 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 35 (przedawniony) | | 08-07-2024 | romaro | Nowe regulacje prawne |
Przez ostatnie lata to forum zalewane jest tekstami wręcz propagującymi systemy totalitarne. Znamiona czynu zabronionego to elementy przepisu karnego, które opisują konstrukcję danego przestępstwa, wskazują, jakie dokładnie zachowania danej osoby oraz jakie okoliczności zdarzenia powodują, iż można mówić o popełnieniu przestępstwa. Nowe regulacje prawne poszerzają i bardziej uściślają katalog dotyczący przestępstw propagujących faszyzm, komunizm czy nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych i etnicznych. Warto by niektórzy członkowie tego forum zaznajomili się z nowymi regulacjami. Jednocześnie namawiam administratora tego forum, który jako stosunkowo świeżo upieczony prawnik powinien zdawać sobie sprawę, że nie uchodzi moralnie i prawnie zachowywać się jak Piłat, by postawił tamę faszystowskiej i komunistycznej propagandzie na tym portalu
Dz.U.2024.17 t.j.Akt obowiązujący Wersja od: 14 marca 2024 r. do: 30 czerwca 2024 r.
Art. 256. [Propagowanie nazizmu, komunizmu, faszyzmu lub innego ustroju totalitarnego] § 1. Kto publicznie propaguje nazistowski, komunistyczny, faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 1a. Tej samej karze podlega, kto publicznie propaguje ideologię nazistowską, komunistyczną, faszystowską lub ideologię nawołującą do użycia przemocy w celu wpływania na.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 01-07-2024 | farmer | Aptaia1993r. |
Coś dla Zenia. m.youtube.com/watch?v=9MS5OR3M91437 minuta. Zespół Apatia rok 1993 Faszystowskie hasła swastyki na murach Dawni pacyfiści zamienili się w faszystów Jedna ojczyzna i jeden naród Kiedyś anarchiści dziś nacjonaliści Hasła wolności zamienili w przemoc Zawładnęła nimi ta brutalna siła Znaki nienawiści na wszystkich murach Głupia ideologia bezsilnych kretynów Niszcz nazizm Niszcz nazizm Niszcz nazizm Niszcz nazizm |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 30-06-2024 | duff4 | Dlaczego mój głos jest taki gówniany? |
Mam więc około 18 lat.
Jeszcze kilka miesięcy temu ludzie nazywali mnie przez telefon "mamo", ale teraz przez większość czasu mówią do mnie tylko "proszę pana".
ale i tak mój głos brzmi bardzo gównianie i wysoko
Wszystko inne rozwija się u mnie dobrze - broda, wzrost, ramiona itp. Są jednak problemy z moim głosem
co powinienem zrobić
wisienka na torcie wszyscy mężczyźni w mojej rodzinie mają bardzo głębokie głosy, toh main kyu chud gya ??? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 30-06-2024 | targe | UNSW and its position on the voice |
Zastanawiam się, ile UNSW wydało na reklamę głosowego referendum, niezależnie od tego, czy były to kampanie wewnętrzne, czy zaangażowanie zewnętrzne. Z pewnością te pieniądze można lepiej wydać na poprawę usług dla studentów. Byłoby interesujące wiedzieć, czy fundusze SSAF lub w rzeczywistości czesne są wykorzystywane do opowiadania się za którąś ze stron w tym referendum. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 30-06-2024 | yuresh | Słonie: troskliwe i inteligentne stworzenia. |
Słonie mają też bardzo dobrą pamięć. Słonie leśne żyjące w Amazonii będą podążać trasą do źródeł wody przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Co więcej, gdy będą przechodzić przez szczątki swoich przodków, którzy zmarli z przyczyn naturalnych, podczas przechodzenia rozpoznają swoje kości trąbami i będą pamiętać, kim byli. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 25-06-2024 | okragly | bądźmy jak słonie |
słoń nie ma naturalnych przeciwników w świecie zwierząt, mimo to zachowują się jak komuniści, jak w wojsku (ale bez hierarchii), bo mają duże mózgi youtube.com/shorts/_ciJ0vlaqYY?si=zhk07eGVqQVTX9r-tak i my, nie bądźmy libkami (indywidualnych, wolnych) bo to niewolnictwo i śmierć, nawet dla olbrzymich, mądrych, silnych słoni | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 22-06-2024 | romaro | Sami swoi - Pawlak został sędzią. Ten Pawlak |
Pan prezydent powołał na sędziego byłego rzecznika praw dzieci Mikołaja Pawlaka, mimo że sędzia powinien mieć nieskazitelny charakter, nieskazitelną opinię, nieskazitelną przeszłość. Pamiętamy, jak prezydent żegnał prezydenta Iranu, który zginął w wypadku lotniczym. Andrzej Duda był niezwykle poruszony i porównał ten wypadek do katastrofy smoleńskiej. Może prezydent nie znał życiorysu Irańczyka, który miał krew na rękach, ale o Mikołaju Pawlaku powinien co nieco wiedzieć. Ten były rzecznik klaskał na mszy, kiedy Tadeusz Rydzyk bronił biskupa chroniącego księży krzywdzących dzieci. Rydzyk mówił "ksiądz zgrzeszył, no zgrzeszył, kto nie ma pokus?", a pan Pawlak bił brawo. Z trybuny sejmowej mówił, że od strony moralnej i prawnej in vitro jest niegodziwe. Pochylał się nad zamrożonymi zarodkami, ale jako RPD był nazywany "niedorzecznikiem". Wspominał w jednym z wywiadów, jak to ojciec któregoś razu go pobił tak, że nie mógł siedzieć, wspominał o tym z uznaniem. Rzecznik mówił "owszem, dzieci bić nie wolno, ale klaps to coś innego". Mikołaj Pawlak był bohaterem raportu NIK. To on jako dyrektor departamentu spraw rodzinnych i nieletnich podpisywał przekazanie pieniędzy na Pegasusa. Sporządził wstępny protokół i podpisał się pod przekazaniem pieniędzy. Nie wiem, czy pan prezydent łączy kropki, czy naprawdę nic nie wie o Mikołaju Pawlaku, choć już przed jego nominacją było mnóstwo protestów. A jednocześnie pan prezydent nie chce nominować Bogdana Klicha na ambasadora w Waszyngtonie. Uważa,.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 17 (przedawniony) | | 22-06-2024 | okragly | głos usazyda |
czemu (nasze?) media, które powinny byc naszym głosem, głosem Polaków, należą do usazyda? które mówią co mamy myśleć i robić! jaka to bezczelność, my głupki nadstawiamy drugi policzek. czemu przeróżne fundacje które mówią co mamy myśleć należą do usazyda, np żyda sorosa?
czemu 80% racjonalistów, myśli, mówi, jak dyktuje usazyd? TO JEST NIERACJONALNE, to jest głupie. My nie jesteśmy jego kolonią niewolników, czy inną republiką bananowa usazyda. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 31 (przedawniony) | | 20-06-2024 | okragly | głupia baba |
Polskę zniszczyła Szwecja (potop), rozbioru dokonaly Prusy, pod ich naciskiem ugieła się prusaczka z Szczecina, Katarzyna Wielka (Rosja) wolność po 1 wś odzyskaliśmy dzięki Rosji po 2 wś uzyskaliśmy najlepsze w histori granice, dzięki Rosji a w Katyniu decyzje podejmowalo NKWD, czyli żydzi, dzisiaj usazydzi Rosjanie byli do nas dużo bardziej przyjaźnie nastawieni niż zydzi, niemcy, a my jak te głupie baby, uwielbiamy drani tak i dzisiaj największy drań na świecie, usazyd, jest naszym uwielbianym panem, Polska jest masochistką, najwięcej na swiecie usazyda lubią Polacy, daleko z tyłu są sami amerykanie ale i żydzi dzięki któremu oni istnieją. jacy my są niedorozwojki, tak mi szkoda, tak mi źle, Polska jest głupią babą  Polska jest masochistką | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 19 (przedawniony) | | 17-06-2024 | okragly | jaki twój znak |
założyciel państwa Polan, Lech, podczas postoju k Poznania ujrzał pod wieczór sporych rozmiarów gniazdo na drzewie. Znajdował się w nim biały orzeł z trzema pisklętami. Gdy Lech przyglądał się mu, orzeł rozpostarł skrzydła na tle nieba czerwonego od zachodzącego słońca. Lech zachwycił się, postanowił tam osiąść, umieścił orła w swym herbie, a miejsce na pamiątkę nazwał Gniezno od słowa gniazdo. Historia o Lechu, Czechu i Rusie spisana została w Kronice wielkopolskiej z 1273r
- Kto ty jesteś? - Pijak mały - Jaki znak twój? - Trzy browary - Gdzie ty mieszkasz? - Pod ławeczką - Czym się bronisz? - Buteleczką
my wyginiemy tak jak orzeł biały, to zły znak, bez przyszłości, co prawda spełnia nasze wszystkie kryteria, jest typowym libkiem, jak wszystkie ptaki ma mały mózg, jest INDYWIDUALNY, WOLNY, MA WŁASNOŚĆ, ale wymiera tak jak MY, poza tym w godle jest bielik z rodziny jastrzębiowatych, nie jest orłem.
Kto ty jesteś? Swojski kmiotek Jaki znak twój? Sierp i młotek Gdzie ty żyjesz? Między swymi W jakim kraju? Sam nie znaju
jaki jest Twój znak?
| Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |