Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 16 (przedawniony)
13-02-2013romaroLekcja etyki.
Kompletnie został przeoczony wywiad Agnieszki Kublik z Magdaleną Środą. Ten wywiad przeczytałem zaraz po ukazaniu. Nie słyszałem wypowiedzi Palikota, do dzisiaj. Czy mnie zaskoczył? NIE. TAKA JEST DZISIAJ POLSKA.

Agnieszka Kublik:
Ewa Milewicz napisała w "Gazecie Wyborczej" komentarz "Kobiety miały być inne". A okazały się być takie same, jak mężczyźni, bo przyznały sobie te premie.


Odpowiedź Magdaleny środy:
- To zła strategia. Jeśli kobiety będą inne niż faceci, to ich w Sejmie, w polityce, w sferze publicznej w ogóle nie będzie. Nie ma innego sposobu niż wykorzystywać męskie sposoby działania. A nagrody? Przecież przez 20 lat faceci je sobie przyznawali!


Podoba się wam? Idźmy dalej:

Nie ma faceta, który by nie trzymał się stanowiska! I nie ma faceta, który by zrezygnował ze szmalu, który mu się kompletnie nie należy.


Tak, tak, to ta sama pani, która powiedziała - "Jeśli kobiety będą inne niż faceci, to ich w Sejmie, w polityce, w sferze publicznej w ogóle nie będzie."

Kobiety mają się zachowywać podobnie jak mężczyźni. Jak długo?

[definicja]Miałybyśmy być ciepłymi, wrażliwymi kobietkami, które przepraszają i ze wszystkiego rezygnują? W ten sposób polityka nigdy się nie zmieni. Przynajmniej jedno pokolenie kobiet musi się zachowywać jak mężczyźni, by kobiety były obecne w polityce. Dopiero jak będziemy miały 40 proc., będziemy mogły być sobą. Teraz, po doświadczeniach z Palikotem, wiem, że to jedyna..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 91 (przedawniony)
12-02-2013vifixCo to jest łapówka?
Wiele razy słyszy się o tym, że lekarze nie powinni brać pieniędzy od szczęśliwych pacjentów. Ja się zastanawiam dlaczego? Przecież korupcja jest wtedy, gdy dochodzi do działania na czyjąś szkodę. Rozumiałbym więc ukaranie lekarza, który w zamian za pieniądze przesuwa pacjenta w kolejce do operacji, ale karanie za przyjecie prezentu od pacjenta? Przecież chyba lekarze nie uzależniają uśmiercenia pacjenta w zależności od pieniędzy jakie dostaną od rodziny pacjenta. Zapewne każdemu lekarzowi zależy na tym, aby pacjent przeżył.

Rozbiła mnie również wypowiedź telewizyjna etyka, który stwierdził, że nie rozumie jak można łapówką nazywać koszyk grzybów (bo zna takie przypadki) przekazywany lekarzowi w ramach podziękowania za miłą opiekę, ale gdy zamiast koszyka grzybów przekazywane są pieniądze to jest to już kontrowersyjne. Ciekawe więc, czy gdyby lekarz sprzedał ten koszyk grzybów za pieniądze to też byłoby dla Pana etyka tak kontrowersyjne.

Czy to tylko w Polsce istnieje tak wielki brak rozsądku w podejściu do korupcji czy w innych krajach też można spotkać się z podobnymi absurdami?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
12-02-2013kulka_na_moleOgród Krasiński
Jest w Warszawie park - Ogród Krasińskich. A właściwie był, bo decyzją urzędników został zamieniony w skwerek.
Wycięto ponad 300 drzew (w tym zdrowych!), czyli 1/3 wszystkich. Wycięto wszystkie krzewy. Po ukończeniu prac park ma zostać ogrodzony.
Dlaczego tak zmasakrowano ten park? Urzędnicy wyjaśniają, że celem było przywrócenie przedwojennego charakteru parku i otworzenie tzw. osi widokowej na Pałac Krasińskich, zasłanianego przez nadmiar drzew.

Protesty mieszkańców W-wy i ekologów nic nie dały. Projekt zmian w parku konsultowano z konserwatorem zabytków, którego drzewa nie interesują. Urzędnicy miejscy zapewniają, że w parku nie mieszkały żadne ptaki i inne zwierzęta np. jeże. Urzędnicy sprawdzili to, przechadzając się po parku w... listopadzie.

tvnwarszaw(*)nskich,75740.html#!prettyPhoto
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
12-02-2013Marek MatejewskiTajemnica katastrofy smoleńskiej nareszcie wyjaśniona!
To nie był nieszczęśliwy wypadek! Oj nie!
Naczelna Prokuratura Wojskowa, która wcześniej informowała, że brzoza została złamała się na wysokości 760 cm, teraz prostuje swoje wcześniejsze oświadczenie stwierdzając, że: "Brzoza została przełamana na wysokości ok. 666 cm (...)"

A więc zamach! Tylko, że to nie rosyjska FSB za nim stoi.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
11-02-2013Rafał PonieckiRatunek dla Polski
Fronda piórem p. Tomasza Teluka kreśli drogę ratunku dla laicyzującej się Polski. www.fronda(*)chcemy-byc-zachodem,25983.html
Pan Teluk najwieksze zagrożenie upatruje nie w globalizacji, którą już o wiele nieszczęść oskarżano, ale w tworzeniu się państwa dobrobytu. Swym niezwykle bystrym wzrokiem dostrzega, że "Polska już należy do najbogatszych krajów świata, a ciągłe bogacenie się niekoniecznie musi wyjść Polakom na dobre". Parafrazując jego mistrza, Polacy powinni przejść na dietę odchudzającą, aby w końcu bez problemów przejść przez ucho igielne. Program p. Teluka ma jeden wielki plus (on by go nazwał krzyżem): jest najtańszym z wszelkich rozwiązań. I po co Tusk męczył się w tej Brukseli, żeby wydębić te miliardy?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 18 (przedawniony)
10-02-2013kulka_na_moleNieśmiały pedofil
"Ksiądz proboszcz, który organizował kolonie dla dzieci, proponował nieletnim dziewczynkom, by rozbierały się przy nim. Stosował przy tym przebiegle zabiegi, by obmacywać nieletnie. Cały proceder trwał ponad dwa lata. Prokuratura umorzyła sprawę twierdząc, że nic się nie stało, ale dziewczynki twierdzą inaczej." (źródło)

ks. Artur Oględzki, rzecznik kurii metropolitalnej w Olsztynie:
Kuria zgodnie z przyjętymi zasadami, które wyznacza Stolica Apostolska i Konferencja Episkopatu Polski, przyjrzała się tej sprawie. To są wytyczne, tak jak wspomniałem, Stolicy Apostolskiej, Konferencji Episkopatu, które są tylko nam znane, nie musimy ich ujawniać dalej.
Ksiądz rzecznik ma 100% racji, Konkordat gwarantuje, że Kościół Katolicki może działać w Polsce zupełnie niejawnie, w oparciu o tajne dokumenty wewnętrzne. Konkordat gwarantuje, że państwo Watykan ma prawo do dowolnych działań na terenie Polski, które na mocy tegoż Konkordatu nie mają prawa być kontrolowane przez polskie państwo.

Gdyby w Polsce działało prawo precedensu, to żaden pedofil nie mógłby być odtąd oskarżany o seksualne molestowanie dzieci, o ile byłby równie nieśmiały, co "niewinny" proboszcz Jarosław M. (Więcej na ten temat w ostatnim numerze "Faktów i Mitów" na str. 3.)
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 23 (przedawniony)
10-02-2013Mariusz AgnosiewiczMódl się i prokreuj!
Komitet Biologii Ewolucyjnej i Teoretycznej PAN potępił Ciemnogród żerujący na obrzeżach polskiej nauki wraz z jego reinterpretacjami ewolucjonizmu w duchu myśli Lecha Kaczyńskiego i Magisterium Kościoła:

Cytat:
W związku z wykorzystaniem przez Akademicki Klub Obywatelski argumentów odwołujących się do teorii ewolucji, Komitet czuje się zobowiązany do mocnego sprzeciwu wobec wypaczania jej treści. Chcemy też zaprotestować wobec używania teorii ewolucji jako argumentu do wygłaszania sądów moralnych.


Któż by przypuszczał, że dewocyjna prawica zechce zaprząc ewolucjonizm na służbę swych wiecznotrwałych uprzedzeń! Zamiast korzystać z "mądrości przodków", którzy histerycznie zareagowali na ewolucjonizm, słusznie wyczuwając, że to zagrożenie dla przesądów, AKO rzuciło się na głębokie wody...
Oto rozumienie tego, co "naturalne" - wyrojone w jakiejś eremickiej celi przez ludzi programowo odrzucającym naturalny seksualizm. Za antyhumanistycznym obskurantyzmem na ogół stoi dekadentyzm egzystencjalny lub wręcz nihilizm metafizyczny, którego rozumienie człowieczeństwa można sprowadzić do pouczenia: Módl się i prokreuj. Prawdziwe spełnienie nadejdzie po śmierci.

Warto przytoczyć tutaj replikę "zwykłej nauki" wobec tego czegoś, co oblekło się w jej szaty, by trolować w polskiej polityce:

[cytat]W oświadczeniu AKO czytamy, że "najważniejszym zadaniem każdego gatunku jest przekazanie genów następnemu pokoleniu. Stanowi ono motor ewolucji". Zwracamy uwagę, że ewolucja nie jest procesem..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
10-02-2013dokowskiNarkotykowy absurd
Czy racjonalny umysł może pozostać obojętny, świadomy głupoty i złej woli panoszącej się wokół nas? Mimo surowych na całym świecie kar za narkotyki, są one dostępne, nawet w więzieniach. Jak to jest możliwe, że przez 50 lat intensywnych wysiłków nikt nie wymyślił sposobu rozwiązania tego problemu?!

Rosną na świecie wydatki na walkę z narkotykami, rośnie liczba narkomanów i sprzedaż narkotyków. Prohibicja alkoholowa w USA zrodziła zorganizowaną przestępczość, a handel narkotykami przyczynił się do powstania międzynarodowych gangów, które już produkują niemal wykrywalne łodzie podwodne, a każda dostarcza narkotyki warte 30 razy więcej niż koszt jej budowy. Łódź jest niszczona, gdyż przy takich zyskach nie opłaca się jej ciągnąć z powrotem – w dżungli w ukrytych stoczniach już czekają następne. Samoloty wychodzą z użycia, bo łatwo wypatrzeć pasy startowe - stoczni w dżungli nie wykryje żaden satelita.

Wszyscy, którzy popierają walkę z narkotykami, świadomie albo nieświadomie działają dla dobra gangów narkotykowych. Prym w tej walce oczywiście wiedzie Ciemnogród, być może opłacany przez gangi narkotykowe, bo tylko wtedy, kiedy narkotyki są nielegalne, gangi maja rację bytu. Jednym słowem ci, co głosują w Sejmie za penalizacją narkotyków, w rzeczywistość nabijają portfele bossom narkotykowym. Gangi są zawsze o jeden krok z przodu przed policja, bo mają więcej pieniędzy i są bardziej pomysłowe.

Jedynym sposobem wygrania wojny z narkotykami to LEGALIZACJA, tak jak pornografii...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 58 (przedawniony)
09-02-2013sapiensKilkuset naukowców protestuje przeciw skandalicznej nagonce
wpolityce.(*)e-homoseksualizm-jest-anomalia

Podstawowe założenia syntetycznej teorii ewolucji wykazują, że najważniejszym zadaniem każdego gatunku jest przekazanie genów następnemu pokoleniu. Stanowi ono motor ewolucji i podstawę istnienia gatunku. Gdyby wszystkie osobniki danego gatunku (także i człowieka) zamieniły się w osobniki homoseksualne - gatunek ten przestałby istnieć, ponieważ nie nastąpiłoby przekazanie genów następnemu pokoleniu, w związku z czym nie byłoby potomków. Dlatego z całą odpowiedzialnością można stwierdzić, że z punktu widzenia ewolucji homoseksualizm jest anomalią.

Po przeczytaniu tego fragmentu zastanawiam się nad skalą ignorancji i głupoty jaką wykazują się polscy naukowcy. Chyba nawet uczeń gimnazjum rozumie, że liczba homoseksualistów nigdy nie osiągnie 100% populacji. A podpisujący list profesorowie, jak widać z łatwością snują takie wizje.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 12 (przedawniony)
08-02-2013kulka_na_moleKaczyński konstruuje budżet UE
[color=#330000]Prezes Jarosław Kaczyński, Prawdziwy Polak=Katolik, a więc ziemski przedstawiciel samego Stworzyciela wszechświata wyznaczył Tuskowi (jak prezes Jarosław Kaczyński "tytułuje" premiera polskiego rządu) sztywny cel negocjacyjny do osiągnięcia podczas rozmów nad budżetem UE na najbliższe 7 lat. Ma być 470 mld PLN i koniec, kropka.
Prezes co prawda stwierdził, że Polsce należy się 500 mld PLN, ale wyznaczył liczbę 470. Trudno powiedzieć dlaczego, wódz nie zdradził szczegółów.

Prezes Jarosław Kaczyński przestał zatem marzyć o zostaniu szefem polskiego rządu, mianował się nim traktując Tuska tak, jak niegdyś traktował swojego brata - wówczas prezydenta Polski - jako swojego podwładnego, na co z resztą Najlepszy Prezydent Polski Po 1989 Roku całkowicie się zgadzał ("Panie prezesie, melduję wykonanie zadania.").

I byłoby śmiesznie, gdyby nie to, że zwolennicy prezesa każdą jego wypowiedź traktują jako prawdę objawioną, nawet wypowiedź podaną przez Gazetę Wyborczą czy TVN (czyli GWno i Tusk Network Vision), a nie tylko przez "niepokornych" dziennikarzy z pro pisowskich mediów.

Gdy, nie daj Rydzyku, okaże się, że Tusk przywiezie z Brukseli 300, 400 czy nawet 469 mld PLN notowania PiS skoczą o kilka %. Nie jestem pewien czy notowania PO nie spadną równocześnie o kilka %. Osobiście nie mam nic przeciwko utracie władzy przez PO, ale ani Krystyna Pawłowicz w roli ministra..
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)