Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 26 (przedawniony)
30-06-2006realistaLepper nie zdał matury bzdura
Na racjonaliście w ciekawostkach znalazłem artykuł, którego tytuł brzmi Lepper Nie zdał Matury, www.racjonalista.pl/index.php/s,20/t,7643. Przecież to jest bzdura i absurd jak osoba, która NIE podchodziła do Matury mogła jej nie zdać ????????? Nie jestem specjalnym zwolennikiem Andrzeja, ale takie artykuły wprowadzające czytelnika w błąd to po prostu chamstwo, bo 80% czytelników z artykułów zapamiętuje przede wszystkim tytuł. Aha i opieranie artykułów na podstawie gazety Fakty największego brukowca wszechświata niezbyt dobrze mówi o tym, co umieścił go na racjonaliście. Gdyż z racjonalnym myśleniem nie ma to nic wspólnego raczej z tanią sensacją małych konspiratorów.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
29-06-2006CymerNietolerancyjni Polacy?
Witam szanownych forumowiczów.
Na stronie "Gazety Wyborczej" trafiłem na artykuł (serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34308,3434700.html) prezentujący oświadczenie polskiego Rzecznika Praw Obywatelskich, będące odpowiedzią na rezolucję Parlamentu Europejskiego, w której to PE przestrzega m. in. przed rosnącym w naszym kraju problemem nietolerancji, nierówności i dyskryminacji. Osobiście mam mieszane uczucia co do opinii wyrażanych przez RPO, który zdaje się nie dostrzegać problemu (lub po prostu go bagatelizuje) podpierając się m. in. takimi dowodami na daleko idącą tolerancję wśród Polaków, jak spokojny przebieg ostatniej Parady Równości w Warszawie. Ciekaw jestem opinii koleżanek i kolegów z forum Racjonalisty oraz serdecznie pozdrawiam.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
27-06-2006dudaŻółte wstążki
Jeśli chcesz okazać sprzeciw wobec działań nowego ministra edukacji Giertycha - w ostatnim tygodniu roku szkolnego tj. od 19 do 23 czerwca przypnij do ubrania żółtą wstążeczkę. Inicjatywa wyszła od ludzi odpowiedzialnych za zbieranie podpisów przeciwko Giertychowi. Więcej: www.zolto.tk/ i www.edukacja.rp4.pl/
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
27-06-2006J. PatryasCzy 70-cio latki mogą?
Otóż tak i to z satysfakcją oraz zaangażowaniem. Co prawda młoda demokracja nie daje /w Polsce/ tyle co stara zachodnioeuropejska - ale jednak.
Z tą demokracją i dawaniem w Polsce - równych szans w działaniach ruchów laickich i religijnych - to oczywiście przesada.
No tak to jest problem.
Ale co tu mają do rzeczy 70-cio latkowie? A jednak mają.
W ub. miesiącu Mariusz Agnosiewicz opublikował List Otwarty do X Zjazdu Towarzystwa Kultury Świeckiej im. T. Kotarbińskiego oraz napisał ciekawy artykuł na temat tego Zjazdu /"Ruch laicki na rozdrożu"/ w którym zawarł wiele krytycznych uwag pod adresem TKŚ. Niestety wiele słusznych. Piszę niestety, bo sam jestem aktywnym działaczem tego Towarzystwa i byłem uczestnikiem wspomnianego Zjazdu.
Zabolała mnie jednak niezbyt elegancka uwaga/ delikatnie rzecz ujmując / w kontekście krytycznych opinii, że Towarzystwo skupia 70-cio latków. To prawda /mnie brakuje kilku lat do tego wieku/. Wiem jednak, ze swojego doświadczenia także, że 70-cio latki byli kiedyś młodymi ludźmi a młodzi ludzie w przyszlości będą kiedyś w tym wieku - czego wszystkim młodym życzę z całego serca. Na marginesie powiem jednak nieskromnie, że łączy nas - mimo wszystko - młodzieńczy zapał w działaniach społecznych, co jednak nie niweluje luki pokoleniowej.
Cieszy mnie, że Pan Mariusz dostrzegł nasze dzialania, chce o nich pisać i proponuje także - mimo całego krytycyzmu - współpracę. Myślę, że tu działamy na jednej fali. Także widzę potrzebę współdziałania o czym mówiłem na..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
26-06-2006Kuba CichyWalka z własną naturą.....
Dziś napotkałem na swojej drodze adres onanizm.pl, nie mogłem oderwać się od lektury aż do teraz. To co wyprawiają Ci młodzi ludzie to jest poprostu straszne. Oni podejmują walkę z własnym sobą, ich posty są przerażające, aby nie być gołosłownym przytoczę jeden z nich, który wywarł na mnie szczególne wrażenie:
Przepraszam, ale nie przeczytałem całego tematu. Na forum jestem od niedawna i nie lubie dużo czytać. To co piszecie jest ciekawe i jakże szczere, doceniam to.
Teraz ja opowiem o sobie i wyciągnę pewne wnioski. Podpisałem się Iskra, w znaczeniu, że zawsze jest iskra nadzieji. Jestem Grzegorz i mam 18 lat. Mój problem z masturbacją ma charakter, wydaje mi się poważny. Nie znalazłem pomocy u psychiatrów i księży, to ja sam muszę sobie pomóc. Zacząłem z samogwałtem mając jakieś 3 lata, pewien nie jestem, ale pamięć mam doskonałą i wiem, że w wieku 5 lat na pewno się masturbowałem. Miałem operację genitaliów jak miałem 2 lata, może to miało wpływ na "przedwczesny popęd seksualny" ? Trudno mi powiedzieć. Wiem, że jak miałem kilka zaledwie lat masturbacja zaczynała wywierać poważny wpływ na moje życie. Lubiłem nagość, kochałem swoje ciało, kochałem swój zapach, podniecałem się rajstopami na dziewczynkach i podniecało mnie lanie po tyłku...
Onanizmowałem się, jak sądzę, rzadko, bo około 1 na miesiąc, dwa... Orgazmy w wieku dziecięcym miałem nieziemskie! O mój Boże, jak ja przypominam sobie te chwile, tego uniesienia, w kilka sekund pocierania się o coś doświadczałem półminutowego..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
25-06-2006dajmonionGiertych pozwany do sądu
Słusznie pozwał Sielatycki Giertycha do sądu za wyrzucenie go z pracy i mam nadzieję, że sprawę wygra. Nie podejmuje się bowiem tak drastycznych kroków w stosunku do osoby, która wydając podręcznik kieruje się unijnymi standardami. Jesteśmy w końcu w Unii Europejskiej.
Trudno jednak nie przyznać Giertychowi przynajmniej częściowo racji. W całej sprawie kością niezgody jest zawarta w podręczniku propozycja spotykania się uczniów z organizacjami homoseksualnymi.
Tak się jakoś w szkole przyjęło, że matematyki uczy matematyk, biologii biolog, a historii historyk, a przynajmniej tak powinno być. Idąc tym tokiem myślenia łatwo dojdziemy do wniosku, że jeżeli polska szkoła ma nie być indoktrynowana, to uczniowie powinni kontaktować się ze specjalistami w danej dziedzinie, a nie z prezesami, czy przewodniczącymi.
Nie mam nic przeciwko edukacji seksualnej w szkołach, której integralnym składnikiem byłaby wiedza na temat homoseksualizmu.
Od tego jednakże są lekarze seksuolodzy, aby prowadzili z uczniami pogadanki na temat różnego rodzaju orientacji seksualnych.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 64 (przedawniony)
22-06-2006jeyesPozytywne skutki oczywistego kłamstwa.
Czytając wiadomosci(*)lgrzymka/0,0,1330149,item.html dochodzę do wniosku, że oczywiste kłamstwa głoszone przez KK w osobie obecnego papieża oddziaływają pozytywnie na tych, którzy w nie wierzą. Wiara w idiotyzm w tym przypadku pomaga niektórym ludziom w zmaganiu się z codzienną tragedią i nic innego nie zastąpi im tego komfortu, gdy medycyna jest bezradna.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
20-06-2006kasperKorupcja
Zdarzenie miało miejsce tydzień temu, tj. 15.06.

Wraz ze znajomym jechaliśmy samochodem do pracy. Słuchając w radiu relacji z meczu Ekwador vs Kostaryka, nie zauważyliśmy patrolu policji z radarem. Oczywiście zostaliśmy zatrzymani. Za przekroczenie prędkości, o 30 km/h, groziło nam około 200 zł i 6 punktów karnych. Mój kolega, kierowca, został poproszony do samochodu policyjnego. Po kilku minutach wrócił z uśmiechem na twarzy. W skrócie, policjant kazał wrzucić za tylnie siedzenie 50 zł i życzył szczęśliwej podróży, dodając: "zbieramy na flaszkę".
Oboje odetchnęliśmy z ulgą, lepsze 50 zł. niż 200 zł.

Kiwam głową, kiedy czytam lub słyszę o wykrytych przypadkach korupcji. Ale kiedy problem dotyczy nas samych, łatwo zmienić zdanie. Przecież to "tylko 50 zł.".

Pozdr.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 17 (przedawniony)
20-06-2006BalkowskiApel do Wierzejskiego
Ostatnio minister W. rozpowszechnia poglądy że "każdy pedał to pedofil" oraz że generalnie środowiska gejowskie to nieomal synonim mafii narkotykowej.
Proponuję aby w przeciwieństwie do reszty rządu nie poprzestawał na populistycznych hasełkach ale przeszedł do czynów, i zademontrował to na jakimś konkretnym przykładzie, popartym śledztwem (bo w końcu skoro homoseksualim=pedofilia, a pedofilia jest karalna, tego rzeczywiście nie można takich rzeczy tolerować). Ponieważ mało kto się przyznaje do odmiennej orientacji w Polsce, to proponuje ewidentny przykład - abp Paetza. Jego wina jest chyba udowodniona (przynajmniej wg kryteriów ministra W.), skoro sam mający "licencję na nieomylność" JP2 wypieprzył go ze stanowiska.
O ile minister W. sam poważnie traktuje te głupoty które wygaduję to oczekuję że w najbliższym czasie zostaną podjęte jakieś kroki w tym kierunku. W takim wypadku jestem gotowy publicznie przyznać że ma chłop jaja - a nawet odbyć na kolanach pielgrzymkę do jego ministerstwa. Ale coś mi mówi że zbytnio nie ryzykuje...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
19-06-2006PuszczykOpus Dei i PZU
Jak widać nie trzeba głupawych filmów, ani googlania, żeby ich nie lubić:
wiadomosci.onet.pl/1340674,11,item.html
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)