Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 137 (przedawniony)
10-02-2005Heteroseksualna homofilkaHomoseksualne rodziny
1) Homoseksualizm NIE jest patologią (chorobą)
2) Dojrzałe związki homoseksualne oparte są na miłości i mają taki przebieg jak dojrzałe związki heteroseksualne, jedyną różnicą jest wybór partnera spośród własnej płci.
3) Osoby homoseksualne mimo innej niż statystyczna orientacji seksualnej mają instynkt rodzicielski taki jak osoby pozostałych orientacji seksualnych. Siła instynktu nie zależy od orientacji tylko od struktury psychicznej danego człowieka (homo czy hetero nie gra tu roli)
4) Współcześni ludzie powinni sobie zdawać sprawę z faktu, że świat nie jest doskonały zatem "idealne rodziny" są pojęciami stricte ze świata idei a w realnym świecie należy dążyć do kompromisów, jakie będą najkorzystniejsze dla dziecka. Wzorzec męski-kobiecy w rodzinach homoseksualnych może być zachowany przez kontakty dziecka z wujkami, ciociami, babciami czy dziadkami itp. Samotne matki mają prawo adopcji mimo braku wzorca m-k w modelu rodziny. Dyskusję o braku wzorców i zaburzeniami identyfikacji płciowej dziecka uważam zatem za bezpodstawną.
5) Dziecko najbardziej do prawidłowego rozwoju psychicznego potrzebuje tzw. miłości bezwarunkowej. Homoseksualizm opiekunów nie jest żadną przeszkodą aby tę potrzebę dziecka realizować.
6) Największy problem dla potencjalnych rodzin homoseksualnych to społeczna nietolerancja takiego modelu. Nietolerancja..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
10-02-2005tomiPasiadanie drobnych ilości narkotykow nie karane.
Co sadzicie na temat projektu ustawy o zapobieganiu narkomanii, w ktorej mysl posiadanie drobnych ilosci narkotykow nie bedzie karane ? Mam tu na mysli szczegolnie marihuane, poniewaz wedlug mnie jest bezsensem jesli osoba posiadajaca marihuane w ilosci 0,2 g dostalje wyrok w na 3 lata w zawieszeniu. Powinni sie scigac producentow i dilerow, a nie osoby na koncu tego lancucha, czyli drobnych konsumentow.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
09-02-2005yaotzin"Stop pornografii"
Co sadzicie na temat tej akcji Mlodziezy Wszechpolskiej??
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 27 (przedawniony)
31-01-2005ŻebrowskiTekieli: nawrócony skandalista
Zapraszam 5 lutego o 20.00 w Miejskim Ośrodku Kultury im. Ch. S. Chaplina w Legionowie na spotkanie (kameralne) z Robertem Tekieli. Będzie mówił o New Age, próbując "nawrócić" graczy Warhammrera. Może być ciekawie, tym bardziej, że będzie cała elita legionowskich poszukiwaczy szatana. Ale kilku sceptyków również. Nie ukrywam, że mam w tym swój interes intelektualny - ciekawe jak zachowa się Tekieli, kiedy zawtorują mu w praktyce racjonaliści w krytyce new Age. Pozdro!
MOK, ul. Norwida 10
20.00 - spotkanie dyskusyjne z Robertem Tekieli
tematy: New Age, muzyka techno, Tai Chi,
gry fabularne, Hary Potter, wróżbiarstwo,
medytacje, amulety, bioenergoterapia, homeopatia ...
pożyteczne czy szkodliwe?
moklegionowo.pl
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
30-01-2005SojkaJezioranski
Witam
Co forumowicze powiedza na temat osoby J.N. Jezioranskiego? Ja ostatnio slysze tylko "wieli czlowiek" "wielki Polak" i "cala prawda o Polsce". Ostatnio bylem uczestnikiem wykladu prowadzonego przez jednego z jego bylych pracownikow radia WE. Zaskakujace, bo czlowiek ten ani myslal w chwalebny sposob wypowiadac sie na temat J.N.J, wrecz przeciwnie, okreslil go jako czlowieka nerwowego, z ktorym nijak porozmawiac nie mowiac juz o dojsciu do porozumienia. jednym slowem "furiat". Druga sprawa jest taka, ze wg opowiadan bylego dziennikarza WE mozna stwierdzic, iz w wolnej europie dominowala dosc ostra cenzura ze strony amerykanow, ustalana na podstawie scisle opracowanego grafika co wolno a co nie wolno publikowac. Moze teraz gdy J.N.J. zmarl ktos publicznie zacznie o tym mowic? Licze na to.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 14 (przedawniony)
27-01-2005HENRYK MARTENKAZnależli haka na Owsiaka
Znależli haka na Owsiaka.
Nastał więc czas karnawału.
W konkursie na największych jajcarzy
znienacka udział wziął Episkopat
Polski, którego szef oficjalnie
ogłosił urbi et orbi, że niedziela,
9 stycznia we wszystkich polskich
kościołach będzie dniem
zbiórki pieniędzy na ofiary apokalipsy
w Azji. Bardzo ładny gest,
bardzo potrzebny gest. Tylko dlaczego
akurat wtedy, gdy gra Orkiestra
świątecznej Pomocy Jurka
Owsiaka? Data 9 stycznia, znana
w kraju od dawna, powinna być
znana także w Episkopacie, ale -
jak wiemy - w kręgach Kościoła od
dawna trwa polowanie na Owsiaka.
Od lat Kościół nie potrafi poradzić
sobie z fenomenem Owsiaka,
nie umie wysunąć lepszej propozycji
dla milionów, głównie młodych,
Polaków. Próby dezawuowania
przez księży Orkiestry świątecznej
Pomocy (a jeszcze bardziej żarliwie
znienawidzonego Przystanku
Woodstock) odnoszą akurat efekt
przeciwny, bo rozmywają autorytet
Kościoła, pokazują jego bezradność
i nieumiejętność komunikowania
się nowoczesnym, zrozumiałym
językiem.
Decyzja o dacie kwesty wskazuje,
że duchowni wreszcie znależli
haka na Owsiaka. Ale skumulowanie
dwóch ważnych kwest w jednym
dniu oznacza tylko jedno: ani
Orkiestra, ani Caritas nie zbiorą
istotniejszych środków. Stracą
więc wszyscy, a najbardziej ci, którzy
tej pomocy potrzebują. Jedna
z najgłupszych i szkodliwych decyzji,
o jakich można było usłyszeć
w ostatnim czasie. Gdyby nie wrodzony
szacunek do osób w sukienkach,
napisałbym, że decyzja
jest zwyczajnym łobuzerstwem. Aż
dziw bierze człowieka,..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
25-01-2005Mariusz AgnosiewiczAuschwitz-Birkenau, homofobi i antysemici
Publikuję nadesłane do Racjonalisty zaproszenia na najbliższe dni - dla WAS.

I. WARSZAWA

W najbliższą środę, 26 stycznia 2004, o godzinie 18.00, w Galerii Kamienikon, przy ul. Inżynierskiej 3 w Warszawie, rozpocznie się promocja tomu wspomnień Krystyny Żywulskiej PRZEŻYŁAM OŚWIĘCIM. Prezentacji książki bedzie towarzyszył wernisaż obrazów Autorki. Tego samego dnia (w przeddzień 60 rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau) książka trafi do księgarń w całym kraju, a także rozpocznie się promocja zagraniczna jej wydania francusko- i anglojęzycznego.
Książka jest wstrząsającą relacją, przedstawiającą dzień po dniu życie i umieranie w obozie zagłady. Krystyna Żywulska przeżyła miesiące głodu w getcie, a następnie od roku 1942 pobyt kolejno w Auschwitz a następnie Birkenau - aż do ucieczki z transportu w czasie likwidacji obozu. Pozostawiona przez nią - osobę zajmującą się literaturą zawodowo - relacja jest nie tylko pierwszym, ale i jednym z najlepiej napisanych świadectw czasów komór gazowych.

II. WROCŁAW

W czwartek 27.01.2005 r. o godzinie 19.15 odbędzie się we Wrocławiu przy ul. Kuźniczej 11/13 w lokalu Civitas Christiana wykład i spotkanie z Prezesem homożerczego i antysemickiego Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Wykład pod tytułem: "Homoseksualna rewolucja kulturalna".
Zapraszamy do wzięcia udziału i wyrażenia swej dezaprobaty.
27 stycznia to dzień wyzwolenia Auschwitz, w którym zginęły miliony Żydów i kilkanaście..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 19 (przedawniony)
21-01-2005gooaPsychologia w szkole
Nieporozumienia, brak tolerancji, szacunku do drugiej osoby...
Czy wprowadzenie Psychologii (lub przynajmniej jej podstaw) w szkolach I i II stopnia, mogloby wplynac na jakosc stosunkow miedzyludzkich ?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
18-01-2005jeyes"Sprawa Nieznalskiej" - cd
Czy ktoś jest w stanie wytłumaczyć mi w jaki sposób sąd może w ogóle oceniać czy doszło, czy nie doszło do obrażenia czegoś, co NIE JEST W OGÓLE zdefiniowane, a tym bardziej nie jest zdefiniowane w żadnym kodeksie praw tego kraju?
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)