 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 121 (przedawniony) | | 07-06-2011 | prof. Grabowska | Związki partnerskie |
Obrzydliwcy z SLD znowu wyjechali z koncepcją związków partnerskich! A przecież pedały też nosiły kolorowe skarpetki wg. Anity Błochowiak. Na razie szaleje Terlikowski. Biskupi milczą groźnie. Bo żadnych jeszcze pomruków i połajanek nie słyszałam. Ciekawe dokąd i na ile starczy im odwagi. Pewnie nie liczą, że dorwą się do władzy, więc liczą na parę procent od mniejszości.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 32 (przedawniony) | | 07-06-2011 | PanBuk | Jesteście pożytecznymi idiotami |
Miller do "Gazety": Jesteście pożytecznymi idiotami....Cytat:- Dawno temu Lenin użył sformułowania ''pożyteczni idioci''. Dzisiaj pojawili się tacy, którzy działają na rzecz światowego terroryzmu. Pisanie o więzieniach CIA w Polsce to poza wzmacnianiem terroryzmu zaproszenie dla Al-kaidy - mówił były premier o dzisiejszej publikacji "Gazety Wyborczej" o tajnych więzieniach CIA w Polsce. - W przyszłym roku będziemy organizować Euro 2012, to wspaniała okazja, by Al Kaida przypomniała sobie o Polsce. Cytat:-To, czy prawo zostało złamane, stoi pod znakiem zapytania. Współpraca wywiadów Polski i USA była, jest i będzie - odpowiedział Miller - CIA nie podlega polskim ministrom i administracji, jeśli są zastrzeżenia do agentów CIA, to w USA są specjalne urzędy, które można o tym poinformować. Czyli zrobiliśmy "jak trzeba" czy też "jak nie trzeba"... Bo coś się jednak działo. I? dziać będzie? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 96 (przedawniony) | | 06-06-2011 | Hodża | Blaski PRL |
Z tytułu wątku usunąłem słowo "cienie", bo o tym pisać można długo, ale już wszystko chyba napisano. Ja chciałbym się zająć pewną bardzo nietypową stroną rzeczywistości PRL-u, która należy do sfery kulturowej, a którą bym mógł określić mianem "naiwnej radości z małych spraw". Wiem, że to wciąż brzmi dość enigmatycznie. Otóż wyjaśniam. 1. Upadek PRL-u odebrał nam realne istnienie innego, lepszego świata. (Mityczny "Zachód", "Ameryka"). Teraz możemy sobie do niego jeździć do woli, może pominąwszy USA, ale ktoś, kto ma kasę i chce tam pojechać turystycznie też nie ma z tym żadnych problemów. 2. Upadek PRL-u odebrał nam mistyczne niemal doznania towarzyszące oglądaniu filmów amerykańskich, które zresztą wtedy były lepiej robione niż ten komputerowy, sztampowy chłam z ostatnich lat. Może ktoś pamięta to, jakim wydarzeniem były w kinach premiery filmów amerykańskich, jakie dyskusje się o nich toczyły, kolejki do kas itp. Pomijając już sztukę plakatu, która przy okazji pięknie się rozwinęła. 3. Upadek PRL-u odebrał nam cudowne fetysze nagromadzone w świątyniach "Pewex" i i "Baltona". Pamiętam, że kilka razy jako dziecko byłem w "Pewexie" nie na zakupach oczywiście, tylko żeby popatrzeć. A i towary w tych sklepach były rzeczywiście jeszcze produkowane w Europie i Ameryce, jeszcze nie było tej masówki chińskiej i naprawdę miały wspaniałą jakość. Dżinsy kupione w Pewexie były nie-do-zdarcia, można było latami w nich chodzić i się nie wycierały. Nie mówiąc już o papierosach znanych marek,.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 40 (przedawniony) | | 06-06-2011 | Christopher CJ Jozwiak | Przekonajcie mnie, abym nie głosowal na Ruch Palikota, może się mylę ? |
Może popadłem w fanatyzm ?
Wydaje 'mnie sie', że te wybory będą kluczowe dla odsunięcia układu POPiS od władzy - jedni nie istnieją bez drugich. Inaczej zapanuje duopol na 'wieki wieków', gdzie jedna umiarkowana prawica będzie nienawidzić drugiej prawicy...
SLD ? Mniejsze zło, które miało szansę w 2001 roku i zawiodło - UNIA była warta mszy ? - kilkuset mld zł ? A dziś starzy działacze wracają do łask ? Mimo wszystko wierzę w nich jako koalicyjne, mniejsze zło...
Ruch Palikota kojarzy mi się z modernizacją, odnową, powiedzeniem 'stop obłudzie', ... Czarny PR w mainstreamowych mediach ? Biorę na to poprawkę i sprawdzam w necie, zdziwilibyście się jak skuteczne okazały się konferencje z wibratorami, itp. ...
Jak zawiodą, będę ich przeklinał, jak dziś PO - ale do tego sprowadza się polityka, nie prawda ? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 05-06-2011 | David Mutermilch | Cuda Maryjne |
Zastanawiałem się nad cudami maryjnymi jakie są największe cuda maryjne
Doszedłem do wniosku , że : największy Cud Maryjny, to to że najbardziej katolicki kraj w Europie - Polska, ma największą liczbę więźniów w Europie. Powinno być podobnie jak w innych krajach Europy, a jednak nie jest i tu mamy PALMĘ pierwszeństwa Tu jednak wida c , że Ma ryja szczególnie s obie ten kraj umiłowała! Za jej wstawiennictwem zostaliśmy krajem z największą w Europie liczbą osadzonych w więzieniach kryminalistów na tysiąc mieszkańców. Widać , że jest jakiś tajemny związek głębokiego katolicyzmy ze skłonnością do czynów kryminalnych. Całe szczęście , że Karol z Wadowic wyszedł na ludzi i dostał takie stanowisko, bo mógł skończyć jak statystyczny Polak | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 10 (przedawniony) | | 05-06-2011 | diogenes | Polska poniżej pasa |
wiadomosci(*)nosci,1,4408378,wiadomosc.html Cytat: - W czasach późniejszych w polskim społeczeństwie przeważyła jednak tradycja mieszczańska z nieufnością do seksu, wstydliwością i ubogą sztuką miłosną - podkreślił Lew-Starowicz. Jego zdaniem, mieszczańskie podejście do seksu ostatecznie przeważyło po II wojnie światowej, gdy kultura szlachecka ostatecznie została zniszczona.
Pominięcie wpływu kościoła katolickiego na polską seksualność przez prof. Starowicza to chyba błąd. Postawiłbym raczej hipotezę, że to katolicyzm zubożył sztukę miłosną. I to we wszystkich społecznych warstwach. Szkoda, że prof. nie nawiązał do seksualności kleru, ponoć soli ziemi, zwłaszcza tej ziemi. Byłoby przynajmniej nieco pikantniej. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 19 (przedawniony) | | 04-06-2011 | Medieval | Widzieliście to? |
Żenujące przedstawienie Grzesia. A jaki umorusany na buzi. Zjechał, popatrzył i teraz wie, że liczy się człowiek i praca. Moim zdaniem ten człowiek ośmiesza lewicę. www.tvn24.(*)o-byc-sztygarem,wiadomosc.htmlCynizm i śmieszność. Taką widzę rzadką kompilację. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 49 (przedawniony) | | 04-06-2011 | simo.hayha. | Ofiary księży pedofilów pozywają Watykan. |
30 maja rada biskupów Belgii przyznała się do "odpowiedzialności moralnej" za nadużycia seksualne księży. Walter van Steenbrugge, znany belgijski adwokat reprezentujący grupę ok. 70 ofiar pedofilii pozwał Watykan i władze kościelne w Belgii. Adwokat postanowił również, że oprócz indywidualnej odpowiedzialności poszczególnych pedofilów, będzie domagał się postawienia przed sądem najważniejszych hierarchów Kościoła, zarówno w Watykanie (nie będzie to łatwe, gdyż Stolicy Apostolskiej przysługuje immunitet sądowy, który można na drodze sądowej uchylić), jak i samej Belgii. Ciekawa statystyka. Ofiarami wykorzystywania seksualnego przez księży w Belgii mogło paść nawet 500 osób w przeciągu ostatnich 60 lat. 13 z nich popełniło samobójstwa. źródło 1źródło 2Mam nadzieję, że zostaną dowiedzione zaniedbania Watykanu i odpowiedni przełożeni Stolicy Apostolskiej odpowiedzą za to (nie mówiąc już o odpowiedzialności sprawców). Może doczekamy się wreszcie papieża na sali sądowej. Berlusconi miał masę głośnych procesów, a jest politycznie najważniejszym człowiekiem we Włoszech, czyli można go nazwać głową państwa, podobnie jak BXVI. Dlaczego by nie spróbować z Benedyktem? pozdrawiam, simo | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 177 (przedawniony) | | 04-06-2011 | polityk- | Obrona gen.Jaruzelskiego |
Zapewne nie trafiłem w czas z tym pytaniem jednak ostatnio dyskutowałem ze znajomymi z środowisk prawicowych odnoście tej postaci. Moim zdaniem gen.Jaruzelski zrobił dobrze wprowadzając stan wojenny.A oto moje argumenty: 1.Przed jego wprowadzeniem na granicach koncentrowały się już wojska radzieckie a z wybrzeża gołym okiem dało się dostrzec sowieckie okręty które były postawione w stan gotowości do przywrócenia porządku w naszym kraju.(Moi znajomi uważają że owa koncentracja była jedynie ćwiczeniami i do wkroczenia nigdy by nie doszło-moim zdaniem jest to brak wyobraźni) 2.Nawet dziś da się na ulicy spotkać osoby mówiące "panie,za komuny było lepiej" a nagłe postępy ruchu "Solidarność" mogły wywołać wojny domowe.Oczywiście wszyscy walczyli o wolność i demokrację w naszym kraju lecz każdy miał inną koncepcję jej wprowadzenia.Komunizm w naszym kraju trzeba było obalać krok po kroku znając kłótliwość naszego narodu(skutki demokracji w pierwszych latach po I wojnie światowej) tak więc zapobiegło to ewentualnym konfliktom wewnętrznym. 3.W czasie stanu wojennego liczba ofiar nie przekroczyła bodajże 90 osób.Tyle ludzi ginie na drogach przez jazdę po alkoholu.Gdyby sowieci wkroczyli-ofiary moglibyśmy liczyć w tysiącach. Moim znajomi prezentują takie argumenty: 1.Gen.Jaruzelski wprowadzając stan wojenny,wykonał rozkaz Moskwy a zatem był on zwykłym sługusem.Powinien albo nie wykonać tego rozkazu albo jedynie ograniczyć się do aresztowania przywódców "Solidarności"-ciekawe czy by to wystarczyło.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 21 (przedawniony) | | 04-06-2011 | Olga W. | Kraków pozdrawia papiesko |
i53.tinypic.com/34qa05l.png - post z facebookowej strony Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie. Na pytanie pana Jakuba, ile tramwaj papieski będzie jeździł, odpowiedziałam sobie w myślach, że max tydzień, no bo ile? ZIKiT jednak po raz kolejny okazał się mistrzem humoru abstrakcyjnego w praktyce. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |