 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 26-11-2021 15:45 | romaro (25211 punktów) | Absurdy za absurdami
2 na 2 | "Prezydent Andrzej Duda wspiera "Solidarność" w pomyśle faktycznego obniżenia wieku emerytalnego. Chodzi oczywiście o emerytury stażowe. Ten sztandarowy pomysł związkowców zakłada możliwość przejścia na wcześniejszą emeryturę po przepracowaniu 35 lat przez kobiety i 40 lat przez mężczyzn. Emerytury stażowe, zakładając pracę od 18 roku życia, w najlepszym wypadku pozwoliłyby mężczyznom przechodzić na emeryturę w wieku 58 lat. W przypadku kobiet byłoby to już wiek raptem 53 lat. Można się spodziewać konieczności adekwatnego zwiększenia składek emerytalnych. Samą koncepcję, jak podaje portal money.pl, oprotestował Zakład Ubezpieczeń Społecznych. ZUS przekonuje, że emerytury stażowe przyniosłyby ogromne koszty. W ciągu 10 lat, jeżeli wszyscy uprawnieni skorzystaliby z nowej możliwości, ich świadczenia kosztowałyby 70,9 mld zł. Co więcej, oznaczałoby to zmniejszenie składek wpływających do systemu o następne 50,2 mld zł. Razem przeszło 121 miliardów złotych, które należałoby skądś znaleźć do 2031 r." Jakby tego było mało, nowe rozwiązanie miałoby wejść w życie już w od 2022 r. bezprawnik(*)-chce-obnizyc-wiek-emerytalny/Ten wyżej, to jeden smutny obraz Polski, w której rozsądek jest już deficytem. A tu drugi smutny obraz - Polska "ofensywa dyplomatyczna". Po spotkaniu z Macronem - M. Morawiecki samotny na balkonie. Po spotkaniu z Johnsonem - na ulicy. Absurd za absurdem:  | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) | >"Prezydent Andrzej Duda wspiera "Solidarność" w pomyśle faktycznego obniżenia wieku >emerytalnego. >
Czyli idioci z solidarności są jak zwykle, nie do zastąpienia, w wykorzystywaniu przez obcych, do swoich interesów. Szkoda tylko przyszłych pokoleń Polaków, którzy będą ponosić tego skutki.
|
|
1 na 1 | okragly (21676 punktów) | >prezydent wspiera "Solidarność" w pomyśle obniżenia wieku emerytalnego. Chodzi o emerytury stażowe. Ten pomysł zakłada możliwość przejścia na emeryturę po przepracowaniu 35 lat przez kobiety i 40 lat przez mężczyzn. zakładając pracę od 18 roku życia, pozwoliłyby mężczyznom przechodzić na emeryturę w wieku 58 lat. jeśli ktoś pracuje od 18rż jest pracownikiem fizycznym,pracuje na najniższej krajowej np salowa, brukarz często nie dożywa 60rż niewolnicy (chlopi pańszczyźniani nie dozywali 40 lat, a wyslani na plantacja trzciny cukrowej na kubie, średnio umierali po 7 latach pracy. Praca fizyczna zabija, w raju nie pracowaliśmy
ciekawa bylaby tabela zawodów, dlugości okresu skladkowego i długości pobierania emerytury i jej wysokości.
|
|
1 na 1 | okragly (21676 punktów) | >"Prezydent Andrzej Duda wspiera "Solidarność" w pomyśle faktycznego obniżenia wieku emerytalnego. Chodzi o emerytury stażowe. Ten sztandarowy pomysł związkowców zakłada możliwość przejścia na wcześniejszą emeryturę po przepracowaniu 40 lat Emerytury stażowe, zakładając pracę od 18 r życia, pozwoliłyby mężczyznom przechodzić na emeryturę w wieku 58 lat, kobiet 53 >Absurd za absurdem: czas trwania życia w Polsce dla 30 letnich mężczyzn z wyzszym wykształceniem jest o 12 lat dłuższy niż dla mężczyzn z wykształceniem zawodowym.
|
|
 | 1 na 1 z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) | >>"Prezydent Andrzej Duda wspiera "Solidarność" w pomyśle faktycznego obniżenia wieku emerytalnego. Chodzi o emerytury stażowe. Ten sztandarowy pomysł związkowców zakłada możliwość przejścia na wcześniejszą emeryturę po przepracowaniu 4O lat Emerytury stażowe, zakładając pracę od 18 r życia, pozwoliłyby mężczyznom przechodzić na emeryturę w wieku 58 lat, kobiet 53 >>Absurd za absurdem: > czas trwania życia w Polsce dla 3O letnich mężczyzn z wyzszym wykształceniem jest o 12 lat >dłuższy niż dla mężczyzn z wykształceniem zawodowym. >
Duda nie wspiera solidarności, tylko sobie tuczy prymitywny elektorat. Gadka kolonisty do niewolników. Zobaczmy do historii, kto i na jakich zasadach wprowadził emerytury.
"Instytucje takie jak pomoc socjalna dla ubogich i emerytury zostały wprowadzone we wczesnym prawie szariatu w formie zakatu jako jeden z pięciu filarów islamu w arabskim kalifacie w VII wieku . Ta praktyka była kontynuowana aż do kalifatu Abbasydów . Podatki (w szczególności zakat lub dżizja ) były zbierane przez skarbiec islamskiego rządu i wykorzystywane do udzielania pomocy potrzebującym, w tym biednym, starszym ludziom, sierotom, wdowom i niepełnosprawnym. Kalifat można zatem uznać za pierwsze na świecie państwo opiekuńcze.
Zakat- jeden z pięciu filarów islamu , obowiązkowy roczny podatek w prawie islamskim, który należy płacić od różnych rodzajów dochodów i majątku (ruchomego i nieruchomego) wszystkich niezależnych, wolnych i prawnie zdolnych dorosłych muzułmanów na rzecz potrzebujących współwyznawców. Według szariatu jego zapłata oznacza, że otrzymany dochód i zdobyte bogactwo nie są grzeszne. Dokładna ilość zakatu, a także rodzaje własności, których dotyczy, są przedmiotem debaty wśród badaczy prawa muzułmańskiego. Zakat jest ważną instytucją społeczno-ekonomiczną mającą na celu ustanowienie zasad sprawiedliwości w społeczeństwie i wpływającą na wiele aspektów życia społeczeństwa. Dziś na usługi muzułmanów powstały organizacje charytatywne, które zbierają i rozprowadzają zakat".
To jest coś dla Hamerlika, zakat, jest wypłacany KAZDEMU POTRZEBUJĄCYMU, a u nas tylko niewolnik, po 4O latach pracy może coś dostać.
|
|
|  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | >To jest coś dla Hamerlika, zakat, jest wypłacany KAZDEMU POTRZEBUJĄCYMU, a u nas tylko niewolnik, po 4O latach pracy może coś dostać.
Moją ideą jest aby podatek był wyłącznie od własności, bez względu na dochody i zyski, żeby był okreslany w jawnej demokracji bezpośredniej i żeby był wypłacany bezpośrednio wszystkim po równo. Dla niektórych bez posiadłości to będzie dochód podatkowy a dla właścicieli koszt.
Moja ideą jest aby podatek był pobierany całkowicie automatycznie i nie co roku lecz co 5 minut w odpowiedniej wartości.
Poza tym biedni, którzy dostają bezpośrednio dochód podatkowy muszą za wszystko płacić. Nie ma już nic za darmo. Po to dostają pieniądze z podatków, żeby na wolnym rynku kupić po rynkowej cenie, zarówno edukację jak i opiekę zdrowotną.
szarley to w realu Johannes Jerlas
|
|
|  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > Duda nie wspiera solidarności, tylko sobie tuczy prymitywny elektorat. Gadka kolonisty do niewolników.To może Cię zainteresować > Fachowiec prosto z Waszyngtonuwww.onet.p(*)z-waszyngtonu/f0rjm54,79cfc278
szarley to w realu Johannes Jerlas
|
|
| |  | z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) | > >Duda nie wspiera solidarności, tylko sobie tuczy prymitywny elektorat. Gadka kolonisty do niewolników.> To może Cię zainteresować> >Fachowiec prosto z Waszyngtonu> www.onet.p(*)z-waszyngtonu/f0rjm54,79cfc278> Piszą: "Tym bardziej że za Nowakiem stoi doświadczenie widzenia świata zarówno z perspektywy UE, jak i Waszyngtonu, co jest rzadkim dobrem w obozie Zjednoczonej Prawicy." to pewnie jakiś krewny romara, widzi świat z pozycji Waszyngtonu ale nie widzi z pozycji POLSKI. Dobre z tą Zjednoczoną "Prawicą", stworzoną przez CIA. Kolejne ambitne dziecko, które wyuczono regułek na pamięć i rozumie za co będzie awansowany. Nigdy nie powie słowa Polska i ojczyzna, a na ludzi mówi sztuki. en.wikipedia.org/wiki/Chicago_Boys"Chłopcy z Chicago byli grupą chilijskich ekonomistów wybitny około 197O i 198O, z których większość została wykształconych na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu w Chicago pod Miltona Friedmana i Arnold Harberger , lub na wydziale ekonomii na Pontyfikale Katolicki Uniwersytet Chile . Po powrocie do Ameryki Łacińskiej zajęli stanowiska w wielu rządach Ameryki Południowej.(...) Program szkoleniowy był wynikiem "Projektu Chile" zorganizowanego w latach pięćdziesiątych przez Departament Stanu USA , poprzez program Point Four , pierwszego amerykańskiego programu międzynarodowego rozwoju gospodarczego. Został sfinansowany przez Fundację Forda i Fundację Rockefellera mającą na celu wpłynięcie na chilijską myśl ekonomiczną. Wydział Ekonomii Uniwersytetu Chicago stworzył programy stypendialne z Katolickim Uniwersytetem w Chile. Około stu wybranych studentów w latach 1957-197O przeszło szkolenie, najpierw w programie praktyk w Chile, a następnie w pracy podyplomowej w Chicago." Napisali manifest wzywający do natychmiastowej reprywatyzacji państwowych przedsiębiorstw w Chile, znacjonalizowanych wcześniej przez socjalistycznego prezydenta Salvadora Allende. Ciekawe jak można wzywać do natychmiastowej reprywatyzacji?? Jak i komu sprzedać państwowe zakłady, warte miliony złotych, gdy w społeczeństwie jest kilku milionerów ?? Zamiast mówić o natychmiastowej reprywatyzacji, powinno się mówić, wysprzedać obcym za grosze. Swiat istniał tysiące lat bez kapitalistów, a teraz nie można bez nich żyć?? Zobaczmy do jakiego dobrobytu amerykańscy naukowcy doprowadzili Chile?? www.euract(*)ka-reformy-ameryka-poludniowa/" w Chile żyje rozwarstwione społeczeństwo, w którym bogatsi stają się jeszcze bogatsi. Górne 5 proc. najbogatszych zarabiało prawie 260 razy więcej niż dolne 5 proc. najuboższych. A na 1 proc. najzamożniejszych przypadło 27 proc. bogactwa narodowego. Jednocześnie połowa ludności żyła za 55O dol. miesięcznie, czyli niewiele więcej niż wynosi płaca minimalna. Dodatkowo co kilka lat krajem cyklicznie wstrząsały strajki uczniów i studentów domagających się reformy systemu szkolnictwa. Niezadowolenie społeczne z 2O19 r. dość szybko przerodziło się w w bunt przeciwko niesprawiedliwemu państwu: dziurawej służbie zdrowie czy ultraliberalnemu systemowi emerytalnemu wprowadzanemu przez juntę przy wsparciu tzw. Chicago boys - grupy młodych, chilijskich ekonomistów, którzy zdobyli wykształcenie na amerykańskich uczelniach w latach 5O-7O., XX w. i przeszczepiali na rodzimy grunt liberalną myśl Miltona Friedmana.(...) Wyniki głosowania uznano za klęskę starych partii politycznych. Prawie jedną trzecią miejsc w zgromadzeniu, które napisze nową konstytucję, zdobyli delegaci niezależni, niezwiązani z żadną tradycyjną partią polityczną.(...) Wśród najważniejszych żądań nowej centrolewicowej większości jest przywrócenie państwu silnej roli w gospodarce oraz wpływu na zasadnicze dziedziny funkcjonowania kraju, jak służba zdrowia, edukacja, szkolnictwo wyższe, system emerytalny, kwestie środowiska, prawa ludności tubylczych." Czego można się spodziewać po otumanionym dziecku?? Będziemy produkować komponenty do rakiety, która może kiedyś poleci na Słońce. Propaganda zrobi z nas awangardę w myśli technicznej i się okaże, że już wszyscy są za nami. Najważniejsze, że PIS finansuje reżimowi amerykańskiemu wojnę. Reszta to może być atrapa, pic na wodę i fotomontaż.
|
|
| | |  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | >Około stu wybranych studentów w latach 1957-197O przeszło szkolenie, najpierw w programie praktyk w Chile, a następnie w pracy podyplomowej w Chicago." > Napisali manifest wzywający do natychmiastowej reprywatyzacji państwowych przedsiębiorstw w Chile, znacjonalizowanych wcześniej przez socjalistycznego prezydenta Salvadora Allende. >Ciekawe jak można wzywać do natychmiastowej reprywatyzacji??
Ja także popieram własność prywatną stawiam jednak pewne warunki: - własność może przynależeć jedynie fizycznej osobie z imieniem i nazwiskiem oraz adresem zamieszkania na terytorium państwa - własność musi być publcznie jawna - własność może być nabyta wyłącznie za walutę państwa i nie może być nabyta za dolary - własność musi być opodarkowana podatkiem określanym w jawnej demokracji bezpośredniej, który stanowić będzie w zasadniczej części bezpośredni dochód osób bez mienia.
W moim modelu nie ma takiej możliwości, żeby własność przynależała do spółki kapitałowej z ograniczoną odpowiedzialnością o nieznanym właścicielu prowadzącej działalność gospodarczą w skrzynce na listy na oceanicznej wyspie, reprezentowanej przez słup i papugę.
NIE MA TAKIEJ OPCJI!
I żadna szkoła chicagowska takiej opcji do mojego modelu wprowadzić nie może.
Nigdy nie uwierzę, że najlepiej będzie, gdy wszystkie posiadłości przejmą amerykańscy obywatele. Nikt mnie do tego nie przekona!
szarley to w realu Johannes Jerlas
|
|
| | | |  | z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) |
>Nigdy nie uwierzę, że najlepiej będzie, gdy wszystkie posiadłości przejmą amerykańscy obywatele. >Nikt mnie do tego nie przekona! >
Raczej kilku amerykańskich obywateli. Dzieje się dokładnie to przed czym nas ostrzegali Żydzi. Amazon teraz zabierze zyski aptekom, zniknie tysiące aptek, a kolonialny monopol "demokratycznej władzy" i FDA, będzie nas doił bez pośredników. Zadłużony i podłączony do amerykańskiej rury z gazem Polak, będzie w swoich prywatnym hotelu robotniczym, doznawał szczęścia patrząc w telewizor. Dawniej ojciec pracując utrzymał całą liczną rodzinę. W "wolnych" i "demokratycznych" koloniach, cała rodzina robi, na koszty swojego utrzymania. Wszędzie amerykański monopol i wojsko. Nawet Niemcy nie są w stanie u siebie rządzić, a planowano zbudować mocarstwo europejskie na bazie Niemiec. Reżim amerykański kontynuuje to co zaplanował w końcu XIX wieku. Niemcy przed wojną zaproponowali nam za 25 metrowy pas pod autostradę, 25 lat pokoju i profity finansowe. "Polski" rząd tą ofertę odrzucił i jeszcze zaczął bardziej szkalować Niemców w swojej propagandzie. Z 25 metrów zrobiono 25 kilometrów i opluwano Niemcy gorzej jak teraz Rosję. Brytyjska agentura co chwila robiła prowokacje w Gdańsku. Brytyjska agentura wpakowała nas w wojnę a teraz amerykańska pcha w kolejną.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|