 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 27-12-2014 | Heremis | Zwycięskie powstanie |
www.youtube.com/watch?v=KzY4nVsVg3wW zasadzie jedyne, które zakończyło się pełnym sukcesem, a o którym tak niewiele się mówi... Niestety za dużo u nas martyrologii. Myślę, że warto pamiętać o dzisiejszej rocznicy. | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 52 (przedawniony) | | 24-12-2014 | Brzostowski | Żarcie i picie w miejscach publicznych |
Ostatnio dużo się mówi i pisze, jak to jedna z posłanek jadła sałatkę na sali posiedzień...
I tak sobie myślę, a cóż to takiego strasznego? Gdyby tylko piła wodę lub sok, to by było OK? Gdydby jadła batonika, też pewnie OK! A co, sałatka gorsza od batonika?
Pytanie mam zatem ogólne, co wg Was można "wrzucać" do otworu gębowego w miejscach publicznych, nieprzeznaczonych zwyczajowo do konsumpcji, a uznawanych za miejsca pełne powagi?
Woda, soczek, batonik, no OK. Ale już sałatka albo kefirek, to nie? Od czego to zależy? Od tego kto konsumuje, jak to robi, od wielkości potrawy, konsystencji, intensywności zapachu? W Sejmie, na wykładzie, w czasie szkolenia, konferencji, w kościele (tak wrzuciłem specjalnie dla antyklerykałów dla zabawy), w urzędzie... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 73 (przedawniony) | | 24-12-2014 | Iwan Denisowicz | ZSRR i apologeci |
Myślałby kto, iż w dzisiejszych czasach nie będzie już nijakich wątpliwości co do zbrodniczości słusznie minionego ustroju. Zimna wojna już dawno zakończona, badacze obiektywni, o setkach milionów ofiar też się nie słyszy (w poważnej literaturze przynajmniej). Istnieją też stosy literatury łagrowej opisującej warunki życia w sowieckich obozach - nie sposób o nich powiedzieć nic pozytywnego. Skąd więc biorą się apologeci radzieckiego ustroju? Niewiedza jest przyczyną ich występowania czy problem tkwi głębiej? Jeśli głębiej to gdzie? W rozczarowaniu obecną rzeczywistością? Czy jednak możliwe jest takie zakłócenie proporcji? Współczesna Polska to nie raj, ale porównywanie jej z ZSRR zakrawa na absurd. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 22-12-2014 | Christopher CJ Jozwiak | Ryszard Kalisz popiera 16000000 zł dla Świątyni Boga/Wojtyły |
Kolejny rok - kolejne budżetowe, antykulturowe, miliony koalicji PO-PSL i PiS na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Do tego zacnego grona dołączył w tym roku p. Ryszard Kalisz :0
Tylko ludzie na tyle ideowi/niezależni/bogaci(?) powinni być w polityce aby nie dać się sprzedać za "marne" kilkanaście tys./mc - polityczne stołki....
Założę się, że na 99% dla p. Kalisza to pierwszy krok ku Partii Obłudy i startu z ich list w przyszłych wyborach. Podobnie jak przejście do PSL m.in. p. Dębskiego.
Chyba pierwszy raz przeklnę na racjonaliście: to jest kurewstwo. * a jak mawiał pewien patriota, należy: "Bić k***y i złodziei!" | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 20-12-2014 | finerbijk | Polacy - zajebisty naród |
Chociaż samouwielbienie to nie jest coś, z czym warto żyć, a duma narodowa nie jest czymś co dla racjonalisty się kojarzy najlepiej, to jednak warto zachować jakieś proporcje. Dobrze, moim zdaniem, to pokazano w filmiku poniżej. Ogólnie nic nowego, ale pozytywny przekaz. Można też znaleźć parę faktów powszechnie nieznanych. www.movie-(*)Polacy---zajebisty-narod-.htmlUwaga: kto używa Adblock, musi odblokować, żeby obejrzeć. Do dyskusji, to skąd te kompleksy? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 13 (przedawniony) | | 20-12-2014 | kulka_na_mole | Homofobiczny sejm |
Cytat:Sejm nie wprowadził do porządku obrad obecnego posiedzenia Sejmu projektu ustawy o związkach partnerskich. Projekt złożył klub Twojego Ruchu. Za wprowadzeniem tego punktu było 185 posłów, 235 było przeciwko, 18 wstrzymało się od głosu. (źródło) Czy to powszechna wśród posłów homofobia, czy pro kościelne myślenie, czy niezrozumienie faktu (połączone z homofobią), że związek partnerski nie dotyczy tylko związków jednopłciowych? Nie pojmuję tej, często wyrażanej przez przeciwników legalizacji związków partnerskich, apoteozy małżeństwa kobiety i mężczyzny. Wszak rośnie zarówno liczba rozwodów, jak i liczba wniosków składanych do KK o uznanie małżeństwa za nieważne. Czy to przejaw jakiegoś myślenia magicznego, że jeśli nie dopuści się do legalizacji związków partnerskich, to będzie mniej rozwodów? O co w tym wszystkim chodzi? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 17-12-2014 | Pazel | Ochrona danych osobowych osób z zarzutami- czy na pewno słuszna? |
W prawie polskim, gdy komuś zostaną postawione zarzuty popełnienia przestępstwa, to skraca mu się nazwisko do inicjału, a oczy w środkach masowego przekazu zasłania czarnym paskiem, względnie zamazuje się twarz czyniąc ją niewyraźną. Czy w dzisiejszych czasach, w dobie internetu, portali społecznościowych, poczty elektronicznej i smartfonów z dostępem do internetu ma jakichkolwiek sens ten przepis?
Największą absurdalność ten przepis ukazuje, gdy mamy do czynienia z oskarżeniem przedstawicieli rodzin ludzi słynnych np. syna Doroty Zawadzkiej Pawła Z. Nieco trudniej sytuacja przedstawiała się w głośnej sprawie ostrzału afgańskiej wioski. W mediach wystąpił ojciec Olgierda C. Oczywiście nazwisko ojca podano normalnie. Inny przykład z przeszłości: sprawa Andrzeja Samsona. 26.6.2004 Samson został zatrzymany, a już nazajutrz powstał artykuł w Wikipedii gdzie każdy, kto nie znał jego nazwiska mógł je poznać. Dociekliwsi mogli je jednak już pewno poznać i na inne sposoby.
Weźmy jednak przykład bardziej współczesny. Morderstwo w Rakowiskach z nocy pomiędzy 12.12.14. a 13.12.14. Morderczyni zasłynęła jako poetka i zawodniczka sportowa. Jej nazwisko figuruje choćby w składzie klubu do którego uczęszczała. Z mordercą było trochę trudniej, ale podano, ze jego matka była z zawodu nauczycielką w Białej Podlaskiej. Wystarczyło zatem przejrzeć strony główne szkół w ww. mieście. Oczywiście nekrolog był podany, i oto za jednym zamachem mamy nazwiska ofiar i jednego ze sprawców. Potem znając nazwisko.. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 17-12-2014 | farmer | Równość... |
Do czego zmierza polityka państwa wobec obywateli skoro równość nie jest możliwa do uzyskania. Np kobiety i mężczyźni. Czy ktoś kiedyś powie dość tego....więcej wyrównać się nie da równość to utopia są pewne obszary itd.
Ale nawet jak porówna się to i owo to nam będziecie się kłaniać. To MY jako władza jesteśmy po tej stronie po której zawsze ten kto stanie jest tym któremu się kłania. Nawet jeśli dziś rzucacie kamieniami w nas to jutro jako władza będziecie tymi którym się kłania. Takie mam trochę odczucie po ostatnich wyborach. Ludzie wybrali sobie ludzi do kłaniania się.
Czy sami odczuwacie potrzebę równości czy jednak pewne wyróżniki są wskazane? |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 27 (przedawniony) | | 17-12-2014 | Mariusz Agnosiewicz | Tylko negatywnie |
Golcowie informują: Cytat:(...) piosenka "Młody maj", która zdeklasowała inne piosenki podczas 50. festiwalu opolskiego w konkursie SuperPremiery, zdobywając trzy główne nagrody. Niestety, nawet to nie pomogło, aby piosenka znalazła się na antenie maistreamowych rozgłośni. Powiedziano nam, że się nie mieści w konwencji... www.polska(*)wiowego-kopa-rozmowa,id,t.html W Polsce od lat uprawia się negatywną inżynierię społeczną. Śpiewaj "Nienawidzę cię Polsko" - wtedy masz promo. Do tematu tego trzeba podchodzić w kategoriach psychologii społecznej: molestowanie nieustannie negatywnym przekazem, promowanie cierpiętnictwa, martyrologii, absurdalizującej rzeczywistość optyki - demotywuje i działa rozkładowo na społeczeństwo. Przekaz pozytywny - mobilizuje, aktywizuje. Rolą elity społecznej jest tworzenie takiej kultury*, która mobilizuje przeciętnego Jana Kowalskiego. Zapobiega to wyjaławianiu się społeczeństwa. *[Chodzi oczywiście o kulturę MASOWĄ, zwaną też popularną, dla masowego odbiorcy, a nie o kulturę wysoką - adresowaną do elity] | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |