Racjonalista - Strona głównaDo treści
Fraszka "Do polityka"

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
12-02-2019 22:04Paweł Tymirski (10 punktów)Fraszka "Do polityka"
Ocena 4 na 4
Do polityka

Jeśli pasąc się przy żłobie
Zdarza ci się złamać czasem
Konstytucję, nie myśl sobie
Żeś patriotą, boś złamasem

Tą fraszkę napisałem jakiś czas temu i większość opinii czytelników, jakie otrzymałem na jej temat, była pozytywna. Spotkałem się jednak również z opiniami negatywnymi, ktoś zarzucił mi propagowanie mowy nienawiści. Ja osobiście, podobnie jak większość normalnych ludzi, nie toleruję i nie pochwalam mowy nienawiści. W tym utworze użyłem co prawda dosadnego określenia, ale nie kieruję go przecież do konkretnego człowieka. W mojej ocenie nikogo personalnie nie obrażam więc te negatywne oceny były według mnie nieuzasadnione. Zdecydowanie i z całą stanowczością piętnuję natomiast samo zjawisko łamania Ustawy Zasadniczej bez względu na to który polityk by się tego dopuścił albo który by to sobie nawet tylko zaplanował.
Szanowne Koleżanki i szanowni Koledzy, bardzo chciałbym poznać Wasze opinie na ten temat. Proszę, napiszcie, jak Wy odbieracie przekaz tego wiersza i czy podzielacie moje stanowisko.
Pozdrawiam serdecznie
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Wenancjusz (16441 punktów)
>Do polityka
>
>Jeśli pasąc się przy żłobie
>Zdarza ci się złamać czasem
>Konstytucję, nie myśl sobie
>Żeś patriotą, boś złamasem
>Tą fraszkę napisałem jakiś czas temu i większość opinii czytelników, jakie otrzymałem na jej temat,
>była pozytywna. Spotkałem się jednak również z opiniami negatywnymi, ktoś zarzucił mi propagowanie
>mowy nienawiści. Ja osobiście, podobnie jak większość normalnych ludzi, nie toleruję i nie pochwalam
>mowy nienawiści.

Oczywiście. Tak reagują ci, którzy nie mają poczucia luzu i nie umieją się śmiać z siebie. A wiesz, że człowieka, który nie ma poczucia humoru (takiego czeskiego) nie traktuje się poważnie?

>W tym utworze użyłem co prawda dosadnego określenia, ale nie kieruję go przecież do
>konkretnego człowieka. W mojej ocenie nikogo personalnie nie obrażam więc te negatywne oceny były
>według mnie nieuzasadnione. Zdecydowanie i z całą stanowczością piętnuję natomiast samo zjawisko
>łamania Ustawy Zasadniczej bez względu na to który polityk by się tego dopuścił albo który by to
>sobie nawet tylko zaplanował.

Jasne. Pewnie wtedy na forum było dużo nadętych i zarozumiałych pacanów. Cholera. Jak pech to pech.

>Szanowne Koleżanki i szanowni Koledzy, bardzo chciałbym poznać Wasze opinie na ten temat. Proszę,
>napiszcie, jak Wy odbieracie przekaz tego wiersza i czy podzielacie moje stanowisko.

Ludzkie rozumowanie chodzi dziwnymi meandrami. Dam przykład. W rozbawionym towarzystwie, którego też byłem uczestnikiem, wyrwało się zafraszkować komuś libertynem Sztaudyngerem: "Nie da ci ojciec nie da i matka, tego co dać ci może twoja sąsiadka". Zabawa na sto fajerek, więc zripostowałem natychmiast: "Lecz bywa i także, przypadek nierzadki, że dać ci może mąż tej sąsiadki."
Obecni nie załapali i posądzili mnie całkiem poważnie, że skierowałem uwagę na homoseksualizm. Jakże trudno w tak myślącym towarzystwie wyjaśnić, że dał zwyczajnie po mordzie.
Ja widzę poprawność dozwoloną nawet obyczajowo.
Pozdrowionka.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Arminius (25555 punktów)nie jest
Nie jest to mowa nienawiści - chociażby ze względu na anonimowość adresata
mancziz (1830 punktów)Odp: Fraszka "Do polityka"
>Zdecydowanie i z całą stanowczością piętnuję natomiast samo zjawisko
>łamania Ustawy Zasadniczej bez względu na to który polityk by się tego dopuścił albo który by to
>sobie nawet tylko zaplanował.

A jakby dał klapsa dziecku?

Albo pani poseł przerwała nielegalnie ciążę?

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365