 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 26-04-2012 | kulka_na_mole | Spór TV TRWAM - KRRiT |
Wniosek TV TRWAM o przyznanie miejsca na tzw. multipleksie został odrzucony przez KRRiT. No i się zaczęło. Prawdziwe Polki i Prawdziwi Polacy rozpętały/rozpętali burzę najpierw medialną, a następnie uliczną. Najpierw w sejmie krzyki posłanek Kruk, Sobeckiej, Kempy w obecności pana Rydzyka (na jakiej zasadzie był on obecny na posiedzeniach komisji sejmowych?!), potem PiSanina prawicowych publicystów, a na koniec uliczne manifestacje "w obronie wolności mediów", "w obronie TV TRWAM" i ogólnie katolików prześladowanych przez "reżim Tuska i Komorowskiego".
Ciekawe, że nikt z tych "Prawdziwych" nawet się nie zająknął na temat możliwości zaskarżenia decyzji KRRiT przed sądem administracyjnym. Czyżby taka wybitna prawniczka jak Kempa nie wiedziała o takiej możliwości? Albo wybitny prawnik Jarosław Kaczyński? Tłum na ulicy może nie zdawać sobie z tego sprawy, bo tyle wie, ile usłyszy w Radio Maryja, TV TRWAM albo przeczyta w Naszym Dzienniku, ale żeby Prawniczy Kwiat Narodu był tak nieświadomy?
Hipokryci organizujący uliczne manifestacje doskonale zdają sobie sprawę z faktu, że decyzji KRRiT nie da się podważyć, ale im wcale nie zależy na obecności TV TRWAM na multipleksie, wręcz odwrotnie, bowiem im zależy na wzniecaniu i eskalacji agresji durnego tłumu. Tłumu, na plecach którego chcą wspiąć się po władzę. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 21 (przedawniony) | | 23-04-2012 | Mariusz Agnosiewicz | 'niektóre panienki się puszczają, a inne walczą z Kościołem' |
Brukowy podgryzacz, który od początku inicjatywy w sprawie zdjęcia krzyży z sal lekcyjnych insynuował i znieważał licealistów, którzy "się ośmielili" ( Cytat:panienka, która wydaje się inicjatorką całego zamieszania, niejaka Zuzanna Niemier, nie jest osobą przypadkową... niektóre panienki się puszczają, a niektórzy walczą z Kościołem ), na łamach Rzepy całą swą agresję przekierował obecnie w sędziego, który "się ośmielił" przeczołgać "tłumacza dzieł Platona". A w 2009 pisał, że niecierpliwie czeka na proces, bo: Cytat:chciałbym zobaczyć starcie wybitnego filozofa, tłumacza i komentatora dzieł Platona, z intelektualnymi miernotami . A tu taki klops w sądzie: ikona myśli prawicowej zbesztana w świetle prawa. Myli się jednak Warzecha twierdząc, że Legutko musi przeprosić za ostrą negatywną opinię. Otóż, gdyby Legutko powiedział, że "petycja była głupia" nie byłoby problemu. Były minister edukacji wymyślił jednak urojone fakty, aby przywalić personalnie w jej autorów. Powiedział bowiem, że rodzice rozpuścili smarkaczów, którzy w konsekwencji tego rozpętują w szkołach szczeniackie awantury. W swoich wymądrzaniach pseudoprawnych pokazuje Warzecha, że nie rozumie różnicy pomiędzy prawem cywilnym a karnym, lecz nie będę już tego komentował, gdyż byłoby to traktowanie owego.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 21-04-2012 | kulka_na_mole | Kontynuacja sukcesów waaadzy |
Kompromitacja Arłukowicza. Eksperci alarmują. W niektórych szpitalach zabrakło leków niezbędnych w terapii nowotworowej, zaś pan "minister zalecił import docelowy brakujących medykamentów. Ta procedura zarezerwowana jest tylko dla leków, które nie były zarejestrowane w Polsce. Natomiast leki onkologiczne, których zabrakło od lat są w naszym kraju stosowane." Minister złamał procedury (może i prawo?), wydając swoje zalecenie sprawił, że na leki pacjenci będą czekać może nawet kilka tygodni. Ponadto sprawił, że szpitale poniosą wyższe koszty niż w przypadku normalnego importu, gdyż w imporcie docelowym leki są droższe, a nawet wielokrotnie droższe niż normalnie, a NFZ zwróci szpitalom tylko normalną cenę. Innym sukcesem pana ministra Arłukowicza jest to, że niektóre z dotychczas pełnopłatnych leków wciągnął na listę leków refundowanych, przy czym zrobił to tak, że lek refundowany jest droższy niż pełnopłatny. To tyle o kontynuacji sukcesów "służby zdrowia".
W innych dziedzinach też osiągane są kolejne sukcesy: Władze Warszawy likwidują szkolne stołówki. 2 tys. kucharek pójdzie na bruk. [color=#330000]Czy szkołom przybędzie pieniędzy, bo HGW przekaże im te zaoszczędzone na likwidacji stołówek? Przypuszczam, iż myślę, że wydaje mi się, iż wątpię... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 79 (przedawniony) | | 21-04-2012 | Alicja Duda | Czego rząd nie mówi o emeryturach |
Czy wiecie, że Polska ma jedno z najmłodszych w UE społeczeństw i jeden z najniższych wskaźnik ( ujemny) dzietności. Jak podaje Eurostat w 2060 liczba ludności spadnie do 32,7 mln ( o 14,3%). W 2035r co czwarty Polak będzie emerytem. Polskę opuściło około 2 mln. młodych obywateli i ten exodus trwa nadal. Obecnie (w 2010r)przeciętny staż pracy osób przechodzących na emeryturę wynosi 35,3 lata (35,5 mężczyzna i 34,9 kobieta). Tak, to nie pomyłka mężczyźni pracują tylko 6 miesięcy dłużej od kobiet, które przechodzą na emeryturę 5 lat wcześniej. To znaczy, że po zrównaniu wieku emerytalnego kobieta będzie pracowała o 4.5 roku dłużej od mężczyzny. Rząd zakłada, że przez najbliższe 50 lat "Polska będzie rosła w siłę a ludzie żyli dostatnie". Na tej podstawie Rządowi w uzasadnieniu reformy emerytalnej wyszło, że kobieta z rocznika 1974 będzie miała wyższą emeryturę niż mężczyzna z tego rocznika mimo tego, że ma obecnie o 30% niższą pensję i okresy nieskładkowe w życiorysie. Rząd zakłada, że Polacy będą pracowali do emerytury odpowiednio 45 i 40 lat i nie będą mieli w życiorysie umów śmieciowych,bezrobocia, bezpłatnych stażów, rodzenia i wychowywania dzieci. A wszystko to koniecznie przed EURO 2012 bo przecież Polacy nie będą protestować akurat wtedy a potem będzie Olimpiada i wszystko przyschnie. wpolityce.(*)ury-zalatwiamy-przed-euro-2012 | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 16 (przedawniony) | | 20-04-2012 | kulka_na_mole | Abonament RTV c.d. |
[color=#330000]Jak już pisałem: "TVP jest firmą państwową, więc rządzi się jak to firma państwowa - pochłonie każdą ilość pieniędzy i wygeneruje koszty dowolnej wysokości." Właśnie uzyskałem potwierdzenie powyższej tezy: Cytat:Stratą w wysokości 88 mln zł TVP zamknęła rok 2011. Plan na ten rok przewiduje stratę 60 mln zł. (źródło)Prezes TVP Juliusz Braun oraz przewodniczący rady nadzorczej spółki Stanisław Jekiełek napisali listy do ministra finansów i ministra skarbu państwa z żądaniem, aby ściąganie tzw. abonamentu RTV stało się bardziej skuteczne. W swoich listach informują m. in., że: Cytat:"W 2011 r. środki z abonamentu stanowiły zaledwie 13 proc. przychodów TVP [...] we wszystkich pozostałych państwach Unii Europejskiej udział finansowania publicznego w przychodach nadawców publicznych znacznie przekracza 50 proc." Tak się zastanawiam jakie straty zaplanowaliby panowie Braun i Jekiełek, gdyby TVP była finansowana w 50% z budżetu państwa? Z prostej proporcji wynika, że byłoby to co najmniej 230 mln zł. I co wówczas mieliby zrobić ministrowie? Podwyższyć wysokość "abonamentu" 4x? Cytat:"TVP - w przeciwieństwie do nadawców komercyjnych - nie może przerywać audycji reklamami. Spowodowany tym ubytek wpływów spółka szacuje na 380 mln zł w ciągu roku." No.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 32 (przedawniony) | | 20-04-2012 | random | Obchody drugiej rocznicy "katastrofy Smoleńskiej" |
