 |
Co przeszkodziło PiS w dopełnieniu zamachu stanu? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 20-10-2023 23:05 | hanging_bishop (1112 punktów) | Co przeszkodziło PiS w dopełnieniu zamachu stanu?
1 na 1 | - decentralizacja państwa (którego przejęcie wymaga czasu) - czuwająca ambasada USA - covid, wojna na Ukrainie (inflacja) - blokada środków KPO - marsze kobiet - brak poparcia armii - niezależne media (np. USA wykupiło TVN w 2015 roku) - opór dużej części obywateli - wymierający elektorat PiS - własna pycha, chciwość, bezczelność - niemożność pozyskiwania nowych wyborców - beton intelektualny w partii Ktoś coś doda? Pogadajmy o tym! W 2017 powstał ciekawy artykuł: krytykapol(*)is-zwyczajna-polska-dyktatura/ | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 | okragly (21676 punktów) | >Ktoś coś doda? zamachu stanu dokonany przez innego geniusza, w maju 1926 r. twórce państwa, bohatera narodowego, agenta Niemiec, marszałka Józefa Piłsudskiego, w czasie którego zginęło 379 osób, a 1000 zostało rannych.
|
|
-2 na 8 | Wolnośćmyśli (1516 punktów) | Jakiego zamachu stanu.. na kogo mieli się "zamachnąć", póki co to na elity PiS-u był zamach w 2010 r. pamiętasz ? Poza tym to politycy partyjni, więc jak to politycy realizowali swoje cele dając ludziom to czego jak sądzili oni oczekiwali i nie wmówisz nikomu że za ich rządów się w Polsce "pogorszyło". To co wymieniłeś to skutek tego, że wciąż w Polsce niemal połowa wyborców wybiera "lewą nogę"- głównie z głupoty i braku dekomunizacji, bo przecież komuniści nie zniknęli po 1991 r., nie wysiedlono ich na sybir.. oni wciąż tu są, ich rodziny, znajomkowie i cała klika tych którzy świetnie sobie żyli w poprzednim systemie. Lewactwo to właśnie postkomuna. Totalna opozycja - co to oznacza ?, że im gorzej tym lepiej ! Odpowiedz czemu gdy Tusk rządził to NIC się nie opłacało, pracy nie było, pensje były niskie, ludzie musieli emigrować, a majątek wyprzedawano ? I dlaczego ktoś z zewnatrz kupował to co u nas było "nieopłacalne" ?? Czy to byli idioci ? Nie.. oni dobrze wiedzieli, że kupijąc tanio jakąś firmę da się na tym szybko zarobić i jeszcze przejąć polski rynek. Gdyby nie zjednoczona prawica, to dziś formalnie Polski by już nie było.. bylibyśmy tylko parobkami u niemca i ruska. To właśnie przez tłumoków i gamoni nie pamiętających co i jak było, a jednocześnie dających się zwodzić PO pustym obietnicom, dziś PiS ma problem z zachowaniem władzy a co za tym idzie MY będziemy mieli problem gdy tusk ze swoją ekipą złapie za kierownicę. Ale Ty śnij dalej swój sen wariata.. tylko potem nie jęcz jak się obudzisz z ręką w nocniku.
|
|
 | 2 na 4 | romaro (25211 punktów) | >Gdyby nie zjednoczona prawica, to dziś formalnie Polski by już nie było.. bylibyśmy tylko parobkami u niemca i ruska.
Wyglądasz mi na parobka Kaczyńskiego, więc nim ponownie polecisz przekazem z Nowogrodzkiej, to wiedz, że tylko 7mln. głosowało na ZJEP, z czego większość na pewno nie z pobudek patriotycznych, bowiem pewna część, z tych co głosowało na złodziei, pracuje w "Szwabii i innych krajach chcących Polsce odebrać suwerenność". Inna grupa głosowała za 800plus. I ta, ręczę ci, zagłosowałaby nie tylko na Tuska, zaglosowalaby na każdego kto obieca więcej.
Nie głosowałem za 800 plus, bo dla mnie ważniejsza od pieniędzy jest Polska, w której nie ma zakazanych stref dla ludzi inaczej żyjących, myślących i siebie nawzajem kochających. Jeżeli jeszcze do ciebie nie dotarło, to powiem wprost - nie głosowałem tylko przeciwko złodziejom, z tymi, jak niedługo się przekonasz, Polska sobie poradzi. Głosowałem przeciwko tworzeniu państwa faszystowskiego, którego jesteś, być może bezwiednym, ale zwolennikiem. W związku z moją ostatnią uwagą namawiam byś przemyślał czy rzeczywiście, twój tak dumnie brzmiący nick, jest choć funta kłaków wart.
|
|
 | 2 na 4 | romaro (25211 punktów) | Słowo do Wolnomyślącego - Nie mm nic przeciwko tym, którzy dają mi minusy, jednak typki, którzy jak papugi wklejają tu bezmyślnie albo z głupoty takie oszczerstwa >w Polsce niemal połowa wyborców wybiera "lewą nogę"- głównie z głupoty i braku dekomunizacji,bo przecież komuniści nie zniknęli po 1991 r., nie wysiedlono ich na sybir.. oni wciąż tu są.
Należy usadzić na dupie. To czego mi brakowało w twojej wypowiedzi, to brudnego palucha wyciągniętego w stronę opozycji, z jednoczesnym, ekstatycznym darciem ryja - w stylu OBROŃCY DEMOKRACJI PIOTROWICZA - KOMUNIŚCI, KOMUNIŚCI...
Może się zbierzesz w sobie i odpowiesz na moje zarzuty z większą odwagą i własnymi przemyślanymi słowami. Stawiać minusy w sposób jaki to czynisz każdy pajac potrafi (nie ujmując tu innym, od których dostawałem minusy). No więc pajacu,ja i moja rodzina walczyła z komuchami i poniosła ofiary. Chciałbyś nas wysłać na sybir tylko dlatego, że nie głosowaliśmy na aferzystów? Bo chyba nie uważasz mnie za durnia?
|
|
 | 3 na 3 | hanging_bishop (1112 punktów) | Jesteś zwolennikiem autorytaryzmu i tyle.
|
|
|  | 1 na 1 | Wolnośćmyśli (1516 punktów) | >Jesteś zwolennikiem autorytaryzmu i tyle. Aha.. bo demokracja jest tylko wtedy jak rządzą lewaki co nie ? To ciekawe czemu tusk, trzaskowski (czajkowski) i reszta wyzywała ludzi świętujących w marszu niepodległości 11 listopada od "faszystów", czemu chcieli zdelegalizować organizowanie tych marszów, czemu gdy się za ich rządów odbywały to bito, pałowano tam ludzi, wszczynano burdy, podpalano jakieś "budki" itd. a gdy rządy przejęło PiS - wszystko się skończyło ? No czemu !? Taki panował tu "zamordyzm i autorytaryzm" za rządu PiS-u, że opozycja - raczej zdrajcy narodu ośmieszjący zawód posła, awanturnicy i ośmieszacze wszystkiego - mogli mówić co chcą, organizaowac swoje wulgarne manifestacje, prostestować gdzie chcą, jak długo chcą, wykrzykiwać najbardziej chamskie hasła, obrażać kogo im się podoba i NIKT ich nie pałował, nie przeganiał, nie aresztował itd. Człowieku (jeden z drugim) weź sobie jakieś pigułki na otrzeźwienie ! Jestem zwolennikiem normalności, której jeszcze tu długo nie będzie.
|
|
| |  | 3 na 3 | TyDraniu (6569 punktów) | > To ciekawe czemu tusk, trzaskowski (czajkowski) i reszta wyzywała ludzi świętujących w marszu niepodległości 11 listopada od "faszystów", czemu chcieli zdelegalizować organizowanie tych marszów, czemu gdy się za ich rządów odbywały to bito, pałowano tam ludzi, wszczynano burdy, podpalano jakieś "budki" itd. a gdy rządy przejęło PiS - wszystko się skończyło ? No czemu !?Pamięć rozwielitki? Marsz Niepodległości 2020: Bitwa o Empik. Na trasie wydarzenia dochodziło do starć z policją, która próbowała uniemożliwić dalsze przejście lub niszczenie mienia. Chuligani obrzucali funkcjonariuszy środkami pirotechnicznymi i innymi niebezpiecznymi przedmiotami; policja reagowała z użyciem środków przymusu bezpośredniego. Pojawiły się również doniesienia o agresywnej postawie policji w stosunku do niektórych dziennikarzy, a jeden z fotoreporterów fotografujących zamieszki został postrzelony przez policjanta z broni gładkolufowej. Około godziny 16:00 doszło do podpalenia mieszkania znajdującego się w kamienicy przy al. 3 maja, na wysokości wiaduktu Mostu Poniatowskiego. Budynek był obrzucany przez uczestników marszu racami i petardami, których część trafiła do jednego z mieszkań, wzniecając pożar. Komenda Stołeczna Policji poinformowała, że w związku z zajściami podczas marszu rannych zostało 35 funkcjonariuszy oraz zatrzymano ponad 300 osób. Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz oskarżył policję o utrudnianie przejazdu samochodom, brutalność i prowokacyjną postawę oraz zażądał dymisji Komendanta Głównego Policji. > Taki panował tu "zamordyzm i autorytaryzm" za rządu PiS-u, że opozycja - raczej zdrajcy narodu ośmieszjący zawód posła, awanturnicy i ośmieszacze wszystkiego - mogli mówić co chcą, organizaowac swoje wulgarne manifestacje, prostestować gdzie chcą, jak długo chcą, wykrzykiwać najbardziej chamskie hasła, obrażać kogo im się podoba i NIKT ich nie pałował, nie przeganiał, nie aresztował itd.Policjant pryska gazem posłankę Barbarę Nowacką.Posłanka Gajewska aresztowana przez policjęFrasyniuk wyniesiony przez policję
|
|
| |  | 3 na 3 | hanging_bishop (1112 punktów) | Widzę, że dla Ciebie to abstrakcja. Nie jesteś sam. Szczepan Twardoch (znany pisarz) jest z Tobą... I właśnie dzięki takim ludziom PiS miał szansę. Konstytucja? Abstrakcja. Sądy? Abstrakcja. Dla mnie abstrakcją jest zdolność koalicyjna autorytarnej partii jaką jest PiS. Dla mnie abstrakcją jest przyzwoite zachowanie prezydenta, który przysięgał "stać na straży Konstytucji", złamawszy ją później. Nawet politycy opozycji i dziennikarze nie mówią tego głośno bo boją się niepokojów społecznych. Ale Duda powinien zostać odsunięty od pełnienia urzędu już w pierwszej kadencji.
|
|
 | 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | >Jakiego zamachu stanu.. na kogo mieli się "zamachnąć", póki co to na elity PiS-u był zamach w 2010 r. pamiętasz ?
Ja jakoś nie pamiętam żadnego zamachu na elity PiSu. Możesz przypomnieć?
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
2 na 2 | Elasp (6859 punktów) |
Na czym właściwie miał polegać ów "zamach stanu" do którego, jak przypuszczasz, nie doszło z takich czy innych przyczyn? Na nieoddaniu władzy po wyborach (jak?), na nieprzeprowadzeniu wyborów (?), na ich sfałszowaniu (?) Przecież żadna taka dyktatura nie miałaby szans utrzymać się już za sprawą sprzeciwu sojuszników Polski takich jak USA, Wielka Brytania czy Francja. Mówienie o groźbie dyktatury w Polsce to "political fiction".
|
|
 | 1 na 3 | romaro (25211 punktów) | > Mówienie o groźbie dyktatury w Polsce to "political fiction".Propaganda PiS przyjęła wobec porażki swojej partii następującą narrację, pyta: Gdzie ten autorytaryzm? Za pomocą obdzwonionych i opłaconych dziennikarzy oraz pożytecznych idiotów rozpowszechnia ten jeden główny punkt tej narracji. Gdzie ten polski majdan i wojsko na ulicach, które miało pojawić się, jak wygra PiS? Mamy normalną demokrację. Eliza Michalik:pomijając ogrodzenie Sejmu i odebranie opozycji prawa głosu, nielegalne reasumpcje głosowania, nielegalną wymianę sędziów TK i Sądu Najwyższego, Piotrowicza, Pawłowicz, Witek, Terleckiego, Wąsika, Kamińskiego, Rachonia, Ogórek i Holecką, bicie i aresztowania demonstrantów, odebranie Polakom Karty Praw Człowieka, faszystowskie strefy wolne od LGBT, prześladowania ludzi na tle politycznym, zwolnienia z pracy dziennikarzy krytykujących rząd, szykany, zabójstwa na tle politycznym inspirowane przez rządową szczujnię - TVP, zabicie, niemal całkowite wolnych mediów i ich kłopoty, upolitycznienie prasy regionalnej, wyprzedaż majątku narodowego za pół darmo, Obajtka, Glapińskiego działającego na szkodę polskiej gospodarki w sposób, za który powinien stanąć przed sądem, śmierci w COVID spowodowane działaniami rządu, afery finansowe, kobiety, które umarły w męczarniach, inwigilowanie opozycji Pegasusem, inwigilację obywateli, majątek Morawieckiego, bratanie się z Rosją, konszachty z jej wspólnikami w Europie, zatrzymanie pieniędzy z KPO i Funduszu Spójności UE - razem 450 miliardów złotych, olbrzymi dług publiczny wyprowadzony nieleganie poza budżet... Tak - poza tym wszystko spoko, bo dzięki wygranej opozycji nie ma czołgów na ulicach.
|
|
|  | | Elasp (6859 punktów) | >>Mówienie o groźbie dyktatury w Polsce to "political fiction". >Propaganda PiS przyjęła wobec porażki swojej partii następującą narrację, pyta: Gdzie ten autorytaryzm? Za pomocą obdzwonionych i opłaconych dziennikarzy oraz pożytecznych idiotów rozpowszechnia ten jeden główny punkt tej narracji...
Nie interesuje, co przyjęła propaganda PiS, interesuje mnie odpowiedz na moje pytanie.
|
|
| |  | 1 na 3 | romaro (25211 punktów) | > Nie interesuje, co przyjęła propaganda PiS, interesuje mnie odpowiedz na moje pytanie. Ale "przypadkowo" forsujesz podobną narreacje, którą nawet Kaczyński we wczorajszym wystąpieniu w TV Republika zaserwował swoim wyznawcom. Natomiast cluu mojej odpowiedzi, na postawione przez ciebie pytanie, zawarłem w cytacie, więc proszę się do tego fragmentu odniesć
|
|
| | |  | 1 na 1 | Elasp (6859 punktów) | >> Nie interesuje, co przyjęła propaganda PiS, interesuje mnie odpowiedz na moje pytanie. >Ale "przypadkowo" forsujesz podobną narreacje, którą nawet Kaczyński we wczorajszym wystąpieniu w TV Republika zaserwował swoim wyznawcom.
Nie "przypadkowo", tylko przypadkowo, jeśli już. Nie oglądam TV Republiki.
>Natomiast cluu mojej odpowiedzi, na postawione przez ciebie pytanie, zawarłem w cytacie, więc proszę się do tego fragmentu odniesć
"pomijając ogrodzenie Sejmu i odebranie opozycji prawa głosu, nielegalne reasumpcje głosowania, nielegalną wymianę sędziów TK i Sądu Najwyższego, Piotrowicza, Pawłowicz, Witek, Terleckiego, Wąsika, Kamińskiego, Rachonia, Ogórek i Holecką, bicie i aresztowania demonstrantów, odebranie Polakom Karty Praw Człowieka, faszystowskie strefy wolne od LGBT, prześladowania ludzi na tle politycznym, zwolnienia z pracy dziennikarzy krytykujących rząd, szykany, zabójstwa na tle politycznym inspirowane przez rządową szczujnię - TVP, zabicie, niemal całkowite wolnych mediów i ich kłopoty, upolitycznienie prasy regionalnej, wyprzedaż majątku narodowego za pół darmo, Obajtka, Glapińskiego działającego na szkodę polskiej gospodarki w sposób, za który powinien stanąć przed sądem, śmierci w COVID spowodowane działaniami rządu, afery finansowe, kobiety, które umarły w męczarniach, inwigilowanie opozycji Pegasusem, inwigilację obywateli, majątek Morawieckiego, bratanie się z Rosją, konszachty z jej wspólnikami w Europie, zatrzymanie pieniędzy z KPO i Funduszu Spójności UE - razem 450 miliardów złotych, olbrzymi dług publiczny wyprowadzony nieleganie poza budżet..."
Jeżeli było tak źle, to czym tłumaczyć fakt, że w ciągu ośmiu lat lat takich rządów poparcie dla PO (KO) wzrosło ledwie o 6 %, zaś lewicy o 1 %, natomiast poparcie dla PiSu spadło tylko o nieco ponad 2 %?
|
|
| | | |  | 2 na 2 | romaro (25211 punktów) | > Jeżeli było tak źle, to czym tłumaczyć fakt, że w ciągu ośmiu lat lat takich rządów poparcie dla PO (KO) wzrosło ledwie o 6 %, zaś lewicy o 1 %, natomiast poparcie dla PiSu spadło tylko o nieco ponad 2 %? Nie będę tu wchodził w matematykę, szczególnie w tak dość zmanipulowaną, w której nie uwzględniłeś głosów na 3D. Natomiast czym ja tłumaczę poparcie dla PIS? Tym samym "fenomenem" jaki ma Putin w Rosji - tuba propagandowa spotykana tylko w krajach autorytarnych. Zresztą, nie byłoby poparcia dla III Rzeszy bez Goebelsa.
Przez pięć wieków poddawano nas praniem mózgu. Od Machiavellego po Cambridge Analytica (warto sprawdzić w sieci z czym to ostatnie się je) Wiesz na czym polegają "Narodziny amerykańskiego snu w 1922" roku? "Fabryka zgody" została wymyślona przez dziennikarza Waltera Lippmanna. W "Opinii publicznej" wyjaśnia, że kontrola tłumu jest sprawowana nie tyle siłą, co przylgnięciem. Aby zapanować nad buntami społecznymi, opowiadał się za przekonaniem robotników, że prywatne interesy przynoszą korzyści wszystkim. Ale Sheryl Sandberg przejmuje stery Facebooka i opiera swój model na ukierunkowanych, spersonalizowanych reklamach, sprzedaję twoje polubienia. Strona jest bezpłatna, ale teraz to my jesteśmy produktem.
The Guardian ujawnia, że Cambridge Analytica wykorzystywała dane osobowe milionów użytkowników Facebooka do manipulowania ich poglądami politycznymi, w tym na korzyść Donalda Trumpa, podczas jego kampanii prezydenckiej. W tym samym czasie - w roku 2015 - Pis wykorzystał fabrykę własnych płatnych trolli. Komunikacja masowa nie umarła, nadal jest ukierunkowana.
|
|
| | | | |  | 1 na 1 | Elasp (6859 punktów) | >> Jeżeli było tak źle, to czym tłumaczyć fakt, że w ciągu ośmiu lat lat takich rządów poparcie dla PO (KO) wzrosło ledwie o 6 %, zaś lewicy o 1 %, natomiast poparcie dla PiSu spadło tylko o nieco ponad 2 %? >Nie będę tu wchodził w matematykę, szczególnie w tak dość zmanipulowaną, w której nie uwzględniłeś głosów na 3D.
Dobrze, dodam więc Trzecią Drogę: PSL+ Nowoczesna w r. 2015 a Trzecia Droga w r. 2023 - wzrost o niecałe 2 %.
>Natomiast czym ja tłumaczę poparcie dla PIS? >Tym samym "fenomenem" jaki ma Putin w Rosji - tuba propagandowa spotykana tylko w krajach autorytarnych. Zresztą, nie byłoby poparcia dla III Rzeszy bez Goebelsa.
Możesz wskazać odpowiedniki "Gazety Wyborczej", TVN, TOK.fm, Newsweeka, OKO.Press, Krytyki Politycznej, Polityki, Soku z Buraka i "Nie" w tych dwóch krajach?
|
|
| | | | | |  | 2 na 2 | romaro (25211 punktów) | > Dobrze, dodam więc Trzecią Drogę: PSL+ Nowoczesna w r. 2015 a Trzecia Droga w r. 2023 - wzrost o niecałe 2 %.
>>Natomiast czym ja tłumaczę poparcie dla PIS? >>Tym samym "fenomenem" jaki ma Putin w Rosji - tuba propagandowa spotykana tylko w krajach autorytarnych. Zresztą, nie byłoby poparcia dla III Rzeszy bez Goebelsa. > Możesz wskazać odpowiedniki "Gazety Wyborczej", TVN, TOK.fm, Newsweeka, OKO.Press, Krytyki Politycznej, Polityki, Soku z Buraka i "Nie" w tych dwóch krajach? Co do III Rzeszy, to o internecie zapomniałeś. Natomiast gdy chodzi o Rosje Putina, to przewrotnie poproszę o podanie choć jednego tytułu, który by nie podlegał kontroli państwowej? Już w 2015 roku Bloomberg podał, że należące do fińskiego domu medialnego Sanoma, a także właścicieli "Wall Street Journal" i "Financial Times" udziały w "Wiedomostiach" wykupuje pośrednik, działający w interesie struktur związanych z władzami Federacji Rosyjskiej. Wówczas oficjalnie w grę wchodził holding Gazprom Media, który należy do kontrolowanego przez Kreml koncernu Gazprom, oraz grupa finansowa Jurija Kowalczuka, uważanego przez niektóre media w Rosji za bankiera Władimira Putina. Ostatecznie ostatnia niezależna gazeta Wiadomosti weszła w skład holdingu zarządzanym przez Kabajewą(ichnia Obajtkowa). A teraz Polska - W grudniu w 2020 roku media informowały o procesie przejęcia Polska Press przez Orlen. Konsekwencją tego w rękach państwowej spółki zarządzanej przez Obajtka znalazło się 20 lokalnych dzienników docierających łącznie do ponad 17 mln odbiorców. Tak więc początek przejęć miał miejsce 3 lata temu. Mam pisać o przejęciach, które następowały w ostatnich 3 latach?
I na koniec, widzisz analogię między mafijnym przejęciem gazet przez oba państwa, które reprezentują osoby Obajtka i Kobajewej?
Dzięki za uwagę, ale ja kończę tę dyskusję. Nie mam zamiaru odnosić się do absurdów, które serwujesz z podziwu godnym fanatyzmem.
|
|
| | | | |  | 1 na 1 | Elasp (6859 punktów) |
>Wiesz na czym polegają "Narodziny amerykańskiego snu w 1922" roku? >"Fabryka zgody" została wymyślona przez dziennikarza Waltera Lippmanna. W "Opinii publicznej" wyjaśnia, że kontrola tłumu jest sprawowana nie tyle siłą, co przylgnięciem. Aby zapanować nad buntami społecznymi, opowiadał się za przekonaniem robotników, że prywatne interesy przynoszą korzyści wszystkim. >Ale >Sheryl Sandberg przejmuje stery Facebooka i opiera swój model na ukierunkowanych, spersonalizowanych reklamach, sprzedaję twoje polubienia. Strona jest bezpłatna, ale teraz to my jesteśmy produktem.
To może ktoś poza Polską zadbał, byś głosował przeciw PiS, a za PO lub Trzecią Drogą? Skoro wierzysz w takie globalne sterowanie, na jakiej podstawie sądzisz, że to Twoi przeciwnicy polityczni, a nie TY i Twoje przekonania polityczne jesteście produktem takiego mechanizmu? Może ktoś Ci wdrukował w świadomość ogólniki o "zamachu na demokrację", "dyktaturze" i tak dalej, a Ty teraz powtarzasz to wszystko jako Twoje własne przekonania, do których doszedłeś samodzielnie i w sposób rzetelny? Pomyślałeś o tym choć raz?
|
|
 | 1 na 1 | hanging_bishop (1112 punktów) | > Na czym właściwie miał polegać ów "zamach stanu" do którego, jak przypuszczasz, nie doszło z takich czy innych przyczyn? Na nieoddaniu władzy po wyborach (jak?), na nieprzeprowadzeniu wyborów (?), na ich sfałszowaniu (?) Przecież żadna taka dyktatura nie miałaby szans utrzymać się już za sprawą sprzeciwu sojuszników Polski takich jak USA, Wielka Brytania czy Francja. Mówienie o groźbie dyktatury w Polsce to "political fiction".
Została złamana Konstytucja. PiS powołuje swoich sędziów wbrew Konstytucji. Podsłuchuje się polityków opozycji. To był pełzający zamach stanu. Zawłaszczanie państwa, wykorzystywanie majątku narodowego do uwłaszczenia siebie, krewnych i znajomych królika. Wykorzystywanie spółek skarbu państwa do promocji partii, kampanii wyborczej. And last but not least - przekształcenie TVP w tubę propagandową PiS. Używanie służb specjalnych do zastraszania sędziów etc. Wiem, że jako zwykły człowiek można było tego nie zauważyć. Zamach Majowy był inny bo część wojska była po stronie demokratycznej władzy a część po stronie Piłsudskiego - to dlatego polała się krew.
Demokracja demokracją ale PiS niszczyło państwo prawa. Myślisz, że Putin nie ma większości za sobą? Zawłaszczył państwo, uruchomił socjal, nawet udaje osobę wierzącą... I co? Robi co chce. Opozycja przecież istnieje - jest ośmieszana, represjonowana itd. Ale jest. Emigrować możesz - proszę bardzo. Wiadomo, że Rosja jest zawsze bardziej autorytarna i brutalna. U nas to milusio jest ale fakt jest faktem - została złamana Konstytucja. A kto teoretycznie powinien sądzić takie czyny? Trybunał Stanu./
|
|
|  | | Thoter (6650 punktów) |
>Demokracja demokracją ale PiS niszczyło państwo prawa.
PIS-owski bund niczego nie niszczy, tylko Żydzi amerykańscy używają Polski do proxy war. NSDP i Hitlera Niemcom zainstalowali ŻYDZI AMERYKAŃSCY z Brytyjczykami. Bernard Baruch wydał zakaz robienia zamachów na Hitlera. PIS to kolejny nazistowsko faszystowski projekt Żydów amerykańskich. Podobnie jak banderowcy kierowani przez żydowskiego pajaca Zelenskiego.
Interesy Żydów amerykańskich są ważniejsze jak wizje o demokracji i wolności. PIS jeszcze nie powiedział ostatniego słowa. Zydowski zięć Duda może jeszcze rozwiązać tą nową zbieraninę sejmową, z powodu nie uchwalenia budżetu. Celowo zrobiono spęd telewidzów do urn, w czasie w którym uchwala się budżet. Perturbacje z budżetem żydwoski zięć Duda może zakończyć rozwiązaniem zbieraniny, która dorwała się do koryta. Demokratyczni "dziennikarze" powinni poinformować lud, ilu to demokratycznych "polityków", po utracie poselskich i senatorskich przywilejów, się "rozchorowało".
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|