 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 19-06-2017 | szarley | Rocznica |
20 czerwca minie rocznica wejścia na Górny Śląsk wojsk gen Szeptyckiego.
Po Plebiscycie w którym za Polską wotowało ok 40% mieszkańców obszaru plebiscytowego, postanowiono przyznać Polsce zaledwie dwa powiaty, co wywołało poważne rozgoryczenie Ślązaków stanowiących większość w rolniczych gminach i robotniczych dzielnicach miast. 3 maja zaczęły się wspierane przez Polskę działania zbrojne, przeciwko formacjom niemieckim i śląsko-niemieckim. W tydzień powstańcy opanowali teren aż po Odrę, zostawiając za sobą francuskie, brytyjskie i włoskie garnizony, potem jednak zaskoczeni Niemcy podjęli udaną kontrofensywę odbijając Górę Św. Anny i przełamując front pod Kędzierzynem. W tej sytuacji Korfanty zdecydował o "przypomnieniu" aliantom o ich rozjemczej misji i podjął negocjacje rozejmowe. Sytuacja była zła, kontrofensywa niemiecka nabierała impetu i groziła połączeniem głównych sił niemieckich ze stojącymi w pogotowiu i kontrolowanymi przez siły rozjemcze formacjami niemieckimi w Gliwicach, Bytomiu, Zabrzu... Powstanie zakończyłoby się klęską. Korfanty okazał się po prostu cwaniakiem, który przegrywając zbrojną walkę przyłączył do Polski Katowice, Królewską Hutę, Tarnowskie Góry, Lubliniec, Rudę, Siemianowice, Świętochłowice... To duża sztuka, tak przegrywać, żeby powiększyć terytorium państwa dla którego się walczy, a przy tym podwoić jego przemysłowy potencjał.
Kpiną historii były dalsze losy przywódców niemieckiej i polskiej opcji na Śląsku niemieckojęzyczny (choć znał polski).. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 46 (przedawniony) | | 19-06-2017 | chętnie racjonalistka | Przemyk versus Stachowiak |
. Tutaj opisano okoliczności śmierci Grzegorza Przemyka, w skrócie sprowadzające się do zatrzymania go przez "formację o charakterze policyjnym" bez istotnego powodu, pobicia na komisariacie ze skutkiem śmiertelnym, a potem mataczenia w tej sprawie; tu natomiast opisano przypadek Igora Stachowiaka, również zatrzymanego bez żadnej z jego strony winy, również doprowadzonego siłami policji do zgonu, co również było usilnie tuszowane. Takie dosyć podobne dwa przypadki. Tylko czy one się różnią na tyle, by w ich świetle przemianowanie PRL-owskiej Milicji Obywatelskiej na Policję III RP uznać za zasadne? . | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 11-06-2017 | Christopher CJ Jozwiak | Sekty anty-pisowska vs pisowska- za miesiąc kluczowe starcie |
W najnowszej odsłonie fanatycznej wojny dwóch zwaśnionych sekt, doszło do incydentu - blokady podczas miesięcznicy smoleńskiej na krakowskim przedmieściu.
Za miesiąc spodziewam się większego zaangażowania obozu pod egidą białej róży i skuteczniejszego blokowania kaczystowskiego przemarszu pod pałac prezydencki - policja w końcu nie da rady i czekają nas pierwsze starcia face-to-face XD szykujcie popcorn! | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 24 (przedawniony) | | 07-06-2017 | Christopher CJ Jozwiak | Prawo zemsty - warunkowa kara śmierci |
Handlarze ludźmi - sami będąc wg mnie podludźmi - powinni być skazywani na śmierć.
Śmierć np. poprzez rozstrzelanie przez ew. ich ofiary (jeśli żyją) lub bliskich - gdy wyrażą taką chęć. Jeżeli zainteresowani odstąpią od takiej czynności, handlarze (i ogólnie zwyrodniali złoczyńcy) powinni być przekazywani do badań/ na przeszczepy - traktowani na zasadzie odpadu organicznego/ mięsa.
