 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 187 (przedawniony) | | 03-11-2023 | Paolo Monstro | Czy można być jeszcze bardziej niekompetentnym? |
Nie śledzę kampani wyborczej żadnej partii, bo w większości jest to przerzucanie się winami. Nie spodziewam się konstruktywnej debaty ani niczego ciekawego. Niemniej wypowiedź i działania wg mnie najbardziej niekompetetnego i bez charakteru ministra obrony w historii Polski zaskoczyła nawet mnie: PiS postanowił oddajnić doktrynę wojskową uzgodnioną z NATO i sprzedaje to naiwnikom jako historyjkę pt 'PO chciała w Lublinie zrobić Buczę': wiadomosci(*)stem-wrecz-zdruzgotany/6rp4md3Nie tyle zaskakuje mnie sposób rozumowania polityków PiSu (nie miałem żadnych oczekiwań), co ich bezczelność, kolejny poziom szaleństwa: 1. ujawnili dane niejawne, które miały również klauzulę NATO (to nawet większa amatorka niż wymiana informacji niejawnych na emailu wp.pl i opracowywanie na wp.pl strategii dla Polski w wykonaniu Morawieckiego). Nie sądzę, że Rosja tych informacji nie miała już wcześniej poza tym doktryna jest zmienia i nieaktualna, ale samo zachowanie szefa jest dramatyczne - włączając w to fakt, że ujawnia również aktualną doktrynę (obrona na Bugu  , która być może jest słabością polskiej armii. Nikt tego nie powie, ale właśnie przepływ informacji niejawnych z NATO do Polski i reputacja polskiej armii zanurkowała (zupełnie odwrotnie do szans skutecznego ataku z Rosji). W przeciwieństwie do handlu i polityki gospodarczej, akurat w tym biznesie zaufanie i partnerstwo ma duże znaczenie. 2. minister obrony wykazuje się.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 15 (przedawniony) | | 03-11-2023 | romaro | Oto jak można pokonać ustawowe bezprawie PiS |
Prof. dr hab. Michał Romanowski – profesor Uniwersytetu Warszawskiego - Przed wyborami 15 października wielokrotnie pytano mnie, co się stanie, jeśli opozycja demokratyczna wygra wybory, ale nie będzie miała większości do odrzucenia prezydenckiego weta. Odpowiadałem: „Martwmy się etapami. Najpierw trzeba wygrać wybory". Opozycja demokratyczna wygrała wybory, lecz nie ma zdolności do odrzucenia prezydenckiego weta. Co do zachowania prezydenta Dudy nie mam złudzeń. Wszak zagrał pierwsze skrzypce w demontażu Trybunału Konstytucyjnego i Sądu Najwyższego. Jeżeli ktoś ma wątpliwości, to proszę: w dniu ogłoszenia wyników wyborów nominował nowych 72 neosędziów, wśród nich jest zastępca rzecznika dyscyplinarnego sędziów pan Lasota, który od początku ściga niezależnych sędziów. Czy zatem da się coś zrobić? Owszem, toga może i musi wygrać ze zbroją będącą symbolem bezprawia, tylko trzeba wyjść poza ramy formalizmu prawniczego, poza utarte schematy, że „sędziowie są ustami ustawy", a więc spikerami odtwarzającymi napisane zdania. To nieprawda, że jedynym remedium na złą ustawę jest jej zmiana lub uchylenie. Reguły prawa wywodzą się z zasad. Zasady przenikają cały porządek prawny, proces jego tworzenia i stosowania. Środków trzeba więc szukać w prawie. Inspiracją powinna być formuła Radbrucha (zaraz wyjaśnię, kto to był) zaszyta w preambule konstytucji oraz zawarte w niej zasady. Wynika z nich, że stosujący prawo mają obowiązek dokonywać wykładni ustaw zwykłych w zgodzie.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 143 (przedawniony) | | 31-10-2023 | Berzerac | Stare baboki pisu | | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 30-10-2023 | romaro | Trybunał Stanu |
"Czy ma pan świadomość, że wisi nad panem Trybunał Stanu?" - to jedno z pytań, które ma paść pod adresem prezydenta Andrzeja Dudy podczas spotkania w sprawie tworzenia nowego rządu. Zapowiedział je Włodzimierz Czarzasty, współprzewodniczący Nowej Lewicy. Jeszcze przed wyborami Lewica zapowiadała postawienie przed Trybunałem Stanu nie tylko prezydenta, ale także premiera Mateusza Morawieckiego, byłą premier Beatę Szydło czy byłego wicepremiera Jacka Sasina. Podobne deklaracje padały z ust polityków Koalicji Obywatelskiej czy Trzeciej Drogi. Szymon Hołownia z Polski 2050 zapowiadał Trybunał Stanu dla członków KRRiT za wielomiesięczne zwlekanie z rozpatrzeniem wniosku o przedłużeniem koncesji TVN 24, a także dla prezesa NBPAdama Glapińskiego. Postawienie przed Trybunałem Stanu kluczowych polityków „dobrej zmiany" zapowiedziało oficjalnie PO w 22. punkcie ze „100 konkretów na pierwsze 100 dni rządów". PO chce Trybunału Stanu dla: Andrzeja Dudy (za odmowę przyjęcia ślubowania od trzech sędziów TK, zastosowanie prawa łaski wobec nieprawomocnie skazanych byłych ministrów PiS Mariusza Kamińskiego, Macieja Wąsika i dwóch innych funkcjonariuszy CBA), Mateusza Morawieckiego (za wydanie decyzji Poczcie Polskiej przeprowadzenia nielegalnych "wyborów kopertowych"), Jacka Sasina (za bezprawne wydanie 70 mln zł na "wybory kopertowe"), Zbigniewa Ziobry(za wykorzystywanie do celów partyjnych środków finansowych z Funduszu Sprawiedliwości), Adama Glapińskiego (za zniszczenie niezależności.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 29-10-2023 | romaro | Religijne pogotowie w podstawówce |
Szkoła Podstawowa nr 46 w Bytomiu zaprosiła uczniów do udziału w religijnym pogotowiu. Do wspólnej modlitwy zachęcane są m.in. dzieci, które przeżywają problemy. - W takiej sytuacji dziecku pomocy powinien raczej udzielić szkolny psycholog, nie ksiądz - mówi jedna z mam. Ogłoszenie o religijnym pogotowiu pojawiło się kilka dni temu na Facebooku SP nr 46 im. Bractwa Kurkowego Grodu Bytomskiego w Bytomiu. "Masz chwilę na przerwie? Przeżywasz coś radosnego, za co chcesz podziękować? A może masz problem, z którym nie wiesz co zrobić? A może po prostu chcesz się za kogoś pomodlić? To ogłoszenie właśnie dla ciebie. Zachęcamy do udziału w religijnym pogotowiu. W każdy wtorek po drugiej lekcji (godz. 9.40) gromadzimy się w sali 25 na wspólnej modlitwie. Możesz (jeśli chcesz) podać intencję modlitwy lub mieć ją schowaną w sercu. »Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w moje imię, tam jestem pośród nich«. Zapraszamy każdego do wspólnej modlitwy i wzajemnej pomocy innym" - głosił komunikat podpisany przez ks. Adama Pietrowskiego, szkolnego katechetę. Wielu rodziców informacja wprawiła w osłupienie i wywołała sprzeciw. Zaczęli komentować pod postem, że szkoła powinna być miejscem neutralnym światopoglądowo i świeckim. Nie spodobała im się też sugestia, że religijne pogotowie jest adresowane do dzieci mierzącymi się z problemami. - Szkoła powinna uczyć dzieci, że jeśli mają problem, z którym nie mogą sobie same poradzić, to do ich dyspozycji jest psycholog. Tyle się mówi o problemach.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 27-10-2023 | romaro | Prok. Ewa Wrzosek wraca do pracy |
Prokurator Ewa Wrzosek wraca od piątku do pracy po 11 miesiącach zawieszenia. Jest w tej sprawie orzeczenie Sądu Najwyższego. W piątek o 8.15 wracam do pracy po 11 miesiącach zawieszenia. Bezpodstawnego – mówi "Newsweekowi" prokurator Ewa Wrzosek. Jedna z niezależnych prokuratorów, którzy nie zgadzając się na upolitycznienie wymiaru sprawiedliwości przez władzę PiS, zostali narażeni na szykany i kary włącznie z degradacją, przymusowymi delegacjami, obcinaniem pensji i zawieszeniem możliwości wykonywania zawodu. — Sąd Najwyższy podzielił argumenty naszego zażalenia, w którym dowodziliśmy, że została naruszona procedura mojego zawieszenie poprzez liczne uchybienia. Po pierwsze nie zostałam powiadomiona o terminie posiedzenia, na którym przedłużono to zawieszenie. Posiedzenie trwało 12 minut, a jego rezultatem jest kilkustronicowe uzasadnienie. W 12 minut nie ma możliwości przygotowania takiego tekstu – mówi prok. Wrzosek. — Poza tym od momentu złożenia wniosku przez panią rzecznik dyscyplinarną okręgu katowickiego Magdalenę Matuszewską do posiedzenia minęły zaledwie trzy dni. Nie ma szans, aby poczta dostarczyła mi powiadomienie o rozprawie. Pani rzecznik o terminie wiedziała i była w stanie przyjechać z Katowic, a ja nie. Choć mieszkam tylko 3 km od prokuratury. Wystarczyło powiadomić mnie telefonicznie i mogłam być na posiedzeniu, na którym rozpatrywano moją sprawę. Ale postanowiono mnie nie zawiadamiać celowo i świadomie. Żebym nie mogła przedstawić mojego.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 43 (przedawniony) | | 23-10-2023 | Wolnośćmyśli | Resocjalizacja więźniów. |
Do czego służą więzienia ? Otóż poza "produkcją" ludzi sfrustrowanych odizolowaniem, bezczynnością i koniecznością egzystencji w niezmiennie uprzykszających życie warunkach... do niczego. Moja propozycja jest taka: 1-osoby rokujące powrót do społeczeństwa poddać resocjalizacji poprzez pracę fizyczną (obozy pracy np.na terenach dawnych PGR-ów, budowa dróg itp.), opiekę nad słabszymi (kreowanie empatii) domy opieki, wyprowadzanie z bezdomności (prace na budowie) itp. 2-osobników krańcowo zdemoralizowanych poddać eutanazji, oni się nie będą męczyć i społeczństwa nie będą obciążać kosztami a co więcej zdegenerowane geny będą wtedy usuwane z populacji. Kara nie może być zemstą, musi mieć cel wychowawczy i edukacyjny. Co więcej osadzony powinien zarabiać by po odbyciu kary mieć pieniądze na "start", a nie jak obecnie symboliczne 5 zł na bilet autobusowy.. dokąd ? Zapobiegnie to recydywie przez powrót do starych zachowań. Gdy więzień po dniu poświęconym pracy zmęczony położy się spać, nie będzie myślał o głupotach a co więcej będzie czuł satysfakcję z pożytecznie spędzonego dnia. A zarobione pieniądze (po odjęciu roszczeń odszkodowawczych) pozwolą snuć konstruktywne plany na pszyszłość. Tak to widzę. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 20 (przedawniony) | | 22-10-2023 | hanging_bishop | Co przeszkodziło PiS w dopełnieniu zamachu stanu? |
- decentralizacja państwa (którego przejęcie wymaga czasu) - czuwająca ambasada USA - covid, wojna na Ukrainie (inflacja) - blokada środków KPO - marsze kobiet - brak poparcia armii - niezależne media (np. USA wykupiło TVN w 2015 roku) - opór dużej części obywateli - wymierający elektorat PiS - własna pycha, chciwość, bezczelność - niemożność pozyskiwania nowych wyborców - beton intelektualny w partii Ktoś coś doda? Pogadajmy o tym! W 2017 powstał ciekawy artykuł: krytykapol(*)is-zwyczajna-polska-dyktatura/ | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 40 (przedawniony) | | 21-10-2023 | okragly | wybory |
ida wybory, co my racjonaliści możemy zaproponowac społeczeństwu? NIC! Racjonalizm jest bezpłodny
ja bym zaproponował wybór posłów przez losowanie, niech Bóg zdecyduje, wtedy to będa prawdziwe wybory przedstawicielskie, 50% posłów zarabiało minimalna krajową, którzy nie mają własności, dyskusje będa o życiu, sejm będzie racjonalny a nie patoelit, agentów USA i ich kapitału którzy hodują sobie nastepne pokolenia niewolników i żołnierzy do walki z Rosją, Chinami (i Niemcami?) | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 98 (przedawniony) | | 19-10-2023 | Wolnośćmyśli | Prawdziwa edukacja. |
Jak ona powinna wyglądać ? No napewno nie tak jak obecnie gdzie zamiast kształcenia osobowości, umiejętności analizy/logiki itd. wpaja się "program nauczania". Moim zdaniem najważniejsza jest szkoła podstawowa, gdzie poza nauką czytania i pisania powinno się "szlifować" naturalne zdolności i talenty uczniów a nie wciskać im do głów pierdoły, które i tak szybko zapomną. Podstawą jest ukształtowanie charakterów by z dzieci wyrośli LUDZIE a nie głomby, chuligany, matoły czy inne tałatajstwo. Po co komu "przerabianie lektur" w stylu co autor miał na myśli ? Po co w kółko wałkować ułamki, równania itp. ? Dzieci trzeba uczyć myśleć krytycznie, analitycznie i samodzielnie. Uważam też za szkodliwy tzw. obowiązek nauczania a w szczególności "podnoszenie poziomu wykształcenia" - przez obniżanie poziomu wymagań. Jak ktoś się uczyć nie chce to powinien zakończyć na nauce czytania i pisania, przynajmniej nie będzie reszcie uczniów przeszkadzał. Robotnik nie musi wiele wiedzieć. Nauczyciel zaś winien być mentorem, który przekazuje wiedzę a nie belfrem znającym tylko podręcznik. Są już pierwsze zmiany w tym temacie, powstają szkoły Waldorfskie itp. Co mnie np. obchodzi jakie jest wydobycie węgla kamiennego w Tadżykistanie czy produkacja buraka cukrowego w Czechach ? A takie były tematy/pytania na "geografii" - co to ma wspólnego z przedmiotem ? Nie wiem czy sobie zdajecie sprawę jak wielu dorosłych wierzy że "ziemia jest płaska" i bronią tego przekonania z całych sił ! Inteligencję trzeba w.. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |