 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 13 (przedawniony) | | 07-07-2015 | zaszetka lawendy | Wolno nawoływać do okaleczania i zabijania gejów |
Tak pośrednio stwierdziła prokuratura w Zabrzu.Cytat:Tekst utworu zatytułowanego "Cwele" zawierał m.in. fragment: "To nie uprzedzenie, tylko czysta nienawiść. Nie używam słowa leczyć, preferuję k...y zabić". Kiszło chce też gejów kastrować.
W serwisie YouTube utworu wysłuchało ponad 200 tys. osób. Stowarzyszenie Pracownia Różnorodności zawiadomiło prokuraturę, że mógł zostać naruszony przepis zakazujący podżegania do przestępstwa. Minister ds. równości Małgorzata Fuszara zwróciła się w tej sprawie do Andrzeja Seremeta, który odpisał jej, że sprawa jest w zainteresowaniu Prokuratury Generalnej.
Tyle, że wcześniej prokurator w Zabrzu umorzył postępowanie, bo - jego zdaniem - czyn nie nosi znamion przestępstwa. "Dzieła" rapera Kiszło można posłuchać, i poczytać tekst tutaj. Zacytuję fragmenty: nie wiesz co się robi z fiutem to trzeba ci go ujebać tutaj miejsca dla was nie ma preferuje k-u-r-w-y zabić Jesteś pedałem to wypierdalaj j-e-b-a-n-a druciaro nie masz do życia prawa
Rozmarzyłem się... jakiś raper pisze podobny tekst o księżach pedofilach... Jakiś "wierny" zgłasza to do prokuratury jako obrazę uczuć religijnych, rusza machina "sprawiedliwości" i raper zostaje skazany przez sąd... Ech, już nie mogę się doczekać rządów Szydło - Duda. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 43 (przedawniony) | | 06-07-2015 | krystkon_1976 | Demokracja - przeciwieństwo kapitalizmu |
Przyjmijmy, że w czystym dzikim kapitalizmie wszyscy ludzie w celu stworzenia hierarchii wpływu woli indywidualnych ludzi na zachowanie się całego społeczeństwa posługują się kapitałem a zatem dobrowolną akceptacją decyzji innych ludzi i dobrowolnym sprzeciwem wobec decyzji innych. Rozkład kapitału oznacza w tym wypadku społeczne naznaczenie indywidualnych wg tożsamości ludzi, które z jednej strony prowadzi do powszechnej, społecznej akceptacji wszystkich decyzji wybranego człowieka i z drugiej strony do powszechnego, społecznego odrzucenia decyzji innego, konkretnego człowieka. Istotą kapitalizmu jest nierówny wpływ woli poszczególnych ludzi na zachowanie się całego społeczeństwa. Sensem kapitału jest takie społeczne oznaczenie indywidualnych osób, z którego wynikać będzie powszechne „TAK, zgadzam się z twoimi decyzjami” dla jednej konkretnej osoby i „NIE, sprzeciwiam się twoim decyzjom” dla drugiej osoby.
Demokracja - jednakowy, jednostkowy wpływ woli każdego człowieka na zachowanie się całego społeczeństwa jest zaprzeczeniem istoty kapitalizmu i sensu kapitału w ogóle. W demokracji człowiek przestaje być indywiduum, traci własną tożsamość, traci własne przywiązanie do konkretnych wartości a staje się wielkością liczbową, jednostką, częścią kolektywu. W demokracji przestaje być ważne kim jesteś lecz liczy się tylko to, że jesteś, że istniejesz i należysz do tego samego gatunku. Demokracja jest socjalizmem.
Demokracja nie miałaby zupełnie nic do zrobienia.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 02-07-2015 | zaszetka lawendy | Kontradyktoryjność |
Od jutra wchodzi w życie fundamentalna zmiana w działaniu sądownictwa karnego. Obowiązywać będzie bowiem, znana dotychczas z sądownictwa cywilnego, zasada kontradyktoryjności. W skrócie oznacza to, że sędzia prowadzący proces będzie się jedynie przyglądał sporowi oskarżenie - obrona, a nie dociekał prawdy.
I już się zaczęło jojczenie prokuratorów i adwokatów. Pierwsi narzekają, że przybędzie im mnóstwo roboty, bo będą musieli zapoznać się dokumentacją zebraną w trakcie śledztwa, a nie ograniczyć się wyłącznie do wygłoszenia mowy oskarżycielskiej na podstawie wniosków ze śledztwa. Drudzy płaczą, że wmuszane im obrony "z urzędu" doprowadzają ich, i ich rodziny na skraj śmierci głodowej, bo za godzinę takiej pracy, od kilkunastu lat, dostają marne 60 zł.
Dla mnie wprowadzenie zasady kontradyktoryjności w prawie karnym, bez instytucji ławy przysięgłych (ławników), nie ma sensu.
A co wy o tym myślicie? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 01-07-2015 | VonM | Wolność pozorna |
Zapewne można by postawić tezę, że istnieją systemy prawne na świecie, w których panuje przekonanie, że "kraj idealnie wolny to taki, w którym karze się, za mówienie, że wolności nie ma". Osobiście zastanawiam się, ile osób w Polsce może mieć wyroki za powiedzenie, że "czyn X nie powinien być przestępstwem", ewentualnie "przepis X, nie powinien istnieć w państwie demokratycznym".
Kolejna teza, coraz popularniejsza, że najtwardsza dyktatura to taka, która wygląda jak demokracja - bo przecież w Korei Północnej nie strzela się do ludzi, którzy twierdzą, że w ich kraju jest cenzura. Jakie państwa na świecie mogą być takimi "idealnymi demokracjami pozornymi"? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 13 (przedawniony) | | 30-06-2015 | VonM | Religijność a dzietność |
Ostatnio na zajęciach na uczelni próbowaliśmy razem z nauczycielem wyznaczyć korelację pomiędzy religijnością a dzietnością - głównie w kontekście różnicy między byłym zaborem rosyjskim a pruskim. Nie udało nam się dojść do konsensusu, bowiem pojawiło się pytanie czy większa religijność oznacza mniejszą skalę aborcji, czy większą wstrzemięźliwość seksualną? Czy ktoś kiedyś rozważał takie zagadnienie? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 28-06-2015 | zaszetka lawendy | Kolej na Ewę |
Nie ma tuskobusa, nie ma bronkobusa. Powstał (ewa)gon. Niestety, zanim Ewa wsiadła do wagonu, postanowiła zaczepiać ludzi na dworcu. Pomijam fakt, jak pani premiera ubrała się na podróż (może to i dobry chwyt PR-owy, żeby wyglądać jak stara baba z powiatowego miasteczka), ale to żenujące kwilenie do obcokrajowców, żeby tłumaczyli Polakom jak tu jest wspaniale - najwyraźniej PO skończyły się pomysły propagandowe, jaką niby w Polsce mamy "zieloną wyspę".
Jak tak dalej pójdzie, to Kopacz dołączy do Komorowskiego w ostatecznym pogrążeniu PO w wyborach. Płakał po PO nie będę, będę natomiast płakał, bo zanosi się na to, że PiS i inne prawactwo będzie sprawować władzę przez co najmniej 4 lata, a może i więcej. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 60 (przedawniony) | | 27-06-2015 | Christopher CJ Jozwiak | Większość Polski bardziej boi się już PO niż PiS.... |
Nachalna propaganda mediów powiązanych z PO /Wyborcza-A.Michnik/Newsweek-T.Lis/TVP-... dała anty-rezultat. Widzowie dzwoniący do Szkła Kontaktowego TVN24, straszących m.in., że 'jak PiS dojdzie do władzy' nie będzie można nosić krótkich spódniczek, itp. ośmieszało ich stany umysłów... PiS=PO, jedno zło - jeśli racjonalnie myślący ludzie tego nie pojmą, szukając alternatywy w mniejszych/nowych partiach: będziemy mieli zwycięski PiS na jesieni i PO jako główną opozycję - jedno zło... 1. taka sytuacja: www.youtube.com/watch?v=VgQQKbqF56M2. Komorowski nadspodziewanie słabo na Śląsku: www.youtube.com/watch?v=A6xUOOKLffM | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 24 (przedawniony) | | 26-06-2015 | zaszetka lawendy | Bezsilny obywatel. bezsilne państwo |
Mieszkanie pod moim zostało wynajęte bydłu. Bydło wydziera mordy i puszcza głośno muzykę ze szczególną lubością w soboty i niedziele w godzinach nocnych. Gdy np. o godz. 3 dzwonię do drzwi hałaśliwego bydła, muzyka zostaje ściszona, a bydło udaje, że go nie ma. Gdy na moją prośbę patrol policji dzwoni do drzwi bydła, drzwi pozostają zamknięte, a patrol twierdzi, że w takiej sytuacji jest bezsilny.
Straż miejska twierdzi, że nie ma prawa interweniować w mieszkaniach, policja radzi założyć sprawę w sądzie.
Bydło pozostaje bezkarne, ja pozostaję bezradny, podobnie jak państwo, które (o ja naiwny!) powinno chronić mnie przed bydlęcym zachowaniem. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 26-06-2015 | vifix | Likwidacja gimnazjów |
Bardzo często słyszę postulat głoszący, że należy zlikwidować gimnazja. Niespecjalnie rozumiem te propozycje bo nie widzę niczego złego a gimnazjach, a nawet widzę dobrą stronę. A jakie jest Wasze zdanie? Należy przywrócić poprzedni system, a jeśli tak to dlaczego? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 16 (przedawniony) | | 25-06-2015 | dusktill | 100Noga |
Dziwi mnie, czemu jeszcze żaden wątek o wycieku dokumentów nie powstał. Może niepotrzebny? Wszak z rządu odchodzą, sami bądź pod lekkim naciskiem, ludzie, których rozmowy zostały uwiecznione, w najmniej oczekiwanym przez nich momencie i powinni odejść co najmniej, już rok temu? A Pan Zbyszek, czy to kolejny twór Pana Tymochowicza? A może za nim stoją służby specjalne? A może to tylko wkurzony na System, biznesmen? | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |