Racjonalista - Strona głównaDo treści
Stare baboki pisu

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
17-10-2023 14:38Berzerac (5671 punktów)Stare baboki pisu
Ocena 1 na 1
Pis po wyborach wyciągnął swojego "asa z rękawa" Ze to tępą mordę jeszcze pokazują publicznie
wydarzenia(*),7092740#parametr=zobacz_takze
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

romaro (25211 punktów)
Pani prokurator Ewa Wrzosek - "A wiecie, że w przypadku konfiskaty rozszerzonej - konieczność wykazania legalności pochodzenia posiadanego majątku, nie tylko w czasie popełnienia przestępstwa, lecz także w okresie 5 lat wstecz - leży po stronie oskarżonego?
I że w przypadku pozbycia się majątku przez sprawcę nadal istnieje możliwość jego skonfiskowania? Sprzedaż mienia lub darowanie go innej osobie - nie uniemożliwia przeprowadzenia jego konfiskaty.
Do tego - prokuratura ma możliwość natychmiastowego zabezpieczenia mienia na potrzeby ewentualnej późniejszej konfiskaty, zwłaszcza gdy istnieje ryzyko jego wyzbycia."

No i pamietajcie:
Wśród różnych warunków, które według kodeksu musi spełnić każdy świadek koronny - jeden jest dość istotny: - Musi zdążyć przed kolegami.
Elasp (6859 punktów)
>Pis po wyborach wyciągnął swojego "asa z rękawa" Ze to tępą mordę jeszcze pokazują publicznie
>wydarzenia(*),7092740#parametr=zobacz_takze

Dobrze, a kiedy powstanie nowy rząd i jaki program będzie realizować? Czy coś już na ten temat wiadomo? Kogo interesuje w tym momencie A. Macierewicz, poza jego zagorzałymi zwolennikami (i przeciwnikami)?
19-10-2023 12:54 
 Ocena 3 na 3
TyDraniu (6569 punktów)
>Dobrze, a kiedy powstanie nowy rząd i jaki program będzie realizować? Czy coś już na ten temat wiadomo?

Pan tego nie wie? Kadencja PiS-u wciąż trwa. Prezydent ma 30 dni na desygnowanie wybranej przez siebie osoby na premiera. Póki co kilka instytucji rządowych ogłosiło przetarg na zakup niszczarek. Cierpliwości, to wszystko się musi przemielić.

>Kogo interesuje w tym momencie A. Macierewicz, poza jego zagorzałymi zwolennikami (i przeciwnikami)?

Mnie interesuje, bo może da się go wymienić na Poczobuta.
19-10-2023 13:11 
 Ocena 3 na 3
farmer (22440 punktów)

>Dobrze, a kiedy powstanie nowy rząd i jaki program będzie realizować? Czy coś już na ten temat wiadomo?

Na spokojnie.

>. I o to chodziło Kaczyńskimu. Jeżeli możesz kogoś pogrążyć nie przychodząc, to przychodzenie mija się z celem. Mówił się kiedyś "załatwić kogoś w białych rękawiczkach". I do takiego załatwienia doszło.

Być może jest teraz startegia której obaj nie rozumiemy. Ale jak sam widzisz może jednak warto było przyjść. to byś teraz wiedział na czym stoisz.
Elasp (6859 punktów)
>>Dobrze, a kiedy powstanie nowy rząd i jaki program będzie realizować? Czy coś już na ten temat wiadomo?
> Na spokojnie.

Przecież ci ludzie byli kiedyś w stanie opracować "gabinet cieni" z dokładnością do pojedynczego ministerstwa. Państwo potrzebuje ciągłości władzy.


>>. I o to chodziło Kaczyńskimu. Jeżeli możesz kogoś pogrążyć nie przychodząc, to przychodzenie mija się z celem. Mówił się kiedyś "załatwić kogoś w białych rękawiczkach". I do takiego załatwienia doszło.

>Być może jest teraz startegia której obaj nie rozumiemy. Ale jak sam widzisz może jednak warto było przyjść. to byś teraz wiedział na czym stoisz.

Nie wiadomo, co by było, gdyby Kaczyński przyszedł. Mnie interesuje program, jaki chce zrealizować opozycja. Czy coś wiesz na ten temat?
19-10-2023 14:21 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>>Dobrze, a kiedy powstanie nowy rząd i jaki program będzie realizować? Czy coś już na ten temat wiadomo?
>> Na spokojnie.
> Przecież ci ludzie byli kiedyś w stanie opracować "gabinet cieni" z dokładnością do pojedynczego ministerstwa. Państwo potrzebuje ciągłości władzy.


Przecież jest.

>>>. I o to chodziło Kaczyńskimu. Jeżeli możesz kogoś pogrążyć nie przychodząc, to przychodzenie mija się z celem. Mówił się kiedyś "załatwić kogoś w białych rękawiczkach". I do takiego załatwienia doszło.
>>Być może jest teraz startegia której obaj nie rozumiemy. Ale jak sam widzisz może jednak warto było przyjść. to byś teraz wiedział na czym stoisz.
> Nie wiadomo, co by było, gdyby Kaczyński przyszedł. Mnie interesuje program, jaki chce zrealizować opozycja. Czy coś wiesz na ten temat?
>

Nie sądzisz że jako świadomy wyborca powinieneś znać programy innych partii. Choćby pobieżnie?

Bo chyba nie chodzi o to żeby załatwiac kogoś w białych rękawiczkach? Co jak się okazuje nie powoduje większych benfitow.

Zdrugiej strony to chyba samo odsunięcie PiS od władzy jest już samo w sobie dobre.
Cos jak baba z wozu koniom lżej?

(Uwaga dla innych...będę pisał bez szczać szczekać kundle itd.) Może być ciężko zrozumieć o co mi chodzi)
19-10-2023 14:31 
 Ocena 1 na 1
Elasp (6859 punktów)

>Nie sądzisz że jako świadomy wyborca powinieneś znać programy innych partii. Choćby pobieżnie?

To może więc przedstawisz ten program, gdyż ja szukam go od ośmiu lat i nie mogę znaleźć. Gdybym go znalazł, na pewno bym go przestudiował.

Może zadam takie pytania. Jak sądzisz,

1. Czy rząd będzie działać na rzecz powstania CPK?

2. Czy wydatki na wojsko będą zmniejszone w porównaniu do deklaracji poprzedniej władzy?

3. Czy rząd Polski nadal będzie w dużym stopniu sprzeciwiać się podejściu Niemiec do wojny na Ukrainie?
19-10-2023 14:44 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>Nie sądzisz że jako świadomy wyborca powinieneś znać programy innych partii. Choćby pobieżnie?
> To może więc przedstawisz ten program, gdyż ja szukam go od ośmiu lat i nie mogę znaleźć. Gdybym go znalazł, na pewno bym go przestudiował.

Tyle partii i nikt programu nie ma?

> Może zadam takie pytania. Jak sądzisz,
> 1. Czy rząd będzie działać na rzecz powstania CPK?
> 2. Czy wydatki na wojsko będą zmniejszone w porównaniu do deklaracji poprzedniej władzy?
> 3. Czy rząd Polski nadal będzie w dużym stopniu sprzeciwiać się podejściu Niemiec do wojny na Ukrainie?

Wracają czasy gdy tzreba będzie poczekać na głosowanie w sejmie a nie na decyzję z Żoliborza gdzie sami posłowie pewnie nie wiedzieli co i jak przed głosowaniem.



Elasp (6859 punktów)

>> Może zadam takie pytania. Jak sądzisz,
>> 1. Czy rząd będzie działać na rzecz powstania CPK?
>> 2. Czy wydatki na wojsko będą zmniejszone w porównaniu do deklaracji poprzedniej władzy?
>> 3. Czy rząd Polski nadal będzie w dużym stopniu sprzeciwiać się podejściu Niemiec do wojny na Ukrainie?
>Wracają czasy gdy tzreba będzie poczekać na głosowanie w sejmie a nie na decyzję z Żoliborza gdzie sami posłowie pewnie nie wiedzieli co i jak przed głosowaniem.

Czyli nie wiesz, jakie są odpowiedzi na te trzy pytania?
19-10-2023 15:25 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>> Może zadam takie pytania. Jak sądzisz,
>>> 1. Czy rząd będzie działać na rzecz powstania CPK?
>>> 2. Czy wydatki na wojsko będą zmniejszone w porównaniu do deklaracji poprzedniej władzy?
>>> 3. Czy rząd Polski nadal będzie w dużym stopniu sprzeciwiać się podejściu Niemiec do wojny na Ukrainie?
>>Wracają czasy gdy tzreba będzie poczekać na głosowanie w sejmie a nie na decyzję z Żoliborza gdzie sami posłowie pewnie nie wiedzieli co i jak przed głosowaniem.
> Czyli nie wiesz, jakie są odpowiedzi na te trzy pytania?
>

Czyli niewiesz jakie są programy innych partii
19-10-2023 15:37 
 Ocena 1 na 1
Elasp (6859 punktów)

>Czyli niewiesz jakie są programy innych partii

Nie, nie wiem i na nie nie glosowałem, ponieważ nie przedstawiły programu.
19-10-2023 15:47 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>Czyli niewiesz jakie są programy innych partii
> Nie, nie wiem i na nie nie glosowałem, ponieważ nie przedstawiły programu.

Nikt nie przedstawił programu? Prócz PIS?

To skąd wiesz co kryje się pod program wyborczy lewicy który można sobie ściągnąć?

Nie czytałeś a wiesz. Ciekawe.
19-10-2023 19:45 
 Ocena 1 na 1
Elasp (6859 punktów)

Do pewnego stopnia masz rację, a ja w odpowiedniej mierze jej nie mam - jest wszakże rzeczywiście program KO, dostępny na stronie PO. Nosi on tytuł: "100 konkretów na pierwsze 100 dni rządów". Będzie więc okazja do sprawdzenia, na ile KO wywiąże się z obietnic wyborczych. Zobaczymy, a jest parę rzeczy ciekawych. Należą do nich:

- "babciowe" (1500 zł miesięcznie),

- ustawa o związkach partnerskich,

- emerytura do 5000 zł brutto bez podatku,

- zamrożenie cen gazu w r. 2024,

- zniesienie zakazu handlu w niedziele (pod pewnymi warunkami),

- łatwy i czytelny system rezerwacji wizyt w lecznictwie państwowym,

- podniesienie wynagrodzenie nauczycieli o co najmniej 30 %,

- podniesienie zasiłku pogrzebowego od lipca 2024 o 2450 zł,

- podniesienie kwoty wolnej od podatku z 30 do 60 tys. zł (dla podatników rozliczających się wedle skali podatkowej),

- 0 % VAT na transport publiczny.

Muszę przyznać, że brzmi to wszystko bardzo atrakcyjnie, a ponieważ zostało zadeklarowane jako takie, które będzie wykonane w ciągu 100 pierwszych dni rządów, będzie można sprawdzić nowy rząd, czy realizuje zapowiedzi.
19-10-2023 19:54 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
.
> Muszę przyznać, że brzmi to wszystko bardzo atrakcyjnie,

Tak z ciekawości. Któraś partia zaoferowała coś dla pracujących?

Bo to co przedstawiles sposnsoruje głównie praujcy podatnik w sile wieku (oczywiście nie tylko).

W tym kraju pracować to kara.

>Do pewnego stopnia masz rację, a ja w odpowiedniej mierze jej nie mam

Ja nie sprawdzałem co PiS ma mi do zaoferowania. Bo w przekazach a głównie w radio ich słuchałem to herr Tusk się przewijało glownie.
19-10-2023 20:06 
 Ocena 1 na 1
Elasp (6859 punktów)
>.
>> Muszę przyznać, że brzmi to wszystko bardzo atrakcyjnie,
>Tak z ciekawości. Któraś partia zaoferowała coś dla pracujących?
>Bo to co przedstawiles sposnsoruje głównie praujcy podatnik w sile wieku (oczywiście nie tylko).
>W tym kraju pracować to kara.

Przecież podaję elementy programu KO. Zadeklarowali, że zrealizują to (i nie tylko to) w ciągu pierwszych 100 dni rządów. Z tym programem (uświadamiam to teraz sobie) jeździł D. Tusk na spotkania wyborcze po całej Polsce.
19-10-2023 20:23 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>.
>>> Muszę przyznać, że brzmi to wszystko bardzo atrakcyjnie,
>>Tak z ciekawości. Któraś partia zaoferowała coś dla pracujących?
>>Bo to co przedstawiles sposnsoruje głównie praujcy podatnik w sile wieku (oczywiście nie tylko).
>>W tym kraju pracować to kara.
> Przecież podaję elementy programu KO. Zadeklarowali, że zrealizują to (i nie tylko to) w ciągu pierwszych 100 dni rządów. Z tym programem (uświadamiam to teraz sobie) jeździł D. Tusk na spotkania wyborcze po całej Polsce.

Wogole to podoba mi się że kilka dni po wyborach rozmawiamy o programach.

Nie masz takiego żalu do Kaczyńskiego że mógł w telewizji publicznej przedstawić program wyborczy PIS.
Tusk skorzystał z oKazji i przynajmniej się pokazał szerszej publiczności w czasie debaty.

Ale wracając do rozmowy. Ja nie wiem kto coś oferował pracującym.
19-10-2023 20:51 
 Ocena 1 na 1
szarley (54911 punktów)
> Przecież podaję elementy programu KO.

Leczysz rozdwojenie jaźni?
Napisałeś, że PO nie miała programu

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
19-10-2023 20:54 
 Ocena 3 na 3
Elasp (6859 punktów)
>> Przecież podaję elementy programu KO.
>Leczysz rozdwojenie jaźni?
>Napisałeś, że PO nie miała programu

Napisałem to zanim znalazłem ten program na stronie PO.
szarley (54911 punktów)
> Do pewnego stopnia masz rację, a ja w odpowiedniej mierze jej nie mam - jest wszakże rzeczywiście program KO, dostępny na stronie PO. Nosi on tytuł: "100 konkretów na pierwsze 100 dni rządów". Będzie więc okazja do sprawdzenia, na ile KO wywiąże się z obietnic wyborczych. Zobaczymy, a jest parę rzeczy ciekawych. Należą do nich:
> - "babciowe" (1500 zł miesięcznie),

P. Lichocka ogłosiła, że ten postulat już PiS zrealizowało...

>Zobaczymy, a jest parę rzeczy ciekawych
Zobaczyliśmy wyborcze obietnice. Moc zbudowanych mieszkań pod najm, zwalczanie nielegalnej imigracji, likwidację korupcji, pakt dla Śląska, stażowe emerytury, a z całkiem niedawnych obietnic pieniądze z KPO

> Muszę przyznać, że brzmi to wszystko bardzo atrakcyjnie, a ponieważ zostało zadeklarowane jako takie, które będzie wykonane w ciągu 100 pierwszych dni rządów, będzie można sprawdzić nowy rząd, czy realizuje zapowiedzi.

100 dni?
Chyba nie znasz polskiej konstytucji.
W 2024 będzie obowiązywał budżet autorstwa PiSu. Jesczze dłuuuugo będzie PiSowski rezydent, PiSowscy sędziowie, PiSowski prezes NBP i PiSowscy nadzorcy w państwowych firmach

Na szczęście PiS ogłosił referendum, w którym Polacy opowiedzieli się przeciwko sprzedawaniu wiz i sprzedaży Lotosu


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
19-10-2023 20:03 
 Ocena 1 na 1
Elasp (6859 punktów)

>100 dni?
>Chyba nie znasz polskiej konstytucji.

Jest powiedziane wyraźnie (a nawet podkreślone na czerwono) - 100 konkretów na pierwsze 100 dni rządów.

platforma.org/dokumenty/program
szarley (54911 punktów)
>>100 dni?
>>Chyba nie znasz polskiej konstytucji.
> Jest powiedziane wyraźnie (a nawet podkreślone na czerwono) - 100 konkretów na pierwsze 100 dni rządów.

No to do roboty! Jak PiS z mieszkaniami. Ile tysięcy miało być?

P. Ogórek w TVPiS już wypomniała Tuskowi, że jeszcze nie ma pieniędzy z KPO


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
19-10-2023 20:08 
 Ocena 1 na 1
szarley (54911 punktów)
>>Nie sądzisz że jako świadomy wyborca powinieneś znać programy innych partii. Choćby pobieżnie?
> To może więc przedstawisz ten program, gdyż ja szukam go od ośmiu lat i nie mogę znaleźć. Gdybym go znalazł, na pewno bym go przestudiował.

Dzisiaj o 19,45 sam cytujesz punkty tego programu

> Może zadam takie pytania. Jak sądzisz,
> 1. Czy rząd będzie działać na rzecz powstania CPK?
Mam nadzieję, że nie
Ta inwestycja jest totalnie zbędna

> 2. Czy wydatki na wojsko będą zmniejszone w porównaniu do deklaracji poprzedniej władzy?
Mam nadzieję, że tak. Polska nie obroni się militarnie przed nikim. Obroną Polski jest silna gospodarka powiązana z gospodarkami zachodu.

> 3. Czy rząd Polski nadal będzie w dużym stopniu sprzeciwiać się podejściu Niemiec do wojny na Ukrainie?
Jagiellońska potęga nie powinna się sprzeciwiać Niemcom, tylko dyktować im warunki

Mam nadzieję, że nowy polski rząd ukróci sprzedawanie polskich wiz na targowiskach Afryki, zaprzestanie ujadanie na wszystkich sąsiadów, poniecha konfliktów z UE i doprowadzi do wznowienia pracy TK i NIK

Mam też nadzieję, że w nowym polskim rządzie nie będzie idiotów, którzy puszczają spoty ze zmyślonymi tekstami "ambasadora Niemiec" i zwykły Helmut znów zacznie kupować Tymbarki



Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Elasp (6859 punktów)
>>>Nie sądzisz że jako świadomy wyborca powinieneś znać programy innych partii. Choćby pobieżnie?
>> To może więc przedstawisz ten program, gdyż ja szukam go od ośmiu lat i nie mogę znaleźć. Gdybym go znalazł, na pewno bym go przestudiował.
>Dzisiaj o 19,45 sam cytujesz punkty tego programu

Tak, bo właśnie dziś o godz. 19.45 go znalazłem.
19-10-2023 20:28 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>>>Nie sądzisz że jako świadomy wyborca powinieneś znać programy innych partii. Choćby pobieżnie?
>>> To może więc przedstawisz ten program, gdyż ja szukam go od ośmiu lat i nie mogę znaleźć. Gdybym go znalazł, na pewno bym go przestudiował.
>>Dzisiaj o 19,45 sam cytujesz punkty tego programu
> Tak, bo właśnie dziś o godz. 19.45 go znalazłem.

Dziwne. Takimi sprawami powinna zajmować się telewizja publiczna czy radio.

Tak by każdy Polak mógł zaznajomić się z poszeczegolnymi programami różnych partii.

Byłoby by to nawet ekologiczne.
19-10-2023 20:48 
 Ocena 1 na 1
Elasp (6859 punktów)
>>>>>Nie sądzisz że jako świadomy wyborca powinieneś znać programy innych partii. Choćby pobieżnie?
>>>> To może więc przedstawisz ten program, gdyż ja szukam go od ośmiu lat i nie mogę znaleźć. Gdybym go znalazł, na pewno bym go przestudiował.
>>>Dzisiaj o 19,45 sam cytujesz punkty tego programu
>> Tak, bo właśnie dziś o godz. 19.45 go znalazłem.
>Dziwne. Takimi sprawami powinna zajmować się telewizja publiczna czy radio.
>Tak by każdy Polak mógł zaznajomić się z poszeczegolnymi programami różnych partii.
>Byłoby by to nawet ekologiczne.

Cokolwiek było lub powinno było być, będzie można sprawdzić, jak KO wywiązuje się z obietnic wyborczych. Zakładam skuteczność D. Tuska jako polityka prezentującego program (tzn. zakładam, że wielu ludzi przekonał tym właśnie programem, który zacytowałem), istnieje więc niemała grupa ludzi, która poparła go z uwagi na ten program i oczekuje jego realizacji.
19-10-2023 20:52 
 Ocena 1 na 1
szarley (54911 punktów)
>>> To może więc przedstawisz ten program, gdyż ja szukam go od ośmiu lat i nie mogę znaleźć. Gdybym go znalazł, na pewno bym go przestudiował.
>>Dzisiaj o 19,45 sam cytujesz punkty tego programu
> Tak, bo właśnie dziś o godz. 19.45 go znalazłem.

Gratuluję, mam nadzieję, że nie głosowałeś, bo głupi to wyborca, który programy startujących partii poznaje po wyborach

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
19-10-2023 21:40 
 Ocena 1 na 1
Elasp (6859 punktów)

>Gratuluję, mam nadzieję, że nie głosowałeś, bo głupi to wyborca, który programy startujących partii poznaje po wyborach

Niestety więc należę do głupich wyborców.
szarley (54911 punktów)
>>Gratuluję, mam nadzieję, że nie głosowałeś, bo głupi to wyborca, który programy startujących partii poznaje po wyborach
> Niestety więc należę do głupich wyborców.
>

Q.E.D.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Elasp (6859 punktów)
>>>Gratuluję, mam nadzieję, że nie głosowałeś, bo głupi to wyborca, który programy startujących partii poznaje po wyborach
>> Niestety więc należę do głupich wyborców.
>>
>Q.E.D.

Tymczasem: wiadomosci(*)0&do_w=57&do_v=992#s=BoxOpLink
20-10-2023 11:58 
 Ocena 1 na 1
szarley (54911 punktów)
>>>>Gratuluję, mam nadzieję, że nie głosowałeś, bo głupi to wyborca, który programy startujących partii poznaje po wyborach
>>> Niestety więc należę do głupich wyborców.
>>>
>>Q.E.D.
> Tymczasem: wiadomosci(*)0&do_w=57&do_v=992#s=BoxOpLink

Cytat:
Z nieoficjalnych ustaleń WP.pl wynika, że kierownictwo PO rozważa inne rozwiązania w przypadku przedłużających się rozmów z Trzecią Drogą i Lewicą o umowie koalicyjnej. Partia Donalda Tuska może wówczas zaproponować deklarację koalicyjną. Podobna sytuacja miała już miejsce w 2007 roku. Wówczas na niespełna dwóch stronach napisano zasady utworzenia koalicji przez PO i PSL.


Cóż stąd?
Zmienia to cokolwiek w ocenie wyborcy, który PO wyborach poznaje programy partii?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
farmer (22440 punktów)
]
>Cóż stąd?
>Zmienia to cokolwiek w ocenie wyborcy, który PO wyborach poznaje programy partii?


Myślisz że to prawda? Chłop szuka 8 lat programu i znajduje go kilka dni po wyborach.


>To może więc przedstawisz ten program, gdyż ja szukam go od ośmiu lat i nie mogę znaleźć

Rozumiesz 8 lat. I nagle bum. Gość sobie robi jaja bo nie uwierzę w taką indolencja kogoś kto wypowiada się cyklicznie w tematach politycznych na tym forum.


A teraz pomyśl że rozmowa dotyczy tematów bardziej złożonych.
Gdzie można bardziej grać informacją.
Palić Jana w takim temacie ? Elasp musisz być politykiem. Nie ma bata.
20-10-2023 13:38 
 Ocena 1 na 1
szarley (54911 punktów)
>]
>>Cóż stąd?
>>Zmienia to cokolwiek w ocenie wyborcy, który PO wyborach poznaje programy partii?
>Myślisz że to prawda? Chłop szuka 8 lat programu i znajduje go kilka dni po wyborach.

Nie. Wystarczył mu program PiSu: Tusk nie zasługuje na drugą szansę, Tusk to zdrajca, Tusk to wasal Niemców, Tusk służy Putinowi, Tusk zjada dzieci na śniadanie.

i wiara w Cysorza

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
20-10-2023 13:49 
 Ocena 2 na 2
TyDraniu (6569 punktów)
>Myślisz że to prawda? Chłop szuka 8 lat programu i znajduje go kilka dni po wyborach.
>>To może więc przedstawisz ten program, gdyż ja szukam go od ośmiu lat i nie mogę znaleźć
>Rozumiesz 8 lat. I nagle bum. Gość sobie robi jaja bo nie uwierzę w taką indolencja kogoś kto wypowiada się cyklicznie w tematach politycznych na tym forum.

Program PO był ukryty w Dark Web-ie, na ciemnej i mrocznej witrynie Platformy, gdzie żaden wyznawca PiS-u nigdy się nie zapuszcza.
Berzerac (5671 punktów)
>]
>>Cóż stąd?
>>Zmienia to cokolwiek w ocenie wyborcy, który PO wyborach poznaje programy partii?
>Myślisz że to prawda? Chłop szuka 8 lat programu i znajduje go kilka dni po wyborach.
>>To może więc przedstawisz ten program, gdyż ja szukam go od ośmiu lat i nie mogę znaleźć
>Rozumiesz 8 lat. I nagle bum. Gość sobie robi jaja bo nie uwierzę w taką indolencja kogoś kto wypowiada się cyklicznie w tematach politycznych na tym forum.
>A teraz pomyśl że rozmowa dotyczy tematów bardziej złożonych.
>Gdzie można bardziej grać informacją.
>Palić Jana w takim temacie ? Elasp musisz być politykiem. Nie ma bata.
>
Używasz wasz które nie do końca przyswajasz
farmer (22440 punktów)
>>]
>>>Cóż stąd?
>>>Zmienia to cokolwiek w ocenie wyborcy, który PO wyborach poznaje programy partii?
>>Myślisz że to prawda? Chłop szuka 8 lat programu i znajduje go kilka dni po wyborach.
>>>To może więc przedstawisz ten program, gdyż ja szukam go od ośmiu lat i nie mogę znaleźć
>>Rozumiesz 8 lat. I nagle bum. Gość sobie robi jaja bo nie uwierzę w taką indolencja kogoś kto wypowiada się cyklicznie w tematach politycznych na tym forum.
>>A teraz pomyśl że rozmowa dotyczy tematów bardziej złożonych.
>>Gdzie można bardziej grać informacją.
>>Palić Jana w takim temacie ? Elasp musisz być politykiem. Nie ma bata.
>>
>Używasz wasz które nie do końca przyswajasz


Skąd wiesz co przyswajam a co nie. Może ty nie orzyswajasz?
Berzerac (5671 punktów)
>>>>>Gratuluję, mam nadzieję, że nie głosowałeś, bo głupi to wyborca, który programy startujących partii poznaje po wyborach
>>>> Niestety więc należę do głupich wyborców.
>>>>
>>>Q.E.D.
>> Tymczasem: wiadomosci(*)0&do_w=57&do_v=992#s=BoxOpLink
> Cytat:
Z nieoficjalnych ustaleń WP.pl wynika, że kierownictwo PO rozważa inne rozwiązania w przypadku przedłużających się rozmów z Trzecią Drogą i Lewicą o umowie koalicyjnej. Partia Donalda Tuska może wówczas zaproponować deklarację koalicyjną. Podobna sytuacja miała już miejsce w 2007 roku. Wówczas na niespełna dwóch stronach napisano zasady utworzenia koalicji przez PO i PSL.

>Cóż stąd?
>Zmienia to cokolwiek w ocenie wyborcy, który PO wyborach poznaje programy partii?

Jakie dla Ciebie mogą być wybory jak sobie mieszkasz w Czechach i nie masz prawa wyborczego?.
Zaraz poprawisz mnie ze w nie w Czechach tylko w Republice Czeskiej
szarley (54911 punktów)
>Jakie dla Ciebie mogą być wybory jak sobie mieszkasz w Czechach i nie masz prawa wyborczego?.
>Zaraz poprawisz mnie ze w nie w Czechach tylko w Republice Czeskiej

Mieszkam w polskiej części Śląska i ponoszę konsekwencje polskich wyborów, jedynie obywatelstwo mam czeskie

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
21-10-2023 08:07 
 Ocena 1 na 1
Berzerac (5671 punktów)
>>Jakie dla Ciebie mogą być wybory jak sobie mieszkasz w Czechach i nie masz prawa wyborczego?.
>>Zaraz poprawisz mnie ze w nie w Czechach tylko w Republice Czeskiej
>Mieszkam w polskiej części Śląska i ponoszę konsekwencje polskich wyborów, jedynie obywatelstwo mam czeskie
>
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby


Sorki Hanek. Wybacz.
19-10-2023 15:32 
 Ocena 1 na 1
szarley (54911 punktów)
> Przecież ci ludzie byli kiedyś w stanie opracować "gabinet cieni" z dokładnością do pojedynczego ministerstwa. Państwo potrzebuje ciągłości władzy.

Czy to ma być argument za utrzymaniem ciągle tej samej władzy?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
19-10-2023 15:38 
 Ocena 1 na 1
Elasp (6859 punktów)
>> Przecież ci ludzie byli kiedyś w stanie opracować "gabinet cieni" z dokładnością do pojedynczego ministerstwa. Państwo potrzebuje ciągłości władzy.
>Czy to ma być argument za utrzymaniem ciągle tej samej władzy?

Nie napisałem "ciągle tej samej".
szarley (54911 punktów)
>>> Przecież ci ludzie byli kiedyś w stanie opracować "gabinet cieni" z dokładnością do pojedynczego ministerstwa. Państwo potrzebuje ciągłości władzy.
>>Czy to ma być argument za utrzymaniem ciągle tej samej władzy?
> Nie napisałem "ciągle tej samej".
>

To chyba naturalne, że jeśli rząd utworzy koalicja kilku partii, to trzeba się najpierw porozumieć co do kompromisu zajedno w sprawach merytorycznych jak i kadrowych.

Z "publicznych" mediów dowiaduję się, że PiS także gotowe jest na ustępstwa w meritum i personaliach wobec PSL, z którym chce stworzyć rząd. Pono nawet zrezygnuje z obsady stanowiska premiera. Skoro PiS nie wie, kto ma być premierem to i ciągłość władzy nie egzystuje


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Elasp (6859 punktów)
>>>> Przecież ci ludzie byli kiedyś w stanie opracować "gabinet cieni" z dokładnością do pojedynczego ministerstwa. Państwo potrzebuje ciągłości władzy.
>>>Czy to ma być argument za utrzymaniem ciągle tej samej władzy?
>> Nie napisałem "ciągle tej samej".
>>
>To chyba naturalne, że jeśli rząd utworzy koalicja kilku partii, to trzeba się najpierw porozumieć co do kompromisu zajedno w sprawach merytorycznych jak i kadrowych.

Czyli jeszcze się nie porozumieli? Co robili przez ostatnie osiem lat?
19-10-2023 19:51 
 Ocena 1 na 1
szarley (54911 punktów)
>>To chyba naturalne, że jeśli rząd utworzy koalicja kilku partii, to trzeba się najpierw porozumieć co do kompromisu zajedno w sprawach merytorycznych jak i kadrowych.
> Czyli jeszcze się nie porozumieli? Co robili przez ostatnie osiem lat?

Wróżyli z fusów, jaki będzie podział mandatów po wyborach.

Robili to samo, co PiS naradzając się co zaproponować PSLowi żeby wszedł z nimi w koalicję. Wg TV(nadal)PiS przecież proponują Kosiniakowi koalicję

Kiedy PiS zawiązywał koalicję z z Lepperem i LPR, też byłeś tak niecierpliwy?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Berzerac (5671 punktów)

>To chyba naturalne, że jeśli rząd utworzy koalicja kilku partii, to trzeba się najpierw porozumieć co do kompromisu zajedno w sprawach merytorycznych jak i kadrowych.
>Z "publicznych" mediów dowiaduję się, że PiS także gotowe jest na ustępstwa w meritum i personaliach wobec PSL, z którym chce stworzyć rząd. Pono nawet zrezygnuje z obsady stanowiska premiera. Skoro PiS nie wie, kto ma być premierem to i ciągłość władzy nie egzystuje
>

To teraz przez 4 lata nie będą nic robić, tylko się kłócić. Przepychankom i wzajemnego szkalowania nie będzie końca. Wszystko na oczach wyborców, którzy załatwili im fuchę na Wiejskiej. Już mam mdłości.
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
> Mnie interesuje program, jaki chce zrealizować opozycja.
To oni mają jakiś program ? Chyba z kiosku ten telewizyjny. PO - puste obietnice i PSL - wieczny przydupas/koalicjant bez honoru to nie jest opozycja, to zdrajcy narodu których powinno się przegnać bez prawa powrotu a co poniektórych solidnie ukarać za zdradę stanu.
Potem dopiero mogła by powstać opozycja z partii Kukiz'15, Konfederacja, Bezpartyjni i Samorządowcy.
>Państwo potrzebuje ciągłości władzy.
Może i tak ale czy my potrzebujemy państwa, które jest władzą ? To my jesteśmy państwem/suwerenem i powinniśmy sprawować władzę nad organami wykonawczymi tak by te nie mogły się nam sprzeniewierzyć np. samowolnie decydując o wyprzedarzy za psi grosz majątku narodowego.
Obecnie nie istnieje tu demokracja.. jest dyktatura sejmowa, a powinna być dyktatura narodu. I nie widzę powodu by utrzymywać aż 460 posłów.. bo tu ilość nie przekłada się na jakość ustaw a te powinny być proste, jasne i czytelne dla każdego obywatela.
19-10-2023 16:08 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)

>Potem dopiero mogła by powstać opozycja z partii Kukiz'15, Konfederacja, Bezpartyjni i Samorządowcy.

Tak.

>To my jesteśmy państwem/suwerenem i powinniśmy sprawować władzę nad organami wykonawczym

Nie wiem czy o to chodzi ale naród sprawuje kontrolę kto ma wejść do sejmu. Chyba zadziałało.
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Raczej nie oto chodziło...
My tych ludzi nie wybieramy.. robią to partie polityczne a co gorsza nie możemy im powiedzieć "do widzenia !".
System polityczny jest do bani ponieważ działa nad nami, a to my powinniśmy mówić czego chcemy.
Demokracja bezpośrednia czyli referendalna to "zbiorowa świadomość" społeczeństwa i to ono powinno decydować o bierzącej polityce. Teraz przepływ informacji ma kierunek z góry na dół a powinien mieć z dołu do góry.
Nikt nie bada polityka czy nie jest wariatem, pomyleńcem, oszołomem... a kierowca autobusu musi zrobić badania psychologiczne.. coś tu chyba nie gra co nie ?
Im wyższe stanowisko tym większe człek musi mieć kwalifikacje a polityk, czym musi się wykazać ?..lojalnością wobec partii. To MY musimy pociągać za sznurki a nie być pociąganymi.
Jednakże aby demokracja się sprawdziła, to prawo głosu muszą mieć WYŁĄCZNIE ludzie rozumni, mądrzy i świadomi a nie motłoch.
farmer (22440 punktów)

>Jednakże aby demokracja się sprawdziła, to prawo głosu muszą mieć WYŁĄCZNIE ludzie rozumni, mądrzy i świadomi a nie motłoch.

Pytanie testowe.

Co z kościołem i milionami jakie idą na tą organizacje.
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
>Co z kościołem i milionami jakie idą na tą organizacje.
***Czemu ma służyć ów test ?
Odpowiedź jest tu oczywista czyli racjonalna = świeckie państwo.
Dziś kościół służy polityce naganiając wyborców PiS-owi gdyż ten o niego dba.
Co to ma jednak wspólnego z cytatem moich słów ?
farmer (22440 punktów)
>>Co z kościołem i milionami jakie idą na tą organizacje.
>***Czemu ma służyć ów test ?
>Odpowiedź jest tu oczywista czyli racjonalna = świeckie państwo.
>Dziś kościół służy polityce naganiając wyborców PiS-owi gdyż ten o niego dba.
>Co to ma jednak wspólnego z cytatem moich słów ?
>


Ale nie widzę odpowiedzi. Czyli co z milionami jakie idą na tą organizacje.

>Jednakże aby demokracja się sprawdziła, to prawo głosu muszą mieć WYŁĄCZNIE ludzie rozumni, mądrzy i świadomi a nie motłoch.


Czyli?
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Czego Ty chcesz ? Świeckie państwo nie finansuje kościoła.. coś jeszcze ?
>Czyli ?
A czego nie zrozumiałeś w zacytowanym zdaniu ?
25-10-2023 11:02 
 Ocena 1 na 1
szarley (54911 punktów)
>Czego Ty chcesz ? Świeckie państwo nie finansuje kościoła.. coś jeszcze ?
>>Czyli ?
>A czego nie zrozumiałeś w zacytowanym zdaniu ?

Państwo świeckie może finansować wiele wydatków kościoła i wcale nie czyni go to państwem religijnym. Finansowanie kościołów to nie wszystko, liczy się też wpływ duchowieństwa na prawodawców i strefa symboli

1 Kto powinien finansować utrzymanie wawelskiej katedry? To jest żywe miejsce kultu, ale też największy cmentarz polskich królów. A pomniejsze zabytki, których utrzymania parafie nie uciągną?
2 Czy państwo powinno wspierać finansowo prowadzone przez zakony szkoły, ochronki, szpitale, domy starców, hospicja?
3 Czy państwo powinno chronić przed profanacją cmentarze?
4 Czy wysocy państwowi urzędnicy powinni oficjalnie uczestniczyć w niektórych religijnych uroczystościach?



Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Dlaczego mnie oto pytasz ?
Świat moich wyobrażeń jest zupełni inny i nie ma w nim miejsca na katedry, cmentarze (w takiej formie jak dziś), miejsca kultu religijnego, uroczystości "państwowe" itd.
Człowiek bardziej świadomy, który widzi rzeczy "szerzej" z innej perspektywy nie potrzebuje: religii, katakumb, celebrowania, ani miejsc kultu jak pomniki.. to wszystko są relikty przeszłości a ja jestem człowiekiem przyszłości, któremu przyszło żyć w teraźniejszości.
Przeznaczeniem zwłok jest szybki rozkład i powrót materii do obiegu, sztuczne (na siłę i kurczowo) trzymanie się życia jest niewłaściwe.. o wiele lepsza jest godna/honorowa śmierć.
Mnie nie interesuje rozwiązywanie problemów tworzonych przez patologię.. uważam że patologii trzeba się pozbyć by nie tworzyła problemów.
szarley (54911 punktów)
>Dlaczego mnie oto pytasz ?
Jest to odpowiedź na Twój wpis
Piszesz o świeckim państwie, więc pytam o doprecyzowanie.

>Świat moich wyobrażeń jest zupełni inny i nie ma w nim miejsca na katedry, cmentarze (w takiej formie jak dziś), miejsca kultu religijnego, uroczystości "państwowe" itd.

W Twoich wyobrażeniach, zmarłych się zjada, a groby królów czy zabytki rozbiera na budowlany kamień?

>Człowiek bardziej świadomy, który widzi rzeczy "szerzej" z innej perspektywy nie potrzebuje: religii, katakumb, celebrowania, ani miejsc kultu jak pomniki.. to wszystko są relikty przeszłości

Są ludzie, którzy lubią pójść na mecz, a potem w gospodzie celebrować wygraną, najlepiej w dobrej kompanii
Nigdy nie uczestniczyłeś w czymś takim. Ja witałem kiedyś na rynku drużynę, która zdobyła mistrzostwo świata, było nas tam ze 20 000. Fajnie było

Jest wprost przeciwnie niż piszesz. Człowiek, który widzi rzeczy "szerzej" widzi też coś więcej niż własną miskę.

>a ja jestem człowiekiem przyszłości, któremu przyszło żyć w teraźniejszości.
Współczuję, niestety nie wiesz jaki będzie świat za sto lat

>Przeznaczeniem zwłok jest szybki rozkład i powrót materii do obiegu, sztuczne (na siłę i kurczowo) trzymanie się życia jest niewłaściwe.. o wiele lepsza jest godna/honorowa śmierć.
Ja nie piszę o trzymaniu się życia ani o godnej śmierci, ale o godnym pochówku i uszanowaniu cmentarza. To różnica

>Mnie nie interesuje rozwiązywanie problemów tworzonych przez patologię.. uważam że patologii trzeba się pozbyć by nie tworzyła problemów.

Zdefiniuj patologię


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
25-10-2023 12:37 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>>Dlaczego mnie oto pytasz ?
>Jest to odpowiedź na Twój wpis
>Piszesz o świeckim państwie, więc pytam o doprecyzowanie.
>>Świat moich wyobrażeń jest zupełni inny i nie ma w nim miejsca na katedry, cmentarze (w takiej formie jak dziś), miejsca kultu religijnego, uroczystości "państwowe" itd.
>...., a groby królów czy zabytki rozbiera na budowlany kamień?


Dwa dni temu byłem w tej katedrze. Miałem nawet założyć temat. O tym co będą podziwiać ludzie za 1000 lat.
Kawał historii.
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
>W Twoich wyobrażeniach, zmarłych się zjada..
Są takie obyczaje na świecie ale ja zadowolę się najprostszym możliwym pochówkiem, gdzie nagie zwłoki (majty można zostawić) układa się na desce, zawija razem w szare lniane płótno i wkłada do dołu w ziemi, bez trumny, wybetonowanej krypty, lastryka, pomnika i grobowca żeby sąsiedzi widzieli że kogoś stać. Bez krzyża a z tabliczką by wiadomo było kto tu spoczął. Zwłoki nie są od tego by je przechowywać czy mumifikować ani nie od tego by ubierać odświętnie z umalowaną twarzą aby zmarly wygladał "zdrowo".. one mają się szybko rozłożyć a to zagwarantuje taki pochówek w płytkim dole max. 1m. Sprzeciwiam się ich spalaniu gdyż spalin mamy już dosyć, a poza tym materia musi domknąć obieg. Ale można i w ten sposób: dobrewiado(*)h-na-pochowek-w-zywej-trumnie/
Nie interesuje mnie sport a już najmniej kibicowanie.. jakim trzeba być kretynem by na meczu piłkarskim trąbić wuwuzelą ?
>.. niestety nie wiesz jaki będzie świat za 100 lat.
Ale wiem, jaki będzie za lat 300 i powiedz że nie...
Godny pochówek i uszanowanie cmentarza - czy ktokolwiek namawia do czegoś przeciwnego ? Mnie nie interesuje co się stanie z moim ciałem gdy umrę.. ale chciałbym by zjadły je dzikie zwierzęta.. niestety na uszanowanie ostatniej woli w tym kraju nie ma co liczyć.
>Zdefiniuj patologię.
Czy to co złe, szkodliwe, wadliwe itd. potrzebuje definicji ? Jeśli to przeczytasz, znajdziesz odpowiedź: www.wolnyswiat.pl/9h5.html
szarley (54911 punktów)
>>W Twoich wyobrażeniach, zmarłych się zjada..
>Są takie obyczaje na świecie ale ja zadowolę się najprostszym możliwym pochówkiem,

Twój wybór, ja nie będę miał pochówku, niech na moich zwłokach ćwiczą studenci medycyny

Moje pytania dotyczyły czegoś innego

1 Kto powinien finansować utrzymanie wawelskiej katedry? To jest żywe miejsce kultu, ale też największy cmentarz polskich królów.
3 Czy państwo powinno chronić przed profanacją cmentarze?
4 Czy wysocy państwowi urzędnicy powinni oficjalnie uczestniczyć w niektórych religijnych uroczystościach?

>Nie interesuje mnie sport a już najmniej kibicowanie..
Twój wybór, ja wolę wolność myśli od Wolnośćmyśli

Lubię pójść na mecz i podobało mi się witać mistrzów świata po powrocie z mistrzostw

>Godny pochówek i uszanowanie cmentarza - czy ktokolwiek namawia do czegoś przeciwnego ?
Ty

>Mnie nie interesuje co się stanie z moim ciałem gdy umrę
Twój wybór, ja wybrałem inaczej.

>>Zdefiniuj patologię.
>Czy to co złe, szkodliwe, wadliwe itd. potrzebuje definicji ?
Ty nie, ja tak

>Jeśli to przecz>ytasz, znajdziesz odpowiedź: www.wolnyswiat.pl/9h5.html
Przykro i, tego się nie da czytać
Tekst jakiegoś psychopaty cierpiącego na słowotok i niezborność myśli

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Czy to co złe, szkodliwe, wadliwe itd. potrzebuje definicji ?

No raczej, tym bardziej, że każdy ma trochę odmienne pojęcie dobra i zła a u niektórych te pojęcia są zupełnie sprzeczne.

Klasycznym już przykładem sprzecznego pojęcia dobra i zła u ludzi jest systemowy podział na komunistów i kapitalistów.

Każdy odłam ideologiczny i polityczny jest alternatywnym wariantem moralnym.

Przy okazji chciałbym zaproponować nowe znaczenie pojęcia kapitalisty jako wyznawcy własności prywatnej, na wzór komunisty jako wyznawcy własności państwowej. Wg mnie powinna istnieć różnica pomiędzy pojęciami właściciela i kapitalisty.

W tym nowym znaczeniu za kapitalistę można uznać również robola bez grosza przy duszy i z samymi długami, który pozostaje jednak wyznawcą kapitalizmu.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Klasycznym już przykładem sprzecznego pojęcia dobra i zła u ludzi jest systemowy podział na komunistów i kapitalistów.

I za tym sprzecznym pojęciem kryją się jak zwykle Żydzi amerykańscy. Bernard Baruch zablokował, po wygranej wojnie z Żydami komunistami, rozwój Europy zimną wojną. Nie udało u mu się skolonizować całej Europy to ustanowił front walki o skolonizowanie Europy Wschodniej dla swoich następców. Dzisiaj dzieło Bernarda Barucha kontynuują Kaganowie. Komunizm stworzyli wielcy Żydzi niemieccy. Penalizowanie komunizmu wprowadzili Żydzi amerykańscy. Żydzi amerykańscy wymordowali Żydów europejskich dlatego, że byli komunistami.

pl.wikipedia.org/wiki/Józef_Unszlicht

pl.wikipedia.org/wiki/Jakub_Hanecki

Hanecki, prawdziwe nazwisko Jakub Fürstenberg był skarbnikiem Lenina. Przekazywał niemiecką kasę od Parvusa na finansowanie zamachu stanu w Rosji. Żydowskie NKWD rozstrzelało go razem z żoną i synem.

W 1937 r. Żydzi amerykańscy wymordowali w ZSRR funkcjonariuszy administracji cywilnej i wojskowej, głównie Żydów komunistów. Od 1938 r. Bernard Baruch już rządził w ZSRR, ze swoją bandą Żydów. W 1937 r. 1,7 mln ludzi aresztowali, połowę rozstrzelali. Głównego dowódcę Żydów komunistów Lwa Dawidowicza Bronsteina zamordowała ekipa Żydów kierowana przez Nauma Eitingona. Szefa szkolenia kadr oficerskich Armii Czerwonej, kuzyna Bronsteina, Iona Jakira wraz z wyszkolonymi kadrami rozstrzelała ekipa Żydów kierowana przez Lwa Zacharowicza Mechlisa.
Polaków w ZSRR wymordowało żydowskie NKWD. Celem mordowania Polaków było ułatwienie przejścia przez Polskę Armii Czerwonej, dowodzonej od 1938 r. przez Bernarda Barucha.

pl.wikipedia.org/wiki/Izrail_Leplewski

Na terenach przez które planowano przeprowadzić atak Armii Czerwonej na Niemcy wymordowano w 1937 r. 100% funkcyjnych. Żydowskie NKWD wymordowało funkcyjnych Żydów, łącznie z szefem Leplewskim.

Dzisiaj młodych Żydów wozi się do Auschwitz-Birkenau, żeby im wstawić nienawiść i zablokować myślenie fałszywą historią.
Żydów komunistów wymordował Żyd BERNARD BARUCH. Dzięki temu Ameryka okradła Europę z naukowców i stała się hegemonem.
Nasi dziadkowie, "katolicy", mordowali razem z Brytyjczykami i Żydami amerykańskimi wielkich Żydów komunistów, którzy wiedzieli jak zbudować bombę atomową.
"Mein kampf" napisał ksiądz rzymskokatolicki.

en.wikipedia.org/wiki/Bernhard_Stempfle

Bernhard Stempfle (17 kwietnia 1882 w Monachium - 1 lipca 1934) był rzymskokatolickim księdzem i dziennikarzem. Pomagał Adolfowi Hitlerowi w pisaniu Mein Kampf. Został zamordowany podczas Nocy Długich Noży.

>W tym nowym znaczeniu za kapitalistę można uznać również robola bez grosza przy duszy i z >samymi długami, który pozostaje jednak wyznawcą kapitalizmu.
>

To jest choroba psychiczna. NIEWOLNIK, którego choroba polega na tym, że mu się wydaje, że łopatą i widłami dorobi się takiego majątku jaki mają kolonialiści.
Ci co stworzyli ogrodzone obozy koncentracyjne z napisem ARBEIT MACHT FREI, dzięki postępom w psychologii tłumu, stworzyli obozy koncentracyjne bez ogrodzeń z drutów kolczastych.
Drutem kolczastym owinęli każdemu szare komórki.
farmer (22440 punktów)
>Czego Ty chcesz ? Świeckie państwo nie finansuje kościoła.. coś jeszcze ?
>>Czyli ?
>A czego nie zrozumiałeś w zacytowanym zdaniu ?

Ale ja się nie pytam o świeckie państwo czy jakie.

Świeckie państwo finansuje teraz religie w szkole świeckiej która to szkoła wymaga dokumnteu rezygnacji z tych zajęć choc są nie obowiązkowe.

Dlatego pytam o finansowanie kościoła. A nie o świeckie państwo.
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
NIE - świeckość to odseparowanie od spraw religijnych i wtedy nie ma mowy o jakichkolwiek pieniążkach na kler.
Polska nie jest krajem świeckim w żadnym wymiarze.
25-10-2023 18:26 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>NIE - świeckość to odseparowanie od spraw religijnych i wtedy nie ma mowy o jakichkolwiek pieniążkach na kler.

Tyle mówi definicja ( nie sprawdzałem ).
Definicja a ja się pytam Ciebie. konkretnie Ciebie.

Definicje mnie nie interesują.

>Polska nie jest krajem świeckim w żadnym wymiarze.

Jest. Wydawanie pieniędzy nie ma nic wspólnego ze swickoscia.

Rownie dobrze można wydawać je na piniate.
Pieniądze można wydawać na różne cele.

Ja mogę wydać na kościół na renowację organów i nie znaczy to że staje się wierzący.
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Nie męcz człowieku, jak nie rozumiesz prostej definicji to co zrozumiesz ?
Ja jestem ateistą i sprawy religii oraz jej finansowania mnie nie interesują jasne ?
Napisałem Ci prostą odpowiedź a Ty dalej swoje..
26-10-2023 14:10 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>Nie męcz człowieku, jak nie rozumiesz prostej definicji to co zrozumiesz ?

Po co mi wklejasz definicje skoro nie pytałem o nie tylko o Twoje zdanie.

Czy dla Ciebie Policjant oznacza kogoś kto jest super uczciwy nie bierze w łapę?
Chyba bardziej nie mogę Ci wyjaśnic żebyś nie opierał swoje wypowiedzi o puste formułki.
Które sankcjonują się nie przez ich definicje.


>Ja jestem ateistą i sprawy religii oraz jej finansowania mnie nie interesują jasne ?
>Napisałem Ci prostą odpowiedź a Ty dalej swoje..
>

Nie nie napsiełeś. Teraz piszesz.
27-10-2023 10:59 
 Ocena 1 na 1
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Niczego nigdy nie wklejam, wszystko co napisałem to wyłącznie moje słowa, które są moim zdaniem.
Rozdzielność na tym polega, że jedno drugiemu nie wchodzi w paradę ani o wsparcie się nie doprasza, więc jak KrK chce cokolwiek robić, fundować, utrzymywać to niech to sobie finansuje ze swoich "własnych" pieniążków czyli tych które wyłudził od tzw: "wiernych". Nie ma bardziej szkodliwej instytucji niż wspomniany kościół, który przez wieki mordował, tłamsił, uwsteczniał i blokował wszelki rozwój zarówno techniki jak i myśli.
To co uważasz za "puste formułki" to skoncentrowana treść w możliwie najkrótszej formie jak się da, bo może zapomniałeś ale to jest forum a nie miejsce publikowania wypracowań, rozprawek czy referatów. Poza tym wychodzę z założenia, że mądrej głowie dość po słowie - licząc na inteligencję czytelnika.
Państwo to Ty, ja i pozostali i nie chcę aby z moich pieniędzy utrzymywano kościelne przybytki. Poza tym uważam religię (każdą) za ideologię wysoce szkodliwą, która zamyka uwikłanych w nią ludzi w zaklętym kręgu rytuałów, przesądów i wierzeń zamykających im drogę do poznania siebie, świata i życia w ogóle.
Gdyby nie było katolicyzmu ilu wojen by nie było ? A gdyby organizacje religijne skupiały się na duchowości a nie gromadzeniu dóbr i wpływów, to zamiast katedr, bazylik itp. molochów przepychu - -stałyby tylko skromne kaplice jako miejsca spotkań ludzi poszujących zadumy, modlitwy w swoim znajomym gronie. Niedaleko mnie stopi WIELKI kościół wymurowany z czerwonej cegły klinkierowej, z murowanym ogrodzeniem - duży plac ok. 0.5 ha - z dużą i bogatą pebanią itd. które to wszystko pewnie kosztowało wiele milionów złotych.. Czy tak ma wyglądać "posługa" ? To że głupi ludzie wydają pieniądze na takie "pomniki głupoty" zamiast na rzeczy wartościowe jak choćby pomoc potrzebującym to ich sprawa ale WARA od pieniedzy publicznych. Cmentarze mają ten sam problem.. kretyński przepych, nadmiarowość i zagęszczenie tak duże że jeden grobowiec wchodzi już na drugi, przejść nie ma jak i jedna "katakumba" narusza stabilność drugiej.
Czy teraz dostatecznie wyczerpująco odpowiedziałem na Twoje zapytania i wątpliwości ?
27-10-2023 18:19 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
.
>To co uważasz za "puste formułki" to skoncentrowana treść w możliwie najkrótszej formie jak się da, bo może zapomniałeś ale to jest forum a nie miejsce publikowania wypracowań, rozprawek czy referatów. Poza tym wychodzę z założenia, że mądrej głowie dość po słowie - licząc na inteligencję czytelnika.

Dlatego nie pytam o formułki które nic nie znaczą.

Przypomnę szkoła obecnie jest SWIECKA

Wg. Ciebie kończy to temat( bo formułka). Okazuje sie jednak że nie. Bo w świeckiej szkole jest religia finansowana z podatków.

Więc gdy piszesz o państwie swieckim nic to nie znaczy tak jak nie znaczy to dziś.
Dlatego zamiast się rozpisywać wystarczyło napsiac krotko nie tak a nie pisać o państwie swieckim.

Bo to jak pisać O FORUM RACJONALISTA. Że to to forum gdzie piszą racjonaliści.

>Co z kościołem i milionami jakie idą na tą organizacje.

Dzięki za odpowiedź.

>>Państwo to Ty, ja i pozostali i nie chcę aby z moich pieniędzy utrzymywano kościelne przybytki. Poza tym uważam religię

Cos teraz wiem.

Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Każde słowo to symbol za którym kryje się rozbudowana treść, gdyby tak nie było - kupując bułkę w sklepie musielibyśmy wygłaszać przemowę.
ŚWIECKOŚĆ - to właśnie słowo/symbol oznaczający bycie areligijnym czyli poza, obok, bez religii.
Szkoła nie jest świecka między innymi dlatego, że nauczyciele nie są świeccy (większość to wyznawcy katolicyzmu), nauczanie religii jest w szkołach, uroczystości, święta itp. wydarzenia są w szkołach respektowane, szanowane i celebrowane. Nawet na tak świeckim wydarzeniu jak rozpoczęcie roku szkolnego ksiądz często (albo zawsze) jest obecny. Jak można mówić o świeckości gdy święta kościelne są uważane za DUŻO ważniejsze od państwowych ? W święta państwowe wielu ludzi pracuje a w kościelne nikt.
Ale dlaczego akurat moja opinia w tym temacie tak Cię zainteresowała - czego szukasz ?
Polska i szkoły w niej są "świeckie" tylko z nazwy. Żadna uroczystość państwowa nie może się obejść bez kleru, w każdej jednostce wojskowej jest kapelan a wielu z nich ma stopień generalski.. kurde ksiądz generał !
Ja nie mam nic przeciwko wierzeniom "metafizycznym" ale sprzeciwiam się instytucjom kościelnym, które istnieją tylko poto by pasożytować na ludzkiej naiwności i bogato sobie na tym żyć.
28-10-2023 10:23 
 Ocena 1 na 1
szarley (54911 punktów)
>Każde słowo to symbol za którym kryje się rozbudowana treść, gdyby tak nie było - kupując bułkę w sklepie musielibyśmy wygłaszać przemowę.

Masz rację

>ŚWIECKOŚĆ - to właśnie słowo/symbol oznaczający bycie areligijnym czyli poza, obok, bez religii.
>Szkoła nie jest świecka między innymi dlatego, że nauczyciele nie są świeccy (większość to

Jakoś prosta ta Twoja definicja. Pytania o doprecyzowanie jak do Hamerlika

>W święta państwowe wielu ludzi pracuje a w kościelne nikt.
Doprawdy jest różnica??
Wskaż kto pracuje w państwowe święta a nie pracuje w kościelne.
Hamerlik - bis, wicemistrz ucieczek?

>w każdej jednostce wojskowej jest kapelan a wielu z nich ma stopień generalski.. kurde ksiądz generał !

Ilu to jest "wielu"?
Rozumiem, Hamerlik ucieka od odpowiedzi

TO JEST RACJONALISTYCZNE FORUM
Pobełkotać możesz w swojej łazience, tu wypada UZASADNIAĆ swoje słowa


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
28-10-2023 11:16 
 Ocena 2 na 2
panTeista (6808 punktów)
>W święta państwowe wielu ludzi pracuje a w kościelne nikt.

W święta kościelne pracuje chociażby służba zdrowia i transport publiczny.
28-10-2023 13:27 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>Każde słowo to symbol za którym kryje się rozbudowana treść, gdyby tak nie było - kupując bułkę w sklepie musielibyśmy wygłaszać przemowę.

Symbol. Dlatego sprzedaje się symbole które odnoszą się często do wyobrażeń a nie do czegoś co dostajesz.

Bułka....to co jest teraz to bułka z nazwy. Dobrze że składu nie podają.

>ŚWIECKOŚĆ - to właśnie słowo/symbol oznaczający bycie areligijnym czyli poza, obok, bez religii.
>Szkoła nie jest świecka między innymi dlatego, że nauczyciele nie są świeccy (większość to wyznawcy katolicyzmu), nauczanie religii jest w szkołach, uroczystości,

A ateista to ktoś kto odnosi się do religii.
Bo skoro ateista to tylko dlatego że ktoś inny wierzy.

Fizyka matematyka nie ma nic wspólnego z wiarą uczacego choćby nie wiem co.

> święta itp. wydarzenia są w szkołach respektowane, szanowane i celebrowane. Nawet na tak świeckim wydarzeniu jak rozpoczęcie roku szkolnego ksiądz często (albo zawsze) jest obecny. Jak można mówić o świeckości gdy święta kościelne są uważane za DUŻO ważniejsze od państwowych ? W święta państwowe wielu ludzi pracuje a w kościelne nikt.

Dlatego by wiedzieć co masz na myśli Świecki trzeba zapytac:

>Ale dlaczego akurat moja opinia w tym temacie tak Cię zainteresowała - czego szukasz ?

Zadałem pytanie testowe.
Co jest jakims punktem wyjścia do rozmowy gdzie napislaes.

>Jednakże aby demokracja się sprawdziła, to prawo głosu muszą mieć WYŁĄCZNIE ludzie rozumni, mądrzy i świadomi a nie motłoch.

Zaczynam definiować co masz na myśli. Ot co.
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
>Zaczynam definiować co masz na myśli.
Jak już to domyślać się.
Ale skoro tak, to powiedz czemu cytując moje zdania "odpowiadasz na nie" zupełnie od rzeczy ?
Przedmiot nauczania nie ma nic wspólnego z "wiarą" ale ja pisałem o nauczycielach.. czyli o ICH przekonaniach mających istotny wpływ na wiele decyzji i sposób traktowania uczniów.
Jak nauczyciel jest katolikiem to w klasie będzie wisieć krzyż, będzie też on używał zwrotów i sformułowań powiązanych z jego wyznaniem, będzie też agitował za religijnością. Czy w szkole świeckiej mogą być wyeksponowane symbole religijne ?
>Dlatego...trzeba zapytać.
Nie nie trzeba to Ty masz taką potrzebę, bo nie rozumiesz tego określenia.
W demokracji zawsze rządzi większość a ta zawsze jest głupia bo głupich ludzi zawsze jest więcej niż mądrych. I dlatego demokratyczne cywilizacje upadają, co widać teraz w europie, gdzie DURNIE i IDIOCI przejęli już całkowicie stery i narzucają swoje DURNE ideologie całej reszcie.
Bardzo mądrze wyjaśnił to JKM mówiąc, że króla który jest tyranem czy despotą zawsze można zabić, otruć itp. wybierając innego a co można zrobić z głupią większością ? - NIC.
Przyjrzyj się obradom sejmu.. gdzie od idiotów i kretynów aż się roi ! Trywializują, obśmiewają, zakrzykują i wzajemnie sobie przeszkadzają zajmując się przeważnie BZDURAMI do których sejm nigdy nie został powołany !
A wracając do religii, to powstały one (wszystkie) z głupoty polegającej na niezrozumieniu tego że kult odnosi się do wnętrza człowieka, gdzie zachodzi krystalizacja, formowanie i uszlachetnianie cech charakteru i tzw: "ducha" a nie na zewnątrz w postaci bałwochwalstwa czyli kultu przedmiotów czy postaci, które np. w katolicyzmie daleko miały do świętości ale KrK potrzebuje wciąż nowych "bożków" by gawiedź miała do kogo wznosić modły. które z samej zasady są całkowicie bezcelowe, bezsensowne i głupie.
Odpowiedz sobie, czy modląc się do "boga" sprawisz że ten zmieni zdanie choć to on ponoć wie wszystko lepiej ?
szarley (54911 punktów)
>W święta państwowe wielu ludzi pracuje a w kościelne nikt.
Doprawdy jest różnica??
Wskaż kto pracuje w państwowe święta a nie pracuje w kościelne.
Hamerlik - bis, wicemistrz ucieczek?

>Jak nauczyciel jest katolikiem to w klasie będzie wisieć krzyż,

Chyba, że będzie jednocześnie członkiem związku szachowego, kibicem Barcelony i miłośnikiem mołdawskiej kuchni

Widziałeś kiedyś szkołę od środka?

>będzie też on używał zwrotów i sformułowań powiązanych z jego wyznaniem,
Prędkość, to stosunek drogi (Krzyżowej) do czasu

Byłeś kiedyś na lekcji fizyki?

>będzie też agitował za religijnością
Bez komentarza

Przypominam: TO JEST RACJONALISTYCZNE FORUM. Trzeba umieć uzasadniać to. co się pisze, to, że twój guru głosi, że w Somalii jest większy dobrobyt niż w Niemczech, to nie musisz go słuchać


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
>Wskaż kto pracuje w państwowe święta a nie pracuje w kościelne.
Ludzie o których mówię.. czyli wychowani w katolicyzmie a jednocześnie mający za nic patriotyzm i jakiekolwiek inne wyższe wartości - nie muszę wskazywać palcem bo nie oto tu chodzi.
-Pamiętaj o tym że to co na napisałem nie jest dokładnie tym co Ty przeczytałeś, a to co wyczytałeś nie musi wcale odpowiadać temu co ja pomyślałem. Wszędzie - także tu - obowiązuje zasada względności, czyli "punktu widzenia". I dotyczy to absolutnie wszystkich bez wyjątku.
Żaden nauczyciel będący katolikiem nie powie: "nie musicie chodzić na lekcje religii czy do kościoła", każdy powie że to ucznia obowiązek.
Który nauczyciel powie: "o boże !, rany boskie, wszyscy święci.., na rany chrystusa !" itd. - ateista ? To że nie potrafisz sobie wyobrazić sytuacji, która nie mieści się w Twoim ograniczonym zakresie pojęciowym nie znaczy, że takowe nie istnieją.
Jam mam z Tobą rozmawiać gdy muszę Ci tłumaczyć treśći "miedzy wierszami" ?? - człowieku !
Czy widzisz teraz jak łatwo Ci przychodzi ocenianie kogoś a jak trudno jego zrozumienie ?
Inteligentny człowiek zrozumie w mig co rozmówca ma na myśli a gamoń będzie się kręcił jak gówno w przeręblu.
I zakoduj sobie w głowince, że nie ma tu żadnego "mojego guru".
29-10-2023 17:50 
 Ocena-1 na 1
szarley (54911 punktów)
>>Wskaż kto pracuje w państwowe święta a nie pracuje w kościelne.
>Ludzie o których mówię.. czyli wychowani w katolicyzmie a jednocześnie mający za nic patriotyzm i jakiekolwiek inne wyższe wartości - nie muszę wskazywać palcem bo nie oto tu chodzi.

Wiem, nie o to tu chodzi. Chodzi o to, że beknąłeś babola, a teraz nie poradzisz z niego wybrnąć.
Masz na myśli ludzi, którzy wypoczywają - pracując na działkowych ogródkach?
Zawodowo pracują te same osoby. Reszta korzysta z wolności do pracy i od pracy

>-Pamiętaj o tym że to co na napisałem nie jest dokładnie tym co Ty przeczytałeś,
Masz pecha, ja czytam DOKŁADNIE to, co piszesz. W przyszłości staranniej pisz, albo najpierw myśl.

>to co wyczytałeś nie musi wcale odpowiadać temu co ja pomyślałem.
Więc pisz to, co pomyślałeś. skoro co innego myślisz a co innego piszesz.... Nie wiem co myślisz, wiem co piszesz.

Co do patriotyzmu, to świętowanie nie musi być objawem patriotyzmu, polaczkowie i tak stają się narodkiem, co najlepiej zobaczysz pojutrze, kiedy będziecie patriotycznie świętować prapolskiego helołina. Za to ci, którzy świętują w Narodowe święto paląc księgarnie i mieszkania w Warszawie, to swołocz a nie patrioci

>Żaden nauczyciel będący katolikiem nie powie: "nie musicie chodzić na lekcje religii
>każdy powie że to ucznia obowiązek.

Bredzisz. Takie słowa usłyszysz nawet z ust duchownych, wystarczy mieć trochę szerszy horyzont. Wystarczy czasem na Stolarską w Krakowie...

>Który nauczyciel powie: "o boże !, rany boskie, wszyscy święci.., na rany chrystusa !" itd. - ateista ?

Tak, na tym forum pisał tak A. Bogusławski, zdeklarowany ateista
Jeśli po tym poznajesz zachętę do lekcji religii, to śmieszny jesteś.

Wielu ludzi robi przerywniki wulgarnym nazwaniem wołając... prostytutki?

>To że nie potrafisz sobie wyobrazić sytuacji, która nie mieści się w Twoim ograniczonym zakresie pojęciowym nie znaczy, że takowe nie istnieją.

Żałosny jesteś. To TY nie dopuszczasz do siebie czegoś, co przekracza twój zakres pojęć

>Jam mam z Tobą rozmawiać gdy muszę Ci tłumaczyć treśći "miedzy wierszami" ??

Nie musisz. Wystarczy, że prostym jasnym językiem napiszesz co myślisz
TO JEST PUBLICZNE, RACJONALISTYCZNE FORUM
Co sobie tam między wieprzami myślisz mało mnie interesuje. Paś bez myślenia, będą tłustsze

>Czy widzisz teraz jak łatwo Ci przychodzi ocenianie kogoś a jak trudno jego zrozumienie ?
Pisz zrozumiale. Jeśli nie jesteś w stanie zrozumiale pisać, to znaczy, że nie rozumiesz o czym piszesz

>I zakoduj sobie w głowince, że nie ma tu żadnego "mojego guru".
I zakoduj sobie w dupince. Nią się sra, nie myśli, a pycha może ci ją kiedyś rozerwać

Przypomnę moje pytania dotyczące postulowanego przez Ciebie świeckiego państwa:

1 Kto powinien finansować utrzymanie wawelskiej katedry? To jest żywe miejsce kultu, ale też największy cmentarz polskich królów. A pomniejsze zabytki, których utrzymania parafie nie uciągną?
2 Czy państwo powinno wspierać finansowo prowadzone przez zakony szkoły, ochronki, szpitale, domy starców, hospicja?
3 Czy państwo powinno chronić przed profanacją cmentarze?
4 Czy wysocy państwowi urzędnicy powinni oficjalnie uczestniczyć w niektórych religijnych uroczystościach?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
29-10-2023 18:52 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)

>>Który nauczyciel powie: "o boże !, rany boskie, wszyscy święci.., na rany chrystusa !" itd. - ateista ?
>Tak, na tym forum pisał tak A. Bogusławski, zdeklarowany ateista

Żeby nie było. Ale z tego co pamiętam to A. Bogusławski określał.sie raczej inaczej....Ontologiczny (i nie pamiętam co dalej ) ale stricte ateista chyba nie.
30-10-2023 11:58 
 Ocena-1 na 1
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
NIE, nie wiesz co mam na myśli od samego początku do końca.. wszystko przekręcasz, przeinaczasz, wynaturzasz. Bredzisz tylko swoje nie próbując nawet cokolwiek zrozumieć choć ci wyraźnie zasugerowałem w czym rzecz.
Ale co mnie to obchodzi... daj se bobu, siana czy co tam lubisz i przestań pitolić wciąż to samo.
Już udzieliłem odpowiedzi na te pytania i nie będę specjalnie dla ciebie się powtarzał.
Szukasz wrogów - na mnie nie licz nie będę sie z tobą w niczym licytował.
farmer (22440 punktów)
>>Zaczynam definiować co masz na myśli.
>Jak już to domyślać się.
>Ale skoro tak, to powiedz czemu cytując moje zdania "odpowiadasz na nie" zupełnie od rzeczy ?
>Przedmiot nauczania nie ma nic wspólnego z "wiarą" ale ja pisałem o nauczycielach.. czyli o ICH przekonaniach mających istotny wpływ na wiele decyzji i sposób traktowania uczniów.
>Jak nauczyciel jest katolikiem to w klasie będzie wisieć krzyż, będzie też on używał zwrotów i sformułowań powiązanych z jego wyznaniem, będzie też agitował za religijnością. Czy w szkole świeckiej mogą być wyeksponowane symbole religijne ?

Nie jest to szkoła katolicka. A szkoła świecka w której narzuca się symbole. Natomiast nie powiesz że jest to szkoła katolicka w ktorej uczy się świeckich przedmiotów.

Bo sam symbol i wiara nie czyni z tego szkoły katolickiej.

Czy w szkole świeckiej może uczyc ATEISTA który odnosi się do wiary w Boga ?



>>Dlatego...trzeba zapytać.
>Nie nie trzeba to Ty masz taką potrzebę, bo nie rozumiesz tego określenia.

Owszem trzeba.


>W demokracji zawsze rządzi większość a ta zawsze jest głupia bo głupich ludzi zawsze jest więcej niż mądrych. I dlatego demokratyczne cywilizacje upadają, co widać teraz w europie, gdzie DURNIE i IDIOCI przejęli już całkowicie stery i narzucają swoje DURNE ideologie całej reszcie.
>Bardzo mądrze wyjaśnił to JKM mówiąc, że króla który jest tyranem czy despotą zawsze można zabić, otruć itp. wybierając innego a co można zrobić z głupią większością ? - NIC.
>Przyjrzyj się obradom sejmu.. gdzie od idiotów i kretynów aż się roi ! Trywializują, obśmiewają, zakrzykują i wzajemnie sobie przeszkadzają zajmując się przeważnie BZDURAMI do których sejm nigdy nie został powołany !

Ale skąd mozna wiedzieć że to ten mądry? Trzba zadać pytanie testowe? A mam wrażenie że czujesz oburzenie ?



>A wracając do religii, to powstały one (wszystkie) z głupoty polegającej na niezrozumieniu tego że kult odnosi się do wnętrza człowieka, gdzie zachodzi krystalizacja, formowanie i uszlachetnianie cech charakteru i tzw: "ducha" a nie na zewnątrz w postaci bałwochwalstwa czyli kultu przedmiotów czy postaci, które np. w katolicyzmie daleko miały do świętości ale KrK potrzebuje wciąż nowych "bożków" by gawiedź miała do kogo wznosić modły. które z samej zasady są całkowicie bezcelowe, bezsensowne i głupie.
>Odpowiedz sobie, czy modląc się do "boga" sprawisz że ten zmieni zdanie choć to on ponoć wie wszystko lepiej ?
>

To jest problem Ateisty nie mój.

Ale słaby to argument jeśli chodzi ogólnie o religie bo Hitlera Stalina i Polpota nie przebija religia w mordach głupocie itd. kulcie. Byłbym więc ostrozny.
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Dlaczego muszę Ci tłumaczyć to co powinieneś sam rozumieć ?
Nigdy nie użyłem zwrotu "szkoła katolicka" - pisałem o braku świeckości w tej instytucji jak i w kraju, czyli absolutnej rozdzielności = obojętności wobec np. katolicyzmu.
>..ATEISTA który odnosi się do wiary w Boga ?
W jakim niby kontekście ? Jak chcesz porozmawiać o "teologii" to przejdźmy to działu "religie".
W szkole świeckiej nie porusza się tematów związanych z żadnym wyznaniem.
>Ale skąd można wiedzieć że to ten mądry..?
Warunkując otrzymanie prawa głosu od udzielenia właściwych odpowiedzi na pytania testujące w teście sprawdzającym, ale nie w poprzez ich zaznaczanie lecz opisywanie. To tylko teoretyzowanie bez żadnych szans na realizację - pisałem już o tym w innym dziale.
>A mam wrażenie że czujesz oburzenie ?
Od kiedy to zdania oznajmiające kończy się znakiem zapytania ??
Czy Ciebie nie oburza że głupiec ma taką samą siłę głosu jak człowiek rozumny i mądry ?
>To jest problem Ateisty nie mój.
Do czego to odnosisz, bo zacytowałeś całość mojej opinii ?
- To nie ateiści mają problem.. tylko wierzący bo nie zadają sobie "niewygodnych" pytań, które zburzyłyby ich nie trzymający się kupy system przekonań.
I co to ma wspólnego z polityką komunistycznych tyranów ? KrK wystarczająco ma "za uszami" by zasłużyć na potępienie.
29-10-2023 18:31 
 0 na 2
farmer (22440 punktów)
>Dlaczego muszę Ci tłumaczyć to co powinieneś sam rozumieć ?

Czy musisz to pisać? Wcale nie piszesz jasno więc pytam. Ja nie oczekuje tu lekcji od Ciebie.
>Nigdy nie użyłem zwrotu "szkoła katolicka" - pisałem o braku świeckości w tej instytucji jak i w kraju, czyli absolutnej rozdzielności = obojętności wobec np. katolicyzmu.



Napsiełeś na początku :
>Polska nie jest krajem świeckim w żadnym wymiarze.

Ja ja napsielm że nie jest katolicka? Czy napisalem że używasz takiego zwrotu?

>>..ATEISTA który odnosi się do wiary w Boga ?
>W jakim niby kontekście ? Jak chcesz porozmawiać o "teologii" to przejdźmy to działu "religie".

To poco piszesz o nauczycielu który jest wierzący? Nauczyciel który jest Ateista może uczyć w szkole ?


>W szkole świeckiej nie porusza się tematów związanych z żadnym wyznaniem.

Jeśli wierzący to i Ateista ma wpływ skoro piszesz o wierzących nauczycielach

>>Ale skąd można wiedzieć że to ten mądry..?
>Warunkując otrzymanie prawa głosu od udzielenia właściwych odpowiedzi na pytania testujące w teście sprawdzającym, ale nie w poprzez ich zaznaczanie lecz opisywanie. To tylko teoretyzowanie bez żadnych szans na realizację - pisałem już o tym w innym dziale.

A kto ułoży te pytania ?

>>A mam wrażenie że czujesz oburzenie ?
>Od kiedy to zdania oznajmiające kończy się znakiem zapytania ??

A czujesz ?

>Czy Ciebie nie oburza że głupiec ma taką samą siłę głosu jak człowiek rozumny i mądry ?

Ale co to ta mądrość i rumnosc? Wygrana na puli genetycznej ?
Jest jakiś wzor na życie ?
Daj mi przykład jakiegoś mądrego i rozumnego człowieka może.

>>To jest problem Ateisty nie mój.
>Do czego to odnosisz, bo zacytowałeś całość mojej opinii ?
>- To nie ateiści mają problem.. tylko wierzący bo nie zadają sobie "niewygodnych" pytań, które zburzyłyby ich nie trzymający się kupy system przekonań.

Ja widzę że i Ateisci mają problem. Zresztą czy glupiec nie może być ateista?
Może. Więc w czym problem?


>I co to ma wspólnego z polityką komunistycznych tyranów ? KrK wystarczająco ma "za uszami" by zasłużyć na potępienie.
>

Wystarczająco ale nie aż tak. Argument najsłabszy z możliwych.
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Zachowujesz się jak "szarley", a ja nie przychodzę tu wykłucać się z kimkolwiek. Może razem weźcie się za łby i wytarmoście, sponiewierajcie to wam ulży.
"Mądrej głowie dość po słowie a głupiemu referatu mało."
Skoro bliżej ci do szaleńca niż rozsądnego człowieka to zakończmy to, bo widzę że nic nie rozumiesz (może nie chcesz ?), a te twoje "pytania " są w istocie prowokacyjnymi zaczepkami.
31-10-2023 09:37 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>Zachowujesz się jak "szarley", a ja nie przychodzę tu wykłucać się z kimkolwiek. Może razem weźcie się za łby i wytarmoście, sponiewierajcie to wam ulży.
>"Mądrej głowie dość po słowie a głupiemu referatu mało."
>Skoro bliżej ci do szaleńca niż rozsądnego człowieka to zakończmy to, bo widzę że nic nie rozumiesz (może nie chcesz ?), a te twoje "pytania " są w istocie prowokacyjnymi zaczepkami.
>

To jest forum dyskusyjne? Nie rozumiesz tego a dajesz mi rady o mądrej głowie?

Ja też dam Ci radę. Załóż sobie bloga i pisz tam manifesty nie podlegające dyskusji.

To kto tu jest rozsądny a komu bliżej do szaleńca nie Ty ustalasz. Póki co zachowujesz się w sposób typowy dla osób które nie radzą sobie w dyskusji to wchodzą ad personam by zbudować swoja pozycje.

Być może potrzebujesz audytorium które będzie z rozdziawioną gębą wczytywać sie w Twoje słowa.
Ja do tych osób nie należę.

Ja zadaje proste pytania. Są niewygodne? To nie mój problem.

Zadam Ci więc takie pytanie. Czy w Twoim otoczeniu jest motłoch jak nazywasz innych ludzi którzy są tego swiadomi że tak ich nazywasz?

>Jednakże aby demokracja się sprawdziła, to prawo głosu muszą mieć WYŁĄCZNIE ludzie rozumni, mądrzy i świadomi a nie motłoch.







31-10-2023 10:15 
 Ocena 2 na 2
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
>Zadam Ci więc takie pytanie.
Jak zachowywały się osoby na tzw: "strajku kobiet" ? Co wykrzykiwały i pod czyim adresem ? Jak zachowywali się zwolennicy totalnej opozycji (manifestanci, uczestnicy wieców) gdy ktokolwiek z dziennikarzy publicznej telewizji próbował im zadać dowolne pytanie ?
Nikogo bezpośrednio nie wskazuję palcem ale Ty oburzasz się jakbym mówił o Tobie.
Znasz przysłowie: "uderz w stół a nożyce się odezwą" ?
Ludzie określani jako "motłoch" są wszędzie, w każdej grupie zawodowej, społecznej i to bez względu na posiadane wykształcenie.
Jak nazwać "celebrytów" wyzywających od najgorszych strażników granicznych pilnujących naszej wschodniej granicy ? Jakim słowem określić zdajców dla których Polska "to nie normalność", którą trzeba zlikwidować, zwalczyć, oddać w zarząd obcemu państwu ?
Kim są ludzie donoszący na Polskę w PE, którzy kłamiąc i oczerniając nasz kraj chcą by zaprowadzono tu "praworzadność" ?
Głomby które nie rozumieją podstawowych pojęć też istnieją a mają prawo wyborcze i ich głos równoważy głos człowieka, który umie podjąć właściwą, słuszną decyzję.
Jak dla Ciebie "dyskusja" to definiowanie każdego niemal użytego określenia to o czym tu mówimy ?? Najpierw uczepiłeś się "świeckości" teraz "motłochu" a co będzie za chwilę ? Zamiast rozmawiać "muszę" to tłumaczyć - to nie jest rozmowa.
31-10-2023 11:00 
 0 na 2
farmer (22440 punktów)

>Nikogo bezpośrednio nie wskazuję palcem ale Ty oburzasz się jakbym mówił o Tobie.
>Znasz przysłowie: "uderz w stół a nożyce się odezwą" ?

Absolutnie. Pytam się czy motłoch wie że ich tak nazywasz. Proste pytanie a Ty piszesz o czym innym.

Wie nie wie?
31-10-2023 11:34 
 0 na 2
szarley (54911 punktów)
>Jak zachowywały się osoby na tzw: "strajku kobiet" ?
Adekwatnie do pogardy jakiej doznały

>Co wykrzykiwały i pod czyim adresem ?
Kto rzucał w nie gównem, obrywał rykoszetem

>Jak zachowywali się zwolennicy totalnej opozycji (manifestanci, uczestnicy wieców) gdy ktokolwiek z dziennikarzy publicznej telewizji próbował im zadać dowolne pytanie ?
Nie istniała publiczna telewizja, więc nie mogło być pytań takich dziennikarzy

>Jak nazwać "celebrytów" wyzywających od najgorszych strażników granicznych pilnujących naszej wschodniej granicy ?
Jak nazwiesz żołdaka, który użył przemocy wobec kobiety w ciąży?

>Jakim słowem określić zdajców dla których Polska "to nie normalność", którą trzeba zlikwidować, zwalczyć, oddać w zarząd obcemu państwu ?
Znasz takich?

>Kim są ludzie donoszący na Polskę w PE,
PiSowcami, kiedy w Europejskim parlamencie krytykowali polskie wybory, bo ich lista nie wylosowała numeru 1

>Głomby które nie rozumieją podstawowych pojęć też istnieją a mają prawo wyborcze i ich głos równoważy głos człowieka, który umie podjąć właściwą, słuszną decyzję.

Nazywasz siebie głąbem?

>Jak dla Ciebie "dyskusja" to definiowanie każdego niemal użytego określenia
Dla mnie, niektóre pojęcia wymagają dodefiniowania
Ty tego nie poradzisz. Nadal nie wiem co w twoim języku znaczy świeckie państwo

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
31-10-2023 10:42 
 Ocena-1 na 1
szarley (54911 punktów)
>"Mądrej głowie dość po słowie

Mądrej głowie dość dwie słowie

Reszta korepetycji z polskiego płatna

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
24-10-2023 18:56 
 Ocena-1 na 1
szarley (54911 punktów)
>Jednakże aby demokracja się sprawdziła, to prawo głosu muszą mieć WYŁĄCZNIE ludzie rozumni, mądrzy i świadomi a nie motłoch.

Oxymóron

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
homopitek (1536 punktów)
>Być może jest teraz startegia której obaj nie rozumiemy.

Dzisiejsza strategia to obrażanie Dudy, żeby zabezpieczyć się przed nominacją Tuska na premiera w pierwszym kroku. Dzięki temu koalicja rwąca się do władzy będzie miała więcej czasu na dogadanie umowy koalicyjnej. Gdyby głosowanie w Sejmie odbyło się dzisiaj to mogłoby się okazać, że koalicji nie ma. Czyli byłby skandal.

Nie stosuję emoticonów
20-10-2023 11:34 
 Ocena 2 na 2
Berzerac (5671 punktów)
>>Pis po wyborach wyciągnął swojego "asa z rękawa" Ze to tępą mordę jeszcze pokazują publicznie
>>wydarzenia(*),7092740#parametr=zobacz_takze
>Dobrze, a kiedy powstanie nowy rząd i jaki program będzie realizować? Czy coś już na ten temat wiadomo? Kogo interesuje w tym momencie A. Macierewicz, poza jego zagorzałymi zwolennikami (i przeciwnikami)?

Ten prymityw powinien świat oglądać zza krat. Tam jest jego miejsce, a nie gwiazdorzyć przed obiektywem i kamerami. W takim kraju żyjemy.
Elasp (6859 punktów)

>Ten prymityw powinien świat oglądać zza krat. Tam jest jego miejsce, a nie gwiazdorzyć przed obiektywem i kamerami. W takim kraju żyjemy.

No to przecież wyląduje. Wraz z nastaniem nowego rządu prokuratura generalna będzie mogła działać w tym kierunku.
Berzerac (5671 punktów)
>>Ten prymityw powinien świat oglądać zza krat. Tam jest jego miejsce, a nie gwiazdorzyć przed obiektywem i kamerami. W takim kraju żyjemy.
> No to przecież wyląduje. Wraz z nastaniem nowego rządu prokuratura generalna będzie mogła działać w tym kierunku.

Obawiam się, że tego typa będzie musiał rozliczyć trybunał konstytucyjny. Jak też wielu w obecnym rządzie. Szkoda, że już nie jestem gliną. Jaką satysfakcję miałbym z zatrzymana takiego gostka zakładając mu bransoletki. Jak może tak być, ze Polską rządzą przestępcy? A wybraliśmy ich ponownie.
Elasp (6859 punktów)

>Obawiam się, że tego typa będzie musiał rozliczyć trybunał konstytucyjny. Jak też wielu w obecnym rządzie. Szkoda, że już nie jestem gliną. Jaką satysfakcję miałbym z zatrzymana takiego gostka zakładając mu bransoletki. Jak może tak być, ze Polską rządzą przestępcy? A wybraliśmy ich ponownie.

"Rozliczyć". Co właściwie masz do zarzucenia Macierewiczowi i na jakiej podstawie?
20-10-2023 16:15 
 Ocena 2 na 2
Berzerac (5671 punktów)
>>Obawiam się, że tego typa będzie musiał rozliczyć trybunał konstytucyjny. Jak też wielu w obecnym rządzie. Szkoda, że już nie jestem gliną. Jaką satysfakcję miałbym z zatrzymana takiego gostka zakładając mu bransoletki. Jak może tak być, ze Polską rządzą przestępcy? A wybraliśmy ich ponownie.
> "Rozliczyć". Co właściwie masz do zarzucenia Macierewiczowi i na jakie
Co? jak chociażby pisorze zamachu smoleńskiego. Ile na jego komiśne śledcza poszło pieniędzy .
20-10-2023 16:31 
 Ocena 2 na 2
Elasp (6859 punktów)

>Co? jak chociażby pisorze zamachu smoleńskiego. Ile na jego komiśne śledcza poszło pieniędzy .

Ale to nie jest coś, za co można odpowiadać przed Trybunałem Stanu. Za co więc chcesz Macierewicza przed nim postawić?
szarley (54911 punktów)
>>Co? jak chociażby pisorze zamachu smoleńskiego. Ile na jego komiśne śledcza poszło pieniędzy .
>Ale to nie jest coś, za co można odpowiadać przed Trybunałem Stanu.

Masz rację. Za takie malwersacje staje się przed zwykłym karnym trybunałem

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Elasp (6859 punktów)
>>>Co? jak chociażby pisorze zamachu smoleńskiego. Ile na jego komiśne śledcza poszło pieniędzy .
>>Ale to nie jest coś, za co można odpowiadać przed Trybunałem Stanu.
>Masz rację. Za takie malwersacje staje się przed zwykłym karnym trybunałem

Na stronie komisji jest podane uzasadnienie prawne jej powołania. Co w tym uzasadnieniu jest nie tak?

podkomisjasmolensk.mon.gov.pl/pl/3.html
20-10-2023 19:45 
 Ocena 1 na 1
szarley (54911 punktów)
>>>>Co? jak chociażby pisorze zamachu smoleńskiego. Ile na jego komiśne śledcza poszło pieniędzy .
>>>Ale to nie jest coś, za co można odpowiadać przed Trybunałem Stanu.
>>Masz rację. Za takie malwersacje staje się przed zwykłym karnym trybunałem
> Na stronie komisji jest podane uzasadnienie prawne jej powołania. Co w tym uzasadnieniu jest nie tak?

Marnotrawstwo publicznych środków
PiS nieraz tworzyło prawo rzekomo uzasadniające takie praktyki. Powołano np "Fundusz sprawiedliwości" Też miał prawne uzasadnienie, ale praktyka wskazuje, że zamiast wspomagać ofiary przestępstw dotowano PiSowskie samorządy.

To też nie jest temat na Trybunał stanu (który jest tylko symboliczny) ale pod karny trybunał

Podobnie jak ukarany powinien być Kaczyński za wizytę na zamkniętym cmentarzu, ale na ten temat już napisałeś, że "sprawa jest rozwojowa".
Niestety, zapewne jest już przedawniona
"Laguna...."


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Elasp (6859 punktów)

>"Laguna...."

Myśl zasadami prawa, a nie obejrzanymi filmami. Jeżeli nie masz podstaw, nie kieruj zarzutów.
20-10-2023 19:58 
 Ocena 1 na 1
szarley (54911 punktów)
>>"Laguna...."
> Myśl zasadami prawa, a nie obejrzanymi filmami. Jeżeli nie masz podstaw, nie kieruj zarzutów.

Zasady jakiego prawa pozwalały w obydwu przypadkach na wydawanie pieniędzy na Krewnych i Znajomych Królika?

Nadal czekam na "rozwój sprawy" wizyty Kaczyńskiego na cmentarzu. Nie przekonał mnie p. Ciarka, że była to wizyta "państwowa"

Przy okazji: Ziobro, Morawiecki, Kaczyński wielekroć zarzucali opozycjonistom zdradę. jakoś nie postawili zarzutów, mimo, że jeden z nich był prokuratorem i to najwyższym

Kłamali?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Elasp (6859 punktów)
>>>"Laguna...."
>> Myśl zasadami prawa, a nie obejrzanymi filmami. Jeżeli nie masz podstaw, nie kieruj zarzutów.
>Zasady jakiego prawa pozwalały w obydwu przypadkach na wydawanie pieniędzy na Krewnych i Znajomych Królika?

To są argumenty z marszu KODu, a nie z gabinetu prokuratora. Jeżeli nie masz argumentów prawnych pozwalających pociągnąć kogokolwiek do odpowiedzialności, nie marnuj mojego czasu. Opowieści o Lagunie czy Cysorzu zostaw dla wnuków.
20-10-2023 20:38 
 Ocena 1 na 1
szarley (54911 punktów)
>>>>"Laguna...."
>>> Myśl zasadami prawa, a nie obejrzanymi filmami. Jeżeli nie masz podstaw, nie kieruj zarzutów.
>>Zasady jakiego prawa pozwalały w obydwu przypadkach na wydawanie pieniędzy na Krewnych i Znajomych Królika?
>To są argumenty z marszu KODu, a nie z gabinetu prokuratora.

Trudno, żeby prokurator oskarżał kolegę z rządu

>Jeżeli nie masz argumentów prawnych pozwalających pociągnąć kogokolwiek do odpowiedzialności, nie marnuj mojego czasu. Opowieści o Lagunie czy Cysorzu zostaw dla wnuków.

Cysorz złamał prawo
TY, nie kto inny jak TY napisałeś, że sprawa jest rozwojowa, usprawiedliwiając łamanie prawa przez jedną z najważniejszych osób w państwie. To właśnie jest ów Laguna

Nie odniosłeś się do argumentu, dlaczego Prokurator Ziobro nazywając oponenta zdrajcą nie postawił go przed sądem

Nie odniosłeś się do łamania prawa przez tegoż prokuratora, który zawłaszczył na potrzeby robienia sobie PR pieniądze dla ofiar przestępstw

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
20-10-2023 20:43 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>>>"Laguna...."
>>> Myśl zasadami prawa, a nie obejrzanymi filmami. Jeżeli nie masz podstaw, nie kieruj zarzutów.
>>Zasady jakiego prawa pozwalały w obydwu przypadkach na wydawanie pieniędzy na Krewnych i Znajomych Królika?
>To są argumenty z marszu KODu, a nie z gabinetu prokuratora. Jeżeli nie masz argumentów prawnych pozwalających pociągnąć kogokolwiek do odpowiedzialności, nie marnuj mojego czasu. Opowieści o Lagunie czy Cysorzu zostaw dla wnuków.
>

Ja sądzę że to Kaczynski zmarnował Twoj czas.


Kiedy na początku 2017 r. próbował zablokować drugą, 2,5-roczną kadencję Tuska na fotelu przewodniczącego Rady Europejskiej, mówił wprost, że Bruksela wiele ryzykuje, jako że prawa i sprawiedliwa prokuratora zapewne Tuska za jego liczne czyny przestępcze zapuszkuje. Głupio byłoby, gdyby rządził Unią Europejską zza krat, prawda?

Kadencja Tuska dobiegła końca w 2019 r. Tusk zdążył wrócić do Polski i odbudować poparcie dla Platformy, a obiecanego więzienia jak nie było, tak nie ma. I jak tu się dziwić prezesowi, że zirytowany rzucił na niedawnym wiecu wyborczym: "Donald Tusk to prawdziwy wróg naszego narodu.

www.newswe(*)czy-puszczaja-mu-nerwy/tcz4gx5



Niech zgadnę. Jak z programem platformy co go 8 lat nie mogłeś znaleźć ...tego pewnie też nie wiedzles.

Ja się pytam . Czy Ty masz świadomosc jak dziala wyszukiwarka internetowa?
21-10-2023 08:44 
 Ocena 2 na 2
Elasp (6859 punktów)

>Ja się pytam . Czy Ty masz świadomosc jak dziala wyszukiwarka internetowa?

Tak, wiem, ale wiem też jak działa Platforma Obywatelska, która jest skłonna do opowiadania bajek wymyślonych przez specjalistów od PR. Czego nie obiecywali w 2004 roku? Nie sądziłem, że spiszą te bajki i umieszczą na stronie internetowej. Ale dobrze się stało, będzie podstawa do sprawdzenia, czy zrealizowali te 100 konkretów, o których mowa na stronie internetowej, w ciągu 100 dni.
21-10-2023 11:08 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>Ja się pytam . Czy Ty masz świadomosc jak dziala wyszukiwarka internetowa?
> Tak, wiem, ale wiem też jak działa Platforma Obywatelska, która jest skłonna do opowiadania bajek wymyślonych przez specjalistów od PR. Czego nie obiecywali w 2004 roku? Nie sądziłem, że spiszą te bajki i umieszczą na stronie internetowej. Ale dobrze się stało, będzie podstawa do sprawdzenia, czy zrealizowali te 100 konkretów, o których mowa na stronie internetowej, w ciągu 100 dni.


Bajki PO

PiS Program.

Macierewicz marnowaniem Twojego czasu.

Kaczyński przez 8 lat nie potrafi postawic zarzutu Tuskowi a ma ostatniej prostej unika debaty z nim.



To że marnuje Twoj czas to pół biedy ale Kaczyński zmarnował czas Polsce.

Gdyby nie wybory to samozadowolenie trwałoby w nieskończoność.
21-10-2023 08:54 
 Ocena 2 na 2
Elasp (6859 punktów)

>Ja sądzę że to Kaczynski zmarnował Twoj czas.
>Kiedy na początku 2017 r. próbował zablokować drugą, 2,5-roczną kadencję Tuska na fotelu przewodniczącego Rady Europejskiej, mówił wprost, że Bruksela wiele ryzykuje, jako że prawa i sprawiedliwa prokuratora zapewne Tuska za jego liczne czyny przestępcze zapuszkuje. Głupio byłoby, gdyby rządził Unią Europejską zza krat, prawda?
>Kadencja Tuska dobiegła końca w 2019 r. Tusk zdążył wrócić do Polski i odbudować poparcie dla Platformy, a obiecanego więzienia jak nie było, tak nie ma.

Czyli żyjemy w kraju niedemokratycznym i autorytarnym, gdzie polecenie Kaczyńskiego jest prawem, czy nie?
21-10-2023 11:03 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>Ja sądzę że to Kaczynski zmarnował Twoj czas.
>>Kiedy na początku 2017 r. próbował zablokować drugą, 2,5-roczną kadencję Tuska na fotelu przewodniczącego Rady Europejskiej, mówił wprost, że Bruksela wiele ryzykuje, jako że prawa i sprawiedliwa prokuratora zapewne Tuska za jego liczne czyny przestępcze zapuszkuje. Głupio byłoby, gdyby rządził Unią Europejską zza krat, prawda?
>>Kadencja Tuska dobiegła końca w 2019 r. Tusk zdążył wrócić do Polski i odbudować poparcie dla Platformy, a obiecanego więzienia jak nie było, tak nie ma.
> Czyli żyjemy w kraju niedemokratycznym i autorytarnym, gdzie polecenie Kaczyńskiego jest prawem, czy nie?


Bądź choć trochę konsekwentny w tym co piszesz jak oceniasz.

>To są argumenty z marszu KODu, a nie z gabinetu prokuratora. Jeżeli nie masz argumentów prawnych pozwalających pociągnąć kogokolwiek do odpowiedzialności, nie marnuj mojego czasu. Opowieści o Lagunie czy Cysorzu zostaw dla wnuków.


Powtorze. Kaczyński zmarnował Twoj czas co w dość porosty sposób udowniłem.

Czemu więc piszesz o marnowaniu czasu wobec Macierewicza ?
21-10-2023 11:32 
 Ocena 1 na 1
Elasp (6859 punktów)

>Powtorze. Kaczyński zmarnował Twoj czas co w dość porosty sposób udowniłem.
>Czemu więc piszesz o marnowaniu czasu wobec Macierewicza ?

Nie, niczego nie udowodniłeś. Na dowód musisz poczekać cztery lata - zakładam, że tyle będzie rządzić KO. Wtedy zobaczymy, czy głosowanie na PiS było błędem, czy nie.
21-10-2023 11:51 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>Powtorze. Kaczyński zmarnował Twoj czas co w dość porosty sposób udowniłem.
>>Czemu więc piszesz o marnowaniu czasu wobec Macierewicza ?
> Nie, niczego nie udowodniłeś. Na dowód musisz poczekać cztery lata - zakładam, że tyle będzie rządzić KO. Wtedy zobaczymy, czy głosowanie na PiS było błędem, czy nie.

Manipulacje. Oczywiście że tak i to łatwo już drugi raz

Nie piszemy o głosowaniu tylko że Kaczyński zmarnował Twoj czas.

8lat to mało?

Jak się nie ma argumentu to zostaje demagogia Kaczyńskiego czyli parafrazując argumenty Kod jak napisałess.

Tusk nie dość że nie siedzi to wrócił do władzy.

Nigdy się nie podasz. Dlatego są wybory.
Elasp (6859 punktów)

>Nie piszemy o głosowaniu tylko że Kaczyński zmarnował Twoj czas.

Przepraszam, dlaczego zmarnował mój czas?
21-10-2023 12:28 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>Nie piszemy o głosowaniu tylko że Kaczyński zmarnował Twoj czas.
> Przepraszam, dlaczego zmarnował mój czas?
>

Kiedy na początku 2017 r. próbował zablokować drugą, 2,5-roczną kadencję Tuska na fotelu przewodniczącego Rady Europejskiej, mówił wprost, że Bruksela wiele ryzykuje, jako że prawa i sprawiedliwa prokuratora zapewne Tuska za jego liczne czyny przestępcze zapuszkuje. Głupio byłoby, gdyby rządził Unią Europejską zza krat, prawda?

Kadencja Tuska dobiegła końca w 2019 r. Tusk zdążył wrócić do Polski i odbudować poparcie dla Platformy, a obiecanego więzienia jak nie było, tak nie ma. I jak tu się dziwić prezesowi, że zirytowany rzucił na niedawnym wiecu wyborczym: "Donald Tusk to prawdziwy wróg naszego narodu.

www.newswe(*)czy-puszczaja-mu-nerwy/tcz4gx5


Bądź choć trochę konsekwentny w tym co piszesz jak oceniasz.

>To są argumenty z marszu KODu, a nie z gabinetu prokuratora. Jeżeli nie masz argumentów prawnych pozwalających pociągnąć kogokolwiek do odpowiedzialności, nie marnuj mojego czasu. Opowieści o Lagunie czy Cysorzu zostaw dla wnuków.

Powtorze. Kaczyński zmarnował Twoj czas co w dość porosty sposób udowniłem.

Czemu więc piszesz o marnowaniu czasu wobec Macierewicza ?
21-10-2023 12:31 
 Ocena 1 na 1
Elasp (6859 punktów)
>>>Nie piszemy o głosowaniu tylko że Kaczyński zmarnował Twoj czas.
>> Przepraszam, dlaczego zmarnował mój czas?
>>
>Kiedy na początku 2017 r. próbował zablokować drugą, 2,5-roczną kadencję Tuska na fotelu przewodniczącego Rady Europejskiej, mówił wprost, że Bruksela wiele ryzykuje, jako że prawa i sprawiedliwa prokuratora zapewne Tuska za jego liczne czyny przestępcze zapuszkuje. Głupio byłoby, gdyby rządził Unią Europejską zza krat, prawda?

Co to ma wspólnego z moim czasem i jego ewentualną stratą?


>>To są argumenty z marszu KODu, a nie z gabinetu prokuratora. Jeżeli nie masz argumentów prawnych pozwalających pociągnąć kogokolwiek do odpowiedzialności, nie marnuj mojego czasu. Opowieści o Lagunie czy Cysorzu zostaw dla wnuków.
>Powtorze. Kaczyński zmarnował Twoj czas co w dość porosty sposób udowniłem.

Nadal nie widzę tego dowodu.
21-10-2023 12:50 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>>>Nie piszemy o głosowaniu tylko że Kaczyński zmarnował Twoj czas.
>>> Przepraszam, dlaczego zmarnował mój czas?
>>>
>>Kiedy na początku 2017 r. próbował zablokować drugą, 2,5-roczną kadencję Tuska na fotelu przewodniczącego Rady Europejskiej, mówił wprost, że Bruksela wiele ryzykuje, jako że prawa i sprawiedliwa prokuratora zapewne Tuska za jego liczne czyny przestępcze zapuszkuje. Głupio byłoby, gdyby rządził Unią Europejską zza krat, prawda?
> Co to ma wspólnego z moim czasem i jego ewentualną stratą?
>>>To są argumenty z marszu KODu, a nie z gabinetu prokuratora. Jeżeli nie masz argumentów prawnych pozwalających pociągnąć kogokolwiek do odpowiedzialności, nie marnuj mojego czasu. Opowieści o Lagunie czy Cysorzu zostaw dla wnuków.
>>Powtorze. Kaczyński zmarnował Twoj czas co w dość porosty sposób udowniłem.
> Nadal nie widzę tego dowodu.
>


Kaczyński podał argumenty z marszu swojego czy gabinetu prokuratora o licznych przestępstwach?

Może Ty tym razem podasz te liczne przestępstwa.

Kaczyński zmarnował Twoj czas używając demagogii.
Ty sam cenisz jednak swój czas. Dziwne.
panTeista (6808 punktów)
>Podobnie jak ukarany powinien być Kaczyński za wizytę na zamkniętym cmentarzu,

Wjazd samochodem na cmentarz jest możliwy za ustaloną przez zarządcę cmentarza opłatą.
szarley (54911 punktów)
>>Podobnie jak ukarany powinien być Kaczyński za wizytę na zamkniętym cmentarzu,
>Wjazd samochodem na cmentarz jest możliwy za ustaloną przez zarządcę cmentarza opłatą.

Cmentarz był zamknięty dla odwiedzających z powodu zarazy, nie dla samochodów

Rzecznik policji Ciarka tłumaczył niepodjęcie działań przez policję tym, że wizyta Kaczyńskiego na grobie jego matki miała charakter państwowy i była związana z obchodami rocznicy katastrofy pod Smoleńskiem

Jak wiadomo Kaczyński pod Smoleńskiem stracił matkę....

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
panTeista (6808 punktów)
>Cmentarz był zamknięty dla odwiedzających z powodu zarazy,

W takim razie naruszył przepisy COVID=owe. Przypuszczam, że za to jest przewidziana grzywna, a nie więzienie.
21-10-2023 11:13 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>Cmentarz był zamknięty dla odwiedzających z powodu zarazy,
>W takim razie naruszył przepisy COVID=owe. Przypuszczam, że za to jest przewidziana grzywna, a nie więzienie.
>

Chyba dla Ciebie....mnie nas. W końcu prawo i sprawiedliwość. Nazwa zobowiązuje. Heh.
szarley (54911 punktów)
>>Cmentarz był zamknięty dla odwiedzających z powodu zarazy,

>W takim razie naruszył przepisy COVID=owe. Przypuszczam, że za to jest przewidziana grzywna, a nie więzienie.

Tak, ale grzywna nie dotyczyła wysokich funkcjonariuszy PiS. Podobnie jak wcześniej PZPR
Można się było oburzać. To wszystko, zawsze znajdą się ludzie, którzy za pieniądze i awanse usprawiedliwią to




Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
21-10-2023 11:30 
 Ocena 1 na 1
Elasp (6859 punktów)

>Jak wiadomo Kaczyński pod Smoleńskiem stracił matkę....

Czyli dowodem na to, że żyjemy w kraju autokratycznym jest jedna jedyna rzecz, jedno zdarzenie, urastające przez to do wydarzenia o epokowym znaczeniu: Kaczyński w czasie epidemii Covidu odwiedził grób matki. To przesądza sprawę, nie liczy się nic innego. Zarząd cmentarza otworzył bramę = Polska to bezwzględna dyktatura Kaczyńskiego.
21-10-2023 13:55 
 Ocena 1 na 1
szarley (54911 punktów)
>>Jak wiadomo Kaczyński pod Smoleńskiem stracił matkę....
> Czyli dowodem na to, że żyjemy w kraju autokratycznym jest jedna jedyna rzecz, jedno zdarzenie, urastające przez to do wydarzenia o epokowym znaczeniu: Kaczyński w czasie epidemii Covidu odwiedził grób matki. To przesądza sprawę, nie liczy się nic innego. Zarząd cmentarza otworzył bramę = Polska to bezwzględna dyktatura Kaczyńskiego.

Nie zmyślaj

1 Kaczyński powinien zostać ukarany za złamanie prawa. Tak jak inni, a od człowieka na świeczniku należy wymagać więcej. Gdyby miał honor sam by więcej od siebie wymagał

2 Kroki ku państwu autorytarnemu:
2.1 paraliż TK, który nie może się nawet zebrać
2.2 paraliż NIK
2.3 Skrajne upartyjnienie TVPiS
2.4 Monopolizacja w rękach PiS lokalnej prasy
2.5 Ograniczenia dystrybucji opozycyjnej prasy
2.6 likwidacja kadencyjności organów władzy
2.7 Ograniczenie tajności wyborów
2.8 Finansowanie partyjnej propagandy z budżetu
2.8.1 dotacje do TVPiS
2.8.2 Defraudacje Funduszu sprawiedliwości
2.9 Finansowanie partyjnej propagandy ze sprzedaży stanowisk
2.10 Cuda w Sejmie
2.10.1 reasumpcje głosowania
2.10.2 niewpuszczanie posłów na salę obrad

Bardzo proszę nie p*****l, że wszystko odbyło się zgodnie z prawem
Prawo Laguny.



Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Elasp (6859 punktów)
>>>Jak wiadomo Kaczyński pod Smoleńskiem stracił matkę....
>> Czyli dowodem na to, że żyjemy w kraju autokratycznym jest jedna jedyna rzecz, jedno zdarzenie, urastające przez to do wydarzenia o epokowym znaczeniu: Kaczyński w czasie epidemii Covidu odwiedził grób matki. To przesądza sprawę, nie liczy się nic innego. Zarząd cmentarza otworzył bramę = Polska to bezwzględna dyktatura Kaczyńskiego.
>Nie zmyślaj

To raczej Ty zmyślasz. Jak się nie da przypisać PiSowi stworzenia państwa autorytarnego (gdyby tak było, opozycja przecież nie przejęłaby władzy), wymyślasz "kroki" wiodące ku temu państwu. Każdy błąd władzy - rzeczywisty lub urojony - można wpisać jako taki "krok".

Za chwilę stworzysz "stopnie" zmierzające do "kroków" ku państwu autorytarnemu, a później "początki". I będzie wtedy lista początków stopni kroków, itd.

W ten sposób można dowieść wszystkiego.

21-10-2023 14:30 
 Ocena 2 na 2
szarley (54911 punktów)
>>>>Jak wiadomo Kaczyński pod Smoleńskiem stracił matkę....
>>> Czyli dowodem na to, że żyjemy w kraju autokratycznym jest jedna jedyna rzecz, jedno zdarzenie, urastające przez to do wydarzenia o epokowym znaczeniu: Kaczyński w czasie epidemii Covidu odwiedził grób matki. To przesądza sprawę, nie liczy się nic innego. Zarząd cmentarza otworzył bramę = Polska to bezwzględna dyktatura Kaczyńskiego.
>>Nie zmyślaj
> To raczej Ty zmyślasz. Jak się nie da przypisać PiSowi stworzenia państwa autorytarnego

Który z podanych przez mnie punktów jest fałszem?
Który zmierza ku ideałom demokracji?

>(gdyby tak było, opozycja przecież nie przejęłaby władzy)
PRL nie była państwem autorytarnym, czy Kaczyński nigdy nie miał władzy?

> wymyślasz "kroki" wiodące ku temu państwu. Każdy błąd władzy - rzeczywisty lub urojony - można wpisać jako taki "krok".

Kiedy piszę o błędach, Ty zwracasz uwagę na to, że były zgodne z prawem

Likwidacja kadencyjności władz, to już jawny zamach na demokrację. PiS odwołało wybory
Ograniczenie tajności wyborów to też jawny zamach na demokrację. Znam ludzi, którzy BALI się nie pobrać karty do referendum, bo bali się konsekwencji ujawnienia wyborczych preferencji, w gminie rządzonej przez PiS

> Za chwilę stworzysz "stopnie" zmierzające do "kroków" ku państwu autorytarnemu, a później "początki". I będzie wtedy lista początków stopni kroków, itd.
> W ten sposób można dowieść wszystkiego.

Póki co, nie zaprzeczyłeś żadnemu z moich punktów

W rozmowie z innym fanatykiem PiSu zarzuciłem mu, że polska armia nie broni granic
Podałem dowody, też pisał o "incydentach"
Wiem, nie Ty to pisałeś, nie Twoja odpowiedzialność

Ciekawe, że tak samo wyrozumiały będziesz dla błędów PO. Ja nie zamierzam


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Elasp (6859 punktów)
>>>>>Jak wiadomo Kaczyński pod Smoleńskiem stracił matkę....
>>>> Czyli dowodem na to, że żyjemy w kraju autokratycznym jest jedna jedyna rzecz, jedno zdarzenie, urastające przez to do wydarzenia o epokowym znaczeniu: Kaczyński w czasie epidemii Covidu odwiedził grób matki. To przesądza sprawę, nie liczy się nic innego. Zarząd cmentarza otworzył bramę = Polska to bezwzględna dyktatura Kaczyńskiego.
>>>Nie zmyślaj
>> To raczej Ty zmyślasz. Jak się nie da przypisać PiSowi stworzenia państwa autorytarnego
>Który z podanych przez mnie punktów jest fałszem?

Liczy się nie tylko to, co powiedziałeś, ale także to, czego nie powiedziałeś oraz proporcja jednego do drugiego. Dla każdego człowieka można stworzyć zestaw popełnionych przez niego błędów. Liczy się jednak to, jak często popełnia on błąd. To samo tyczy się ciał zbiorowych. Tak więc to, że wskazujesz na nieprawidłowości niczego jeszcze nie dowodzi. Powinieneś jeszcze wykazać, że są one - lub raczej były - ponadprzeciętnie częste.

Stan polskiej gospodarki, miejsce Polski na arenie międzynarodowej, a także sam wynik wyborów - wszystko to świadczy, że błędy nie były częste.

Skopiuję to, co napisałem gdzie indziej: "Jeżeli było tak źle, to czym tłumaczyć fakt, że w ciągu ośmiu lat lat takich rządów poparcie dla PO (KO) wzrosło ledwie o 6 %, zaś lewicy o 1 %, natomiast poparcie dla PiSu spadło tylko o nieco ponad 2 %?"

Poparcie dla lewicy w ciągu OŚMIU lat rządów PiSU wzrosło o JEDEN procent. Poparcie dla KO (PO) o SZEŚĆ procent. Czy to duże wielkości?

Poparcie dla PiS spadło w ciągu OŚMIU długich lat o 2 %. PiSowi zabrakło do utrzymania władzy 4,5 % poparcia.

Powiedzenie, że rząd zniszczył kraj, gospodarkę, demokrację, wojsko, sądy, szkolnictwo, wszystko dookoła, a przegrał o 4,5% w wyborach powszechnym przy frekwencji 75 % jest sprzeczne samo w sobie.
szarley (54911 punktów)
>>>>Nie zmyślaj
>>> To raczej Ty zmyślasz. Jak się nie da przypisać PiSowi stworzenia państwa autorytarnego
>>Który z podanych przez mnie punktów jest fałszem?
>Liczy się nie tylko to, co powiedziałeś,

Niemniej, to co powiedziałem się liczy. To są kroki w kierunku autorytaryzmu

A do kompletu:
Pegasus
Uzależnienie finansowe gmin od centrali

>ale także to, czego nie powiedziałeś
Więc wskaż te kroki PiSu które demokrację umacniają

>Liczy się jednak to, jak często popełnia on błąd. To samo tyczy się ciał zbiorowych. Tak więc to, że wskazujesz na nieprawidłowości niczego jeszcze nie dowodzi.
Doprawdy niczego?

>Powinieneś jeszcze wykazać, że są one - lub raczej były - ponadprzeciętnie częste.
Wybory odwołano w 50% przypadków. To dużo

> Stan polskiej gospodarki,
Piszę o demokracji

> Skopiuję to, co napisałem gdzie indziej: "Jeżeli było tak źle, to czym tłumaczyć fakt, że w ciągu ośmiu lat lat takich rządów poparcie dla PO (KO) wzrosło ledwie o 6 %, zaś lewicy o 1 %, natomiast poparcie dla PiSu spadło tylko o nieco ponad 2 %?"

Odpowiedziałem:
2.3 Skrajne upartyjnienie TVPiS
2.4 Monopolizacja w rękach PiS lokalnej prasy
2.5 Ograniczenia dystrybucji opozycyjnej pr
2.7 Ograniczenie tajności wyborów
2.8 Finansowanie partyjnej propagandy z budżetu
2.8.1 dotacje do TVPiS
2.8.2 Defraudacje Funduszu sprawiedliwości
2.9 Finansowanie partyjnej propagandy ze sprzedaży stanowisk

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Elasp (6859 punktów)

>Wybory odwołano w 50% przypadków. To dużo

Gdzie odwołano wybory?
szarley (54911 punktów)
>>Wybory odwołano w 50% przypadków. To dużo
> Gdzie odwołano wybory?

W Polsce. Miały się odbyć tej jesieni

Pozostałe argumenta pomijasz....

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Elasp (6859 punktów)
>>>Wybory odwołano w 50% przypadków. To dużo
>> Gdzie odwołano wybory?
>W Polsce. Miały się odbyć tej jesieni

Przecież się odbyły.

>Pozostałe argumenta pomijasz....

Odpowiadam na nie w innym poście (powyżej).
21-10-2023 19:19 
 Ocena 1 na 1
szarley (54911 punktów)
>>>>Wybory odwołano w 50% przypadków. To dużo
>>> Gdzie odwołano wybory?
>>W Polsce. Miały się odbyć tej jesieni
> Przecież się odbyły.

Doprawdy???????????
To kto wygrał wybory na wójta w Twojej gminie?

>>Pozostałe argumenta pomijasz....
> Odpowiadam na nie w innym poście (powyżej).
Nie. Sugerujesz, że nie znam się na naukowej metodzie. Pycha nie jest odpowiedzią

2 Kroki ku państwu autorytarnemu:
2.1 paraliż TK, który nie może się nawet zebrać
2.2 paraliż NIK
2.3 Skrajne upartyjnienie TVPiS
2.4 Monopolizacja w rękach PiS lokalnej prasy
2.5 Ograniczenia dystrybucji opozycyjnej prasy
2.6 likwidacja kadencyjności organów władzy
2.7 Ograniczenie tajności wyborów
2.8 Finansowanie partyjnej propagandy z budżetu
2.8.1 dotacje do TVPiS
2.8.2 Defraudacje Funduszu sprawiedliwości
2.9 Finansowanie partyjnej propagandy ze sprzedaży stanowisk
2.10 Cuda w Sejmie
2.10.1 reasumpcje głosowania
2.10.2 niewpuszczanie posłów na salę obrad

Gdzie odpowiedzi?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
21-10-2023 15:45 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
.
> Powiedzenie, że rząd zniszczył kraj, gospodarkę, demokrację, wojsko, sądy, szkolnictwo, wszystko dookoła, a przegrał o 4,5% w wyborach powszechnym przy frekwencji 75 % jest sprzeczne samo w sobie.

Sprzeczne by było gdyby PIS wygrał. Nie jest sprzeczne dla popierających PIS ( jak mniemam dla Ciebie).



Pamiętam że PO było odsuwane od władzy. Ot wyborcy dokonali analiz. Nikt ale to nikt nie bronił PO tak jak ty To robisz z PiSem.

PO " zjebało" spraw? Okej. Won.
Zjbia jeszce raz to będzie kolejny WON.

Problem w tym że na ich miejsce pojawia się PIs i choćby Ty ktory nie posiadasz refleksji do nich działań.

A jeśli coś jest nie wygodne to pomijasz i idzie w niepamięć.
Elasp (6859 punktów)

>A jeśli coś jest nie wygodne to pomijasz i idzie w niepamięć.

Obydwaj z kol. Szarleyem nie macie znajomości metodologii naukowej i nie potraficie interpretować faktów. Ażeby coś zbadać, potrzebny jest kontrast. Wy się zajmujecie jedynie wyliczaniem przypadków i sądzicie, że im więcej, tym lepiej.

Drugim błędem jest to, że posługujecie się niejasnymi terminami. "Kroki w stronę autorytaryzmu" - pod taki termin można podciągnąć wszystko, tak samo jak pod "niszczenie demokracji" i tak dalej. Możecie więc dowolne przypadki podciągnąć czy to pod jedną, czy drugą kategorię. Z pozoru wszystko wygląda na solidnie wykazane, tak iż sami w to wierzycie. Tymczasem tak nie jest. Na przykład: Kaczyński czytał w sejmie książkę o kotach. Czy jest to krok w stronę autorytaryzmu? - "jasne!" - zawoła Szarley. Czy jest to niszczenie demokracji? "Oczywiście!" - zawoła Farmer. Czy więc Polska zmierzała w stronę autorytaryzmu a demokracja była niszczona? - "Tak!" - wykrzykną obaj, sądząc, że coś udowodnili.

Trzecim jest to, że obaj nie rozumiecie istoty zjawisk masowych. W ich przypadku zawsze pojawi się jakiś błąd - musi się pojawić z uwagi na prawa statystyczne. Nie ma bowiem rzeczy idealnych w istniejącym świecie i nic nie działa ze stuprocentową niezawodnością. Dotyczy to także instytucji. Mylą się lekarze, prawnicy, policjanci, nauczyciele. Mylą się naukowcy, konstruktorzy, twórcy i wykonawcy, analitycy i historycy. Naprawdę, może może się więc pomylić poseł czy minister. Nie ma w tym nic dziwnego.

Niestety podobnie postępuje się w przestrzeni publicznej i od innych płynie zły przykład. Za taki uważam pseudo-naukowe zestawianie przypadków "księży pedofilów" i wysnuwanie stąd równie generalnego wniosku o schorzeniach polskiego Kościoła. Ani słowa o tym, ilu jest duchownych, jaki procent z nich był w coś zamieszany i jak ten procent ma się do podobnych przypadków zamieszania w innych grupach społecznych. Dopiero wtedy można coś powiedzieć o sytuacji Kościoła.

21-10-2023 18:56 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>A jeśli coś jest nie wygodne to pomijasz i idzie w niepamięć.
> Obydwaj z kol. Szarleyem nie macie znajomości metodologii naukowej i nie potraficie interpretować faktów.

Człowieku Ty nie potrafiłeś znaleźć programu PO przez 8 lat.

Ja sądzę że to Ty nie masz elementarnej wiedzy na temat tego co się dzieje. I albo czytasz jakies gotowce bo nie jest możliwe być takim ignorantem .
Elasp (6859 punktów)
>>>A jeśli coś jest nie wygodne to pomijasz i idzie w niepamięć.
>> Obydwaj z kol. Szarleyem nie macie znajomości metodologii naukowej i nie potraficie interpretować faktów.
>Człowieku Ty nie potrafiłeś znaleźć programu PO przez 8 lat.

Przeczytaj to, co napisałem i zastanów się nad tym.
21-10-2023 19:12 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>>>A jeśli coś jest nie wygodne to pomijasz i idzie w niepamięć.
>>> Obydwaj z kol. Szarleyem nie macie znajomości metodologii naukowej i nie potraficie interpretować faktów.
>>Człowieku Ty nie potrafiłeś znaleźć programu PO przez 8 lat.
> Przeczytaj to, co napisałem i zastanów się nad tym.

Tak. Ktoś kto nie potrafi odnaleźć Programu największej partii opozycyjnej nie jest autorytetem do zwracania mi uwagi czy coś potrafię czy nie.

>To może więc przedstawisz ten program, gdyż ja szukam go od ośmiu lat i nie mogę znaleźć. Gdybym go znalazł, na pewno bym go przestudiował.

Ba. Musiałabym być głupcem gdybym uwierzył w ta bajkę że go szukałeś przez 8 lat.

Nie sądzę że byś potrafił w tej materii coś więcej niż ja szarley czy każdy inny obywatel.

To nie fizyka.
Ba nie radzisz sobie z prostymi pytaniami.

Wskaż te liczne przestępstwa Tuska ?
Znajdziesz je?



Elasp (6859 punktów)

>Ba. Musiałabym być głupcem gdybym uwierzył w ta bajkę że go szukałeś przez 8 lat.

Program, o którym mówię (w postaci pliku) na pewno nie ma ośmiu lat. Sądząc z treści powstał w okolicach czerwca br. Nie jestem więc tak bardzo spóźniony.
szarley (54911 punktów)
>>Ba. Musiałabym być głupcem gdybym uwierzył w ta bajkę że go szukałeś przez 8 lat.
> Program, o którym mówię (w postaci pliku) na pewno nie ma ośmiu lat. Sądząc z treści powstał w okolicach czerwca br. Nie jestem więc tak bardzo spóźniony.
>

Skoro nie zdążyłeś przed wyborami, to jesteś spóźniony

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
21-10-2023 19:26 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>Ba. Musiałabym być głupcem gdybym uwierzył w ta bajkę że go szukałeś przez 8 lat.
> Program, o którym mówię (w postaci pliku) na pewno nie ma ośmiu lat. Sądząc z treści powstał w okolicach czerwca br. Nie jestem więc tak bardzo spóźniony.

A ile? Myslisz że ktoś wierzy w to że szukałeś czegoś 8 lat?

I że PO nie posiadało programu na czas wyborów?
Przecież tego nawet nie wiesz bo dzięki mnie odkryles oczywista sprawę jak cos co istnieje.

Program lewicy też szukałeś 8 lat?

O jakiej analizie piszesz skoro nie potrafisz napsiac o licznych przestępstwach TUSK.

Kaczyński zmarnował Twoj czas. A Ty nie poddałeś jego słów pod analizę.


To nie ja nie jestem krytyczny. Tylko Ty.

Nie potrafisz poddać krytycznie analizie PIScos co ja potrafię zrobić Z PO
Dla Ciebie jest to nie wykonalne.

Co z załoznia prac badawczych stawia pracę jako g.warta.
szarley (54911 punktów)
>>A jeśli coś jest nie wygodne to pomijasz i idzie w niepamięć.
> Obydwaj z kol. Szarleyem nie macie znajomości metodologii naukowej

Przyjdzie dzień, kiedy będziesz miał problem z defekacją, bo Ci pycha d.pę rozerwie
Już było tu kilku, dla których pycha była jedynym argumentem.

> Drugim błędem jest to, że posługujecie się niejasnymi terminami. "Kroki w stronę autorytaryzmu"
Pokazałem. Jasno i precyzyjnie. W punktach. Nie podważyłeś faktów
Uciekłeś od odpowiedzi

>Na przykład: Kaczyński czytał w sejmie książkę o kotach. Czy jest to krok w stronę autorytaryzmu?
Nie. Ale odwołanie wyborów, upartyjnienie mediów i cenzura już tak

>- "jasne!" - zawoła Szarley.
Nie zmyślaj mi poglądów Hamerliku - bis

> Trzecim jest to, że obaj nie rozumiecie istoty zjawisk masowych.
Ojeeeeej, żal mi Cię, że z tępymi gadasz
Oczywiście jedynie miłośnicy Kaczyńskiego cokolwiek rozumieją....

>Nie ma bowiem rzeczy idealnych w istniejącym świecie i nic nie działa ze stuprocentową niezawodnością.
Jeśli jednak działa z ZEROWĄ skutecznością, to nie jest to już statystyczny błąd

Trzykroć została naruszona polska przestrzeń powietrzna. Ile razy polska obrona zareagowała?

>Dotyczy to także instytucji. Mylą się lekarze, prawnicy, policjanci, nauczyciele. Mylą się naukowcy, konstruktorzy, twórcy i wykonawcy, analitycy i historycy. Naprawdę, może może się więc pomylić poseł czy minister. Nie ma w tym nic dziwnego.

Wzięcie łapówki, to nie jest błąd. To przestępstwo
Masowa korupcja, to zły system

Piszesz o błędach.
1 Jakoś nie zauważyłem, żebyś jako błędy traktował złe poczynania PO
2 Błędy należy naprawiać. Ograniczanie dystrybucji krytycznej prasy nie pomaga

Niestety podobnie postępuje się w przestrzeni publicznej i od innych p>łynie zły przykład. Za taki uważam pseudo-naukowe zestawianie przypadków "księży pedofilów"

Tu właśnie nie widać woli naprawienia błędów, ale nie o tym mowa

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Elasp (6859 punktów)

>Tu właśnie nie widać woli naprawienia błędów, ale nie o tym mowa

Obydwaj przeczytajcie z uwagą to, co napisałem. Unikniecie w ten sposób błędów w przyszłości.
21-10-2023 19:46 
 Ocena 1 na 1
szarley (54911 punktów)
>>Tu właśnie nie widać woli naprawienia błędów, ale nie o tym mowa
> Obydwaj przeczytajcie z uwagą to, co napisałem. Unikniecie w ten sposób błędów w przyszłości.
>

Przeczytałem, nawet trzy razy. Ograniczanie demokracji nazywasz błędami
Nie, Elaspie, cenzura nie jest błędem, jest próbą ograniczania wolności słowa - wstępem do autorytaryzmu

Likwidacja kadencyjności wyboru władz, także nie jest błędem. Podobnie jak skrajne upolitycznienie rzekomo publicznych mediów

Słyszałeś pytania w przedwyborczej debacie?

"PO, PSL, SLD robiło źle, PiS robi dobrze, co o tym sądzicie?"

Przykro mi, to nie jest błąd, to krok ku robieniu z wyborów fasady demokracji

Podobnie ograniczenie tajności wyborów.

Ilu ludzi wzięło wbrew sobie kartę w referendum, bo BALI się konsekwencji?
Przecież jeśli nie wezmę tej karty, to jutro PiSowski wójt, dyrektor szkoły , komendant w Policji, generał w wojsku, prezes państwowej spółki będzie o tym wiedział i domyśli się, że skoro słucham opozycji, to pewnie na opozycję głosowałem.

To jest tajność wyborów?

Pisałeś, że poparcie PiSu spadło tylko o 2%. Może tu leży przyczyna, że tylko 2?

dwakroć PiS organizował wybory do Sejmu
50% błędów? (Naukowo obliczone)


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
21-10-2023 20:06 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
.
>Ilu ludzi wzięło wbrew sobie kartę w referendum, bo BALI się konsekwencji?
>Przecież jeśli nie wezmę tej karty, to jutro PiSowski wójt, dyrektor szkoły , komendant w Policji, generał w wojsku, prezes państwowej spółki będzie o tym wiedział i domyśli się, że skoro słucham opozycji, to pewnie na opozycję głosowałem.



Dokładnie to samo słyszałem po wyborach jak docierało do ludzi ze właśnie JAWNIE pokazywali swoje zdanie wcale tego nie chcąc.
Ale było już za późno.
21-10-2023 19:19 
 Ocena 1 na 1
TyDraniu (6569 punktów)
> Naprawdę, może może się więc pomylić poseł czy minister. Nie ma w tym nic dziwnego.

Aha, pomylili się. A to przepraszam.
21-10-2023 08:10 
 Ocena 1 na 1
Berzerac (5671 punktów)
>>Co? jak chociażby pisorze zamachu smoleńskiego. Ile na jego komiśne śledcza poszło pieniędzy .
>Ale to nie jest coś, za co można odpowiadać przed Trybunałem Stanu. Za co więc chcesz Macierewicza przed nim postawić?

Był przecież ministrem MON-u. Przewodniczył też śmiesznej komisji smoleńskiej. Za to powinno go się rozliczyć.
29-10-2023 13:37 
 Ocena 1 na 1
homopitek (1536 punktów)
>>Pis po wyborach wyciągnął swojego "asa z rękawa" Ze to tępą mordę jeszcze pokazują publicznie
Istotniejsze od jego "asowatości" jest, że poprawnie opisuje aktualną rzeczywistość polityczną w Polsce. Ten rząd liberalno-lewicowy będzie tańczył jak mu Duda i PiS zagrają, gdyż prawica ma mniejszość blokującą dowolną ustawę oprócz budżetu. Naskakiwanie na Dudę i jego obrażanie może przynieść taki skutek, że on się zbiesi i będzie seryjnie wetował ustawy a PiS będzie blokował odrzucenie tego weta.
Wyskoki Czarzastego, Kamińskiego czy Grabca to przejaw głupoty... lub liczenie na wywołanie opóźnienia w desygnowaniu Tuska na premiera, bo jeszcze nie mają umowy koalicyjnej i podziału pozostałych stołków.

Nie stosuję emoticonów
homopitek (1536 punktów)
>Wyskoki Czarzastego, Kamińskiego czy Grabca to przejaw głupoty... lub liczenie na wywołanie opóźnienia w desygnowaniu Tuska na premiera, bo jeszcze nie mają umowy koalicyjnej i podziału pozostałych stołków.
Dodam jeszcze, że PiS wprowadzał wiele socjali i inwestycji z poziomu ustaw, więc odkręcanie tego może też wymagać ustaw... i tu się kłania Duda. Coś czuję, że obecna/przeszła totalna opozycja to będzie pikuś w porównaniu w tym co może czekać Tuska.

Nie stosuję emoticonów
okragly (21676 punktów)
>Pis po wyborach wyciągnął swojego "asa z rękawa" Ze to tępą mordę jeszcze pokazują publicznie
naszą taką morda jest balcerowicz, nasz libkow niedorozwojkow ukochany przewodnik, spowodował ogromne bezrobocie, biedę, bezdomność, żebractwo, prostytucje, emigracje, bezdzietność i ogrom samobójstw, dzis do wladzy dochodzi jego duchowy uczen, malarz kominów, będzie malował nam libland, wielu, w tym nas, libków niedorozwojkow będzie cierpieć nie mowiąc o biednych, wykluczonych
ale nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo, znowu tirówki zrobią nam dobrze za grosze, inny wyremontuje dom za 100zł, żyć nie umierać

liberalizm to wspolczesna forma niewolnictwa a my jej wielbicielami (wstydźmy się racjonaliści)

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365