 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 52 (przedawniony) | | 28-05-2009 | wieczorek | Kołodko |
hej,
We wczorajszym programie TVN 24 Godziny pan Kołodko w brawurowy sposób rozjechał marną i mierną ideologie ukrywających się przed odpowiedzialnością neoliberałów . Wykazał , że ideologia opierająca się na promowaniu i propagowaniu egoizmu nie jest w żadnym stopniu ani pomocna , ani użyteczna w konstruowaniu wizji dla wyważonego rozwoju całego społeczeństwa a nawet społeczności ludzkiej jako takiej ! Odwrotnie , egoizm jako jedyny pomysł na społeczeństwo jest wielkim niebezpieczeństwem i zagrożeniem ponieważ zmusza ludzi do odwrotu od współczucia , życzliwości , zaufania , szacunku a wciska ich w tryby bezpardonowej walki o wszystko i o każdej porze !!! Brawo panie profesorze !!! pozdrawiam makuś
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 27-05-2009 | Sylwek | Ostatnio przeczytane w "Wyborczej" |
Ostatnio pewien użytkownik zadziwiony był, że kogoś może obrażać słowo "pedał'. W trakcie dyskusji podniósł on też kwestię "rzekomej" dyskryminacji homoseksualistów - mianowicie negował jej fakt. Pozwolę sobie założyć ten wątek jako epilog do tamtej "dyskusji". Zastanawiam się, jak teraz opisane zdarzenia odtłumaczą sobie wszyscy przekonani o homospisku wmawiającym nieistniejącą dyskryminację. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 23 (przedawniony) | | 27-05-2009 | Ela Grabarczyk-Ponimasz | Sędzia uraziła uczucia religijne europosła |
Przyczynek do dyskusji o obrazie tzw. uczuć religijnych (oraz paru innych tematów, ale ten wątek akurat zwrócił moją uwagę), a w gruncie rzeczy skandal: www.rp.pl/artykul/2,309311.html Cytat:(...) Po raz kolejny nie pojawił się sądzie w Ostrowie Wlkp. europoseł Witold Tomczak, oskarżony o znieważenie policjantów. Sąd postanowił odroczyć jego rozprawę do 15 czerwca. (...) Do tej pory odbyło się ponad 30 rozpraw w sprawie znieważenia policjantów. Sprawa może się przedawnić w końcu czerwca. (...) Dwa dni temu Tomczak przesłał sądowi wniosek o wyłączenie sędzi Zimorskiej-Abdullaev z prowadzenia jego procesu. Stwierdził, że sędzia ma do niego lekceważący stosunek, zwłaszcza do jego poglądów religijnych. Uzasadnił to, że podczas jednej z rozpraw sędzia zwróciła się do obecnego na sali księdza per pan. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 159 (przedawniony) | | 26-05-2009 | Beatus | Płeć - czy to naprawdę takie ważne? |
Ostatnio natrafiam co i rusz, na wypowiedzi Roberta Z., w których mniej czy bardziej jawnie boryka się on z problemem feminizmu i utraty pozytywnych aspektów wizerunku maczo zawsze gotowego do prokreacji. Stąd też ten temat i zachęta do zastanowienia się nad ważnością i wieloznacznością płci. Według badań współczesnej psychologii zapoczątkowanych przez Sandrę Bem, obserwuje się zmniejszanie w społeczeństwie liczebności osób o psychologicznej płci typowo męskiej lub typowo kobiecej. Wielu badaczy uważa, że osoby androgyniczne lub nieokreślone mają cechy, które umożliwiają im najlepszą adaptację we współczesnym świecie. Są więc odpowiedniejsze jako wzorzec do naśladowania, ich rola rośnie. (Osoby o psychologicznej płci androgynicznej to takie, które posiadają zarówno cechy typowe dla płci męskiej jak i żeńskiej. Nieokreśleni to tacy, którzy posiadają cechy uniwersalne, nie dające przyporządkować się do którejś z płci.) A co wy o tym sądzicie? PS. Aby nie było nieporozumień dodam, że płeć psychologiczna nie jest tożsama z preferencjami seksualnymi. Mężczyzna z psychologiczną płcią kobiety nadal jest heteroseksualny z pełnymi konsekwencjami tego faktu. Panowie i tak co 10 z was jest bi, ale wiem, że macie kulturową alergię  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 33 (przedawniony) | | 25-05-2009 | Kowalska | Chwila prawdy... |
Czy wyście widzieli to "coś"??? Program tv Polsat "Chwila prawdy"? Jakiś czas temu przeczytałam artykuł w Wyborczej o tym szoł. Wiedziona ciekawością, choć ostrzeżona, obejrzałam jeden odcinek. Wytrzeszcz oczu mam do teraz, choć minęło kilkadziesiąt godzin od (e)misji . Programu. Co kieruje tymi ludźmi, którzy godzą się na wystąpienie w tym czymś??? Jak oni sobie potem radzą? Odarci całkowicie z intymności, wspomnień, pragnień. Tajemnic, tylko własnych. Jak oni PO TYM rozmawiaja z rodziną, partnerami? Co jeszcze producenci telewizyjni wymyślą? Moim zdaniem w tym programie przekroczono już wszystko...
Obrzydliwy jest program. I obrzydliwi są ludzie, kt.orzy godzą się tam wystąpić.
A w ogóle to to wszystko jest smutne...
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 18 (przedawniony) | | 24-05-2009 | Jay-G | Rola mediów publicznych. |
Temat, który już kiedyś chciałem założyć. A okazja niechcący się sama nadarzyła. W końcu mamy ustawę medialną! Sukces  ! Nie doskonała jakąś specjalnie, ale na pewno jest lepsza niż dotychczasowa. Bardzo pocieszający jest w niej fakt, że prywatni nadawcy i autorzy programów, będą mogli rozprzestrzeniać swoje programy w tejże tv. To obiecujące. Ale co było złe, i co na pewno szybko nie zniknie(nawet po wejściu ustawy w życie, a ta jeszcze zdana na łaskę jaśnie nam panującego profesora Jarosława ...pfuuuuu Lecha Kaczyńskiego, tyrana Rzeczypospolitej) właśnie ciągle mnie bulwersuje. Po prostu nie podoba mi się, że w naszym kraju, idealistycznie bezreligijnym, telewizja publiczna, jest skrajnie, do granic katolicka ;/ I jakoś szczególnie nawet nie trzeba się wysilać, żeby potwierdzić ta tezę. Już naprawdę abstrahując od naczelnych sił propagandy TVP, jak Plebania np. (cholera, jak beznadziejny jest to serial, pod każdym chyba możliwym serialowym względem), Ziarno, Raj, czy gorsze pierdy, których naprawdę przybywa, nie ubywa;/ Mnie razi w oczy też, to co widzę w wiadomościach;/ No przepojone do granic możliwości również. Choćby przy pielgrzymkę Tego 16 do Palestyny ;/ Powiem szczerze, że z tego statystycznego względu, że w Polsce 95 (!!) % to Katolicy  (Sam w to nie wierze, ale chyba tez to da się jakoś uzasadnić), nawet akceptowałbym tą propagandę katolicyzmu. No bywa, TVP spełnia misje publiczne, musi i Katolików zadowolić, Zgoda. Ale pytanie. Już nie nawet, ze jakaś dyskryminacja.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 12 (przedawniony) | | 23-05-2009 | Sylwek | Puszcza się bez przerwy, a ty ciągle ją lejesz. |
Ostatnio bodaj pan Robert Zawecki (mam nadzieję, że nie przekręciłem imienia ni nazwiska) założył wątek w którym po raz kolejny ubolewał nad bezzasadnym atakowaniem przez środowiska feministyczne mężczyzn, tudzież ich pełne hipokryzji ignorowanie obrony praw ojców. Z przykrością muszę stwierdzić, że czasami środowisko feministyczne zachowuje się w sposób przyznający mu rację. Może zamiast bezzasadnie oskarżać rzeczone hasło o szerzenie szkodliwego stereotypu feministki (a może śmiesznawa KP) zechciałyby zorganizować akcję reklamową uświadamiającą możliwość puszczania się mężczyzn? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 17 (przedawniony) | | 22-05-2009 | Ela Grabarczyk-Ponimasz | Testament życia w Szwajcarii |
wyborcza.p(*)icki_zgadza_sie_na_ustawe.html - Wolimy przekonywać Szwajcarów do swego punktu widzenia poprzez dialog, a nie zabiegi prawne - podkreśla prof. Andres-Marie Jerumais z komisji bioetycznej episkopatu Szwajcarii. Cytat:Postawa szwajcarskich biskupów zaskoczyła przede wszystkim Włochów, którzy próbują od kilku miesięcy uchwalić ustawę o testamencie biologicznym. Centrolewica żąda, aby nowe prawo dopuszczało odcięcie sztucznego żywienia, co spotyka się z ostrym sprzeciwem Kościoła oraz idącej w ślad za nim rządzącej prawicy pod wodzą premiera Silvia Berlusconiego. Także polski Kościół protestuje przeciw podobnym pomysłom. Niestety, u nas daleko do takiej postawy kościoła. U nas niestety, dominuje stanowisko, że należy decydować za nas. A jak już wiele razy pisałam, o MOIM życiu i śmierci decyduję JA. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 11 (przedawniony) | | 22-05-2009 | Lucyna Sępska Quenallata | Sycylijczyk-ateista kontra Polak-katolik |
I kolejny przykład naszej polskiej gościnności i tolerancji. wyborcza.p(*)owadzki_wloskiego_ateisty.htmlA tak swoja drogą: czy PSR może zająć jakieś stanowisko odnośnie tej sprawy. Bo o ile wsiowej ciemnoty nikt rozumu nie nauczy, o tyle zachowanie policji i księży jest w tej sytuacji skandaliczne. Zamiast pomóc i załagodzić, to jeszcze spór podgrzewają. Pewnie ta działka obok kościoła bardzo by się "ojczulkom" przydała. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 24 (przedawniony) | | 22-05-2009 | liliac | Formy grzecznościowe? |
Nowy model kontaktu z klientem promowany przez sieć "Empik" nie wzbudził we mnie entuzjazmu, delikatnie mówiąc. "Dziękowanie imienne jest pomysłem, który ma na celu skrócenie dystansu między klientem, a sprzedawcą. Dziękujemy klientowi imiennie przy zachowaniu wszelkich reguł grzeczności właśnie po to, by poczuł się wyjątkowo doceniony i zauważony przez sprzedawcę. Nie jak taśmowo obsługiwany zwykły, nijaki, szary klient - wyjaśnia pan Adam, doradca klienta sieci Empik." wiadomosci(*)ie_Krzysztofie_za_zakupy_.htmlNie zdarzyło mi się jeszcze być obiektem tej specyficznie rozumianej grzeczności, ale nie jestem pewna swojej reakcji, kiedy już zostanę "Panią Pauliną" uraczona. Jak wam się podoba rzeczona metoda "zjednywania klienta"? | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |