 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 11 (przedawniony) | | 30-11-2014 | diogenes | Multikulti od kuchni |
W podwarszawskiej miejscowości odkryto skład mięsa, w tym mięsa z psów, które najprawdopodobniej trafiało do wietnamskich barów szybkiej obsługi. Być może niektórzy metropolitalni warszawiacy konsumowali to ścierwo. Pozostaje jeszcze wyjaśnić, skąd się wzięło, kto za tym stoi, itp. Jedna z kulinarnych teorii spiskowych głosi (teorie spiskowe to nie tylko polityka), że w orientalnych barach podawane są nawet zwłoki przybyszów ze wschodu: kto by sobie zawracał głowę ich transportem w rodzinne, dalekie strony. Po jaką cholerę wyprawiać się w podróż na wschód z jakimś biurem podróży, wydawać kupę kasy, skoro wystarczy zjeść taniego kebaba à la „warszawa”? Orient pociąga, ale zdaje się, nie od kuchni. wiadomosci(*)ie-trafialo-mieso-z-psow/5dgpg | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 63 (przedawniony) | | 30-11-2014 | Pazel | Absurdalny wyrok sądu w sprawie nieletniego pirata drogowego. |
wiadomosci(*)wanie-wypadku-w-klamrach/mlckbWypadek ten wydarzył się stosunkowo niedawno- w kwietniu tego roku i jak zwykle nie nauczył niczego Polaków, (choć ponoć pomału zmniejsza się ilość jeżdżących po pijaku) ale tu głównie nie o tym. Będzie tu wątek o głupocie naszych sądów. Młodzieniec odpowiedzialny za śmierć swoich znajomych i uszczerbienie zdrowia jednej znajomej jedyną karą jaką poniesie jest... zakaz spożywania alkoholu i kurator. Ten wyrok jest jednym z najbardziej żałosnych wyroków sądu o jakich słyszałem. Sędzia skupił się tylko i wyłącznie na samej osobie sprawcy. Jeśli już ustanowiono kuratora, to powinno się go ustalić dla rodziców, i ewentualnie rodzeństwa sprawcy, bo to oni są potencjalnie zdemoralizowani. Sprawca, moim zdaniem jako, że popełnił ciężkie przestępstwo jest ,,spalony''. Co do alkoholu wśród młodzieży to tego nie da się powstrzymać- nieletni piją pili i pić będą- restrykcje tylko zwiększą spożycie alkoholu. Najbardziej winni są rodzice, a głównym ,,przedmiotem'' winy jest samochód zostawiony przez rodziców na pastwę pijanego synalka i jego przyjaciół.Przecież nasz antybohater nabrał już wcześniej umiejętności jazdy samochodem, tu wchodzimy w off-top ale na ile jest legalne uczenie ,,domowe'' prowadzenia pojazdów po za okiem ośrodków nauki jazdy? Mógłby to być dodatkowy zarzut dla rodziców. Nie wiem niestety, czy rodzice byli wówczas w domu, jeśli byli to tym gorzej.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 28-11-2014 | curious pl | reklama jako nowa forma przemocy |
Jako iż komentarz do artykułu www.racjonalista.pl/kk.php/s,6600/i,17 rozrósł się zbytnio, a temat jest w Polsce dość poważnym problemem (zwłaszcza w obliczu 'kampanii wyborczych' i innych form manipulacji jednostkami i tłumem) poniższe : reklama jako formą przemocy, taka jak manipulacja, kłamstwo, oszustwo, celowe oddziaływanie na czyjeś emocje czy w końcu różnorakie formy przemocy fizycznej. Nic więc dziwnego że państwo, posiadające niejako 'monopol na użycie przemocy' żywo interesuje się 'konkurentami' pod przykrywką 'ochrony'. Osobiście nie twierdzę że to dobra tendencja. Monopol zarówno na przemoc jak i na ochronę przed nią nie jest panaceum na zło tego świata. Artykuł uważam za dość słaby głownie dlatego że nie zwraca zupełnie na to uwagi, gubiąc się w obserwacji różnych zjawisk zamiast zadać kluczowe pytanie - dlaczego ludzie słabi chronią się pod płaszczem róznego rodzaju ruchów masowych, i jakie wypływają z tego zagrożenia, a może co ważniejsze - jakie są alternatywy dla tego typu działań. Ciężko bowiem bronić się przed przemocą której bezpośrednio nie widać. To troche jak bicie po piętach przez policję i inne techniki 'cichego' zastraszania. Można powiedzieć że ofiary same są winne - jeśli nie potrafią się obronić przed biciem to znaczy że są słabe. Popychamy wtedy jednak indywidualistyczną eugenikę i czekamy na narodziny superczłowieka opierającego się truciznom, kulom i programowaniu neurolingwistycznemu. Psychologia, psychiatria i neurologia jest niestety.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 31 (przedawniony) | | 27-11-2014 | Mariusz Agnosiewicz | Samorządowe 2014 |
Sondażowe wyniki wyborów samorządowych przyniosły pierwszą od 9 lat wygraną PiS: PiS - 31,5% PO - 27,3% PSL - 17% SLD Lewica Razem - 8,8% Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikke - 4,2% Ruch Narodowy - 1,7% Demokracja Bezpośrednia - 0,7% Inne: 8,8% Frekwencja: 46,4% Co ciekawe, koalicjant partii rządzącej zanotował rekordowy wynik (efekt Piechocińskiego?). PiS wygrało wśród najmłodszych wyborców i na wsi. PO - wśród trzydziestolatków i w miastach. Spory spadek SLD. Z partii antysystemowych, słabszy niż w poprzednich tegorocznych wyborach wynik KNP oraz wzmocnienie Ruchu Narodowego. Należy jednak dodać, że w poprzednich samorządowych Ruch Wyborców Janusza Korwin-Mikke miał słabszy wynik niż Ruch Narodowy obecnie. PKW o 2 w nocy miała podać cząstkowe wyniki wyborów. Panowie wyszli o 4 w nocy, oznajmiając, że o 23 wysypały serwery wyborcze, a następnie ujawnił się błąd programu i pokazały się czarne ekrany. Zainstalowano jakiś słaby system... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 42 (przedawniony) | | 27-11-2014 | Mariusz Agnosiewicz | Niska frekwencja: dobrze czy źle? |
Czy niska frekwencja wyborcza to jednoznacznie złe zjawisko? Są w tej kwestii trzy kierunki myślenia: a) TAK i to ŹLE - im niższa frekwencja tym mniejszy mandat rządzenia partii/klasy politycznej. Im mniejsza frekwencja tym słabsza demokracja. b) TAK, ale to DOBRZE - w myśl zasady, że im gorzej działa ten zły system, tym szybciej dojdzie do jakiejś rewolucji i jego obalenia. c) NIE, to DOBRZE - na wybory powinni iść bowiem jedynie w pełni przekonani, orientujący się w polityce, wiedzący kto co robił, czego nie robił. Sztuczne wyciąganie na wybory niezainteresowanego realną polityką tłumu - to szkodliwe zjawisko, wprowadzające chaos przypadkowego głosowania, głosowania dyktowanego emocjami ukształtowanymi przez media. Jakie jest Wasze stanowisko i poglądy na tę kwestię? Źródło ilustracji: Związek Syndykalistów Polski | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 17 (przedawniony) | | 27-11-2014 | Mariusz Agnosiewicz | Do Rzeczy: Papież Franciszek przynosi zamęt |
Franciszek jest papieżem, który dewaluuje tradycyjną retorykę religijną, przenosząc punkt ciężkości z krucjaty obyczajowej na krucjatę ekonomiczną (walka z wielkim kapitałem w interesie wykluczonych) i szerzej rozumiane kwestie socjalne. Burzy tym samym uporządkowane linie podziałów. Dlatego właśnie jako papież jest niewygodny dla ortodoksji z różnych stron barykad światopoglądowych. Kiedy Jan Paweł II mówił o prawach człowieka - myślał o sprawach obyczajowych. Kiedy Franciszek mówi o prawach człowieka - ma na myśli przede wszystkim kwestie socjalne. Pontyfikat Franciszka to zarazem rezygnacja ze sprowadzania wiary to teologii i uczynienie głównym punktem nauczania - katolicką naukę społeczną (solidaryzm, subsydiarność itd.). Kiedy dziś Franciszek wystąpił z tego rodzaju przekazem na forum Parlamentu Europejskiego, mówiąc o "zdolności wspólnego działania i pokonywania podziałów", tygodnik Do Rzeczy publikuje krytykę papieża z punktu widzenia tych pryncypiów, które obowiązywały pod Janem Pawłem II i Benedyktem XVI. tygodnik.d(*)Franciszek-przynosi-zamet.html Co Franciszek mówił w Parlamencie? "Z wielu stron odnosi się ogólne wrażenie zmęczenia i starzenia się Europy - babci, już bezpłodnej i nietętniącej życiem. Wielkie ideały, które inspirowały Europę straciły siłę przyciągania na rzecz biurokratycznych mechanizmów technicznych swoich instytucji. Potrzeba Europy uczestniczącej, niosącej.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 24-11-2014 | Hodża | Podpalanie Polski |
Mamy więc w politycznej "piekielnej kuchni" nowy przepis: Polska podpalana.
Zmodyfikuj prawo wyborcze tak, aby komisje nie musiały rozliczać przyczyn nieważności głosów.
Spraw, by odsetek głosów nieważnych był pięć-dziesięć razy większy, niż w wyborach w Pakistanie (tam było to ok. 2%).
Puść plotkę, że za rozbieżności między sondażami exit polls a ostatecznymi wynikami (obliczonymi po długich, długich wysiłkach) wynika nierozgarnięcie wyborców głównej partii opozycyjnej.
Przypraw odrobiną pogardy przewodniczącego PKW, który na koniec, po totalnej kompromitacji i ustąpieniu całej Komisji, nie potrafi podać dokładnie ani liczby mandatów posłów PiS w Opolskiem, ani liczby oddanych głosów.
Zagotuj.
Czekaj, aż pojawią się brunatno-narodowe plamy, po czym wsadź do medialnego piekarnika. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 37 (przedawniony) | | 24-11-2014 | Brzostowski | Teiści równi intelektualnie ateistom? |
Chciałbym pogadać, czy wg Was teiści, są pod względem intelektualnym równi ateistom, czy też nie? Czy fakt, iż teiści wierzą "bez dowodów" nie oznacza iż są trochę jakby upośledzeni? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 46 (przedawniony) | | 23-11-2014 | Apolloniusz | Homoseksualizm, czy to choroba ? |
Aby jakikolwiek gatunek mógł się rozwijać, niezbędna jest prokreacja, łączenie się w pary osobników przeciwnej płci i dawanie płodnego potomstwa. Jednym z najsilniejszych i najprzyjemniejszych uczuć jakie możemy przeżyć to orgazm, który towarzyszy aktowi seksualnemu, jako "nagroda" i "bodziec pobudzający" do kolejnych kopulacji (niekoniecznie z osobnikiem przeciwnej płci) Naszym jedynym celem życiowym jest rozmnażanie ( w dużym uproszczeniu, z punktu widzenia biologii). Z tego powodu naturalnym jest, że interesujemy się osobnikami innej płci. W związku z tym, że choroba to odstępstwo od stanu zdrowia (również psychicznego) to czy homoseksualizm nie powinien być zakwalifikowany jako choroba ?
Nie chodzi mi o stosunek społeczeństwa oraz prawa gejów i lesbijek, tylko o sam fakt klasyfikacji homoseksualizmu. Wg mojego toku myślenia osoby biseksualne są w zasadzie zdrowe, w gruncie rzeczy chodzi mi o brak zainteresowania płcią przeciwna. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 21-11-2014 | kulka_na_mole | Dziadek z PiS pod ramię z dziadkiem z SLD |
Cytat:To, co się dzisiaj dzieje, jest zagrożeniem dla systemu demokratycznego, bo wszystko zapowiada, że będziemy mieli do czynienia z takim wynikiem wyborów, w który naprawdę trudno uwierzyć i nie może być przyjęty jako prawdziwy - powiedział Kaczyński w Sejmie po spotkaniu z szefem SLD Leszkiem Millerem i liderem Polski Razem Jarosławem Gowinem. Politycy rozmawiali o sytuacji powstałej po wyborach samorządowych i problemach przy ogłaszaniu ich wyników. (źródło) Szef SLD rozmawia z szefami katooszołomskich partii podważając wyniki wyborów. Dlaczego w Polsce nie ma ani śladu lewicy? Czy polskie mózgi do tego stopnia zostały wyprane przez ideologię neoliberalizmu i katolickie bzdety, że nie są w stanie pojąć, że są inne opcje? | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |