrzebuję pomocy idę do LEKARZA, Szkoda, że nie napisałeś, że lekarze przed twoimi drzwiami w kolejce czekają.,,👹
|
|
| | |  | 1 na 1 | szarley (54911 punktów) | >> jeśli potrzebuję pomocy idę do LEKARZA, >Szkoda, że nie napisałeś, że lekarze przed twoimi drzwiami w kolejce czekają.,,👹
Pod drzwiami nie czekają, czekają w gabinetach, na szczęście z polskiego lecznictwa bardzo rzadko korzystam, a i wtedy nie mam problemów.
Zmieniasz temat Zapytam więc otwartym tekstem: czy w katolickie święto Bożej Rodzicielki na 7.00 do pracy trzeźwy i wyspany zawsze przyjdziesz? Czy gotów jesteś ze wszystkich swoich świąt zrezygnować dla wygody świętujących
Jeśli nie, nie wymagaj od innych, żeby byli zmuszani do pracy w niedziele dla Twojej wygody
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
| | | |  | 1 na 1 | romaro (25211 punktów) | >Zapytam więc otwartym tekstem: czy w katolickie święto Bożej Rodzicielki na 7.00 do pracy trzeźwy i wyspany zawsze przyjdziesz? Rzadko piję, ale nawet jeżeli, to żadnymi szczególnymi przywilejami nie darzę dni świąteczne w tym aspekcie. >Czy gotów jesteś ze wszystkich swoich świąt zrezygnować dla wygody świętujących. Jeśli nie, nie wymagaj od innych, żeby byli zmuszani do pracy w niedziele dla Twojej wygody Przestań pieprzyć glupoty. Gdy idzie o to, to nie mi, to mojej żonie zdarza się pracować w niedziele i święta. I powiem jeszcze jedno - dzięki takim fanatykom religijnym jakim jesteś zrobiono co zrobiono - dali wolne w handlu, zamiast sprawę rozwiązać w oparciu o kodeks pracy. Tak, gdy moja żona pracuje w święta, dotyka to również mnie, ale tak ona jak i ja, znamy realia, w odróżnieniu od ciebie. I błagam, nie staraj się dłużej drążyć tego tutaj ze mną
|
|
| | | | |  | 3 na 3 | szarley (54911 punktów) | >dzięki takim fanatykom religijnym jakim jesteś Bardzo poważny zarzut. Czekam dowodu
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
| | | | | |  | 2 na 2 | romaro (25211 punktów) | >>dzięki takim fanatykom religijnym jakim jesteś >Bardzo poważny zarzut. Czekam dowodu Faktycznie niepotrzebne z mojej strony to było, ale widzisz - kto się lubi ten się czubi. Naprawdę przepraszam, tym bardziej, że do fanatyka religijnego daleko ci. Ale i tak jesteś fanatykiem, gdy chodzi o te niedziele wolne od handlu.
|
|
| | | | | | |  | 3 na 3 | szarley (54911 punktów) | > Ale i tak jesteś fanatykiem, gdy chodzi o te niedziele wolne od handlu.Wypada, z szacunku dla Ciebie, sprecyzować swoje stanowisko. Każdy pracownik ma prawo do odpoczynku i to najlepiej do odpoczynku wtedy, kiedy wolny dzień ma jego rodzina. Oczywiście wolno mu z tego prawa zrezygnować i jest to jego swobodny wybór, jeśli jednak nie jest to jego wybór, jeśli jest do pracy z niedziele zmuszany, budzi to mój odruch obrony pokrzywdzonego. Moc ludzi musi pracować w święta, sam wiele lat związany z górnictwem, wiem, że nie można zrezygnować z pewnych prac. Nie da się wyłączyć szpitali, nie da się wygasić wielkich pieców, zrezygnować z komunikacji, pracy w energetyce, usuwania awarii w wodociągach. Nie da się w naszej kulturze zamknąć teatrów i restauracji, a nawet kwiaciarni. Jednak do handlu, zwłaszcza jego wielkopowierzchniowego, ale też drobnego trafiają ludzie najczęściej pozbawieni wyboru. Ich do pracy motywuje perspektywa głodu. Jeśli za ladą stanie właściciel sklepu, powinno to być jego prawo, jeśli pracują dobrowolnicy, też powinno im być wolno, jednak chciałbym móc choć przypuszczać, że mają za tę niedzielę tak godziwe wynagrodzenie, jak maszynista na kolei, specjalista wentylacji na kopalni, pielęgniarka czy kierowca PKSu z całym uznaniem praw do dodatków, dnia wolnego w zamian itp. a przede wszystkim z możliwością zmiany pracy. Nie upominam się o robotników w petrochemii, kolejarzy, pielęgniarki czy sprzedających leki czy paliwa. Upominam się o sklepowe w handlowych galeriach i małych sklepach z powodu ich ekonomicznego upośledzania, z powodu ich braku wyboru. Upominam się o ludzi najsłabszych na rynku pracy, najsłabiej wykształconych, pozbawionych praw, pozbawionych opieki PIPy i innych państwowych instytucji Jeśli bezrobocie nawet w małych miasteczkach spadnie do takiego poziomu, że będzie istnieć równowaga praw między pracownikiem a właścicielem sklepu, jeśli będę wiedział, że kobieta pracująca 30 dni w miesiącu szporuje na wakacje a nie na buty dla dziecka, zmienię zdanie i, obiecuję, nie będę optował za zakazem zatrudniania w sklepach w niedziele. Szkoda, że wszystkie partie głoszące się lewicowymi oddały ten elektorat tzw prawicy, zapominając skąd wyszły. Przestałem się dziwić, że w Polsce proletariat, chcący uważania dla swojej pracy głosuje na tzw prawicę. Niemniej widzę pewien paradoks historii, skoro kościół broni pracowniczych praw przeciw lewicy... Coś tu gejsza nie gra To chyba jednak nie jest fanatyzm  A już na pewno nie religijny Pozdrawiam
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
| | | | |  | 1 na 1 | niestadny (2492 punktów) |
> I powiem jeszcze jedno - dzięki takim fanatykom religijnym jakim jesteś zrobiono co zrobiono - dali wolne w handlu, zamiast sprawę rozwiązać w oparciu o kodeks pracy.Tja... W Niemczech też pewnie istnieje lobby fanatyków religijnych. Niektórym wszystko kojarzy się z przysłowiową dupą. 
stado czyni myślących bezmyślnymi /Zbyszek Bryłowski/
|
|
| |  | 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
> Każdy ma prawo domagać się pracy od innychO ile jest uprawnionym do tego żądania owych innych pracodawcą. 
Cza być oszczędnym.
|
|
 | | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
>>Gdy jednak sklepy zostaną zamkniete we wszystkie niedziele, zmuszeni do stania w kolejkach co tydzień, to już co innego. >Takie sarkanie jestem gotów w pełni poprzeć, jeśli sarka ktoś, kto w katolickie święto Bożej Rodzicielki na 7.00 do pracy trzeźwy i wyspany przychodzi. Co ma ta religijna okoliczność do organizacji handlu w święta?
Cza być oszczędnym.
|
|
|  | | szarley (54911 punktów) | >>Takie sarkanie jestem gotów w pełni poprzeć, jeśli sarka ktoś, kto w katolickie święto Bożej Rodzicielki na 7.00 do pracy trzeźwy i wyspany przychodzi. >Co ma ta religijna okoliczność do organizacji handlu w święta?
Zapytaj tych, którzy widzą dramat w tym, że INNI w niedziele mają wolne (W Polsce nie tylko religijne święta są wolne od handlu)
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
| |  | | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
>Zapytaj tych, którzy widzą dramat w tym, że INNI w niedziele mają wolne Wolne, poza wyjątkami dyżurów, mają wszyscy.
>W Polsce nie tylko religijne święta są wolne od handlu A dokładniej mówiąc wolne od handlu są dni ustawowo wolne od pracy (na razie niektóre), więc pytam co ma do tego okoliczność, że część z nich wyznaczono wg kalendarza świąt religijnych.
Cza być oszczędnym.
|
|
1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
>80% Polaków uważa, że Jezus był Polakiem Gdzie można takie rewelacje potwierdzić?
Cza być oszczędnym.
|
|
1 na 1 | niestadny (2492 punktów) | > Gdy jednak sklepy zostaną zamkniete we wszystkie> niedziele, zmuszeni do stania w kolejkach co tydzień, to już co innego. A jak do tego święto> wypadnie w poniedziałek lub sobotę.... Ooo!Niemcy jakoś dają radę, mimo że nie takie katolickie...  Może warto zapytać o zdanie tych, którym w niedzielę przychodzi pracować?
stado czyni myślących bezmyślnymi /Zbyszek Bryłowski/
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|