Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
15-09-2009checkmateJak zarobić, a się nie narobić?
A.Einstein powiedział kiedyś, że nieograniczony jest tylko wszechświat i ludzka głupota, ale nie był do końca pewien tego pierwszego.
Czy to podpada pod głupotę czy jest wyrazem bezkresów chorego (tutaj) pragmatyzmu:
wiadomosci(*)talin_nie_byl_krwiozerczy.html
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 49 (przedawniony)
15-09-2009mirkaPolska sprzymierzyła sie z Hitlerem! - skandal dyplomatyczny
wiadomosci.onet.pl/2030081,12,item.html
Właśnie skończyłam czytac i w tej chwili moge powiedziec tylko jedno niedługo dowiemy się że to Polska napadła na ZSRR 17 wrzesnia !
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 32 (przedawniony)
15-09-2009BożydarMarzę o tym, żeby zorganizować zbiórkę na odszkodowanie
Myślę o rodzinie Olewników, myślę o sumie 10 000 000PLN i myślę że w tak słusznej sprawie, to sam stałbym bezinteresownie na ulicy.

Ludzie potrafią robić akcje tylko i wyłącznie dla własnego bezpośredniego interesu, a w tym przypadku uważam że miałoby to więcej sensu i efektu niż Swiąteczna Orkiestra w stosunku do której mam mieszane odczucia.

Zastanawiam się czy Racjonaliści nie zechcieliby firmować takiej akcji, bo sprawa zrobiłaby się szybko bardzo głośna, darczyńców by nie brakowało, a państwo stanęłoby na głowie, żeby nie dać swojego zezwolenia, bo taka aktywność jak zbieranie prywatnych pieniędzy w tym systemie ogólnego zamordyzmu i całkowitego prawie zniewolenia ekonomicznego wymaga zezwolenia .
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 20 (przedawniony)
14-09-2009KowalskaMamy Mistrza!!!!
   Jezu, no byli wielcy! Jak tu się nie cieszyć!!!!!mesiatkarz(*),kat,36812,galeriazdjecie.html

   Zdobyli Mistrzostwo Europy. Może jednak jakoś się w tym kraju da robić co do cię należy.

Brawo Chłopaki!!


Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
14-09-2009lotrekRozwody po katolicku.
Polskę ogarnęło prawdziwe szaleństwo "kościelnych rozwodów" a właściwie unieważnień małżeństw. Jak wiemy w Kościele Katolickim nie ma rozwodów, więc się ich nie udziela, można jednak unieważnić małżeństwo....co na jedno wychodzi.
Powstaje coraz więcej kancelarii adwokackich specjalizujących się w takich unieważnieniach:
Cytat:
PRZEGLĄD PRASY: W dużych miastach jak grzyby po deszczu pojawiają się kancelarie adwokackie świadczące usługi osobom pragnącym otrzymać pozytywny wyrok w sprawie o stwierdzenie nieważności sakramentu małżeństwa - pisze "Nasz Dziennik".

wiadomosci(*)medium=Nlt&utm_campaign=856991
rozwodykoscielne.wizytowka.pl/
www.kanonista.com/
Polscy katolicy nigdy nie brali na poważnie nakazów, czy zakazów swojego kościoła, rozwodzą się tak, jak i inne nacje i żenią na nowo. Po co więc im takie "unieważnienie", nowa moda, czy może chęć ponownego pokazania się "przed ołtarzem"?
Taka impreza z "unieważnieniem" kosztuję słono. We Włoszech...
Cytat:
Nawet 45 tysięcy euro trzeba zapłacić za wydanie przez włoski trybunał kościelny orzeczenia o nieważności małżeństwa - pisze "La Stampa".

www.money.(*)3Btys;euro,114,0,278386.html
...u nas pewnie taniej. Jednak i tak sporo kasy trzeba wydać na taką przyjemność. Jak wiemy, kościół katolicki..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 46 (przedawniony)
14-09-2009kulka_na_molePrezydĘcki bełkot 1 IX 2009
Masochistom polecam obejrzenie/wysłuchanie całości wystąpienia Lecha Kaczyńskiego, ja szczególnie polecam fragment, w którym p.o. Prezydenta RP wspomina pakt Ribętrep-Mołotow:
www.youtube.com/watch?v=Rshn21RSkO4#t=6m22s
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
14-09-2009em emWłaściciel dziecka?
Ostatnio w mediach głośno o ograniczeniu władzy rodzicielskiej i/oraz odbieraniu rodzicom dzieci.
Z jednej strony mamy przepisy nakazujące opiekę nad dzieckiem i troskę o nie, prawa rodzicielskie, prawa dziecka, a z drugiej państwo, które te prawa stanowi.
Tak więc drodzy użytkownicy i użytkowniczki, pytanie: czyje do cholerki jest dziecko? Nie pytam tylko z punku prawnego, nawet bardziej interesują mnie kwestie moralno-prawne niż czysto prawne.
Państwo daje i zabiera czy tylko zabiera?

