W przeddzień "Dnia Darwina" nieoficjalnego święta amerykańskich humanistów (więcej informacji: www.racjonalista.pl/index.php/s,11/t,3401 ) chcielibyśmy zainicjować dyskusję nad potrzebą ustanowienia podobnego święta dla humanistów, racjonalistów i ateistów w naszym kraju. W natłoku świąt religijnych, które głównie służą rodzinie oraz świąt świeckich, często źle się kojarzących, także wciskanych w religijne ramy, potrzebne jest święto dla ludzi niewierzących, które nie zostanie zawłaszczone przez Kościół niemiłościwie panujący w naszym kraju. Takim świętem również u nas może być "Dzień Darwina". Prosimy forumowiczów o wypowiedzi na temat tego pomysłu... |