 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 84 (przedawniony) | | 10-06-2005 | mohawk | Kaczor zakazuje parady. |
Zdając sobie sprawę, iż zupełnie niedawno forum 'przechodziło' potężną dyskusję o homoseksualizmie, pozwolę sobie sformułować tę wypowiedź w postaci pytania o aspekt prawny i przeto skierować ją głównie do osób obeznanych w tej kwestii. Mianowicie: co mówi prawo o warunkach wydania zgody na zgromadzenie/demonstrację (czy jak to się tam fachowo nazywa); z jakich przyczyn może nastąpić odmowa; czy w świetle określonego stanu prawnego decyzja prezydenta Kaczyńskiego jest zgodna z prawem oraz czy istnieją prawne drogi zaskarżenia tej decyzji? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 118 (przedawniony) | | 08-06-2005 | Mariusz Agnosiewicz | Życie pedałów nie ma sensu |
Ponieważ w ramach swej kampanii pomówień i zniewag przeciwko Racjonaliście ze szczególnym uwzględnieniem mojej osoby, Lech Keller (Kagan) posuwa się do coraz gorszych zarzutów i kroków, wolałbym aby na forum przedyskutował swoje przemyślenia u uprzedzenia. Zaczęło się od antysemityzmu, teraz się okazuje, że Keller to też wielki homofob. Nagle  dostrzegł, że "Racjonalista promuje zboczenia". W jednym z komentarzy www.racjonalista.pl/index.php/s,35/d,2281 przyrównuje homoseksualizm do schizofrenii, raka, zaleca też leczenie homoseksualizmu, który określa "aberracją". Bardzo naukowo i racjonalnie  dlatego pozostawię akurat to bez komentarza. Tak samo jak jego rozważania o mojej orientacji seksualnej. Ponieważ jednak w kolejnych tekstach zaczyna wklejać tę samą śpiewkę, przedstawiając się jako specjalista publikowany w Rzeczpospolitej, więc o tym parę słów powiedzmy. Keller pisze: "A poniewaz (p. np. Dawkins) sensem naszego zycia jest przekazanie naszych genow nastepnemu pokoleniu, to zycie gejow nie ma po prostu zadnego sensu. Wiecej o gejowskiej propagandzie pisalem w "Rzeczypospolitej" www.prawoipolityka.friko.pl/homoseksualizm.htm "Podobne spostrzeżenia ma dr Lech Keller, który również poważnie podchodzi do problemu ostrzegając przed akceptacją i legalizacją związków homoseksualnych. W "Rzeczpospolitej" z dnia 31 maja 2004 pisze on m.in."Pomińmy operetkowe powoływanie się na Dawkinsa, który z homofobią nie ma nic wspólnego. Razi.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 07-06-2005 | Kefi | Europa wspólnych wartości |
Pytanie do forumowiczów; czy Waszym zdaniem wspólczesna Europa ma jakies wspolne wartości? Czy jest cos co łaczy Portugalie i Ukraine, Norwegie i Malte? Czy jest to religia, bezpieczenstwo, wolność, niazawisłość, a moze coś innego?
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 33 (przedawniony) | | 28-05-2005 | jeyes | kidprotect i reklama sexczatów |
Serwis www.kidprotect.pl poświęcony jest sprawom ochrony dzieci i młodzieży przed treściami pornograficznymi oraz przed zagrożeniem ze strony pedofilów. Na stronie głównej serwisu oraz na jego podstronach reklamowany jest inny serwis - www.polczat.pl. Po wejściu na tego polczata można zobaczyć, że pośród najpopularniejszych pokojów do rozmów są takie jak np. "sado maso club" czy "SwingersChat69". Napisałem na ten temat post kidprotect.pl/forum/viewtopic.php?t=630 na forum kidprotect, gdzie po uzyskaniu 3 kretyńskich komentarzy zostałem zbanowany. Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo o co chodzi. Nie bez kozery polczat wymieniony jest jako jeden ze sponsorów fundacji kidprotect. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 20 (przedawniony) | | 23-05-2005 | PTRqwerty | konserwatywny liberalizm |
Mam do Was krótkie pytanie, na które można rozwlekle odpowiadać. Czy konserwatywny liberalizm w wydaniu PO to nie jest sprzeczność?  Bo zobaczcie... liberalizm zakłada, że jeśli damy ludziom wolność, to po krótszym lub dłuższym czasie zrobią z niej najlepszy możliwy użytek. Po co więc konserwatyzm w zakresie moralnym?  Od razu deklaruję, że jeśli na coś, to zamierzam na PO głosować. PS. Ja wiem, że tu mogę mieszać pojęcia, z pewnością upraszczam, spłycam i trywializuję, ale piszę to prawie że na kolanie. Przeczytałem właśnie taki zarzut gdzieś i ciekaw jestem opinii.  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 18-05-2005 | babsy | Ciszej nad tym Jaruzelem! |
Ech, biedny generał. Nie dadzą mu spokoju, nieustannie rozdziobują go różne kruki i inne Kaczory  ... Stary, schorowany człowiek, cos tam powiedział w Moskwie (do czego, jako osoba prywatna, ma ŚWIĘTE PRAWO!), a w Polsce rozpętało się piekło. Zabrać mu przywileje! (jakie to są te niesamowite przywileje???) Hańba! Zdegradować! Najlepiej jeszcze pozbawić emerytury i ciemnych okularów. Bo kombatanci AK nie mają takich przywilejów. Co za kretynizm. To może lepiej, zamiast zabierać generałowi, dodać AKowcom, wtedy będzie sprawiedliwie i wszyscy będą zadowoleni. Doprawdy, z równowagi wyprowadza mnie oszołom K.M. Ujazdowski, który ujada i szczuje na Jaruzelskiego, który jest przecież już stary i słaby i naprawdę nikomu nie zaszkodzi. Czy naprawdę trzeba znęcać się nad tym człowiekiem? CZy to jest honorowe, czy to przystoi? On już niebawem umrze i będzie święty spokój. Jestem wysoce zniesmaczona postępowaniem naszej prawicy... | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 15 (przedawniony) | | 17-05-2005 | Jaku | Rosja - powrot ZSRR? |
Od jakiegos czasu, chyba od ostatniej rocznicy Powstania Warszawskiego, rozpoczela sie w Rosji wielka nagonka na Polske i wszystko co polskie. Malo tego, Putin rehabilituje najwiekszego morderce do spolki z hitlerem - stalina i wybiela przebieg i skutki Wielkiej Wojny Ojczyznianej[;]], na wystapieniu w Moskwie podczas 60 rocznicy zakonczenia drugiej wojny swiatowej nie wspomina nic o naszym wkladzie w zwyciestwo, o polskich ofiarach armii czerwonej, nie mowi nic o zajeciu panstw nadbaltyckich [wrecz odwraca kota ogonem i stwierdza ze Litwa, Lotwa i Estonia chcialy byc wcielone w ZSRR]. Rosyjskim hymnem znow jest miedzynarodowka, rosyjskim przywodca jest godny nastepca stalina, rosyjska prasa i zycie publiczne znow jest kontrolowane przez panstwo. Mi osobiscie pachnie to wojna i checia zniszczenia Polski. Czy tylko Polska zauwaza ten problem? Co Wy o tym wszystkim sadzicie? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 17 (przedawniony) | | 16-05-2005 | babsy | Putin Putinem, a do przodu iść trzeba! |
Dzień dobry, cześć i czołem  . Wątek ten piszę raz jeszcze zainspirowana dyskusją w mojej arcymądrej grupie politologów, uczących się na WSP TWP. Oczywiście, poszło o 60 rocznicę końca II wojny, uroczystości w Moskwie, Polsce, Kwaśniewskim itd. Oczywiście nie muszę chyba mówić, że większość tych dzieciaków ma poglądy wypisz- wymaluj jak ich rodzice, nie skażone jakąś głębszą refleksją i całkowicie impregnowane na, często niezbite i racjonalne, kontrargumenty. Ale to na marginesie. Oto garść refleksji, jake przy okazji tej dyskusji przyszły mi do głowy: 1. Polska nie ma absolutnie żadnej innej karty przetargowej w polityce międzynarodowej, poza własną historią. Eksploatuje ją zatem do granic, byle tylko być słyszaną w Paryżu, Berlinie, Moskwie, Waszyngtonie. To doprawdy żałosne. A teraz, po śmierci papieża, będzie jeszcze gorzej, ponieważ obcokrajowcy nie będą mieli nas z kim kojarzyć. Pewnie zatem temat II wojny, naszych krzywd oraz roszczeń zadośćuczynienia będzie eksploatowany do u&$^#(@ śmierci  . 2. może ciszej wreszcie nad tą trumną??? II wojna była, minęła. Stalin umarł i nie żyje. Po co w kółko jątrzyć? Przecież każdy z nas i tak wie, jak było. Wie, kto i za co walczył, kto ginął, kto został wykiwany. Każdy Polak to wie. Niech zatem przekazuje tę wiedzę swoim dzieciom, przyszłym pokoleniom (w miarę odartą z ideologi), ale dajmy już temu wszystkiemu spokój na forum międzynarodowym. Putin coś chrzani i wszyscy o tym wiemy- no i co z tego? Olać! Przecież my i tak znamy prawdę... | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |