Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 15 (przedawniony)
01-12-2013Asphodelus1Wspaniałe wieści z Bydgoszczy.
zyciebydgo(*)ak-most-lecha-kaczynskiego-nie

Nowy most w mieście będzie się nazywać Uniwersytecki, PiS i jego totumfaccy polegli na całej linii.

wpolityce.(*)ynskiego-na-most-uniwersytecki
wpolityce.(*)echa-kaczynskiego-w-bydgoszczy

Tłuszcza się oczywiście piekli i pluje jadem, ale cóż, normalni ludzie sprzeciwiający się wiadomemu środowisku mogą odetchnąć z ulgą. Mam nadzieję, że ten krok uświadomi normalnym Polakom że nie należy się bać zwolenników kaczyzmu. Pokrzyczą, potupią, poplują jadem lecz nic więcej nie zdziałają.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
27-11-2013julianJak obchodzić ustawę "kominową"?
Jak donosi newsweek polska.new(*)ekk-pl,artykuly,275390,1.html, Paweł Adamowicz, od piętnastu lat prezydent Gdańska, w ciągu ostatnich piętnastu lat zebrał majątek wartości ok. 3,9 mln zł. Tylko w ubiegłym roku zarobił 426 tys. zł - w ratuszu, ale i w radach nadzorczych (z ramienia Urzędu Miasta - w Gdańskim Porcie Morskim i Gdańskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej). Ma dwie działki, akcje i aż siedem mieszkań w Gdańsku (większość wynajmuje).
Nie mam nic przeciwko ludziom zamożnym i przedsiębiorczym, ale czy nie uważacie za sytuację nienormalną, korupcjogenną, że prezydent zamiast pełnić swą funkcję, "obsiada" rady nadzorcze, omijając ustawę "kominową"? Czy taka jest rola prezydenta? Nie może delegować innej osoby, wyłonionej w konkursie, aby zasiadała w radach nadzorczych tych przedsiębiorstw - chciwość czy jakieś układy? Czemu prawo na to pozwala?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 32 (przedawniony)
23-11-2013waldeck77Patriotyczne smęty
Z okazji 11 listopada znów wałkowany jest temat patriotyzmu. Chociaż zwykłemu człowiekowi patriotyzm potrzebny jest jak rybie rower, to jednak rządzący kler, dziennikarze itp. uważają, że społeczeństwo trzeba męczyć regularnie patriotycznymi smętami. Więc znów będą niepodległosciowe pochody oficjeli z jednej, faszystowskich bojówkarzy z drugiej strony. Znów młodzież spędzi się na nadęte akademie z mruczanymi bogoojczyźnainymi pieśniami. Znów mądre głowy będą dysputować w telewizji, czy patriotyczniej jest dać się zabić za ojczyznę czy posprzątać psią kupę z chodnika.

Patriotyzm zaczadza ludzkie umysły podobnie, jak religia. Zresztą miał ją zastąpić, kiedy w XIX wieku, na polu oddanym przez religię, zaczęły lęgnąć się nacjonalizmy. U mnie jakoś uczucia plemiennej miłości się nie rozwinęły. Czuję większą więź z francuskimi czy niemieckimi wolnomyślicielami niż z polskimi rydzykami i kaczogłowymi. Wolę budować wspólnotę opartą na racjonalizmie i humanistycznych wartościach niż na więzach plemiennych.

PS. Żeby nie było tak smętnie, niezawodny Prezes genetycznych patriotów wprowadził elementy pocieszne do obchodów ponurego święta. Otóż zbliża się wielkimi krokami wyjaśnienie zamachu smoleńskiego. Z pewnością decydujący w tym względzie okazał się eksperyment z pękającymi wzdłuż parówkami.

wiadomosci(*)ta_pl__WSZYSTKIE_RYSUNKI_.html
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 19 (przedawniony)
23-11-2013slikParafianie z Jasienicy przetestują wiarygodność papieża.
Parafianie napisali list do papieża Franciszka:

- "Drogi Ojcze Święty! Prosimy Cię o pomoc, my mieszkańcy małej parafii z Jasienicy, należymy do diecezji biskupa Hosera. Jest nas około 2.600 wszystkich parafian. Od trzech lat biskup Hoser niszczy naszą wspólnotę i naszego proboszcza"
"Ksiądz Lemański nie dopuścił się żadnego z zarzucanych mu czynów. Mówił o przepychu biskupów, wstawiał się za dziećmi urodzonymi z in vitro, a szykanowanym przez Kościół w Polsce.

Ujawniał grzechy polskiego Kościoła takie jak pedofilia, chciwość, niezachowanie celibatu, czy pijaństwo księży. Aktywnie działał na rzecz poprawienia relacji katolików z mniejszościami pochodzenia żydowskiego"

"Prosimy Ciebie Ojcze Święty, pomóż parafianom w Jasienicy, ale i wiernym w Polsce.
Nasi biskupi za nic mają słowa o miłości, ubóstwie, szacunku dla słabszych, poszanowania odmienności, pokorze. Nasi biskupi nie są dla nas nauczycielami, ale surowymi sędziami"- piszą parafianie.


Sposób odpowiedzi papieża Franciszka na ten list będzie miał wymiar nie tylko dla parafian w Jasienicy, ale dla katolików w całej Polsce, a może nawet dla światowego katolicyzmu.

Ale czy papież odpowie?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 15 (przedawniony)
23-11-2013Lucyna Sępska QuenallataJak zareagować na tak dramatyczny apel?
Pani Dorota Wojcik z Fundacji Wolności od Religii otrzymała dramatyczny list od ucznia 3 klasy gimnazjum:

[cytat]"Mam 15 lat, chodzę do 3 klasy gimnazjum (...). Od początku tego roku szkolnego nie chodzę na religię. Jednak nie rozwiązało to żadnych problemów, a nawet przysporzyło kolejnych. (...)
Gdzieś do grudnia ubiegłego roku religia była mi obojętna, pomimo sprawdzianów z jakiś zakłamanych katechizmów, których nie obowiązywała zasada "3 sprawdziany w jednym tygodniu" nada przez szkołę, ale do oceny się liczyły, a ta ocena liczyła się do średniej. W grudniu odbyły się rekolekcje zamknięte w ośrodku, oczywiście obowiązkowe, podczas weekendu. W sumie, za rozkazem Rodziców pojechałem. Tam doszedłem już do takiego 100% wniosku, ze nie jestem wierzący. Gdzieś w lutym, po wielu rozmowach z rodzicami postanowiłem, że nie idę do bierzmowania oraz, że nie będę chodził na religię (rodzice i ogólnie cała rodzina jest głęboko wierząca).
Wtedy się wszystko zaczęło. Po oświadczeniu, że nie idę do bierzmowania siostra zaczęła pytać mnie na każdej lekcji, sprawdzać i doszukiwać się wszędzie błędów. Dostawałem jedynki, dostawałem punkty ujemne (do zachowania) nawet gdy siedziałem nic nie mówiąc, nic nie robiąc. Najwyraźniej siostra postanowiła obniżyć mi średnia ocen, bo wiedziała, ze mam z nimi nie najlepiej, ponieważ przygotowywałem się do olimpiad i brakowało mi czasu na naukę z innych przedmiotów.
Po jakimś czasie siostra wpadła na genialny pomysł - robienie na lekcjach kartkówek typu..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 30 (przedawniony)
21-11-2013makuśNiepokojąca jest bierność mediów
hej,
Przerażony jestem biernością mediów wobec wielokrotnie występujących aktów bandytyzmu tak zwanych środowisk narodowych ...
Mam wrażenie , że z niezrozumiałych przyczyn media traktują faszystów jako pełnoprawnych uczestników państwa demokratycznego ... choć przecież środowiska te jednoznacznie twierdzą , że demokracja jest zarazą ...
To niezwykle niebezpieczne zjawisko ... ono umożliwia nobilitacje bandytów ...
Za spalenie tęczy odpowiedzialna jest policja ... ???

makuś
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
20-11-2013MałyskaDobry i zły
Sprawą skandalu z podręcznikiem do języka polskiego do klasy szóstej "Jutro pójdę w świat", zajęła się Dorota Wójcik, prezes lubelskiej Fundacji "Wolność od religii".
Autor podręcznika, na podstawie wiersza Kazimiery Iłłakowiczówny "Kain i Abel", skonstruował zadania dla uczniów. Między innymi polecił przeprowadzenie dyskusji na temat: "Czy w dzisiejszych czasach jesteśmy wolni od biblijnego Kaina?". Dla ułatwienia dołączył bank słów.
www.tokfm.(*)i_bezbozny_.html#BoxSlotII3img
Cytat:
By uczniom było łatwiej dyskutować, autor podręcznika zamieszcza w nim tabelę. I to ta tabela wywołała kontrowersje. Pod rubryką "dobry" mamy przymiotniki, m.in.: bezgrzeszny, czysty, religijny, pobożny, świątobliwy czy bogobojny . W rubryce "zły" mamy: grzesznik, bezwstydnik, podły, niemoralny, bez sumienia, bezbożny - mamy tu też określenia "zła" - jako grzeszenia, popełnienia grzechu czy splamienia się grzechem.

Fundacja "Wolność od religii" poprosiła MEN o interwencję.
[cytat]
Fundacja "Wolność od religii" napisała do ministerstwa edukacji z prośbą o podjęcie działań "w związku z dyskryminującymi zapisami znajdującymi się w podręczniku". - Nie możemy się zgodzić na takie wartościowanie: że osoby niereligijne nie są moralne - mówi Dorota Wójcik. I dodaje, że "bank słów" jednoznacznie kojarzy dobro etyczne z religijnością, a zło - konsekwentnie - z postawami niereligijnymi. - Domagamy się i oczekujemy, że ministerstwo..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 12 (przedawniony)
19-11-2013rafal7Zmarł W. Krolopp
Zmarł Wojciech Krolopp, były dyrygent "Polskich Słowików" skazany za pedofilię. Kilka miesięcy temu powiedział w wywiadzie dla "Głosu Wielkopolskiego" (www.gloswi(*)ciu-z-wiezienia,1,id,t,sa.html):

Cytat:
- Umarła mi matka, kiedy miałem 10 lat. Ojciec chciał kolejny raz się ożenić - łącznie miał cztery żony. Kiedy pojawiła się macocha, uciekłem z domu. (...) Byliśmy jedynym polskim chórem, któremu nadano tytuł "Chór Unii Europejskiej - Ambasador Kultury". Śpiewaliśmy w największych salach Europy. Zawodowo czuję się więc spełniony.
Ten zgrzyt, który nastąpił w 2003 roku - mam do tego dystans. Gdyby nie on, nadal bym pracował.

- Ten zgrzyt to afera pedofilska w chórze Polskie Słowiki i późniejsze skazanie Pana na 6 lat więzienia za stosunki oralne i analne z chórzystami.

- To opowiastki. Jestem gejem i wiem, co można robić z mężczyzną. Ale z mężczyzną, a nie dzieckiem, które wydaje mi się, że nie ma erekcji. Nawet gdyby było rozwinięte, takie kontakty mnie nie interesują. (...) Pism gejowskich mam mnóstwo, do teraz, ale zdjęć z dziećmi nigdy nie miałem.

- To nieprawda. Znam relacje mediów po Pańskim zatrzymaniu. Ale - co ważniejsze - za zgodą sądu przeczytałem akta pańskiej sprawy.

- Nie wiem, nie czytałem akt od deski do deski.

Kiedy czytam ten wywiad, wyczuwam w tej historii przerażającą tajemnicę zła. Czy macie podobne odczucia?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
19-11-2013KonowalCzy mamy tz. "politykę wschodnią" ?
"Moim zdaniem Breżniew z większym szacunkiem rozmawiał z Gomułką, Gierkiem ,a tym bardziej z Jaruzelskim, niż Putin z Tuskiem"

wpolityce.(*)nym-ekspertem-gazety-wyborczej

Wiadomo, że na udry z Ruskimi to nie pójdziemy bo jesteśmy za słabi. Tym bardziej warto prowadzić przemyślaną politykę wschodnią. Można się było łudzić że ugodowa polityka w wykonaniu Polski przez ostatnie 6 lat to jakaś taktyka, ale myślę ze ostatnie złudzenia właśnie opadły i okazuje się że polityki żadnej nie ma - co gorsze, nieudolność i spolegliwość naszych rządzących powoduje, że nawet kurtuazyjnie Rosja nie traktuje Polski. Czy też tak uważacie? A może ktoś ma wyjaśnienie dla mnie o co chodzi rządowi w sprawie polityki wschodniej.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
15-11-2013romaroNienawiść
Sędzia wyłuszczył zbirowi czym jest patriotyzm, a czy znajdzie się jakiś biskup który wyłuszczyłby posłowi Kownackiemu co znaczy być dobrym chrześcijaninem? Wątpię. Mentalność posła jest mentalnością chuligana, zadymiarza. On nie weźmie do ręki kamienia. Nie, on człowiek z wyższym wykształceniem, rąk sobie nie pobrudzi cegłówką. On należy do elitarnego klubu zadymiarzy parlamentarnych. Niech was nie zwiedzie krawat, czy dobrze skrojony garnitur. Niech was nie zwiedzie tytuł. Niewiele on znaczy, skoro brak podstawowego wykształcenia. Zarówno ten z ULICY , jak ten z SEJMU, jest zwykłym tchórzem. Widzieliście minę łysego w sądzie? A czytaliście tłumaczenie posła - On miał co innego na myśli. TCHÓRZE.

Sędzia zrobił porządek z łysym typkiem. Wina łysego polega między innymi na tym, że, niecenzurowanymi słowami skierowanymi do funkcjonariuszy naruszył prawo. Oczekuję od parlamentarzystów, by zrobiła porządek z typkiem w krawacie. Słowa wypowiedziane przez osobę zasiadającą w sejmie, w sejmie w którym posłowie mają się za elitę są skandaliczne. Wręcz deprawujące. Sejm ma narzędzia by takim zadymiarzom powiedzieć dość, póki nic w tej sprawie nie uczynią stawiam znak równości między ulicą a sejmem.

A tak na marginesie - Kownacki jest w tym tworze poselskim, który ma przeciwdziałać ateizacji. Zachowanie Kownackiego zaświadcza po raz kolejny, że jest to klub, mało powiedzieć sączący nienawiść, jest to klub w którym projektuje się złość i frustrację. Tam są inżynierowie i budowniczy nienawiści.
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)