>>Mnożą się afery wokół deweloperów. >bez ryzyka można zarobić setki milionów. mp deweloper sprzedawał mieszkanie za 5 000 zł/m2. Kozt wybudowania to 2500 zł/m2. Zarabiał 100% z zainwestowanego kapitału. (kilka lat temu) Osiedle to setki mieszkań
I nawet nie trzeba mieć tych 2500 zł na wybudowanie metra kwadratowego. Popatrzmy na poniższy przykład, który płynie z góry i zobaczmy jak łatwo zarobić. Bliźniacze wieże miały mieć ponad 97 tys. m kw. Deweloper Birgfellner oszacował, że rocznie można byłoby mieć z najmu około 19 mln euro dochodu. Budowa miała kosztować 300 mln. 47 mln euro - tyle byłaby warta działka Srebrnej gdyby PiS przejął władzę w Warszawie. Pekao miało dać 250 mln kredytu.
Nie wiem jakie trzeba spełnić wymagania aby dostać kredyt w Getin Noble Banku, ale słyszałem, że był na czele w rankingu banków Polskiego Związku Firm Deweloperskich.
|