Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 21 (przedawniony)
20-12-2021romaroSpadek złotego
Złoty do piątkowego popołudnia pełzał sobie raz w górę, raz w dół. Aż tu nagle niespodzianka: Sejm odrzucił weto Senatu i przyjął Lex TVN. Na reakcję Discovery i ambasady USA nie trzeba było długo czekać. Cena dolara momentalnie poszybowała w górę. Najciekawsze może być dopiero przed nami. Jeśli USA postanowią jakoś utrzeć nosa Zjednoczonej Prawicy, wtedy dopiero zrobi się ciekawie.

Powiedzcie komu to potrzebne w sytuacji gdy inflacja zbliża się już do 8%, a jakby tego było mało, zbliżający się 2022 rok rozpoczniemy z przytupem:
Podwyżka cen prądu o 24%
Podwyżka cen gazu o 54%

www.msn.co(*)edgntp&fullscreen=true#image=1
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 13 (przedawniony)
19-12-2021Hamerlik KonopkaMoże być tylko egzekucja
Natknąłem się na ten artykuł

>Według gen. Waldemara Skrzypczaka, gdyby okazało się, że żołnierz zdezerterował, to powinien ponieść najwyższą karę. - Może być tylko jeden wyrok sądu wojskowego. Egzekucja przed plutonem egzekucyjnym - oświadczył były dowódca Wojsk Lądowych.
wiadomosci(*)ko-egzekucja-6716454021872480a

i nie wiem jak to traktować.

Na poważnie?

Dochodzę do wniosku, że co inni ludzie mają w swoich głowach, to przechodzi moje pojęcie. Nie jestem w stanie tego pojąć. Dla mnie to jest chore.

To chore coś, nie ma nic wspólnego z moją tożsamością i w żadnym stopniu nie jest spójne z moim umysłem.

Wytłumacze sobie, że to jest wyraz zbiorowej psychozy i oświadczam, że dziadostwo żądane krwi nie prawa do władzy.

Nikt nikogo nie zabije!
Nieważne czego chce bóg jedyny.
Nikt nie umrze!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 13 (przedawniony)
18-12-2021WenancjuszWiecie dlaczego pewnych spraw się nie rozwiąże nigdy?
"Tractu temporis depravatum est"

www.planet(*)i-falszywe-zeznania-17-12-2021
Od czterech lat ciągnie się sprawa wypadku drogowego byłej premier w Oświęcimiu. Próby dochodzenia przyczyny zmierzały jednoznacznie na wskazanie winnego chłopaka, który nie przyznawał się do winy. Czynnikiem rozstrzygającym miały być nagrania zdarzenia z kamery ulicznej. Co się wydarzyło dziwnego wtedy? Płytka z nagraniem jako dowód jakoś dziwnie się chowała na policji, a gdy ją znaleziono okazało się, że uległa samozniszczeniu! (sic!). Po czterech latach były już pracownik BOR powiedział w czym tajemnica.

Nigdy nie zostanie wyjaśniona/potwierdzona sprawa zamachu w tragedii smoleńskiej, gdzie zginęło 96 osób ze sfer rządowych.
www.planet(*)tych-poszlo-w-bloto-14-12-2021
Komisja Macierewicza nawet nie upubliczniła swojego raportu. Niestety ludzie pamiętają i to jest bolesne dla Macierewicza.
PiS-owszczyki mają się dobrze i nic się nie stało. Sprawa dla Polaków bardzo istotna, bo przecież nie codziennie giną oficjele w zamachach bombowych. To co podnosił Macierewicz, było bardzo poważnym zarzutem kierowanym do Rosji i mogło wywołać poważny konflikt.
Kogo ten Kaczyński dobiera sobie na odpowiedzialne stanowiska w Rządzie? Dlaczego Polaków tak się okłamuje?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
17-12-2021ArminiusTajemnicze zgony młodych i zdrowych studentów AWF
We Wrocławiu jednego dnia zmarło dwóch - zdrowych jak rydz - studentów AWF. O przyczynie ich śmierci na razie nic nie wiadomo. Jednakże rodzina jednego ze zmarłych wyraźnie sugeruje iż jego zgon był następstwem zaszczepienia się przeciwko Covid. Co więcej, z info przedstawionych prze rodzinę wynika, iż zmarły student został poniekąd przymuszony (albo szczepionka albo zakaz udziału w zajęciach) do zaszczepienia się.
"Zrozpaczona mama 21-latka sugeruje, że do nagłej śmierci mogło dojść w wyniku powikłań po szczepieniu przeciwko COVID-19. Siostra dodaje z kolei, że bratu na uczelni dano następujący wybór: albo się zaszczepi, albo nie będzie mógł uczestniczyć w zajęciach."
nczas.com/(*)-studentow-internet-wrze-foto/


Za wcześnie na razie na przesądzanie sprawy i twierdzenie, iż przyczyną zgonu była szczepionka. Ale tak samo jest za wcześnie na eliminowanie tej możliwości. Sprawę należy gruntownie i obiektywnie zbadać i winno to zrobić jakiś podmiot nie mający nić wspólnego z administracją państwową - po której można "na bank" oczekiwać mataczenia w sprawie.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
17-12-2021romaroAbsurdy za absurdami
"Prezydent Andrzej Duda wspiera "Solidarność" w pomyśle faktycznego obniżenia wieku emerytalnego. Chodzi oczywiście o emerytury stażowe. Ten sztandarowy pomysł związkowców zakłada możliwość przejścia na wcześniejszą emeryturę po przepracowaniu 35 lat przez kobiety i 40 lat przez mężczyzn.

Emerytury stażowe, zakładając pracę od 18 roku życia, w najlepszym wypadku pozwoliłyby mężczyznom przechodzić na emeryturę w wieku 58 lat. W przypadku kobiet byłoby to już wiek raptem 53 lat.
Można się spodziewać konieczności adekwatnego zwiększenia składek emerytalnych.

Samą koncepcję, jak podaje portal money.pl, oprotestował Zakład Ubezpieczeń Społecznych. ZUS przekonuje, że emerytury stażowe przyniosłyby ogromne koszty. W ciągu 10 lat, jeżeli wszyscy uprawnieni skorzystaliby z nowej możliwości, ich świadczenia kosztowałyby 70,9 mld zł. Co więcej, oznaczałoby to zmniejszenie składek wpływających do systemu o następne 50,2 mld zł. Razem przeszło 121 miliardów złotych, które należałoby skądś znaleźć do 2031 r."

Jakby tego było mało, nowe rozwiązanie miałoby wejść w życie już w od 2022 r.

bezprawnik(*)-chce-obnizyc-wiek-emerytalny/

Ten wyżej, to jeden smutny obraz Polski, w której rozsądek jest już deficytem.
A tu drugi smutny obraz - Polska "ofensywa dyplomatyczna".
Po spotkaniu z Macronem - M. Morawiecki samotny na balkonie.
Po spotkaniu z Johnsonem - na ulicy.

Absurd za absurdem:

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
16-12-2021MaxGolonko3Przewodnicząca polskich Zielonych oddaje władzę
Ona upierała się by z programu partii Zieloni nie wykreślać prawa do pełnych małżeństw dla gejów włącznie z prawem dostawania chłopczyka do adopcji z domu dziecka nawet gdy jest chętna para damsko-męska.
Decydowałoby kto pierwszy zgłosił się na listę oczekujących czyli mieliby tak samo jak wszystkie pary.
To jest antynaukowe, nieludzkie (wobec chłopca) i samobójcze politycznie w Polsce (sondaże).

Grafika bardzo istotna:

pbs.twimg.(*)XsAA2yrw?format=jpg&name=large

Zdrowia, szczęścia, pro-ekologicznie dwojga (najwyżej) dzieci życzę Ci

Małgorzato Tracz.

I druga grafika bardzo istotna:

pbs.twimg.(*)WQAwBO-A?format=jpg&name=large

Siema
p.s.
Wszystkie wszechświaty są wieczne.

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 33 (przedawniony)
15-12-2021romaroLegalna marihuana coraz bliżej

Mateusz Morawiecki na wspólnej konferencji prasowej V4 z udziałem prezydenta Francji:
- Rozmawialiśmy także na naszą prośbę o tak zwanym problemie praworządności i tutaj mam do powiedzenia jedną konkretną kwestię. Otóż my kierujemy się podstawową zasadą, co jest dozwolone w jednym kraju Unii Europejskiej, na przykład we Francji, czy Niemczech, musi być także dozwolone we wszystkich innych krajach Unii Europejskiej. Inaczej jeśli nie będziemy się kierować taką podstawową zasadą to mamy do czynienia z dyskryminacją, a my się na dyskryminację nie zgadzamy. Unia Europejska jest grupą 27 państw o równych prawach - powiedział


Ta hipokryzja prawaków jest przeogromna, bo gdy tak iść ich tokiem rozumowania, to jeszcze powinni dać przyzwolenie na:
eutanazję
aborcję na życzenie
Legalizacje małżeństw niehetero
adopcje dzieci przez pary niehetero.
legalizacje marihuany

Tytuł mógłby brzmieć - "podstawowa zasada", ale nawet głupiec zauważy, że oni nie trzymają się już żadnych zasad.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
15-12-2021ArminiusCo zauważa każdy głupiec
Komentator romaro zamieścił wątek o następującej treści:

>"Mateusz Morawiecki na wspólnej konferencji prasowej V4 z udziałem prezydenta Francji:
>- Rozmawialiśmy także na naszą prośbę o tak zwanym problemie praworządności i tutaj mam do >powiedzenia jedną konkretną kwestię. Otóż my kierujemy się podstawową zasadą, co jest >dozwolone w jednym kraju Unii Europejskiej, na przykład we Francji, czy Niemczech, musi być >także dozwolone we wszystkich innych krajach Unii Europejskiej. Inaczej jeśli nie będziemy się >kierować taką podstawową zasadą to mamy do czynienia z dyskryminacją, a my się na >dyskryminację nie zgadzamy. Unia Europejska jest grupą 27 państw o równych prawach - powiedział
>Ta hipokryzja prawaków jest przeogromna, bo gdy tak iść ich tokiem rozumowania, to jeszcze >powinni dać przyzwolenie na:
>eutanazję
>aborcję na życzenie
>Legalizacje małżeństw niehetero
>adopcje dzieci przez pary niehetero.
>legalizacje marihuany
>Tytuł mógłby brzmieć - "podstawowa zasada", ale nawet głupiec zauważy, że oni nie trzymają się >już żadnych zasad."

Z zacytowanej wypowiedzi Morawieckiego jednoznacznie wynika - każdy głupiec to zauważy - że miał na myśli problem praworządności, problem funkcjonowania systemu prawnego oraz zasad przestrzegania i interpretowania przepisów prawnych. Nie miał na myśli kopiowania tych samych, detalicznych rozwiązań w każdym kraju UE.
Innymi słowy wątek komentatora romaro jest kolejną lewacką manipulacją polegającą na celowym wypaczeniu..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
15-12-2021ArminiusJaruzelski nie był polskim Pinochetem
Mija 40 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Bez względu na to jak oceniać sens jego ogłoszenia, faktem jest, iż była to koronkowa robota, przeprowadzona w białych, jedwabnych rękawiczkach. Poziom represji był bowiem - obiektywnie rzecz ujmując - minimalny.
Pamiętam, po ogłoszeniu stanu wojennego , media zachodnie okrzyknęły Jaruzelskiego "polskim Pinochetem". Rzeczywiście jakieś tam analogie mogły się znaleźć. Ale była też jedna podstawowa, kardynalna różnica. Przy Pinochecie Jaruzelski był jak siostra miłosierdzia. A ośrodki internowania dla aresztowanych przeciwników politycznych, na tle warunków w jakich przebywali zatrzymani przeciwnicy Pinocheta - były po prostu sanatoriami.
Minęło już sporo lat od tamtych wydarzeń i czas najwyższy na obiektywny, racjonalny, pozbawiony emocji osąd tamtych dni.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
13-12-2021MaxGolonko3Coś tu jest nie halo !
Grafika:

pbs.twimg.(*)AE-zOj?format=png&name=360x360

Inne kraje już ostro zmuszają ludzi do szczepień, utrudniają życie niezaszczepionym, a Polska w ogonie.

Jakaś ekipa stara się ogłupić Polaków i stworzyć

iluzję,

że wykazuje troskę nad epidemią covid, a naprawdę kłania się w pas politykom prawie upośledzonym umysłowo (IQ<80), którzy wierzą w kłamstwa antyszczepionkowców. Kalkuluje jej się to.

BTW

Ja "obrażam" Armniusa bo to gówno moralne zarabia cuchnące kałem moralnym (a może i fizycznym z odbytów wykorzystywanych ministrantów) pieniądze od jakiegoś biskupa, zakonnika lib pisowca.

Pisze tu nudne już jak flaki z olejem antysemistyzmy a co gorsze wygodne politycznie dla kogoś bzdury antyszczepionkowe czym przyczynia się do

AUTENTYCZNYCH ŚMIERCI POLAKÓW CO TO CZYTAJĄ I PRZEZ TEGO ZAKALCA MORALNEGO SIĘ NIE SZCZEPIĄ.

Siema
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)