Racjonalista - Strona głównaDo treści
Deweloperzy budzą złość

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
16-02-2019 21:45Palimpsestos (113 punktów)Deweloperzy budzą złość
Ocena 1 na 1
Mnożą się w ostatnich latach afery wokół deweloperów. Wielu osobom wydaje się, że "taśmy Kaczyńskiego" wywołały taką burzę, która może doprowadzić do ogromnej zmiany w polityce i utorują drogę do władzy Biedroniowi.
Tymczasem na horyzoncie pojawiła się kolejna developerska afera, która wywołać może jeszcze większe oburzenie społeczeństwa i przebić dokonania Prezesa i Spółki.

lubliniani(*)W_ZmJWag2Iduxg2e2NISHPAp2_EHf4

magazynmia(*)fT6X7gR5l695v-130jcDzWebvAC7do

www.youtube.com/watch?v=dhHpjxxX8io

Wiele wskazuje na to, że 7 kwietnia mieszkańcy Lublina zakończą pewien etap w polskiej polityce głosując w referendum nie tylko przeciwko nowej zabudowie, ale też przeciw nieuczciwym praktykom deweloperów oraz przeciwko politykom z nimi powiązanymi.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

okragly (21676 punktów)
>Mnożą się afery wokół deweloperów.
bez ryzyka można zarobić setki milionów. mp deweloper sprzedawał mieszkanie za 5 000 zł/m2. Kozt wybudowania to 2500 zł/m2. Zarabiał 100% z zainwestowanego kapitału. (kilka lat temu) Osiedle to setki mieszkań

szukanie raju, moim celem
18-02-2019 10:46 
 Ocena 1 na 1
Palimpsestos (113 punktów)
>>Mnożą się afery wokół deweloperów.
>bez ryzyka można zarobić setki milionów. mp deweloper sprzedawał mieszkanie za 5 000 zł/m2. Kozt wybudowania to 2500 zł/m2. Zarabiał 100% z zainwestowanego kapitału. (kilka lat temu) Osiedle to setki mieszkań

I nawet nie trzeba mieć tych 2500 zł na wybudowanie metra kwadratowego. Popatrzmy na poniższy przykład, który płynie z góry i zobaczmy jak łatwo zarobić.
Bliźniacze wieże miały mieć ponad 97 tys. m kw. Deweloper Birgfellner oszacował, że rocznie można byłoby mieć z najmu około 19 mln euro dochodu. Budowa miała kosztować 300 mln. 47 mln euro - tyle byłaby warta działka Srebrnej gdyby PiS przejął władzę w Warszawie. Pekao miało dać 250 mln kredytu.

Nie wiem jakie trzeba spełnić wymagania aby dostać kredyt w Getin Noble Banku, ale słyszałem, że był na czele w rankingu banków Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365