Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 30 (przedawniony)
04-06-2013zohenSłowo na dzień Bożego Ciała
Katolickie Święto Bożego Ciała. To z założenia, przynajmniej dla wyznawców religii, dobry czas na refleksję.
Zastanówmy się: dlaczego każde tknięcie tematu dotyczącego religii, kościoła, księży wywołuje tyle agresji? Czemu tak skaczemy sobie do gardeł?
Zarzuty, kpiny, wyśmiewanie ze strony niewierzących oraz agresja, wulgaryzmy i najgorsze epitety ze strony wierzących. Arogancja ateistów i prymitywna agresja wierzących.

Czy w ogóle jest możliwa, czy jest potrzebna dyskusja między wierzącymi i ateistami?
Nie będę się maskował - jestem niewierzący. Mój pogląd na przyczyny tej "wojny" jest następujący:
Stosowanie przez wyznawców religii KK agresji słownej - obraźliwych epitetów pod adresem ludzi, którzy nie podzielają ich poglądów, a wobec ateistów w szczególności, wynika z tego, że:

1. Każda dyskusja dotycząca "wiary" jest z góry skazana na przegraną "wierzących" z powodu braku racjonalnych argumentów na uzasadnienie tez będących w większości urojonymi lub celowo (interesownie - władza, pieniądze) sformułowanymi dogmatami.

2. Świadomości powyższej bezsilności budzi w wierzących rozpaczliwą agresję i tendencję do "zakrzyczenia" przeciwnika, do zastępowania argumentów (które nie istnieją - argument "oto tajemnica wiary" nie jest argumentem) wulgarnymi i obraźliwymi atakami na stronę przeciwną.

3. "Wierzący" w swej masie prezentują raczej nieco niższy niż przeciętny poziom inteligencji i wykształcenia oraz tzw. umysłowe lenistwo i strach przed naukowym podejściem do problemu wiary..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 14 (przedawniony)
04-06-2013paula17Wipler odszedł z PiS
Lubię go, on i Hofman i jeszcze jeden którego imienia nie pamiętam (piecha? ale nie minister) to jedyni z PiS których lubię. Wypisał się z PiS, nie obrażał ich, nie krytykował, mówił z sensem i rzeczowo. Teraz trwa konferencja posła Błaszczaka. Co się okazało?
Cytat:
Wipler miał najgorszy wynik na liście w Warszawie, był nawet gorszy od Kowalskiego, nie zasłużył się niczym dla PiS, marny polityk.

Niech ktoś pójdzie i mu przypierdzieli w twarz. Wczoraj by się do Wiplera przytulił, dzisiaj okazuje się, że Wipler to tak naprawdę kupa gówna. Obrzydliwe to jest. I tacy ludzie prowadzą w sondażach... Z resztą... wszyscy siebie równi. To się nigdy nie zmieni?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
02-06-2013doppelgangerList otwarty do posła Macieja Giertycha
Ironicznych szpilek wbijanych w katolickie mózgi nigdy za wiele, dlatego zachęcam do zapoznania się z treścią listu do zwolennika "teorii młodej ziemi", "naukowego" kreacjonisty, wielbiciela legend o smokach i potopach, badacza koegzystencji ludzi i dinozaurów, Pana posła Macieja Giertycha.



[cytat]"List otwarty do posła Macieja Giertycha:

Drogi Panie Pośle.

Ostatnio słyszałem w którymś z Pana licznych wywiadów, że dla
Pana, praktykującego katolika, homoseksualizm jest odrazą, tak jak jest to
napisane w 3 Ks. Mojżeszowej 18:22 i nie można tego ominąć. Dziękuję za
wszystko, co Pan robi, by edukować ludzi w zakresie Prawa Boskiego. Dużo się
dowiedziałem, słuchając Pana wypowiedzi, i staram się podzielić tą wiedzą z
jak największą liczbą ludzi. Gdy ktoś usiłuje bronić homoseksualistów na
przykład, przypominam mu po prostu, że 3 Ks. Moj. 18:22 mówi jasno, że jest
to obrzydliwość.

Koniec rozmowy.

Mimo tego potrzebuję Pana pomocy odnośnie kilku specyficznych
praw, by móc je wdrażać w czyn:

1. Gdy spalam byka na ołtarzu ofiarnym, wiem, że to powoduje woń, która
jest Bogu przyjemna (3 Ks. Moj. 19). Problem jest z moimi sąsiadami. Mówią,
że dla nich zapach ten nie jest przyjemny. Czy mam ich ignorować?

2. Chciałbym sprzedać swoją córkę jako niewolnicę, za karę, jak to
opisuje 2 Ks.Moj. 21:7. W tych czasach, jaka byłaby, według Pana, najlepsza
cena?

3. Wiem, że nie powinienem mieć kontaktu z kobietą podczas jej
nieczystości miesięcznej..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 56 (przedawniony)
01-06-2013GrzegorzBiskupi ostrzegają przed (obcymi) wróżkami...
wiadomosci(*)_Ci_odpowiadaja_.html#TRrelSST

na początku można odnieść wrażenie że KRK tylko nie lubi konkurencji:
"Wyraża się on [okultyzm] dziś w uprawianiu magii, wróżbiarstwa, czarów, astrologii i jasnowidztwa, w organizowaniu seansów spirytystycznych, w wierze w skuteczność amuletów i talizmanów, w opieraniu się na przepowiedniach i horoskopach. Takie praktyki nie są tylko niewinną zabawą"

Wiara w skuteczność formułek mamrotanych ileś razy, organizowanie spotkań, przepowiednie, amulety... w zasadzie wszystko to można odnaleźć w ofercie KRK, oczywiście najczęściej inaczej nazwane aby potem ksiądz mógł powiedzieć że jak ktoś wierzy że mu pomoże mantrowanie to źle bo jest opętany, ale odmówi 10x litanię to już dobrze. Albo że noszenie amuletu nie tylko nie pomaga ale jeszcze jest złe, za to medalik świętego Benedykta naprawdę pomaga itd.

Oczywiście za jakiś czas wychodzi o co naprawdę chodzi:
"Takie praktyki nie są tylko niewinną zabawą; potwierdza to chociażby fakt, że Polacy wydają na nie rocznie ok. 2 mld złotych, co swoją drogą świadczy, iż stoi za nimi potężny biznes, lansujący też określoną modę na tego rodzaju zachowania"
No cóż, teraz zaczynam rozumieć narzekania księdza... on ma wielowiekową korporację z tradycjami, międzynarodowymi strukturami i wpływami na wszelkich szczeblach polityki, a tu pojawia się na rynku nowy gracz bez koneksji i Polacy dobrowolnie i bez Komisji..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
31-05-2013Jan WerbińskiPomnik Jezusa, to maszynka do zarabiania pieniędzy
www.gazeta(*)D=/20130530/POWIAT13/130529325
www.gazeta(*)D=/20130528/POWIAT13/130529514

Cytat:
Pomnik Chrystusa Króla to maszynka do zarabiania pieniędzy" - taką wypowiedź burmistrza Świebodzina Dariusza Bekisza opublikowaliśmy w sobotę.
Z takim określeniem nie zgadza się pani Wiesława, którą w poniedziałek spotkaliśmy na ławeczce przed świebodzińskim ratuszem: - Ja często chodzę do Chrystusa, by doładować się duchowo.


Jedni zarabiają, a inni chodzą na doładowania. Burmistrz się niechcący wygadał.
Stały się jasne motywy budowy betonowych straszydeł. Chodzi o kasę. Po modzie na zarabianie gmin na fotoradarach spodziewam się nowej mody na budowę Jezusów. Zawsze mieliśmy ambicje być krajem turystycznym i wreszcie stanie się to realne.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
31-05-2013Asphodelus1Przewrażliwienie Sendeckiego, czyli poganie w natarciu.
Ważne: nie mogę jeszcze dodawać na tym Forum linków z You Tuba więc wpiszcie poniższe słowa do wyszukiwarki You Yube:
ATAK POGANSTWA PODCZAS PROCESJI BOZEGO CIALA NA URSYNOWIE
dzikikraj.(*)a-warszawskim-ursyn,nId,976365

Przewrażliwiony radykalny katolik nie jest w stanie wytrzymać faktu, iż grupa niewierzącej młodzieży śmie grać na ogrodzonym boisku w przestrzeni publicznej tylko dlatego, że on i jemu podobni mają nabożeństwo. Nie zauważyłem, by ta młodzież w jakikolwiek sposób przeszkadzała modlącym się, czy z niuch szydziła, ale oczywiście dla zakompleksionego katola nie ma mowy o wolnej przestrzeni publicznej dla wszystkich, nie obchodzą go uczucia innych ludzi chcących spokojnie współżyż z nim w przestrzeni publicznej, jeno musi wyładować swą frustrację religijną na niewinnych młodych piłkarzach.

Mod:
Uzupełniam link.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony) (Zamknięty)
31-05-2013DeeDeeAtak pogański na procesji
Boże Ciało za nami, w mediach podsumowują incydenty dnia, a oto jeden z nich - atak pogański na procesji, który miał miejsce w na Ursynowie w Warszawie. dzikikraj.(*)a-warszawskim-ursyn,nId,976365

Po obejrzeniu załączonego filmiku, doszło do mnie, że może jawnie nie atakowałam święta, ale na pewno uprawiałam dywersję - rano poszłam do fitness klubu na zajęcia jogi. I to nie tylko ja! Do wejścia ustawiła się kolejka chętnych na te i inne zajęcia.

Wracając z zajęć widziałam ludzi na rowerach, biegających lub po prostu ubranych luźnie, na sportowo - w domyśle mających zamiar spędzić ten dzień inaczej niż idąc jak stado baranów w procesji..

Serce się raduje na taki widok.. ale jak widać dla pewnej grupy oznacza to rzucenie rękawicy prosto w twarz.. Czy będzie odwet?

Mod:
Taki wątek - zresztą również w tym dziale - już istnieje. Zamykam.

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 33 (przedawniony)
31-05-2013MałyskaKolejny kościelny zakaz
W Sejmie złożono projekt zmian w Kodeksie Pracy, w którym posłowie chcą zakazać handlu w niedziele. Pomysłodawcy twierdzą, że zawarte regulacje będą zapobiegać przesiadywaniu rodzin w centrach handlowych, stworzą warunki do zacieśniania więzów rodzinnych i poprawia trudne położenie demograficzne Polski.
Posłowie znowu wiedzą lepiej jak mamy spędzać wolne dni i co mamy robić.
Ich troska o rodzinę i zapewnienie dni wolnych od pracy mogłaby sprawiać wrażenie autentycznego przejawu zabiegania o szczęście Polaków, gdyby nie dzisiejsza konferencja prasowa w biurze prasowym PiS. Wystąpiło czworo posłów z tzw. zespołów chrześcijańskich: Andrzej Jaworski, Izabela Kloc, Robert Telus, Tadeusz Woźniak.
www.sejm.g(*)359A1B2A2B1E50C1257B79002278A6
Już na wstępie konferencji wyraźnie określili, że motywacją do zgłoszenia tego projektu są ich przekonania religijne! Dla posłanki Izabeli Kloc projekt ten jest odpowiedzią na zeszłoroczny apel abp Skworca, wygłoszonego podczas pielgrzymki Kobiet i Dziewcząt do sanktuarium w Piekarach Śląskich. Posłanka uczestniczyła w tej pielgrzymce i zainspirowana biskupim nauczaniem taki projekt złożyła. Podkreśliła przy tym, że jest to prezent dla pielgrzymujących mężczyzn (również do Piekar Śląskich). Powoływała się także na wskazania ks. prof. Włodzimierza Sedlaka, "twórcy bioenergetyki" - jak podkreśliła posłanka. Poseł Tadeusz Woźniak powołał się na nauczyciela z najwyższej półki. Poseł uzasadniał zakaz handlu..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 13 (przedawniony)
29-05-2013Marek MatejewskiDzietność i kryzys - czyli sytuacja i przyszłość Polski oraz Europy
Czym więcej problemów społecznych się pojawia, tym łatwiej można atakować politycznych oponentów. Gdy owi oponenci nie mają pomysłu jak się obronić, to zaczynają mieć poważne problemy. Już chyba nikt nie ma wątpliwości, że to PiS wygra najbliższe wybory samorządowe. Brak kreatywności, ignorancja i nadużycia aktualnie rządzących ludzi na lokalnych szczeblach władzy zaczynają przelewać czarę goryczy.

Jednak co będzie jeśli to PiS wygra wybory parlamentarne? A na taki scenariusz również się zanosi. Gdyby wybory odbyły się dziś - wówczas przy minimalnym zwycięstwie PiS nie byłby w stanie utworzyć większościowego rządu. Jednak wiele wskazuje na to, że sytuacja ekonomiczna i demograficzna Europy jak i samej Polski w wystarczającym stopniu pogrąży gabinet Tuska do czasu wyborów.

Problemy narastają. Bezrobocie rośnie nieubłaganie, ale co jest równie fatalne - Ci co nawet pracę mają, nie są w stanie zakładać rodzin, mimo szczerych chęci i pragnień. Zarobki są tak niskie, że kredyty pozostają w sferze marzeń, a pieniędzy wystarcza zaledwie na wynajem skromnego mieszkania i szarą wegetację. Dodać można do tego fakt, że rośnie grupa osób, która zaciągnęła kredyty w przeszłości, a dziś ma poważne problemy z ich spłatą. Firmy windykacyjne odnotowują rekordowe zyski. To chyba dziś jeden z najlepszych sposobów na biznes w naszym kraju.

Wielu ekspertów mówi, że czasy stabilnej, wieloletniej, pełnoetatowej pracy bezpowrotnie minęły. Trzeba się pogodzić ze zmianą struktury zatrudnienia i z nowymi..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 26 (przedawniony)
29-05-2013maciejoParasłużby parapaństwa.
Prawnik wszystkiego nie wie. Zrozumiałe - mniej więcej na Newtonie kończy się epoka gdy jedna osoba mogła całą wiedzę ogarnąć. W związku z tym normalne jest, że czasem musi powołać biegłego. A więc kogo należy zatrudnić gdy szuka się zaginionego? Powiecie psychologa by stworzył profil osoby, informatyka by przeszukał komputer, a może psa? Otóż nie. Nawet najlepszy przyjaciel człowieka nie jest w stanie sprostać zdolnością jasnowidza.

wiadomosci(*)idza_Jackowskiego_jako.html#MT

Słynny polski uczony Krzysztof Jackowski został powołany na... stanowisko biegłego z zakresu parapsychologii dla przeprowadzenia eksperymentu w celu ustalenia miejsca pobytu osoby zaginionej. Współpracę zaproponowała prokuratora okręgowa w Katowicach w osobie pana Zbigniewa Jamrożego.

Ja nie wiem czy ten paraprokurator kończył paraprawo na parauniwersytecie? Czy polskie służby upadły już tak nisko? Jak obywatel ma mieć jakiekolwiek zaufanie do organów ścigania gdy tak się one ośmieszają.

Nie tak dawno temu obecna marszałek sejmu pani Kopacz zrównała homeopatię z medycyną klasyczną, ministerstwo pracy wpisało wróżki na listę zawodów (jest zawód naukowca, jest i wróżki - powiedziała rzeczniczka ministerstwa pracy Bożena Diaby).

Jest zawód naukowca jest i wróżki - stosunek władz państwa do nauki. A może żyjemy już w parapaństwie gdzie jedynie ceni się idiotyzm i zabobon, co by wyjaśniało pozycję klechów - też paranormalnych.
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)