Racjonalista - Strona głównaDo treści
List otwarty do posła Macieja Giertycha

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
28-05-2013 10:13doppelganger (3218 punktów)List otwarty do posła Macieja Giertycha
Ocena 23 na 25
Ironicznych szpilek wbijanych w katolickie mózgi nigdy za wiele, dlatego zachęcam do zapoznania się z treścią listu do zwolennika "teorii młodej ziemi", "naukowego" kreacjonisty, wielbiciela legend o smokach i potopach, badacza koegzystencji ludzi i dinozaurów, Pana posła Macieja Giertycha.



Cytat:
"List otwarty do posła Macieja Giertycha:

Drogi Panie Pośle.

Ostatnio słyszałem w którymś z Pana licznych wywiadów, że dla
Pana, praktykującego katolika, homoseksualizm jest odrazą, tak jak jest to
napisane w 3 Ks. Mojżeszowej 18:22 i nie można tego ominąć. Dziękuję za
wszystko, co Pan robi, by edukować ludzi w zakresie Prawa Boskiego. Dużo się
dowiedziałem, słuchając Pana wypowiedzi, i staram się podzielić tą wiedzą z
jak największą liczbą ludzi. Gdy ktoś usiłuje bronić homoseksualistów na
przykład, przypominam mu po prostu, że 3 Ks. Moj. 18:22 mówi jasno, że jest
to obrzydliwość.

Koniec rozmowy.

Mimo tego potrzebuję Pana pomocy odnośnie kilku specyficznych
praw, by móc je wdrażać w czyn:

1. Gdy spalam byka na ołtarzu ofiarnym, wiem, że to powoduje woń, która
jest Bogu przyjemna (3 Ks. Moj. 19). Problem jest z moimi sąsiadami. Mówią,
że dla nich zapach ten nie jest przyjemny. Czy mam ich ignorować?

2. Chciałbym sprzedać swoją córkę jako niewolnicę, za karę, jak to
opisuje 2 Ks.Moj. 21:7. W tych czasach, jaka byłaby, według Pana, najlepsza
cena?

3. Wiem, że nie powinienem mieć kontaktu z kobietą podczas jej
nieczystości miesięcznej (3 Ks. Moj. 15:19-24). Problem jest, jak się tego
dowiedzieć? Usiłowałem zapytać, ale one często były obrażone moim pytaniem.

4. Moja żona po wielu latach straciła upodobanie w moich oczach.
Znienawidziłem ją, gdyż odkryłem w niej odrażającą cechę, gadulstwo.
Wypisałem jej list rozwodowy (5 Ks. Moj. 24) i chcę ją odprawić, tylko nie
wiem, jak go jej wręczyć. Osobiście, czy przez policję?

5. Mam jednego sąsiada, który uparcie chce pracować w dzień szabatu. W
2 Ks.Moj. 35:2 jest jasno powiedziane, że ma być skazany na śmierć. Czy
moralnie jestem zobowiązany, by go zabić sam?

6. Jeden z moich przyjaciół twierdzi, że nawet jeżeli jedzenie owoców
morza jest obrzydliwością (3 Ks. Moj. 11:10), to mimo wszystko jest mniej
gorsze od homoseksualizmu. Nie zgadzam się. Czy może Pan osądzić?

7. W 3 Ks. Moj. 21:20 jest powiedziane, że nie mogę się zbliżać do
ołtarza Boga, jeżeli mam problem ze wzrokiem. Muszę zdradzić, że noszę
okulary do czytania. Czy muszę mieć wzrok 20/20 lub czy można negocjować?

8. Większość moich przyjaciół obcina sobie włosy, również w tzw. kołka,
mimo że jest to jasno zabronione 3 Ks. Moj. 19:27. Jak oni maja umrzeć?

9. Wiem, że wg 3 Ks. Moj. 11:6-8, jeżeli dotknę skóry martwego wieprza,
staję się nieczysty. Ale czy mogę nadal grać w piłkę nożna, jeżeli będę
nosił rękawice?

10. Mój wujek nie respektuje 3 Ks. Moj. 19:19, ponieważ sieje dwie różne
rośliny na tym samym polu. Jego żona zresztą również, ponieważ nosi ubrania
z dwóch różnych materiałów (mieszaninę bawełny i poliestru). Ma również
zwyczaj przeklinania. Czy naprawdę muszę zebrać całe miasto, by ich
kamienować (3 Ks. Moj. 24:10-16). Czy nie moglibyśmy ich po prostu spalić
żywcem podczas prywatnego zebrania rodzinnego, jak to zrobiliśmy dla tych,
którzy sypiają z ich rodziną? (3 Ks.Moj. 20:14).

Wiem, że wnikliwie Pan przestudiował te tematy, i jestem pewien, że mi Pan
pomoże. Dziękuję Panu jeszcze raz, za przypominanie nam, że słowa Boże są
wieczne niezmienne."


P.S. Wklejam całość, gdyż nie każdy musi mieć dostęp do Facebooka.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

28-05-2013 10:34
 Ocena-8 na 10
Konowal (6291 punktów)
No niezbyt to mądre, a i nieśmieszne zbytnio - przypomina mi dzieci w przedszkolu jak się prześcigają, kto zna bardziej 'brzydkie" słowo.

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn
28-05-2013 11:30 
 Ocena 20 na 20
KORIUS (14106 punktów)
(zablokowany)
>No niezbyt to mądre, a i nieśmieszne zbytnio - przypomina mi dzieci w przedszkolu jak się prześcigają, kto zna bardziej 'brzydkie" słowo.
-I tak z biblią nie miałyby szans. A rzecz w tym, że jeśli ktoś w dzisiejszych czasach uzasadnia swoje poglądy, powołując się na wybrany fragment, starej, jego zdaniem świętej księgi, zawierającej słowo boże, to inni mają prawo pokazać pozostałe "mądrości" tej księgi i do czego one się nadają. Chodzi o wiarygodność i wartość źródła, na które się powołujemy. Inaczej, kto biblią wojuje....biblią się ośmiesza.

Religia jest kompletnym nonsensem i ogromną szkodą dla ludzkiej cywilizacji. - Steven Weinberg
Konowal (6291 punktów)
Zależy jak wojuje. Jak sam wyrywa fragmenty żeby swoje zdanie podbudować, to oczywiście skutek jest taki że i inni to samo robią.

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn
Tohver (1287 punktów)
Tak to jest jak ST zna się tylko ze streszczenia

technoccul(*)leviticus-tattoo-extra-absurd/
28-05-2013 13:46 
 Ocena 5 na 5
DyktaFon (9281 punktów)
>Tak to jest jak ST zna się tylko ze streszczenia
>technoccul(*)leviticus-tattoo-extra-absurd/
>
I tu właśnie wychodzi nasz okropny brak wykształcenia. Jednak matura z religii pomogła by większości ludzi nauczyć się wszelkich ksiąg na pamięć i postępować w zgodzie z boskimi wskazówkami. A nie bezbożnie pisać sms-y i używać internetu (na co bóg nigdy nie wyraził zgody - co najlepiej widać w tych starych księgach: nigdzie tam nie wspomina się o tych bezeceństwach...)

Przy ostatnim zdaniu trochę mnie poruszyła dziwna myśl... chodzi mi o Frondę i stronę www Watykanu... No, ale nigdzie nie jest powiedziane, że diabeł nie będzie nas wystawiał na próbę...
28-05-2013 15:41 
 Ocena 1 na 1
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
>I tu właśnie wychodzi nasz okropny brak wykształcenia. Jednak matura z religii pomogła by większości ludzi nauczyć się wszelkich ksiąg na pamięć i postępować w zgodzie z boskimi wskazówkami. A nie bezbożnie pisać sms-y i używać internetu (na co bóg nigdy nie wyraził zgody - co najlepiej widać w tych starych księgach: nigdzie tam nie wspomina się o tych bezeceństwach...)
Jeśliby matura nie była obowiązkowa to wątpię aby znalazło się na nią wielu chętnych. Jeśli zaś by była to wyniki mogłyby być ciekawe. Co do postępowania w zgodzie z ową książką to również nie widzę wielu kandydatów do takiego postępowania.
DyktaFon (9281 punktów)

>Drogi Panie Pośle.

Faktycznie nie jest to tani gadżet...
nm123 (423 punktów)
Ciekawi(bawi na plus)mnie ten typ "listów otwartych". Zawsze mnie interesują(śmieszą)i są bardzo pouczające lub w każdym razie pouczająca będzie na nie odpowiedź. W końcu moich sąsiadów też zawsze denerwuje zapach spalonego byka.

PS Fajne okładka. Rozumiem, że Giertych jest tym "brakującym ogniwem"
pawel_wr (4297 punktów)
List do Giertycha seniora to żart internetowy ,
krążący do jakiegoś czasu w necie , np:

forum.nie.com.pl/showthread.php?t=1646&page=79
szarley (54911 punktów)
>[cytat]"List otwarty do posła Macieja Giertycha:
>Drogi Panie Pośle.

Rozumiem, że na tym zdjęciu jest pan poseł. Który to?

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365