Z pozdrowieniami
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 35 (przedawniony)
13-09-2009dokowskiZwalczanie narkomanii
Niedawno rozgorzała znów debata na temat: liberalizować czy zaostrzać prawo antynarkotykowe. Różne argumenty z różnych stron równoważą szale, różne autorytety wypowiadają się różnie, jedni koncentrują się na zdrowiu, inni na zwalczaniu przestępczości; jedni przywołują argumenty historyczne, inni kulturowe. Sam pamiętam z młodości, że dziadek na działce hodował mak i z niego babcia robiła makowce, a coca cola miała w swoim składzie m.in. wyciąg z orzeszków cola i wyciąg z liści coca. Do dzisiaj górale andyjscy na co dzień żują liście coca, tak jak ich ojcowie i pradziadowie. Spróbujmy jednak, stosownie do charakteru tego portalu, podyskutować racjonalnie o narkotykach.

Pomińmy także inne argumenty z pozoru racjonalne, np. takie, że prawo powinno naśladować prawo holenderskie, gdyż od stuleci to właśnie Holandia wskazuje kierunek rozwoju nowych praw, więc prawdopodobnie Holendrzy są najmądrzejszymi prawodawcami - spróbujmy sami dojść do wniosku, jakie prawo narkotykowe jest najlepsze w danych warunkach. Zacznijmy od podstaw, ale od razu skupmy się na tym, co niebanalne - co umyka dyskutantom w mediach.

Zacznijmy od fizjologii i miejmy nadzieję, że do dyskusji włączy się ktoś, kto zna się na tym. Z tego o wiem, mamy dwie charakterystyczne cechy narkotyku: szybko działa i uzależnia. Te cechy decydują np., że w przeciwieństwie do glukozy czy fruktozy, sacharoza zaliczana jest do narkotyków, o czym mało kto wie. Używamy bardzo wielu różnych narkotyków, np.: sacharoza, nikotyna, etanol,..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
13-09-2009dokowskiReforma ustrojowa miast
Z satysfakcją przeczytałem, że coś zaczyna się dziać w "państwowej polityce miejskiej". Jeżeli rząd naprawdę pracuje nad jakąś ustawą metropolitarną, to koniecznie trzeba wesprzeć go mądrymi radami, gdyż wielkie obawy musi wzbudzać fakt, że używa on takich słów jak: "plan zagospodarowania gminy będzie też musiał...". Z tych słów widać, że politycy rządowi w ogóle nie rozumieją tematyki ustrojowej. W miastach nie ma miejsca na żadne gminy - plan zagospodarowania miasta musi być jeden, a podział miasta na dzielnice ma zupełnie innych charakter niż podział powiatu na gminy, ponieważ ustrój miasta powinien być zupełnie odmienny od ustroju terenów leśnych czy rolniczych.

Reliktem socjalizmu jest, że w granicach polskich miast znajdują się tereny rolnicze i leśne. Miasto powinno składać się z "ulic", "posesji" i "parków", a nie z "dróg", "pól" i "lasów"... to nie są tylko słowa, ale są to podstawowe i zupełnie inne pojęcia określające zupełnie inne byty. Przykładowo - "ulica" musi mieć kanały ściekowe, krawężniki i chodniki; po prawej stronie ma rosnące numery parzyste lub malejące nieparzyste, a po lewej stronie rosnące numery nieparzyste (lub malejące parzyste). Już w średniowieczu ukształtowały się w Europie podstawy ustroju miast i społeczeństwa obywatelskiego opartego na mieszczaństwie. Niestety w Rzeczypospolitej nigdy te zasady się nie przyjęły. Polskie miasta były częścią szlacheckich folwarków i nie posiadały żadnej władzy mieszczańskiej w stylu europejskim. Jednakowe prawo..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 61 (przedawniony)
13-09-2009lontri"Przemysł dysleksji"

W systemie społecznym, w którym diagnoza dysfunkcji będzie wiązała się z dostępem do specjalnych praw i przywilejów, często dochodzi do wypaczenia idei wyrównywania szans.
Dysleksja, rozumiana jako trudności w czytaniu i pisaniu, występujące przy prawidłowym rozwoju umysłowym, staje się coraz powszechniejsza, mimo że teoretycznie nie powinna występować u więcej niż 10-15% populacji( pl.wikipedia.org/wiki/Dysleksja. )
Wiążące się z problemem napięcia i konflikty interesów ilustruje m.in. niniejszy artykuł:

portalwied(*)1985,1528058,1,czasopisma.html

A na przykład w Polsce szczegółowe instrukcje dotyczące procedury organizowania i przeprowadzania sprawdzianu i egzaminu gimnazjalnego w roku szkolnym 2006/2007 dla uczniów z dysleksją zostały anulowane z uwagi na "naruszanie podstawowych praw dziecka" oraz "rażącą nierówność w traktowaniu osób przystępujących do egzaminu gimnazjalnego wynikającą ze stosowania instrukcji", stwierdzoną przez Rzecznika.

tekst ww. instrukcji można pobrać ze strony:
www.oke.kr(*)dex.php?page=20060630115113731

W którym momencie kończy się narracja o pomaganiu w imię wyrównywania szans, a zaczyna narracja walki o równość i sprawiedliwe traktowanie dla wszystkich?
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)