Te/ podobne, humanitarne rozwiązania powinny przyjąć wszystkie cywilizowane kraje - w obronie praw i godności człowieka i człowieczeństwa. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 54 (przedawniony) | | 18-05-2017 | Max Golonko | Biedroń na prezydenta Polski |
W najnowszych sondażach Biedroń jako kandydat na prezydenta osiąga około 30% i może przejść do 2 tury. Ale ... Biedroń na prezydenta Polski to zły pomysł. To danie na tacy zwycięstwa jego przeciwnikowi ze strony pisrydzyków. Biedroń jest miliard razy bardziej odpowiednim kandydatem na marszałka sejmu niż lansowana tam Anna Grodzka (którą nawet homoseksualiści - mam znajomego - nie uważali często za swoja trafną reprezentantkę) ale Biedroń niestety nie pokona 50% bo Polacy jednak nie chcą swoim dzieciom-chłopcom dawać za wzór miłości męsko męskiej. Męski homoseksualizm 100% wrodzony nie jest (niektórych chłopców życie społeczne może ukierunkować tak lub inaczej) : www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18536986 | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 16-05-2017 | Arminius | Kijowski jako główny problem KOD-u |
Arogancja, tupet i pewność siebie Mateusza Kijowskiego sięgają zenitu: "W niedzielnym programie „Fakty po Faktach” TVN24 gościem był Mateusz Kijowski. Lidera KOD-u pytano m.in. o to, czy zamierza startować w majowych wyborach na przewodniczącego stowarzyszenia. – Zadeklarowałem, że będę startował i będę startował. Nie widzę powodu, dla którego miałbym nie startować – oświadczył. – Na tym polega demokracja, że pozwalamy wybrać wyborcom, a nie decydujemy w zakulisowych rozgrywkach, kto będzie wybrany – przekonywał." “Nigdy nie zarabiałem na KOD, firma wykonywała pewne usługi i dostawała za nie wynagrodzenie. Przez ten czas znacząco zbiedniałem, więc trudno mówić, że się na tym dorobiłem. Od sierpnia KOD w żaden sposób nie zwraca mi kosztów działalności, nie dostaję żadnych zwrotów za przejazdy i hotele. Większość działaczy korzysta z tego typu zwrotów". Jeszcze bardziej owo brzydkie oblicze działacza KOD-u ujawniło się w wywiadzie z P. Najsztubem, do którego podaję link. Pytanie brzmi: Czy Kijowski bardziej kompromituje KOD niż Macierewicz PiS? niezalezna(*)amurowac-jak-uslyszeli-co-mowiaudycje.to(*)Najsztub-do-Kijowskiego/49507# |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 15-05-2017 | Mariusz Agnosiewicz | Pornodyplomaci |
Złapano byłego polskiego dyplomatę, który zajmował się dystrybucją porno dla dewiantów. W jego kolekcji znajdowały m.in. się sceny brutalnych gwałtów na kilkuletnich dzieciach czy filmy pokazujące bestialskie mordowanie kobiet w ciąży, jak również z wykorzystaniem zwierząt. Sam również kręcił sceny z udziałem swojej chorej psychicznie żony, która zmarła kilka lat temu. Kilka tygodni temu złapano także "króla pedofilów", którym okazał się zatrudniony od 2010 w Instytucie Polskim w Bukareszcie brat ówczesnego wiceministra. Kilka lat temu głośna była sprawa esbeckiej szajki z konsulatu w Łucku, która miała zajmować się m.in. tworzeniem kanału przerzutu prostytutek, w tym kobiet przymusowo zamienianych w prostytutki. Czyżby w polskiej dyplomacji działała jakaś mafia porno-pedofilska? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 13-05-2017 | kubu | Illuminati - Symbolika |
Witam Ostatnio moja znajoma stwierdziła, że teledyski i filmy w popkulturze (zarówno w Polsce jak i na świecie) pełne są masońskiej symboliki co ma być powiązane z tym, że jakaś organizacja Illuminati wsadza swoje znaki do różnych produkcji, żeby naznaczyć, że oni je stworzyli. O co w tym chodzi i jak wytłumaczyć takiej osobie te wszystkie symbole i znaki. Bo przyznam, że koleżanka ma już ostre schizy i ataki paniki jak zobaczy te symbole. Przykładowe zbiory tych symboli www.youtube.com/watch?v=hguXWqHEkMoAlbo tutaj nazywane przez niektórych rogi Diabła robione rękami. www.youtube.com/watch?v=XSxourjT3vIChodzi też o to, że na świecie panuje moda na pokazywania jednego oka, robienie tzw. szóstek gestem dłoni. Do tego dochodzi wszechobecne oko Opatrzności, znajdujące się w wielu filmach czy kreskówkach, a nawet na dolarze amerykańskim. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 08-05-2017 | Max Golonko | Lewak nigdy do Sejmu już w Polsce nie wejdzie? |
Stosunek lewaków do imigracji z krajów większościowo islamskich. W Australii nie pozwala się imigrantom na zasiedlanie sąsiednich budynków dbając o nie powstawanie gett. Dba się o to żeby imigranci się uczyli oraz negatywnie ocenia burki. Burka to odbieranie kobiecie prawa do prezentowania swojej urody z racji tego że to ojciec a potem mąż jest dysponentem jej życia seksualnego.
Dlatego przyjmować uchodźców należy tylu dla ilu jesteśmy w stanie wynająć normalne mieszkania rozproszone terytorialnie, a nie do slumsów czy bloków tworzących getto. Imigrantów ekonomicznych należy zawracać. Tych którym nie grozi prawdopodobne zamordowanie w kraju gdzie są.
Jak lewakowa (jak rozumiem nieantyklerykalna niestety) lewica chce tworzyć kapitalizm z ludzką twarzą, a jednocześnie opowie się za wpuszczaniem do UE imigrantów jak leci (ten błąd zrobił Zandberg w debacie TV "płyną tu to nic nie możemy zrobić, przecież nie będziemy strzelać" ZAPOMNIAŁ O ODSYŁANIU - TURCJA NIE JEST MOCARSTWEM ATOMOWYM WIEC NIE MOŻE NIE PRZYJĄĆ!) to znowu do Sejmu nie wejdzie a szkoda
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 39 (przedawniony) | | 28-04-2017 | Mariusz Agnosiewicz | Kierownik neokolonii |
Sejm uczcił 90. rocznicę urodzin Tadeusza Mazowieckiego jako "męża stanu" i "architekta polskiej wolności”. Sejm, który czci Mazowieckiego, lecz nie upamiętnił Braci Polskich, wciąż niestety pozostaje co najmniej w sferze symboli sejmem neokolonialnym. Rząd Mazowieckiego zamienił zmurszały system kolonialny na system neokolonialny. W 1989 r. nie było już „Solidarności” z lat 1980–1981. Niemniej wielu Polaków właśnie jej przypisuje klęskę transformacji ustrojowej. Przysłany przez George’a Sorosa do Polski Jeffrey Sachs zwrócił się do – jak to sam nazywa – trzech „strategów Solidarności” Bronisława Geremka, Jacka Kuronia i Adama Michnika. Wspólną cechą "strategów Solidarności" było to, że nie znali się na ekonomii, lecz płynnie zamienili wiarę z ortodoksyjnego komunizmu w ortodoksyjny neoliberalizm. Na ekonomii nie znał się także i Mazowiecki, który został wyznaczony do wdrażania programu, który zamienił Polskę w kraj neokolonialny o strukturze gospodarczej przypominającej postkolonialne kraje afrykańskie. Prof. Kieżun wyjaśnia jak Polska została tym "krajem wolności", w którym każdy ma wolną drogę do emigracji: www.youtube.com/watch?v=cdJ-LHZ7xKQ | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |