Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 53 (przedawniony)
14-12-2006Stal_PrawdySamobójcy
Długo mnie tu nie było. Wszystko przez pewną poznaną za pomocą Internetu kobietę, która podcięła sobie żyły mówiąc, że mnie kocha. Niestety nie udało się jej uratować, ponieważ wzięła do tego jakieś tabletki. Ciągle nie mogę zrozumieć dlaczego ludzie się zabijają z miłości. Czy muszą udawać tych durnych Chrystusów (związek był mieszany, ona była wierząca, a ja nie)? Muszę to ująć tak, jako niewierzący nie będę już się wiązał z kobietą innej wiary, może być wielka różnica wieku (ona miał 23 lata, a ja 18), która niezbyt mi przeszkadza, bo wychowywałem się wśród osób starszych ode mnie o 5 i więcej lat.
Wie ktoś może co zrobić? Niegdy czegoś takiego nie przeżyłem, a po za tym ona była moją pierwszą dziewczyną w życiu i z kolei jedyną poznaną w ciągu ostatnich 3 lat...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 28 (przedawniony)
13-12-2006Ojciec DyrektorMonitoring w szkołach.
Po części z przymusu zakładam ten wątek. Co sądzicie o monitoringu w szkołach??
- Niepotrzebna inwigilacja??
- Dobry pomysł
- .....
Czekam na odpowiedzi i opinie.
Według mnie pomysł świetny, bo spada powoli arogancja uczniów wobec siebie i pracowników szkoły na przerwach w tych placówkach, w których monitoring już jest.
Pozdrawiam.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 46 (przedawniony)
12-12-2006kolejna niekonsekwencja racjonalizmuMonia
Pewnie znowu beda nazwana ciemna i zzadupia (a propos najladniejsze wille w Polsce sa na Podkarpaciu - Wiadomosci TVP1 i mamy 2 miejsce w Polsce jako najbardziej przyjazne do zycia miasto , zaraz po Lublinie) ale trudno, musze sie wypowiedziec.
Czesto krytykuje racjonalistow za niespojnosc ich dziwacznej filozofii zyciowej. No i kolejny kwiatek.
Pan Boguslawski w moim ostatnim watku pisze.
Zawsze uciekałem jak mogłem, gdy tylko zorientowałem się, że mam ofertę od pustej materialistki (zwracjącej głównie uwagę na przystojność i bogactwo). Dlatego też nie mam takich doświadczeń.
Przeciez wlasnie racjonalizm podpowiada kobietom, aby wybierac przystojniakow (dobry material genetyczny i zdrowe potomstwo) z zasobnym portfelem (stabilnosc finansowa dla dzieci). To wlasnie oszalale z irracjonalnej milosci wariatki wybieraja ubogie. pokraczne egzemplarze. Dlaczego wiec nazywasz racjonalistki pustymi?? Przeciez wyznaja Twoja filozofie, rozsadnie i odpowiedzialnie okreslajac najlepsze kryteria wyboru partnera. Czyzbys jednak sklanial sie do tego, aby zamiast rozumu kierowaly sie irracjonalnymi przeslankami jakas tam chemia, miloscia, czy jak tam to jeszcza zwa....
Widzisz jestes niekonsekwentny. Traktujesz racjonalizm wybiorczo. Zalezy jak lezy.
I BARDZO DOBRZE. Walsnie racjonalizm trzeba traktowac wybiorczo. W nauce jest najlepszy i jeszcze tam gdzie rozum ma zastosowanie.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
08-12-2006DamienWiększe zapotrzebowanie na seks u mężczyzn, dlaczego?
Chciałbym poruszyć ten temat,mam nadzieje ze mod nie wrzuci tego wątku do 'bazgrół'.Ciekawy jestem podłoża tego stanu rzeczy,czy to wytwór ewolucji,szeroko pojetej kultury ?ja osobiście nie widze sensu tego zjawiska gdyż z zasady utrudnia ono prokreację wiem ,że jestem zielony z tego tematu,liczę na wyrozumiałość ew. odesłanie do jakichś artykułów.
Druga sprawa powiązana z pierwszym to stosunek kobiet do seksu oralnego konkretnie zaspokajania kobiet nie odwrotnie, myślę że sporo facetów nie ma nic przeciwko takim praktykom wobec siebie dlaczego kobiety są raczej niechętne, jeśli już to bez porównania do facetów jakby na to nie patrzeć?
Trzecia sprawa
Molestowanie,nie wspominam o gwałcie bo to spora różnica(chociaż często nie miałbym nic przeciwko ),nikt nie słyszał o molestowaniu faceta,żaden facet by się nie ośmielił skierować sprawy do sądu itp. skad się bierze tak ogromna różnica w postrzeganiu tych samych kwestii?i niby po co ?
Jest jakiekolwiek racjonalne wyjaśnienie takiej sytuacji?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 35 (przedawniony)
05-12-2006Mariusz AgnosiewiczAteizm w polskiej praktyce społecznej
Czy ktoś z was doświadcza jakichś trudności w swoim otoczeniu w związku z przekonaniami. Czy faktycznie tak trudno być ateistą w domu, w szkole, w pracy, na spotkaniach towarzyskich, w związkach? Proszę podajcie mi jak najwięcej przykładów ze swojego życia, bo mnie o to różne media ostatnio coraz częściej pytają i czasami brak mi konkretów.
Czy ktoś spotyka się z ostracyzmem, dyskryminacją, innymi problemami. Jakimi, kiedy, gdzie?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 34 (przedawniony)
26-11-2006Łukasz MastalerekPlan zmian w edukacji
Witam
> Nazywam się Łukasz Mastalerek I jestem z Piły.
> Moja propozycja ma na uwadze głównie szkoły średnie które według
> mnie nie spełniają do końca swojej roli jeżeli chodzi o
> przygotowywanie uczniów do dalszej edukacji a także do dorosłego
> życia gdzie ceni się głównie wiedzę praktyczną i wobec szybko
> zmieniającej się rzeczywistości istnieje potrzeba zmian, ale do
> rzeczy, oto mój plan:
> szkoły średnie,a szczególnie te sprofilowane są profilowane jedynie
> z nazwy, bo jaki jest sens mieć dwa razy w tygodniu chemie i fizyke
> w klasie humanistycznej do której nawiasem mówiąc ja
> uczęszczam?,podobnie jest z klasą matematyczną gdzie są trzy lekcje
> języka polskiego
> w tygodniu.Ja proponuję aby w klasach sprofilowanych dominowały
> przedmioty z danego profilu a nie tak jak ma miejsce to teraz w
> szkole np. w klasie humanistycznej powinny w 90% tydzień szkolny
> wypełniać takie przedmioty jak polski, historia, wos,a przedmioty
> scisłe powinny być ograniczone do minimum lub całkowicie
> usunięte,bowiem takie
> przedmoty jak chemia czy fizyka mimo wielkiego prestiżu nie cieszą
> się uznaniem wśrod uczniów którzy wybrali kierunek humanistyczny
> bowiem wiążą oni swoją przyszłość z przedmiotami humanistycznymi
> , podobnie myślę jeżeli
> chodzi o klasy matematyczno-fizyczne, tam jak i w powyższym
> przypadku
> powinno się ograniczyć do minimum lub całkowicie wyelminować
> przedmioty humanistyczne, a co do niezdecydowanych to moim zdaniem
> dla
> nich najlepsze byłyby klasy..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
21-11-2006BalkowskiPrzestępstwa wyborcze...
Parę dni temu tuż po wyborach w Dzienniku podano wiadomości o przestępstwach wyborczych. Polegały one na tym że za głosowanie na kandydata X czy Y wyborca otrzymywał coś tam - jeśli pamięć mnie nie myli to najczęściej była mowa o 20zł czy butelce wódki/wina, mniejsza o szczegóły.

Nie mogłem natomiast zrozumieć czemu ten proceder miałby być przestępstwem. Przecież i tak kandydaci kuszą nas różnymi pustymi obietnicami (tanie państwo, 3 miliony mieszkań, itp.), których jak się okazuje nie mają nawet zamiaru realizować. Nikt nie nazywa tego nie tylko przestępstwem, ale nawet oszustwem.
Gorzej że nikt nie zwraca też uwagi że między tymi dwoma sprawami istnieje pewien związek przyczynowo-skutkowy. Po prostu wyborca mamiony dziesiątki razy obietnicami bez pokrycia przestaje w nie wierzyć i wybiera ofertę może nieco skromniejszą ale za to stuprocentowo pewną bo realizowaną na miejscu. I w pewnym sensie trudno mu się dziwić...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
20-11-2006smagŚwiadomość polityczna Polaków.
Od dłuższego czasu nurtuje mnie myśl na temat świadomości Polaków w zakresie podejmowania decyzji politycznych. Teraz, gdy słyszę rozmowy przedwyborcze typu : " Ja zagłosuję na ... bo bardzo miły z niego sąsiad", lub " Zagłosuję na ... bo jeszcze nigdy nie był prezydentem", to mi ręce opadają. Czy człowiek, który pragnie zajmować stanowisko w samorządzie nie powinien mieć ku temu pewnego przygotowania? Niestety w Polsce polityka stała się swoistym show, moje miasto (Inowrocław) nigdy przed wyborami wyborami nie było takie kolorowe . Wyniki sondaży internetowych są "podkęcane" przez bloki wyborcze, a sytuacja nakreowana przez gazetki kandydatów wygląda tak, że NIKT (z polityków) nie wie jak rzeczywiści prawdziwe sondaże wyglądają. Wszystkie bloki wyborcze wierzą w to co piszą w swoich ulotkach, że to oni mają największe poparcie, paranoja. Teraz ludzie - wyborcy, ci bardziej zorientowani wiedzą na kogo zagłosują, a reszta zagłosuje na tego, który przyniósł im gazetkę, lub co tydzień chodzi do kościoła i ma czwórkę dzieci, lub jest jego osobisym znajomym. Nie liczą się zasługi dla miasta czy regionu tylko medialne wrażenie kandydata. Dlaczego? Sądzę, że głównym powodem podejmowania takich decyzji jest brak samodzielnego myślenia przez niektórych wyborców i próby powiedzennia sobie czego oczekuję od władz samorządowych i czy mój znajomy będzie potrafił to zrobić. Jest również wielu takich których nie obchodzi tylko czubek własnego nosa lub takich, którzy z zawiści zagłosują na..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 28 (przedawniony)
20-11-2006ThorvoyKononowicz power.
Witam.
Dzisiaj na Onecie przeczytałem krótki artykuł, którego treść dodałem dziś do wiadomości na Racjonaliście (mam nadzieję że zostanie zamieszczona). Rozchodzi się o kampanię wyborczą w Białymstoku kandydata na prezydenta tego miasta Krzysztofa Kononowicza.

Poniżej zamieszczam link do stosownego materiału.
www.youtube.com/watch?v=gIkR3I-3FTM

Moje pytanie do zgromadzonych: czy kandydować każdy może? Jak to możliwe że jednym z kandydatów jest człowiek z- nie bójmy się powiedzieć- upośledzeniem umysłowym? Czy dopuszczenie nieszczęśnika do kandydatury jest Waszym zdaniem jakąś manipulacją?
Czekam na opinie.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 15 (przedawniony)
17-11-2006FailSafeLPR i Samoobrona prawie za burtą?
ze wstępnych a czasami i z finalnych danych wynika, że Samoobrona i LPR zdobyły bardzo niewielkie poparcie. Na tyle dużo, że nie można powiedzieć jakoby wyleciały za burtę. Ale chyba można powiedzieć, że "prawie" się za nią znalazły.
Jakie macie postwyborcze wnioski? O parytecie PiP i PO nie da się zbyt dużo pogadać. Tego się należało spodziewać. W obecnych realiach politycznych, te dwie partie cieszą się poparciem zdecydowanej większości społeczeństwa - prawie jak Republikanie i Demokraci w USA.
zastanawia natomiast renesans PSL no i właśnie spadek poparcia dla hiperpopulistów - Samoobrony i LPR. Czy wynika to tylko z faktu, że mieli zbyt krótkie kadry i nie udało im się wystawić odpowiedniej reprezentacji do wyborczego meczu? Czy też Polacy znudzili się już opalenizną Leppera i nadinteligencją Giertycha?
a może... tak naprawdę nic się nie zmieniło? Wszelkie odstępstwa mieszczą się w ramach normy i jest po staremu?
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)