 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 22-02-2019 | Arminius | Czy S. Michnikiem winny się zająć polskie służby specjalne? |
Władze Szwecji po raz kolejny odmówiły wydania Polsce przebywajacego w tym kraju Stefana Michnika - podejrzanego o dokonanie ciężkich zbrodni w okresie stalinowskim. Materiał dowodowy zgromadzony przez IPN przeciwko S. Michnikowi jest bardzo obciążający i jako taki uprawdopodobnia w wysokim stopniu skazanie S. Michnika na surową karę. Michnik odmawia wszelkiej współpracy z organami państwa polskiego. Klincz w sprawie trwa od dobrych już paru lat. I wiele wskazuje na to, że metodami prawnymi jak wyżej niczego się nie osiągnie. Pojawia się więc pytanie, czy wobec zaistnienia okoliczności jak wyżej, państwo polskie nie powinno rozważyć ucieknięcia się do innego modus operandi w celu pociągnięcia S. Michnika do odpowiedzialności? Czy wobec oporu materii i osób - S. Michnikiem nie powinny się zająć polskie służby specjalne??? Od razu uspokajam - co bardziej przewrażliwionych - rzecz nie w tym żeby S. Michnika zlikwidować metodą a la Mosad. Chodzi o to, aby zastosować wobec niego środki przymusu bezpośredniego i spowowdować, żeby znalazł się w kraju. Żydzi zastosowali onegdaj takie modus operandi wobec Eichmana, uprowadzaja go do Izraela, gdzie go osądzono. Pamiętajmy, iż jest wielce prawdopodobne w świetle zgromadzonego materiału dowodowego, iż S. Michnik był kwalifikowanymm, wyjątkowo okrutnym zbrodniarzem stalinowskim. Jego spokojny byt w Szwecji - z takimi wielkimi plamami w życiorysie - to plucie w twarz żyjącym ofiarom epoki zbrodni stalinowksich.
"Michnik – jak podał.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 10 (przedawniony) | | 21-02-2019 | Arminius | Kto jest odpowiedzialny za hucpę warszawską??? |
W 2013 roku gdy siostry Radwańskie - podczas meczu tenisowego w Izraelu (Eljat) - zostały przez żydowską tłuszczę zwyzywane od "katolickich suk" ("catholic bitches"), szef ówczesnego polskiego MSZ, Radek Sikorski stanowczo oświadczył, iż nie będzie w tej sprawie zabierał głosu ( nie jest wykluczone, iż głosu jak wyżej nie zabrał pod wpływem...głosu swej żony, o której z całą pewnością nie można powiedzieć, iż jest katolicką suką), natomiast gwiazda polskiego tenisu, Wojciech Fibak radził siedzieć cicho i nie nagłaśniać sprawy, "żeby nam nie zaszkodziło". W porównaniu z tamtym skundleniem - obecna reakcja na ekscesy żydowskie jest bardziej stanowcza, aczkolwiek - szczególnie zważywszy na politykę wstawania z kolan prowadzoną przez obecny rząd -nadal zdecydowanie rozczarowuje. Ważniejsza jednakże od reakcji czynników oficjalnych jest fala oburzenia jaka przetacza się przez polskie społeczeństwo. Hucpa antypolska wygenerowana na konferencji bliskowschodniej okazuje się być doskonałą okazją do edukowania społeczeństwa i uświadamiania mu rozmiarów perfidii i obłudy żydowskiej. Przyklaskując jak najbardziej zaistniałemu oburzeniu i frustracji - wyjaśnić jednakże należy pewną kwestię. Otóż w komentarzach i rozmowach, z ostrą krytyką Żydów bardzo często pojawia się także obwinianie obecnego rządu z zaistniałą sytuację. I owszem, PiS można krytykować za to, że dał się wciągnąć w organizowanie takiej hucpy, jak rzeczona konferencja bliskowschodnia, że się wyalienował, że odciął się od.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 21-02-2019 | Arminius | Kto komu profanuje cmentarze??? |
Po serii skandalicznych prowokacji wymierzonych w Polskę przy okazji warszawskiej konferencji bliskowschodniej....Żydzi nie odpuszczają i "idą za ciosem". Tym razem w mediach izraelskich zamieszczono fałszywe info - o zmiażdżeniu macew na świdnickim kirkucie - co rzekomo miało być odpowiedzią Polski na kryzys w stosunkach polsko - żydowskich. Nic takiego w rzeczywistości nie miało miejsca. Żydowska fałszywka jak wyżej jest przykładem kwalifikowanej perfidii - ponieważ Żydzi zarzucili stronie polskiej skandaliczne zachowania, w których sami celują i są dla każdego - "w tej branży" - bardzo mocną konkurencją. Plują w twarz (dosłownie) wyznawcom innych religii, wandalizują ich miejsca kultu, niszczą ich cmentarze. Żydowskie info jak wyżej było kłamstwem. Ja podrzucam link do materiału z izraelskiej gazety "Haaretz", w którym jest mowa o zniszczeniu w Izraelu -jesienią zeszłego roku - nagrobków na jednym z tamtejszych cmentarzy chrześcijańskich. I w przeciwieństwie do łgarstwa żydowskiego - nie jest to żaden "fejk".
"A cemetery at a Christian monastery near the central Israeli town of Beit Shemesh, near Jerusalem, has been vandalized. The monks responsible for its upkeep, who visit the cemetary every few days, found some 30 smashed headstones on Wednesday. This is the second time that the cemetery of the Beit Jamal Monastery was defaced. In 2013, a firebomb was thrown at a door and hateful slogans were scrawled on the monestary walls. It was also damaged in a hate crime in 2016,.. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 19 (przedawniony) | | 20-02-2019 | Dragan Dargomier | Czy to rozumiemy? |
Czy rozumiemy tragizm położenia tych, którym nie możemy zapewnić godnej śmierci eutanatycznej? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 19-02-2019 | Dragan Dargomier | Coraz więcej zakażeń HIV w Polsce |
Do pierwszego skokowego wzrostu liczby zakażeń Polaków wirusem HIV doszło na początku lat dziewięćdziesiątych XX w., wraz z upadkiem tzw. "żelaznej kurtyny" i napływem turystów seksualnych z Zachodu. Kilka lat później nastąpił skokowy wzrost liczby zachorowań i zgonów na AIDS. Obecnie NIZP-PZH alarmuje o najwyższej liczbie zakażeń HIV w historii naszego kraju. W niektórych województwach rejestruje się nawet kilkadziesiąt nowych przypadków HIV miesięcznie, najczęściej w grupie homoseksualnych mężczyzn w wieku 20-39 lat. Co jest przyczyną tej wezbranej fali nowych zakażeń i kiedy można będzie się spodziewać w Polsce wzrostu liczby zachorowań na AIDS - odroczonego następstwa tej fali? Czy polski system ochrony zdrowia i opieki społecznej jest na to przygotowany? Źródło: wwwold.pzh(*)age/epimeld/hiv_aids/index.htm | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 18-02-2019 | Palimpsestos | Deweloperzy budzą złość |
Mnożą się w ostatnich latach afery wokół deweloperów. Wielu osobom wydaje się, że "taśmy Kaczyńskiego" wywołały taką burzę, która może doprowadzić do ogromnej zmiany w polityce i utorują drogę do władzy Biedroniowi. Tymczasem na horyzoncie pojawiła się kolejna developerska afera, która wywołać może jeszcze większe oburzenie społeczeństwa i przebić dokonania Prezesa i Spółki. lubliniani(*)W_ZmJWag2Iduxg2e2NISHPAp2_EHf4magazynmia(*)fT6X7gR5l695v-130jcDzWebvAC7dowww.youtube.com/watch?v=dhHpjxxX8ioWiele wskazuje na to, że 7 kwietnia mieszkańcy Lublina zakończą pewien etap w polskiej polityce głosując w referendum nie tylko przeciwko nowej zabudowie, ale też przeciw nieuczciwym praktykom deweloperów oraz przeciwko politykom z nimi powiązanymi. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 15-02-2019 | Arminius | O sztuce plucia gospodarzowi w twarz |
"Tego jeszcze nie było! Amerykańska dziennikarka stwierdziła na wizji w popularnej telewizji NBC News, że żydowscy powstańcy w Getcie Warszawskim walczyli przeciwko… „polskiemu i nazistowskiemu reżimowi”. Czyli Niemców już całkowicie zastąpili Polacy jako sprawcy holokaustu!" nczas.com/(*)im-getcie-walczyli-z-polakami/"Konferencja bliskowschodnia w Warszawie zakończyła się w czwartek, ale jej echa pobrzmiewać będą jeszcze długo. Finałowym zgrzytem okazała się publikacja "Jerusalem Post". Izraelska gazeta zacytowała premiera Benjamina Netanjahu: "Naród polski współpracował z nazistowskim reżimem w zabijaniu Żydów w ramach Holokaustu". Ambasada Izraela zdementowała, jakoby takie słowa padły." natemat.pl(*)zabijac-zydow-dementi-ambasadyWyjaśniam, iż primo, to co powyższe to nie są w żadnym wypadku "fejki", secundo - moje wpływy nad Potomakiem i w Tel Awiwie nie są na tyle duże aby wygenerować tego typu "incydenta" na potrzeby mych komenatrzy na forum Racjonalisty. Mamy sytuację w której podłe kreatury plują nam w twarz - a nasze władze udają, iż...to nie plwocina tylko padający deszcz. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 14-02-2019 | Arminius | Spragniony krwi Netanjahu krąży po Warszawie |
"Rozpoczęła się konferencja bliskowschodnia w Warszawie. "To otwarte spotkanie z przedstawicielami najważniejszych krajów arabskich, które rozmawiają razem z Izraelem, by popchnąć naprzód wspólny interes wojny z Iranem" - wpisy o takiej treści pojawiły się w oficjalnych mediach społecznościowych premiera Izraela, które następnie zostały usunięte." "Wpisom na Facebooku i Twitterze towarzyszyło też nagranie wypowiedzi Benjamina Netanjahu przed Pałacem Kultury i Nauki. W angielskich napisach, do słów polityka wypowiadanych po hebrajsku, pojawiło się zdanie: "Będę rozmawiał o nakłonieniu tych państw (uczestników konferencji - red.) do wojny z Iranem". Wszystkie wpisy i materiał z tłumaczeniem zostały już usunięte. W ich miejsce pojawiła się nowa wersja wypowiedzi izraelskiego premiera, gdzie mówi już o "zwalczaniu" wpływów Iranu." O tym, że Netanjahu jest podżegaczem wojennym - wiadomo nie od dziś. Ale dlaczego Warszawa i Pałac Kultury mają stanowić tło do jego skandalicznych wypowiedzi - tego nie rozumiem. Szczególnie, że czołowy święty tego kraju, wielki orędownik pokoju - Jan Paweł II, słysząc takie szczucie do wojny - przewraca się chyba w swym rzymskim grobie? Czy władze tego kraju dopuszczając do skandalicznego zachowania izraelskiego premiera jak wyżej - nie dopuściły się profanacji pamięci i dobrego imienia Jana Pawła II??? wiadomosci(*)nem-wpis-znika-z-sieci/tpnxc4c | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 14-02-2019 | Paweł Tymirski | Fraszka "Do polityka" |
Do polityka Jeśli pasąc się przy żłobie Zdarza ci się złamać czasem Konstytucję, nie myśl sobie Żeś patriotą, boś złamasem
Tą fraszkę napisałem jakiś czas temu i większość opinii czytelników, jakie otrzymałem na jej temat, była pozytywna. Spotkałem się jednak również z opiniami negatywnymi, ktoś zarzucił mi propagowanie mowy nienawiści. Ja osobiście, podobnie jak większość normalnych ludzi, nie toleruję i nie pochwalam mowy nienawiści. W tym utworze użyłem co prawda dosadnego określenia, ale nie kieruję go przecież do konkretnego człowieka. W mojej ocenie nikogo personalnie nie obrażam więc te negatywne oceny były według mnie nieuzasadnione. Zdecydowanie i z całą stanowczością piętnuję natomiast samo zjawisko łamania Ustawy Zasadniczej bez względu na to który polityk by się tego dopuścił albo który by to sobie nawet tylko zaplanował. Szanowne Koleżanki i szanowni Koledzy, bardzo chciałbym poznać Wasze opinie na ten temat. Proszę, napiszcie, jak Wy odbieracie przekaz tego wiersza i czy podzielacie moje stanowisko. Pozdrawiam serdecznie | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 13-02-2019 | Arminius | Zbędnym opakowaniom należy powiedzieć stanowcze nie! |
Skala zaśmiecenia otaczającej nas rzeczywistości przybiera monstrualne rozmiary - i to nie tylko w krajach trzeciego świata, ale także w naszym polskim ogródku. Wystarczy przespacerować się po lasach, polach, korytach rzek - aby doświadczyć kwalifikowanej "ekotraumy". W dużym, bardzo dużym stopniu, za stan rzeczy jak wyżej odpowiada fatalnie funkcjonujący recykling opakowań oraz niepotrzebne opakowywanie przedmiotów, które wcale tego nie wymagają. Bo po cóż tubce z pastą do zębów dodatkowe kartonowe pudełeczko? Albo, jeszcze gorzej ( gorzej bo to plastik), golarce plastikowy "futerał"??? Przecież owe przedmioty można sprzedawać bez tych zbędnych opakowań. Podobnie jest z nawykami ludzkimi. Gdy idę do marketu ograniczam do minimum używanie toreb plastikowych czy papierowych. Banany, ogórki, jabłka, etc. - nie muszą być przecież pakowane do toreb jak wyżej. Można je zważyć, zapłacić, a następnie wsadzić do swojej torby niezapakowane. Tego typu postawy to jednak w Polsce wciąż wyjątek od reguły. Makabra ma także miejsce w lokalach gastronomicznych, gdzie używa się jednorazowych (plastikowych, kartonowych) talerzy i sztućców. Tam, konsumpcjonizm i marnotrawstwo materiałów szczególnie "daje" po oczach. Staram się nie zachodzić do takich lokali - jednakże jeżeli już się mi to zdarzy, zawsze mam na podorędziu zestaw sztućców wielokrotnego użytku (tradycyjny metal), które umożliwiają mi rezygnację z jednorazowego użycia plastikowych noży czy widelców i - wyrzucenia ich. Posługiwanie się.. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |