Racjonalista - Strona głównaDo treści
Spadek złotego

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
18-12-2021 04:30romaro (25211 punktów)Spadek złotego
Ocena 4 na 4
Złoty do piątkowego popołudnia pełzał sobie raz w górę, raz w dół. Aż tu nagle niespodzianka: Sejm odrzucił weto Senatu i przyjął Lex TVN. Na reakcję Discovery i ambasady USA nie trzeba było długo czekać. Cena dolara momentalnie poszybowała w górę. Najciekawsze może być dopiero przed nami. Jeśli USA postanowią jakoś utrzeć nosa Zjednoczonej Prawicy, wtedy dopiero zrobi się ciekawie.

Powiedzcie komu to potrzebne w sytuacji gdy inflacja zbliża się już do 8%, a jakby tego było mało, zbliżający się 2022 rok rozpoczniemy z przytupem:
Podwyżka cen prądu o 24%
Podwyżka cen gazu o 54%

www.msn.co(*)edgntp&fullscreen=true#image=1
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Wenancjusz (16441 punktów)
>Złoty do piątkowego popołudnia pełzał sobie raz w górę, raz w dół. Aż tu nagle niespodzianka: Sejm
>odrzucił weto Senatu i przyjął Lex TVN. Na reakcję Discovery i ambasady USA nie trzeba było długo
>czekać. Cena Dolara momentalnie poszybowała w górę. Najciekawsze może być dopiero przed nami. Jeśli
>USA postanowią jakoś utrzeć nosa Zjednoczonej Prawicy, wtedy dopiero zrobi się ciekawie.
>Powiedzcie komu to potrzebne w sytuacji gdy inflacja zbliża się już do 8%, a jakby tego było mało
>zbliżający się 2022 rok, zaczniemy z przytupem:
>Podwyżka cen prądu o 24%
>Podwyżka cen gazu o 54%
>www.msn.co(*)edgntp&fullscreen=true#image=1

Oczywiście to nie wina Morawieckiego, jak wszystko co paprze PiS, czego się nie dotknie. Wszyscy winni, a przede wszystkim opozycja, której i tak PiS nie słucha i na nią nie reaguje inaczej jak na wrogów i wypina na nią tyłek. Mądre rządy polegają na tym, że z opozycją się rozmawia i szanuje (mimo ,ze ma mniejszość w Sejmie) i traktuje jako równorzędnego partnera w rozmowie. PiS tego nie rozumie, bo to bractwo paranoików iż w każdym państwie jest jakaś opozycja. Wypinanie tyłka na opozycję rodzi to co teraz się dzieje. A może być jeszcze gorzej, gdy Ziobro ze swoją partią nie zaakceptują budżetu na 2022 rok (taka ewentualność teoretyczna istnieje gdyż tarcia w czeredzie dyletantów Kaczyńskiego jest już bardzo widoczne). PiS więc nie będzie miał sejmowej akceptacji większościowej, co tylko oznacza upadek rządu i przedwczesne wybory. PiS więc szybko zniknie ze sceny politycznej Polski tak jak zniknęło PC Kaczyńskich. Ciekaw jestem rozliczeń rządu Morawieckiego. Jego ruchy (polski ład) wyglądają jak miotanie się desperata. Sądzę, że rok 2022 przywitamy już dwucyfrową inflacją i będziemy w telewizji oglądać głupawą minę i głupawe gadki dla powolnie myślących o niezwykłych sukcesach polskiego rządu. Zegar Balcerowicza się spóźnia trochę ale chodzi. Nie chce go wychwalać ale jak dotąd jego prognozy się sprawdzają. PiS nie tylko ma opozycję w d... ale i całe społeczeństwo, co coraz bardziej odbija się czkawką Kaczyńskiemu. (ostatnio Lex Czarnka odłożone ad calendas graecas w Sejmie i nie będzie akceptowane do czytania. Marszalica Witek dostała już odpowiednie instrukcje, bo znów by musiała robić reasumpcję głosowania). Dobrze, że chociaż PiS nie będzie miał poparcia w grzebaniu przy Konstytucji państwa. Wtedy ta cała zgraja półgłówków i paranoików pokazałaby jak się rozwala instytucję będącą własnością wszystkich Polaków, zwaną państwem polskim.
Najgorsze, że wszystkich Polaków dotkną te wspaniałe efekty gospodarowania, poza nieliczną grupą rządzących.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
18-12-2021 05:31 
 Ocena 3 na 3
romaro (25211 punktów)
>Najgorsze, że wszystkich Polaków dotkną te wspaniałe efekty gospodarowania, poza nieliczną grupą rządzących.

Kukiz postawił ultimatum Jarosławowi Kaczyńskiemu, z którym wszedł w sojusz w sierpniu tego roku. Po sprawie Mejzy groził, że jeśli polityk nie odejdzie z rządu, to PiS nie będzie mogło liczyć na głosy Kukiz'15.

Na mój głos PiS nie będzie mogło liczyć, jeśli Mejza zostanie w rządzie, nawet kosztem sędziów pokoju. Są rzeczy świętsze, są rzeczy ważniejsze

Wczoraj ten "antysystemowiec" i jego stadko szumnie JESZCZE nazywane Kukiz'15 - Jarosław Sachajko i Stanisław Żuk, wspólnie z Łukaszem Mejza i PiSem - "ZA" w głosowaniu LexTVN
18-12-2021 16:05 
 Ocena 1 na 1
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Oczywiście to nie wina Morawieckiego, jak wszystko co paprze PiS, czego się nie dotknie. Wszyscy >winni, a przede wszystkim opozycja, której i tak PiS nie słucha i na nią nie reaguje inaczej jak >na wrogów i wypina na nią tyłek. Mądre rządy polegają na tym, że z opozycją się rozmawia i >szanuje (mimo ,ze ma mniejszość w Sejmie) i traktuje jako równorzędnego partnera w rozmowie.

Następny teoretyk demokracji.
Zainstalowano nam fikcyjny sejm z telewidzów nie mających elementarnej wiedzy o rządzeniu czymkolwiek.
U nas nie ma jakiejś opozycji, prawicy czy lewicy. Obca agentura robi sobie cyrk z głupkowatych tubylców, fałszywą polityką.
Głupim polskim posłom zrobiono fronty walki i walczą, jak dzieci, nie rozumiejąc co się dzieje w sejmowych kuluarach. Polscy posłowie mają jedynie wpływ na politykę sortowania śmieci, podnoszenie podatków, mandatów i tego typu spraw.
PIS obstawił rady nadzorcze największych zakładów agenturą księgowych a rady nadzorcze zrobił z idiotów złapanych na ulicy, z synekurami po 15 OOO zł. Dziennikarz z lokalnej prasy zapytał jednego, gdzie zdobył kompetencje, to usłyszał, że PRACUJĄC NA SKŁADZIE OPAŁU.
Morawiecki dostał rozkaz ściągnąć do Polski bank JP Morgan, któremu podarowano z budżetu ponad 2O mln zł. Po co nam jest potrzebny bank JP Morgan, który finansował uzbrojenie III Rzeszy??
Bank, który jest od nas bogatszy milion razy, dostaje od nas prezenty, za co??
"Demokracja" to nie są mądre rządy i nigdy nie będą. W historii świata nigdy nie było osoby mądrej chwalącej demokrację.
Louis-Ferdinand Céline, jeszcze przed wojną powiedział, że "demokracja zawsze i wszędzie jest parawanem dla żydowskiej dyktatury". Za to stwierdzenie ledwo uszedł z życiem. Mniej szczęścia mieli jego rodacy, którzy nakręcili film "Ukryte siły".
Za tą "demokracją" i "wolnością" kryje się kolonializm i niewola ogłupianych prostaków.
Reżim amerykański z idiotów zrobił nam DEMOKRATCZNY sejm i nas doi.
Teraz jesteśmy zadłużani 7OO mln zł DZIENNIE. Kończy się eksperyment z ekonomią Johna Law. Kończy się tak samo jak wcześniejszy. Czas wracać z demokratycznych obłoków na ziemię.
szarley (54907 punktów)
>Jeśli USA postanowią jakoś utrzeć nosa Zjednoczonej Prawicy, wtedy dopiero zrobi się ciekawie.

Discovery może sporo stracić na konieczności sprzedaży TVN-u Orlenowi
Może stracić jeszcze więcej na zamknięciu nadajników

Jeśli będą kierować się jakimiś hasłami o wolności słowa, demokracji to na wypowiedzenie wojny przez PiS odpowiedzą krokami wojennymi (dobrym sygnałem była likwidacja transmisji skoków w TVP)

Jeśli jednak ważniejsze od demokracji i wolności słowa są $$$ to PiS już wygrał

Amerykańska administracja ma ten sam wybór
Discovery straci, ale można za to sprzedać używane czołgi i samoloty
lub wartości....

Kaczyński jest wielki! Samemu Bidenowi zrobił egzamin z uznawania wartości

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
18-12-2021 08:52 
 Ocena 5 na 5
romaro (25211 punktów)
>Kaczyński jest wielki! Samemu Bidenowi zrobił egzamin z uznawania wartości
Powiedz to tym wszystkim Polakom, którzy te wielkość Kaczyńskiego opłacą wyższymi cenami chleba.
Nie wiele do życia potrzebujesz gdy nie masz dla kogo żyć. A on niewiele potrzebuje. Ciągnie Polskę za sobą w przepaść odreagowując rzekome krzywdy jakie jego bratu i jemu Polska uczyniła. Nie kieruje się polską racją stanu. Przecież to my, tu i teraz, płacimy za te jego chorobliwą nienawiść do narodu. Płacimy każdego dnia coraz więcej: Płaci kraj na który nałożono finansowe kary i płacimy my - zwykli obywatele - coraz więcej wchodząc do sklepu. I stawka w obu wypadkach z każdym k***a j****ym dniem jest wyższa.

Pozdrawiam Szarley, ale proszę nie denerwuj mnie.
18-12-2021 09:01 
 Ocena 1 na 1
szarley (54907 punktów)
>>Kaczyński jest wielki! Samemu Bidenowi zrobił egzamin z uznawania wartości
>Powiedz to tym wszystkim Polakom, którzy te wielkość Kaczyńskiego opłacą wyższymi cenami chleba.
Nie muszę, sami o tym wiedzą. Wyższe ceny są dowodem, że władza PiS jest więcej warta, także w złotych

>Przecież to my Qrwa tu i teraz płacimy za te jego chorobliwą nienawiść do narodu.
Wy najwięcej, ale nie tylko Wy. Pomijam już kogoś takiego jak ja, który mieszkam w Polsce, ale wielu mówiących po polsku czy to autochtonów czy polonusów za granicą zaczyna wstydzić się publicznie mówić po polsku. Na wojnie tracą wszyscy, na rozpętanej przez Polskę wojny z
wszystkimi blisko i daleko, ci bliscy i dalecy też tracą choć moc mniej
Czesi cokolwiek zyskali na wojnie o Turów? Na tępym, wynikającym z niekompetencji oporze zastępującym wolę współpracy?

>Płacimy każdego dnia coraz więcej: Płaci kraj na który nałożono finansowe kary i płacimy my - zwykli obywatele - coraz więcej wchodząc do sklepu. I stawka w obu wypadkach z każdym k***a j****ym dniem jest wyższa.
Niestety

>Pozdrawiam Szarley, ale proszę nie denerwuj mnie.
Ja?

To była retoryczna figura
Pozdrawiam


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
18-12-2021 09:09 
 Ocena 3 na 3
romaro (25211 punktów)
>Ja?
>
>To była retoryczna figura
Moja też była retoryczna, bo gdybym wszystko miał brać na poważnie w tym pisowskoorłelowskim (czy orlenowskim jak kto woli) świecie, to bym p*****lca dostał.

Także już bez retoryki - pozdrawiam
18-12-2021 09:46 
 Ocena 4 na 4
szarley (54907 punktów)
Niemniej klucz jest w tej chwili w rękach Discovery

Discovery to potęga, z którą nie zadrze nawet Biden (w demokracjach politycy rzadko zadzierają z mediami) ale to też biznes. Kto wygra?

Discovery może zniszczyć Kaczyńskiego w imię wartości, Dysponuje wystarczającą artylerią: pieniędzmi, poparciem polskich widzów, wsparciem amerykańskiej administracji, masowym poparciem europejskich dziennikarzy dla wolności słowa
Ale może też poprzestać na tym pierwszym, na pieniądzach, kto zapłaci najwięcej za TVN, ten kupi, a dla mnie nie ma wątpliwości, kto zapłaci najwięcej. Dla Obajtka 100 czy 200 mld $, to jak brud spod paznokci, najwyżej paliwo będzie po 10 zł/l, Kurski ogłosi, że to Unia tego żąda.

Inną rzeczą, jest strzelanie sobie w kolano przez TVN. Brak obiektywizmu tej stacji jest taki sam jak TRWam

Dopiszę, z działki mediów.
Czeskie (niszowe i sensacyjkowe na szczęście) media już piszą, że będzie skandal z powodu zeznań polskiego pogranicznika, o masowych zabójstwach uchodźców o gwałtach na Kurdyjkach i okupach.
Co ma Polska na obronę?
Dziennikarzy nie wpuszczano, będą tylko zeznania mundurowych, a mundurowi jak widać na przykładzie wypadku w Oświęcimiu to bezhonorni łgarcy

CD retorycznych figur:
Współczuję Polakom - narodowi kłamców, oszustów, zabójców, bo tak będziecie postrzegani za sprawą Kaczyńskiego. Państwo jest tak słabe, że jeden pijany żołnierzyk za kierownicą jest w stanie spowodować krach odbijający się nawet na sprzedaży tymbarków za granicą

Niemniej, sam się nie wybrał....


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
18-12-2021 11:21 
 Ocena 4 na 4
romaro (25211 punktów)
Canal+ - platforma, w której TVN Grupa Discovery ma 32% udziałów to tak żeby wiadomo co pis zamierza rozpirzyć, by w efekcie na rynku został tylko Solorz. Chyba ma nawet na Węgrzech swojego odpowiednika.
>Niemniej klucz jest w tej chwili w rękach Discovery
>Discovery to potęga, z którą nie zadrze nawet Biden (w demokracjach politycy rzadko zadzierają z mediami) ale to też biznes. Kto wygra?
PiS

>Co ma Polska na obronę?
To co zawsze - patriotyzm
18-12-2021 11:26 
 Ocena 5 na 5
romaro (25211 punktów)
"Akurat gdy rosyjskie tanki przybliżyły się do Polski, prezes PiS Jarosław Kaczyński postanowił zaatakować naszego najważniejszego sojusznika, czyli USA. Nagłe uchwalenie prawa uderzającego w należącą do Amerykanów stację TVN pokazuje, że nawet w tak drastycznej sytuacji międzynarodowej - najpoważniejszej od trzech dekad - priorytetem Kaczyńskiego wciąż pozostaje zdławienie niezależnych mediów. W tym dopatruje swej szansy na utrzymanie władzy, a to jest dla niego najważniejsze.

W tej sprawie nic nie jest normalne. Sam tryb przyjęcia ustawy lex TVN - której celem jest pacyfikacja lub przejęcie telewizji TVN - jest niezgodny z podstawowymi zasadami tworzenia prawa. To był blitzkrieg - posłowie o planowanym posiedzeniu komisji sejmowej w tej sprawie dowiedzieli się kilkanaście minut przed jego rozpoczęciem. Głosowanie na sali plenarnej było formalnością - PiS ma kruchą przewagę, ale niemal wszyscy posłowie byli w Sejmie, bo jednocześnie głosowany był budżet państwa, a to najważniejsza ustawa w roku.
Dla porządku - to osobista decyzja szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego. O planach ekspresowego uchwalenia lex TVN nie wiedziała większość posłów PiS, koalicjanci z Solidarnej Polski i rozmaitych kabaretowych formacji wspierających rząd. Prezydent dowiedział się kilkadziesiąt godzin przed głosowaniem. W tym sensie Kaczyński ponosi za tę decyzję pełną odpowiedzialność.
Po co Kaczyńskiemu atak na TVN? Bo to kluczowy krok w strategicznym planie. Od objęcia władzy Kaczyński pacyfikuje media. Zaczął od mediów publicznych, przerabiając je na propagandową maszynkę, kłamliwą i podłą. Maile min. Dworczyka pokazują, jak bardzo skundlona została nawet Polska Agencja Prasowa, zazwyczaj dość pobłażliwie traktowana przez kolejne ekipy rządzące. O ile prezes TVP może się cieszyć przywilejami mandaryna władzy, to prezes PAP stał się tej władzy lokajem.

Potem za pieniądze Orlenu Kaczyński kupił gazety i portale regionalne koncernu Polska Press, instalując na ich czele propagandystkę Dorotę Kanię, w przeszłości sądzoną za płatną protekcję.

Cały czas Kaczyński dosypywał też milionów mediom prawicowym, takim jak "Gazeta Polska" czy "Sieci". Z wszystkich tych mediów stworzył rękami swych podwładnych odrębny obieg informacyjny. Jeśli ktoś szuka odpowiedzi na pytanie, dlaczego Kaczyńskiemu nie szkodzą kolejne skandale rządów PiS, to jest to odpowiedź prosta: bo w mediach kontrolowanych przez PiS informacji na ten temat po prostu nie ma. A ponieważ Kaczyński kontroluje już większość polskich mediów, toteż wielu Polaków o skandalach władzy po prostu się nie dowie.
Telewizja TVN jest Kaczyńskiemu potrzebna, żeby ów krąg domknąć niemal całkowicie. Gdyby zmusił amerykańskich właścicieli do sprzedaży stacji podstawionym biznesmenom lub państwowym spółkom, to w dużym stopniu kontrolowałby informacje serwowane Polakom. Przykład mediów przejętych przez PiS, kupionych przez PiS lub przez PiS finansowanych pokazuje, czym by się to skończyło - tępą propagandą.
Dziś, w siódmym roku rządów, prezes PiS potrzebuje czystej propagandy jak nigdy dotąd. Relacje z Unią są koszmarne, przez co wstrzymane zostały wypłaty środków unijnych na odbudowę po koronawirusie, rośnie ryzyko utraty jeszcze większych pieniędzy z 7-letniego budżetu UE, do tego szaleje drożyzna, na horyzoncie kolejne podwyżki cen energii, a skłócony rząd zupełnie nie ma planu na walkę z COVID-19, co widać w dramatycznych statystykach zgonów. Nawet władza totalna wspomagana przez agresywną propagandę nie jest w stanie na dłuższą metę radzić sobie z taką sytuacją - oczywiście, dopóki są silne media niezależne, która są w stanie patrzeć rządzącym na ręce.

Właśnie dlatego Kaczyński postanowił media niezależne wyplenić. W tym planie telewizja TVN zajmuje miejsce szczególne. To z jednej strony informacyjne TVN24, ale także popularne "Fakty" i programy śledcze, które nie raz napsuły krwi Kaczyńskiemu. Dlatego walka z TVN prowadzona jest przez prezesa PiS od lat, a jej kumulacja miała miejsce w tym roku, gdy kontrolowana przez PiS Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji do ostatniej chwili zwlekała z przedłużeniem koncesji dla TVN24 (teraz na koncesję czeka TVN7).

Ten wewnętrzny, nieco grajdołkowaty kontekst lex TVN można sprowadzić do prostego pragnienia Kaczyńskiego: żeby rządzić wiecznie, trzeba uniemożliwić krytykę władzy.

Nie przypadkiem atak przychodzi po serii materiałów, które uderzają we władzę, pokazując zepsucie niektórych jej funkcjonariuszy - choćby wiceministra Łukasza Mejzy, którego firma oszukiwała rodziców ciężko chorych dzieci, Beaty Szydło, której ochroniarze kłamali w śledztwie dotyczącym wypadku z udziałem pana Sebastiana w seicento, jak Jacek Kurski, który z zatrudnionych za pieniądze publiczne ochroniarzy zrobił służących, odpowiedzialnych za zakupy czekoladek i kanapek dla małżonki oraz dbania o higienę kota."
www.onet.p(*)l-sie-slepcem/79ldlp2,79cfc278
18-12-2021 13:54 
 Ocena-1 na 3
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>"Akurat gdy rosyjskie tanki przybliżyły się do Polski, prezes PiS Jarosław Kaczyński postanowił >zaatakować naszego najważniejszego sojusznika, czyli USA.

Natychmiast do lekarza, widzę, że dnia na dzień jest coraz gorzej, schizofrenia popropagandowa.
Amerykańskiego okupanta nazywać sojusznikiem, ale co można wymagać, od kogoś, kto ma jedną małpią szarą komórkę.
18-12-2021 19:17 
 Ocena 5 na 5
romaro (25211 punktów)
>Amerykańskiego okupanta nazywać sojusznikiem, ale co można wymagać, od kogoś, kto ma jedną małpią szarą komórkę.

Słuchaj pajacu, będę ci wdzięczny jeżeli przedstawisz swoją wizję kierunku, jaki powinna obrać Polska. Na razie idziesz śladem Arminiusa i podobnie jak on wklejasz tutaj teksty, których sam nie byłbyś w stanie sklecić. Widzisz durniu, na tym polega demokracja, że dano typom z pod ciemnej gwiazdy Putina, do ręki narzędzie, jakim jest klawiatura i dopuszczono ich do POLSKIEGO łącza internetowego ( w Rosji jest częściowo ograniczone), które to łącze, durne typki jak ty, wykorzystują do mieszania w kotle nienawiści; więc niedouczony ćwoku, albo przestań obrażać Polaków, albo licz się, że częściej w podobnym tonie będę ci odpowiadał.
18-12-2021 13:00 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>>Kaczyński jest wielki! Samemu Bidenowi zrobił egzamin z uznawania wartości
>Powiedz to tym wszystkim Polakom, którzy te wielkość Kaczyńskiego opłacą wyższymi cenami chleba.

Tyle że po wyjebaniu telewizora w krzaki życie w tym kraju nie jest aż tak złe.
18-12-2021 14:18 
 Ocena 1 na 1
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Powiedz to tym wszystkim Polakom, którzy te wielkość Kaczyńskiego opłacą wyższymi cenami chleba.
>

Ja akurat dokładnie wiedziałem co nas czeka, już w momencie jak agentura CIA otumaniła polskojęzyczny motłoch solidarnością. "Bohaterowie" po zawodówkach ciągle są zdziwieni, do nich nie dociera, że są sprawcami kolejnej wojny. Wojna ma swoje prawa i koszty, a oni dalej bredzą nie mając pojęci co się dzieje.
farmer (22440 punktów)
>Złoty do piątkowego popołudnia pełzał sobie raz w górę, raz w dół. Aż tu nagle niespodzianka: Sejm
>odrzucił weto Senatu i przyjął Lex TVN. Na reakcję Discovery i ambasady USA nie trzeba było długo
>czekać. Cena dolara momentalnie poszybowała w górę. Najciekawsze może być dopiero przed nami. Jeśli
>USA postanowią jakoś utrzeć nosa Zjednoczonej Prawicy, wtedy dopiero zrobi się ciekawie.
>Powiedzcie komu to potrzebne w sytuacji gdy inflacja zbliża się już do 8%, a jakby tego było mało,
>zbliżający się 2022 rok rozpoczniemy z przytupem:
>Podwyżka cen prądu o 24%
>Podwyżka cen gazu o 54%
>www.msn.co(*)edgntp&fullscreen=true#image=1


Wątpię. Ile to już PiS jest przy władzy? Kraju szlag nie trafił.

To się musi samoistnie wypalić jak religia w szkole.
Jak powołania kapłańskie.

z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>Wątpię. Ile to już PiS jest przy władzy? Kraju szlag nie trafił.
>

Kiedyś czytałem co napisano, jeszcze przed wojną, o Felicjanie Sławoju Składkowskim. To był przedwojenny premier. Wg tych co go znali to był idiota, większość się do niego nie odzywała, nie pisano pism do niego. Mówiono na niego Srawoj. Ktoś dla nie miłego żartu jego i Becka zainstalował nam u władzy. Przedwojenny rząd i jego polityka zagraniczna, to było to samo co jest teraz. Wtedy Anglicy z Francuzami mieszali a teraz Amerykanie. Przed wojną szkalowano Niemców, głupiego Polaka przerabiano na mięso armatnie. To samo co teraz, tylko w drugą stronę.



Karykatura Polski z prasy zagranicznej, przed wojną
DyktaFon (9281 punktów)

>>zbliżający się 2022 rok rozpoczniemy z przytupem:
>>Podwyżka cen prądu o 24%
>>Podwyżka cen gazu o 54%
>>www.msn.co(*)edgntp&fullscreen=true#image=1
>Wątpię. Ile to już PiS jest przy władzy? Kraju szlag nie trafił.
>To się musi samoistnie wypalić jak religia w szkole.
>Jak powołania kapłańskie.
>
Tyle, że religii można nie słuchać, kapłanem nie zostać... ale żyć jakoś trzeba (no, chyba że nie - to zmienia wszystko )
18-12-2021 17:14 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>>>zbliżający się 2022 rok rozpoczniemy z przytupem:
>>>Podwyżka cen prądu o 24%
>>>Podwyżka cen gazu o 54%
>>>www.msn.co(*)edgntp&fullscreen=true#image=1
>>Wątpię. Ile to już PiS jest przy władzy? Kraju szlag nie trafił.
>>To się musi samoistnie wypalić jak religia w szkole.
>>Jak powołania kapłańskie.
>>
>Tyle, że religii można nie słuchać, kapłanem nie zostać... ale żyć jakoś trzeba (no, chyba że nie - to zmienia wszystko )
>


Owszem. Ale to dziś możesz nie słuchać kapłana .
Zobacz ile lat trzeba było by taka sytuacja zaistniała .
Jesteśmy akurat w takim momencie historii Na inne zmiany trzeba jeszce poczekać.

Wciąż jednak straszy się ludzi . Piekło nie działa? To wirusem.
Media to syf. Powiedz mi kto klika w te wszystkie reklamy i jakim cudem to wszystko się opłaca.

Ktoś to musi kupować. A skoro tak to czy wiele trzeba?
Polityk działa na podobnej zasadzie .ktoś qrwa kupi produkt choćby skały srały.

Czemu od lat na karcie wyborczej nie ma kratki nie zgadzam się?

Poseł może się wstrzymać z wyborem.
Obywatel w tym momencie oddaje nieważny głos.

Trzeba czasu.
18-12-2021 18:26 
 Ocena 1 na 1
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Owszem. Ale to dziś możesz nie słuchać kapłana .
>Zobacz ile lat trzeba było by taka sytuacja zaistniała .
>Jesteśmy akurat w takim momencie historii Na inne zmiany trzeba jeszce poczekać.
>

Zbydlęcenie zaczęło się jakieś ponad trzysta lat temu. Pomału wymordowano arystokrację, ludzi z wrodzoną kulturą, mecenasów artystów, wzorów do naśladowania. Dzisiaj o nich nikogo się nie uczy, ani nikt nie rozumie dlaczego tak się stało.
Jedynie zbydlęcenie się rozrosło i wlazło wszędzie. Prostactwo ze swojego chamstwa jest dumne.
Wszystkiego się człowiek może doczekać, tylko nie tego, by to chamstwo wyzdychało.
DyktaFon (9281 punktów)

>Owszem. Ale to dziś możesz nie słuchać kapłana .
>Zobacz ile lat trzeba było by taka sytuacja zaistniała .

Racja.

>Jesteśmy akurat w takim momencie historii Na inne zmiany trzeba jeszce poczekać.

Od samego czekania nic się nie zmieni...

>Wciąż jednak straszy się ludzi . Piekło nie działa? To wirusem.

Najlepiej się rządzi wystraszonymi ludźmi. To wiadome od wieków. Żadna nowość. I dzisiejszy wirus jest super pomysłem. Ciekawe, kto pierwszy to wykorzystał i czy przypadkiem, czy z rozmysłem.

>Media to syf. Powiedz mi kto klika w te wszystkie reklamy i jakim cudem to wszystko się opłaca.
>Ktoś to musi kupować. A skoro tak to czy wiele trzeba?

No oczywiście, że reklamy się opłacają w swojej masie. Jakaś jedna czy druga może nie skutkować, ale pewnie 90% odnosi sukcesy dla reklamodawców, a dla mediów to 100% jest dochodowa.

>Polityk działa na podobnej zasadzie .ktoś qrwa kupi produkt choćby skały srały.

Tylko że reklamy jakby mniej mnie dotyczą. Większość mnie nie interesuje. A polityk, chcąc nie chcąc, jest związany ze mną. Ponieważ jego decyzje dotyczą także mnie (staram się to minimalizować, ale zupełnie tego nie da się wyeliminować - takie są dziś zasady na tej planecie...)

>Czemu od lat na karcie wyborczej nie ma kratki nie zgadzam się?
>Poseł może się wstrzymać z wyborem.
>Obywatel w tym momencie oddaje nieważny głos.
>Trzeba czasu.

Cóż, ani ja, ani siła tego forum nie wprowadzą takiego pomysłu. Jedyne rozwiązanie to skumać się z jakimiś politykami, którzy by zechcieli takie coś przegłosować (a najpierw zaproponować). Póki co blado to widzę... Ale nie jest to niemożliwe.
Sorond (2 punktów)
(zablokowany)
Wiele rzeczy teraz tylko wydają się być opłacalne, ale w rzeczywistości, nie są one wcale. Dlatego zacząłem grać, ponieważ zwiększa to moje dochody z automaty na pieniadze www.slotozilla.com/pl/automaty-na-pieniadze uwielbiam to, że na tej stronie możesz znaleźć wszystko, czego potrzebujesz, aby wygrać w kasynie online. I zawsze możesz łatwo i szybko uzyskać wiarygodne informacje, które pomagają zarabiać pieniądze. Radzę spróbować to przeczytać.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365