Może małe podsumowanie tegorocznych obchodów? Z pewnością przyda się dla potomnych. Mile widziane odnośniki. Wszystkie "pikantne" wypowiedzi, oskarżenia, nowe i stare teorie dotyczące tej katastrofy, wypowiedzi polityków, głos mediów, użycie przemocy fizycznej i słownej, Wasze komentarze. A zatem? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 23 (przedawniony) | | 19-04-2012 | Hodża | Czy Polsce grozi zamach stanu? |
Powoli nabieram przeświadczenia, że te pewne siebie wypowiedzi Kaczyńskiego, niektórych biskupów, narastająca w liczebności i agresywności aktywność skrajnej prawicy, indolencja prokuratur i policji w ściganiu przestępstw o podłożu rasistowskim, gwałtowny spadek poparcia Polaków dla obecnej ekipy rządzącej układają się w pewien ciąg wydarzeń, które - jeśli tylko sytuacja ekonomiczna spowoduje jakieś większe załamanie na rynku pracy (zwłaszcza ludzi młodych) może doprowadzić do erupcji nienawiści skierowanej przeciwko szeroko rozumianym środowiskom liberalnym. O ile liberałowie nie są moimi ulubionymi bohaterami, o tyle nie wyobrażam sobie Polski "porządkowanej" według narodowo-socjalistycznego wzorca. Dobrze wiadomo, czym to się musi skończyć. Nie ulega dla mnie wątpliwości, że to, że Polska jest obecnie krajem demokratycznym, zawdzięczamy głównie (jeśli nie wyłącznie) kroplówce funduszy unijnych i włączeniu w struktury gospodarcze i polityczne Zachodu. Jeśli tam się coś "rypnie", kryzys zaszaleje i skończy się rola Europy jako stabilizatora politycznego, Polska obsunie się w dyktaturę. Trzeba bowiem pamiętać o tym, że kraj nasz nie posiada doświadczeń demokratycznego państwa nowoczesnego: II RP była de facto dyktaturą a obecny stan rzeczy jest, jak powiedziałem, wynikiem "zamrożenia" pewnych silnych tendencji przez struktury unijne. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że w polskiej armii służą ludzie mądrzy i odpowiedzialni. Proszę o jakieś uspokajające wpisy.  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 233 (przedawniony) | | 19-04-2012 | makuś | Równość to wartość ? |
hej, Chciałbym poznać wasze przemyślenia . Co oznacza równość wobec prawa ? W przypadku kiedy chcemy dochodzić swoich praw lecz nie mamy pieniędzy na wynajęcie kancelarii adwokackiej a nasz oponent może sobie na to pozwolić ? Czy owa równość nie staje się poprzez sam ten fakt czymś groteskowym ?
Co oznacza równość w dostępie do edukacji ? W przypadku kiedy nie stać nas na opłacenie prywatnej szkoły dla naszych pociech ? A tego i innego stać na to aby posłać swe dzieci do takiej szkoły i tym samym zapewnić zupełnie inny dostęp do edukacji swym dzieciom .
Co oznacza równość w dostępie do świadczeń medycznych ? W przypadku kiedy nie stać mnie ani na odpowiednie leki ani na procedury ani na wynajęcie personelu opiekującego się mną lub moimi bliskimi . A tego lub innego stać na to co oznacza , że jakość życia staje się wręcz nieporównywalna .
Co oznacza równość w dostępie do kultury czy rekreacji ? W przypadku kiedy jednego z nas stać na oglądanie reklam w telewizji lub pożyczenie książki od znajomego lub pójście na spacer lub czasem szaleńczy wypad do kina lub na pizze a drugi z nas już znudzony jest teatrem , kinem i weekendowymi wypadami do Australii i zakupami w Paryżu czy Nowym Jorku ... ?
Czy równość jest wartością do której powinniśmy dążyć ? Czy jest szlachetnym i etycznym wyzwaniem ? Czy też zupełnie nierealną mrzonką lub nawet czymś szkodliwym ?
Absolutna równość jest właściwie nie do przyjęcia . Jest sprzeczna ze wszystkim co sensowne - jest totalitaryzmem Czy istnieją.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 44 (przedawniony) | | 17-04-2012 | Kamil Ciura | Czy są jeszcze ludzie którzy... |
Ostatnio w życiu mym, wiele złego dzieje się, a zła owego źródłem najczęściej inni ludzie są. Albo pechowcem do sześcianu jestem, że na ścieżkach wędrówki mej na wyjątkowe skurwysyństwo natrafiam, albo rodzaj ludzki do tego stopnia "spsiał", że pomóc mu już nic nie jest w stanie. Bo odkąd zacząłem na jako-takim poziomie rozumować, uważam iż człowiek, jako istota do myślenia zdolna, aspirować do bycia lepszym poprzez ciągłe samodoskonalenie dążyć powinien. O zgrozo, bezrefleksyjne cofanie się w rozwoju modne ostatnio się stało. Dlatego na forum Racjonalisty, gdzie jak mniemam, mogę znaleźć ludzi którzy mózgu używają, pytam.
Czy są jeszcze ludzie którzy:
posiadają dumę? postępują honorowo i godnie? za nadrzędny cel w życiu pogoni za pieniądzem nie stawiają? nie traktują innych przedmiotowo? biorą na serio coś miłością zwanego, romantyczną, ale i do bliźniego? są wierni swoim bliskim (żonie, mężowi, chłopakowi, dziewczynie, przyjaciołom, rodzinie) i zdradą czysto fizyczną, ale i mentalną - się brzydzą? uczciwością w interesach się wykazują i "wałków" nie robią? nie boją się stawać w obronie swoich ideałów?
lista takich pytań jest długa. Po prostu, ostatnimi czasy spotykam na pęczki ludzi podłych, zdrajców, cwaniaczków, oszustów, kłamców, dziwki i dziwkarzy, ćpunów i pijaków, prymitywów i wandali, głupców, złodziei, plotkarzy, szuje i tak dalej. Tyle tego, że zaczynam mieć wrażenie że cała rasa ludzka to gorzej niż bezrefleksyjne zwierzęta, które zasługują jedynie na odrazę, a.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 17-04-2012 | kulka_na_mole | Trybunał w Strasburgu ogłosił wyrok ws. Katynia |
Cytat:Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu orzekł w poniedziałek, że Rosja dopuściła się "nieludzkiego i poniżającego traktowania" krewnych ofiar zbrodni katyńskiej wobec dziesięciu z nich, a w stosunku do pięciu skarżących do takiego traktowania nie doszło. (źródło) To bardzo ciekawa część orzeczenia Trybunału, który różnie potraktował krewnych pomordowanych wyłącznie z jednego powodu. Otóż Trybunał uznał, że "nieludzkie i poniżające traktowanie" krewnych ofiar zbrodni katyńskiej dotyczy wyłącznie tych krewnych, którzy znali ofiarę za jej życia. Jakie ma znaczenie czy składający skargę do Trybunału na traktowanie go przez organa Rosji znał czy nie znał ofiarę? Oczywiście nie ma to żadnego znaczenia, mimo to Trybunał uznał inaczej. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |