Publikuję nadesłane do Racjonalisty zaproszenia na najbliższe dni - dla WAS.
I. WARSZAWA
W najbliższą środę, 26 stycznia 2004, o godzinie 18.00, w Galerii Kamienikon, przy ul. Inżynierskiej 3 w Warszawie, rozpocznie się promocja tomu wspomnień Krystyny Żywulskiej PRZEŻYŁAM OŚWIĘCIM. Prezentacji książki bedzie towarzyszył wernisaż obrazów Autorki. Tego samego dnia (w przeddzień 60 rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau) książka trafi do księgarń w całym kraju, a także rozpocznie się promocja zagraniczna jej wydania francusko- i anglojęzycznego. Książka jest wstrząsającą relacją, przedstawiającą dzień po dniu życie i umieranie w obozie zagłady. Krystyna Żywulska przeżyła miesiące głodu w getcie, a następnie od roku 1942 pobyt kolejno w Auschwitz a następnie Birkenau - aż do ucieczki z transportu w czasie likwidacji obozu. Pozostawiona przez nią - osobę zajmującą się literaturą zawodowo - relacja jest nie tylko pierwszym, ale i jednym z najlepiej napisanych świadectw czasów komór gazowych.
II. WROCŁAW
W czwartek 27.01.2005 r. o godzinie 19.15 odbędzie się we Wrocławiu przy ul. Kuźniczej 11/13 w lokalu Civitas Christiana wykład i spotkanie z Prezesem homożerczego i antysemickiego Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Wykład pod tytułem: "Homoseksualna rewolucja kulturalna". Zapraszamy do wzięcia udziału i wyrażenia swej dezaprobaty. 27 stycznia to dzień wyzwolenia Auschwitz, w którym zginęły miliony Żydów i kilkanaście tysięcy gejów. |