 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 34 (przedawniony) | | 13-05-2010 | Maddy | Zakaz palenia... a tu cisza |
P.O. Prezydenta - Marszałek Komorowski podpisał cicho i bez afiszowania się nową ustawę wprowadzającą m.in. zakaz palenia w róznych miejscach publicznych. Wchodzi w życie pół roku od momentu ogłoszenia czyli najpewniej od przyszłego roku (chwilę potrwa zanim ustawa znajdzie się w DzU, teraz drukują marzec)
I klamka zapadła.
Tyle było krzyku, flejmów, artykułów w prasie, tekstów na blogach, na Racjonaliście też się trochę gotowało. A tu nikt nie zauważył...
Osobiście wyrażam zadowolenie. Uff.. w końcu.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 173 (przedawniony) | | 13-05-2010 | lilith6 | Cała prawda o kobietach |
Mimo iż sama jestem kobietą nie mogę zrozumieć niektórych zachowań tej płci. Przykłady: większa liczba wierzących wśród kobiet niż mężczyzn. Czy nie powinno być przypadkiem odwrotnie? Katolicyzm, Islam są to religie wygodne dla mężczyzn, mogą usprawiedliwić ich karygodne zachowanie wobec kobiet: bicie, poniżanie wystarczy że powołają się na właściwy cytat z ich księgi i wyjaśnią, że tak powinien postępować każdy wierzący mężczyzna. Kobieta mocno wierząca, bezrefleksyjnie przyswajająca każde święte słowo swojej księgi jest po prostu osobą poddaną praniu mózgu. Sama nie potrafiąca zadecydować o własnym życiu. Może trwać w patologicznym związku z mężem pijakiem - bo ślub związał ich na zawsze. Może rodzić 15 dzieci bez sprzeciwu, bo antykoncepcja zabroniona, co z tego że żyją z zasiłku i nie mają jak wyżywić dzieci, przecież do tego jest stworzona. Drugą kwestią jest to, że kobiety nie mogą zaakceptować wrodzonych różnic między kobietami a mężczyznami. To wręcz klasyka: jak gdzieś jakiś facet napisze, że płeć męska jest lepsza w matematyce, szachach to zaraz słyszę głos jakiejś święcie oburzonej kobietki: że to męski spisek, że kobiety nie są wpuszczane do tych dziedzin i dlatego jest jak jest a faceci i tak są pod każdym względem głupsi od kobiet, więc niech się nie odzywa. Są liczne naukowe fakty na to, że mężczyźni mają znacznie lepszą wyobraźnię przestrzenną od kobiet i zdolność do analitycznego myślenia. Kobiety są bardziej emocjonalne, więcej widzą i czują, są lepsze w gramatyce,.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 24 (przedawniony) | | 13-05-2010 | Kowaluk | Archelogowie jadą zbierać resztki po katastrofie.... |
Lekką ręką wyrzuca się pieniądze podatników,czyli nasze.Po co wysyła się ekipę archeologów /ze specjalistą od wykopalisk średniowiecza na czele/ do Smoleńska.Wiewiórki donoszą,że mają szukać guzika od spodni Pana Prezydenta.Przy okazji może znajdą egzemplarz "Rzeczpospolitej". Może już wystarczy podjudzania społeczeństwa i wpajania nienawiści do Rosji. Co zrobią Rosjanie jest złe.Jak nic nie zrobią też jest złe.Przecież Ci co to robią nie tak dawno wylewali krokodyle łzy.Teraz pokazują tylko katolicką nienawiść do bliżniego swego.I do koryta po trupach. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 44 (przedawniony) | | 12-05-2010 | Matix | "Policja" |
Niestety coraz częściej spotykam się z nieudolnością, chamstwem i nadużyciem władzy przez policję postanowiłem w końcu założyć temat. Bodźcem było to:
[cytat]Dwóch mężczyzn, którzy kupili przez internet rudę uranu, zatrzymali policjanci z CBŚ. Za posiadanie radioaktywnych substancji grozi im do ośmiu lat więzienia.
Wszystko zaczęło się od filmu zamieszczonego w internecie, na którym młody chłopak chwali się, że ma w swojej kolekcji minerałów rudę uranu. Policjanci ustalili, że chodzi o 16-letniego mieszkańca okolic Sieradza, gimnazjalistę, zapalonego chemika, fizyka i mineraloga. Zgromadzone substancje nastolatek wykorzystywał m.in. do różnego rodzaju doświadczeń.
Okazało się też, że 16-latek kupił radioaktywne minerały przez internet, od kolekcjonera z Nysy, u którego funkcjonariusze zabezpieczyli cztery kg rudy uranu. Zaczęli też sprawdzać, kto mógł od niego kupić tego typu minerały.
- W ten sposób dotarliśmy do kolejnych dwóch mężczyzn, mieszkańca Łodzi i okolic Tarnowa. W sumie podczas akcji zabezpieczyliśmy pięć kg rudy uranu - powiedział rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski.
Policjanci ustalili też, że mieszkaniec Nysy "zaopatrywał" się w rudę uranu w jednej ze starych kopalń na terenie Czech. O całej sprawie poinformowana została Polska Agencja Atomistyki, a radioaktywne substancje zostały zabezpieczone i przekazane specjalistycznej firmie do utylizacji.
Wszystkim zatrzymanym mężczyznom za posiadanie, a mieszkańcowi Nysy za posiadanie i sprzedaż.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 23 (przedawniony) | | 12-05-2010 | Ocykan | Wstyd nam za nasz hymn |
W obecnie panującej atmosferze miłości i pojednania z sąsiadami (głównie z Rosją, ale z innymi też) przykrym zgrzytem jest nasz hymn narodowy. Przecież trudno wyobrazić sobie coś mniej poprawnego politycznie niż słowa: co nam obca przemoc wzięła, szablą odbierzemy. Nie dość że chcemy odbierać (co samo w sobie jest nie do przyjęcia), to w dodatku zbrojnie. Tymczasem takie działanie (niezależnie od tego, że awanturnicze), byłoby również niesprawiedliwe. Zabrała nam przecież Rosja, a odbierać musielibyśmy Litwie, Ukrainie i Białorusi. Niesprawiedliwe byłoby również odbieranie Czechom. Wprawdzie to oni pierwsi zabrali nam Zaolzie, ale ponieważ odebraliśmy je w fatalnych okolicznościach i w złym stylu, słusznie należy się braciom Czechom.
Jak dotąd, na szczęście, zagraniczne media nie odkryły, że nasz hymn jest nośnikiem takich wstecznych treści. Ale nie łudźmy się, prędzej czy później znajdzie się jakiś pismak dobrze znający język polski i nieźle polską historię i to roztrąbi. Dlatego czym prędzej należy usunąć z naszego hymnu te rewanżystowskie treści i zastąpić je koncyliacyjnymi. Może być np.: co sąsiedzka dłoń ujęła, szczerze darujemy.
Należy to zrobić jak najszybciej, bo inaczej będzie skandal na całą Europę a może i świat. I taki wstyd, że przy nim wstyd za Kaczyńskich to betka.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 43 (przedawniony) | | 11-05-2010 | prof. Grabowska | EuroPride 2010 in Warsaw |
Czy w obliczu katastrofy lotniczej, w której męczeńską śmiercią zginął Pan Prezydent Kaczyński, godzi się urządzać w lipcu w Warszawie paradę gejów (i lesbijek)? Czy po umęczonych żałobą ulicach nieujarzmionego miasta mają paradować roznegliżowane pary męsko - męskie i damsko - damskie? Czy możemy weselić się w sposób sodomiczny i tańczyć na grobach elity naszego narodu? Wiemy jaki był stosunek Prezydenta do tego typu imprez. Czy nie powinniśmy uszanować jego moralnego testamentu?
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 26 (przedawniony) | | 11-05-2010 | PiotrPęciak | Videofelieton Sakowicza, kilka słów o Smoleńsku |
Jakiś czas temu obejrzałem pierwszą część videofelietonu, poruszającą tematykę Smoleńska ( www.youtube.com/watch?v=DsgL6vg7G3g). Dziś odnalazłem drugą część i postanowiłem się podzielić z wami. Nie jestem fanem Pisiorów i bliżej mi do Platfusów pod względem merytoryki. Natomiast silna dominacja poglądów w moim małym domu, które nabierają już wymiar "platfusowej obsesji", sprawia, że doszukuję się, często na siłe, niezrozumiałych występków władzy. Poniższy feletion uwypakla we mnie przekonanie, że jednak "coś jest na rzeczy", decyzje podejmowane przez władzę są, wbrew przekonaniu moich domowników, co najmniej wątpliwe. Niestety, w felietonie można doszukać się inspiracji politycznej, zwłaszcza bardzo słaba końcówka zbyt uwydatnia propagandę. Z drugiej strony, to zawsze dobra rzecz posłuchać innych poglądów dotyczących jakiegoś zagadnienia, niż TVN`owskie (ale przedstawionych w merytoryczny sposób i wyważony "w miarę"). Od tak, dla zdrowia i nie popadania w sektyzm i uwielbienie "jedynej słusznej" prawdy. Nie, nie będę głosował na Jarusia. Na dzień dzisiejszy oddałbym głos na Korwina m.in. dlatego, że pozwala spojrzeć na demokrację "inaczej" oraz nie pozwala ulec mi złudzeniu, że warto głosować tylko na 1 z 2 kandydatów (bo jak nie, to drugi wygra, tak czasem słyszę). Adres felietonu: www.youtube.com/watch?v=u5GwKA5DVF8Fajnie byłoby, jakby różne osoby z forum mogły ocenić co jest manipulacją, co natomiast słusznie zostało "zauważone". | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 16 (przedawniony) | | 11-05-2010 | szperacz | Gdybym był młodszy... |
... uciekłbym z tego głupiego kraju jak najszybciej. Dlaczego? Rano, w TVN24, usłyszałem o "okrągłej rocznicy" (dosłownie!) ponieważ minął miesiąc od głośnej katastrofy. Z tego ważnego powodu w wielu miastach odbędą się msze w intencji ofiar. Czy to już tak będzie co miesiąc? Oni chyba chcą przebić pogrzeb JPII. Lubiłem ogladać programy tej stacji. Wydawały mi się ciekawe i obiektywne. Wszystko do czasu. Również tu dotarła misja. Od rana relacje z mszy. Nietknięte misją pozostało chyba tylko "Szkło kontaktowe". Chociaż... Za stary jestem na wyjazd. Na szczęście mam jeszcze wybór. Mogę się przełączyć na Discovery i Animal planet. Jak długo jeszcze? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 14 (przedawniony) | | 10-05-2010 | Wojtek B. | Ludzie listy piszą... |
Czasami (coraz częściej) ludzie posiadający władzę podejmują zdrowe, sensowne decyzje zgodne z ideą rozdziału kościoła od państwa. Przykładem może być niedawne pismo wysłane do Kurii Archidiecezji Łódzkiej przez ZDiT albo decyzja dyrektora XIV LO we Wrocławiu o zdjęciu krzyży ze ścian. Niestety, szybko na takich ludzi zaczynają się sypać oskarżenia, groźby i naciski środowisk katolickich. Tak było w powyższych sytuacjach (dyrektor XIV LO odwołał swoją decyzję mówiąc "Nie dostałem ani jednego listu w obronie autorów petycji. Wszyscy absolwenci zachęcają mnie do walki o prawo do manifestowania wiary.")
Często też decydenci podejmują głupie decyzje, ale mało kto im się sprzeciwia. Warto tu wspomnieć o cudownym rozmnożeniu krzyży w III LO w Sopocie po apelu o ich zdjęcie albo o groźbach wobec dwóch uczennic, które opublikowały w Internecie swoje zdjęcia.
Zmieńmy to! Proponuję w tym wątku: * Zbierać informacje o pilnych sprawach, w których nasze apele listowne mogą się przydać. * Publikować listy, które wysłaliśmy, wspierając rozdział kościoła od państwa. * Dzielić się odpowiedziami instytucji, do których pisaliśmy.
Utworzenie takiego wątku ma niewątpliwą zaletę: Wystarczy, że osoby chcące działać i gotowe do poświęcenia odrobiny wolnego czasu go subskrybują lub dodadzą do czytnika RSS, a będą szybko otrzymywały informacje o sprawach, w których niewielkim nakładem pracy mogą przyczynić się do zmiany na lepsze.
Już teraz na forum Racjonalisty jest niemało osób, które poświęcają.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 12 (przedawniony) | | 10-05-2010 | (Alicja)Duda | Nekrofilia | | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |