Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 30 (przedawniony)
16-04-2021ArminiusZabetonowali Kutno!
Do plag trapiących ten kraj typu szyldoza, brukoza, tujoza itp. doszła nowa, którą roboczo nazwać można "betonozą". Jej istota polega na przekształcaniu rynków polskich miast i miasteczek w betonowo - granitowe turpistyczne monstra pozbawione, krzty zieleni i pełniące często funkcję wielkich parkingów. Wzorcowym przykładem tego trendu jest "rewitalizacja" ( to kluczowy termin tejże patologii) centrum Kutna. Zainteresowanych problemem odsyłam do podlinkowanego materiału, a tymczasem pozwolę sobie na kilka uwag ad rem. Przyczyną stanu rzeczy jak wyżej jest primo niska wrażliwość na piękno i ekologię tak włodarzy polskich miast jak i władz państwowych oraz - przede wszystkim - populacji je zamieszkujących.
Po drugie, wynika ona także z przeświadczenia, iż tego typu "rewitalizacje" są znamieniem nowoczesności charakteryzującej "Zachód" - co jest nieprawdą, bo już od pewnego czasu są one traktowane na owym "Zachodzie" jako błędna koncepcja z przeszłości, do której nie należy wracać. Po trzecie wreszcie, wdrażanie w życie owych błędnych konceptów jest możliwe dzięki ....nadmiarowi pieniędzy jakimi dysponują inwestorzy, w tym wypadku władze samorządowe. Boli tylko bardzo, że są to kosztowne bardzo przedsięwzięcia i pieniądze za które kreuje się owe monstra urbanistyczne mogłyby być spożytkowane o niebo lepiej.



"Zrewitalizowany rynek w Kutnie zelektryzował architektów, urbanistów, aktywistów. Ale ta realizacja zdziwiła chyba też wielu zwykłych ludzi po prostu interesujących się zmianami..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
16-04-2021romaroObrońcy życia tylko nienarodzonego.
W okresie zarazy Polski Kościół wchodzi w narreacje sprzed wieków. Jest ona trochę łagodniejsza niż byłaby w czasach kościelnej prosperity . Jednak w czasach plaskoziemców jestem pewny, ze antyszczepionkowców nam przybędzie. Co tu można więcej powiedzieć?

Życzę panom z episkopatu udanego życia pozagrobowego, a póki co, obyście jak najszybciej stracili posłuch w narodzie.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 200 (przedawniony)
15-04-2021romaroOsoby transpłciowe
Internet wrze . Cała prawa strona, łącznie z rzecznikiem praw dziecka murem za Pawłowicz. Rzecznik po czasie przeprasza twierdząc, że to system zawinił i wcale nie popiera wpisu Krysi. I tu się z nim zgodzę - system zawinił, że został rzecznikiem.
Jeżeli jednak naprawdę Kryśki nie popiera to musi się zgodzić z tym, że osoby transpłciowe NIE ZMIENIAJĄ płci, tylko ją KORYGUJĄ! Bo to nasz mózg, a nie cechy fizyczne, czyni nas tym, kim jesteśmy. Jesteśmy tym, kim się czujemy. To nie jest fanaberia, czy happening, tylko najgłębsza natura naszego istnienia.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 44 (przedawniony)
15-04-2021romaroZOMO w akcji..
To jak to jest? Straszyliscie kobiety emigrantami?
To nie emigranci, nie bialoruscy oprawcy,to nasza policja. I to dzieje się na naszych ulicach. Polki pałowane przez policję (?). Działo się podczas dzisiejszej manifestacji w Głogowie.
twitter.co(*)tatus/1381253021041049600?s=19
To agresywne bydlę w mundurze nie powinno nigdy trafić do policji.
Dziwne, że żaden z jego kolegów nie grał dobrego gliny?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
15-04-2021Paweł_PPiSSowska lokomotywa.
Stan państwa pod rządami PiSS !


Stoi PiSSowska lokomotywa,
Wielka, ogromna i szmal z niej spływa
Niby oliwa.
Złodzieje do niej podoczepiali,
Wielkie wagony z żelaza, stali,
Dobra skradzione w każdym wagonie,
Forsa z budżetu, z Janowa konie
W trzecim przewały z portu Baranów
W czwartym pazernych setki Obajtków
A w piątym siedzą same półgłówki
Siedzą i jedzą "Orlen-parówki"
W szóstym słoń, niedźwiedź i pięć szakalów
W siódmym skręconych sto "Caracalów"
W ósmym maseczki od oscypkarza
W dziewiątym sprzęt od bronią handlarza
A tych wagonów jest sto czterdzieści
Ilu Hofmanów się w nich jeszcze mieści?
I choćby przyszło tysiąc złodziei
I próbowaliby by po kolei,
I każdy nie wiem jak się wytężał,
Tyle nie skradną - taki to ciężar!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
14-04-2021romaroŚmiech to zdrowie
Sikorski w tvn24 w Kropka nad I
Pytanie:
- co Pan sądzi o kłótniach na prawicy w sprawie zamachu?
Odpowiedź:
- bitwa w wariatkowie o to kto jest Napoleonem.

Żebyście się bardziej uśmiali musiołbych się rozebrać a mie się nie chce
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 41 (przedawniony)
12-04-2021ArminiusDlaczego marksistka głosowała na PiS ???
Magdalena Okraska uważa się z marksistkę. W związku z tym głosowała na ...PiS. Podobnie zresztą jak Jej mąż Remigiusz o podobnych poglądach. Decyzja jak wyżej zaszokowała wielu lewicowców. Magdalenę Okraskę szokuje to, że lewicowcy nie dostrzegają w PiS - ie potężnego waloru lewicowego. Mamy więc klincz doskonały. A przecież rozwikłanie tego fenomenu jest proste. Okraskowie to tradycyjna Lewica, dla której pierwszorzędna kwestia do przyzwoity poziom życia klasy pracującej (nieposiadającej). "Nowa" zaś Lewica krytykująca w czambuł Okrasków za ich postawę, to ludzie, dla których los klasy pracującej jest bez większego znaczenia. Dla nich pierwszorzędne znaczenie ma to, czy para gejów (nawet bardzo bogatych) może się bez obaw całować na rynku w Warszawie. Słowem ta nowa Lewica to zwolennicy szkoły frankfurckiej czyli marksizmu kulturowego. Jednakże czy marksizm kulturowy jest jeszcze w ogóle marksizmem? Czy nie należałoby dla tego typu postawy ukuć nowego terminu, zrywającego z konotacją marksistowską?
Poglądy jak te pani Okraski bywają charakteryzowane jako AltLeft.
Zainteresowanych problemem - odsyłam do podlinkowanego materiału.

krytykapol(*)suje-na-pis-magdalena-okraska/

"Bo jestem przede wszystkim pracownicą, która latami w "wolnej Polsce" (na rynek pracy weszłam w 2002 r.) zmagała się z małymi możliwościami, niskimi płacami i okresami bezrobocia bez prawa do zasiłku. Bo pracowałam na czarno, zarabiałam 1100 zł, a 600 zł płaciłam za wynajęcie..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 38 (przedawniony)
12-04-2021szarleyRocznica
20 marca 1921 w pruskiej części Górnego Śląska miało miejsce wydarzenie wielkiej wagi dla odradzającego się polskiego państwa. PLEBISCYT, który miał zadecydować o przynależności tej części Europy do Polski lub do Niemiec.
Kiedy w 1918 roku po kawałku proklamowano odtworzenie Polski, niewielu w Lublinie, Warszawie czy Lwowie spodziewało się takiego , korzystnego dla Polski obrotu sprawy. Do niektórych co prawda docierały jakieś zaskakujące strzępy informacji o powstaniu w Cieszynie 19 października zalążka polskiej państwowości, ale w Warszawie czekano jeszcze na rozwój wydarzeń pod potulnymi Niemcom rządami Rady regencyjnej, która miała oddać podtrzymywany niemieckimi i austriackimi bagnetami polski tron jednemu z książąt Pszczyńskich
Ku wielkiemu zaskoczeniu, po odrodzeniu się Rzeczypospolitej, na Śląsku wybuchło zupełnie niezorganizowane, źle przygotowane powstanie. Militarnie przegrane, ale jego skutkiem były dwie znaczące decyzje. Jedna o plebiscycie (w tym o oddaniu organizacji plebiscytu w ręce państw trzecich) druga o wycofaniu z obszaru plebiscytowego niemieckiego wojska.
Dla rządów w Warszawie było zaskoczeniem, że na ziemiach, które przed rozbiorami nie należały do Polski (nie były częścią Polski od czasów Kazimierza Wielkiego) ktoś zbrojnie optował za Polską, jednak polski rząd skwapliwie , choć nie bez grubych błędów wykorzystał to powstanie do upomnienia się o pruską część Górnego Śląska. W rok po pierwszym powstaniu już lepiej przygotowane rozpoczęło się drugie..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
12-04-2021MaxGolonko3Jedny sposób na pokonanie PIS
Około 90% Polaków uważa prawo do adoptowania chłopca przez gejów za nie akceptowalne
i partie powinny pójść w tej sprawie po rozum go głowy.
Jestem tylko za ustawą o związkach partnerskich.
Upór przy równości małżeńskiej to samobójstwo polityczne!

wiadomosci(*)etni-postulatom-osob-lgbt.html


Miłego myślenia
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 17 (przedawniony)
11-04-2021ArminiusCzy "covidowa otyłość" to większy problem niż sam wirus?
Trwający od roku reżim pandemiczny - skutkujący znaczącym czy też nawet drastycznym spadkiem aktywności fizycznej wśród populacji - zaskutkował - między innymi - znacznym przyrostem wagi ciała u bardzo wielu Polaków. Tendencja ta nadal trwa i ma charakter wzrostowy. Fakt ów oznacza lawinowy przyrost różnorakich problemów zdrowotnych u wielu Polaków ( cukrzyca, nadciśnienie, zawały, udary) w krótkim horyzoncie czasowym, a to z kolei oznacza, iż dziesiątki tysięcy Polaków umrze przedwcześnie. Będą to także ofiary covida ( czy tez raczej wadliwej metody jego zwalczania) i jest wielce prawdopodobne że tych śmierci "z otyłości" będzie więcej niż śmierci osób, które umrą na skutek zainfekowania się mikrobem. Problem jest oczywiście uniwersalny - nie ogranicza się li tylko i wyłącznie do terytorium Polski.
Zainteresowanych problemem odsyłam do podlinkowanego materiału

"Dane jednego z producentów sportowych opasek pokazały, że wiosenny lockdown spowodował spadek dziennej liczby kroków w niektórych częściach świata nawet o blisko 40 proc. Pozostawanie w domach nadal jest zalecane. Jednak jak mniejsza ilość ruchu może przełożyć się na ryzyko rozwoju chorób sercowo-naczyniowych? Zapytaliśmy o to w programie "COVID-19: komentarz eksperta" prof. Piotra Jankowskiego z I Kliniki Kardiologii i Elektroradiologii Interwencyjnej oraz Nadciśnienia Tętniczego UJCM w Krakowie."

"Są już dane polskie, które pokazują, że ze zmniejszeniem aktywności fizycznej w czasie ostatnich miesięcy idzie w parze..
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)