Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 14 (przedawniony)
15-12-2013romaroKonsultacje z Opus Dei?
Gazeta Prawna:
Cytat:
Członkowie komisji kodyfikacyjnej pod szyldem zmian w prawie karnym postanowili przeforsować przepisy, które odpowiadają ich osobistym przekonaniom religijnym


Tokfm:
Cytat:
- Komisja Kodyfikacyjna próbuje tylnymi drzwiami wprowadzić to, co nie przeszło w Sejmie - mówiła prof. Monika Płatek w audycji "Post Factum" o proponowanych zmianach w Kodeksie karnym, dotyczących zapisów o nielegalnym przerywaniu ciąży. Przewidują one m.in. rozszerzenie kary do 5 lat więzienia, wprowadzają też pojęcie "dziecka poczętego". - To, co się dzieje w Kodeksie karnym, to jest wojna przeciwko kobietom.


Może się okazać, że proponowane zmiany przesyłane są do konsultacji Opus Dei.
www.tokfm.(*)ianach_w_Kodeksie_karnym_.html
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 19 (przedawniony)
12-12-2013diogenesZ ostatnich chwil
Archidiecezja Poznańska nie zapłaci podatku od 115 mln zł darowizny...

"sędzia Lidia Ciechomska-Florek wyjaśniła, że cel kultu religijnego może być realizowany w dowolny sposób, nawet poprzez prowadzenie działalności gospodarczej."

Pod "dowolny sposób realizacji kultu religijnego" podpada wszystko, bowiem to, co jest, a co nie jest kultem, ustala kościół. To orzeczenie sądu stawia kościół poza prawem, a z prawa czyni farsę.

wiadomosci(*)15-mln-zl-darowizny/075y9#mark

PS.Oberszef powyższej firmy został człowiekiem roku.

Może jednak bóg katabasów istnieje?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 13 (przedawniony)
12-12-2013NikiirlPan Prezes obiecał...
Bardzo prawdopodobne, że kolejnym szefem rządu będzie Jarosław Kaczyński, który właśnie zainaugurował festiwal przedwyborczych obietnic. Warto je spisać, by mieć z czego w przyszłości partię Prezesa rozliczać i jednocześnie zastanowić się na ile te obietnice sa w ogóle realne.
www.pb.pl/(*)c-bilion-zlotych-na-inwestycje

Cytat:
Wiemy, jak uruchomić BILION ZŁOTYCH na program inwestycji, które unowocześnią polską gospodarkę - powiedział w sobotę w Pszczynie (Śląskie) prezes PiS Jarosław Kaczyński. My wiemy, skąd wziąć na to około biliona złotych. W Polsce wykorzystując środki europejskie, a także inne środki i dokonując tzw. lewarowania, można taki program przygotować. Należy przełamać barierę ideologii liberalnej - przekonującej, że wszystko zależy od banków, spekulantów i rynków. Nie jest tak, że nie ma środków. Są te europejskie, (...) jest sto miliardów nadpłynności w bankach i są jeszcze inne możliwości czerpania z systemu bankowego, bo jak ktoś ma sto milionów, to z łatwością może dopożyczyć jeszcze sto lub dwieście. Będzie też repolonizacja, w szczególności systemu bankowego" - zadeklarował Kaczyński, wskazując, że chodzi o odwrócenie obecnej tendencji, w której ponad 70 proc. kapitału jest w rękach zagranicznych.

Policzmy. Do 2020 Polska otrzyma z UE 82,5 mld euro, a więc uśredniając w kolejnej kadencji (2015-2019) z funduszy unijnych otrzymamy wynegocjowane przez Tuska ok. 330 mld zł. Oczywiście..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
12-12-2013Marek MatejewskiCo by tu jeszcze obrazić?
Cytat:
"Ustawa o godle, barwach narodowych i hymnie RP przewiduje, że godne eksponowanie i cześć należy się polskiej fladze. Ciągłe eksponowanie jej łącznie z jakąś unijną szmatą obraża nasze symbole" - powiedziała posłanka PiS prof. Krystyna Pawłowicz w rozmowie z "Super Expressem".

Więcej na ten temat i o fundamentalnym podziale na flagi i szmaty - tutaj.
Obraza rzecz straszna. Obrazić można uczucia religijne, symbole, a co Państwo jeszcze by zaproponowali?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
10-12-2013Ratatoskrpierwszy raz w życiu zgadzam się z Pawłowicz :)
Szanowna pani P. raczyła była zaatakować projekt ustawy o uzgodnieniu płci czytany jutro w sejmie. Pośród rozlicznych a ważkich argumentów padł również poniższy:

Cytat:
Jeśli ktoś czuje się satanistą, dlaczego nie ma ustawy o satanistach, dającej im pewne przywileje?


No i - przyznam - ja również powyższej kwestii nie rozumiem, skoro analogiczne ustawy przyznającej przywileje katolikom wszak przecież istnieją :/

www.fronda(*)e-sie-do-psychiatry,32487.html
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 50 (przedawniony)
10-12-2013MałyskaBezprawne żądanie
RPO otrzymuje coraz więcej skarg od rodziców na łamanie przepisów dotyczących organizacji religii w szkołach. Nie wiadomo skąd dyrektorzy szkół wymyślili konieczność składania przez rodziców corocznych oświadczeń o nieuczestniczeniu w katechezie.
prawopl.pl(*)-organizacji-nauczania-religii
Prof. Irena Lipowicz zabrała głos w tej sprawie. Zdaniem RPO szkoły bezprawnie domagają się takich oświadczeń.
Cytat:
Takie postępowanie jest sprzeczne z obowiązującymi przepisami rozp. MEN z dn. 14.04.1992 r. w sprawie warunków i sposobu organizowania nauki religii w publicznych przedszkolach i szkołach (Dz.U. Nr 36, poz. 155, ze zm.) - podkreśla rzecznik w wystąpieniu do MEN. Zgodnie z tymi regulacjami lekcje religii w szkołach organizuje się na życzenie rodziców uczniów lub na życzenie pełnoletnich uczniów. "Przepisy dotyczą jedynie oświadczeń dotyczących chęci uczestnictwa w zajęciach, nie przewidują sytuacji odwrotnej, czyli obowiązku składania oświadczeń o nieuczestniczeniu w lekcjach religii bądź etyki.
Niezgodne z prawem jest też wpisywanie nieobecności uczniom, którzy z tych "zajęć" zrezygnowali.
Cytat:
Niedopuszczalne jest także wpisywanie nieobecności uczniom, których rodzice nie złożyli ponownych oświadczeń
RPO uważa, że takie działania naruszają konstytucję i dyskryminują niewierzących.
[cytat]Uczestniczenie lub nieuczestniczenie w przedszkolnej albo szkolnej nauce religii lub..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 31 (przedawniony)
09-12-2013NabuchodonozorNarodowcy na celowniku
Jeżeli kogoś interesują działania narodowców w naszym kraju, to polecam zapoznać się z treścią tej strony: gnwp.eu/
Publikowane są na niej prywatne rozmowy "prawdziwych Polaków", decyzje zarządów ich partyjek, oraz wiele więcej.
Nikogo nie powinno zaskakiwać, że ich wypowiedzi nawołują do nienawiści, nietolerancji, oraz (co ciekawe) do przemocy wobec "zagrożenia dla polskości", w tym również do zabijania muzułmanów, murzynów, czy nawet zwykłych imigrantów. Założyciele tego banku informacji zapewniają, że to jedynie mały ułamek dowodów jakie zebrali dzięki długotrwałemu rozpracowywaniu organizacji narodowych. Niestety, nie jestem w stanie ocenić na ile publikowane przez nich informacje są prawdzie, ale jeżeli to wszystko okaże się prawdą, to władze RP powinny zdelegalizować te wszystkie ONR-y, NOP-y, itd.
Polecam zapoznać się z podaną przeze mnie stroną, jeżeli jednak ktoś nie ma czasu przekopywać się przez setki wiadomości, to polecam felieton Michała Gąsiora w którym wszystko jest dość dobrze opisane. natemat.pl(*)-odslania-brzydsza-twarz-onr-u

Na górze strony GNWP został uruchomiony zegar, który w chwili publikacji tego tematu pokazuje 28 dni do końca odliczania. Być może po tym czasie zostaną opublikowane wszystkie posiadane przez autorów rewelacje.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
06-12-2013MałyskaPoseł rozgrzeszył pedofila
Poseł PiS, Stanisław Piotrowicz, sławę zyskał dzięki autorom programu "Po Prostu". Tomasz Sekielski ujawnił jego działalność w PZPR i prokuratorskie osiągnięcia. Przy okazji na jaw wyszła jeszcze jedna tajemnica posła Piotrowicza.
W 2001 roku, będąc szefem Prokuratury Rejonowej w Krośnie, oczyścił z zarzutów księdza pedofila z Tylawy.
natemat.pl(*)innil-ksiedza-pedofila-z-tylaw
Cytat:
Stwierdził, że ksiądz dotykał dziewczynki, bo miał "zdolności bioenergoterapeutyczne"... Trzeba było przeniesienia sprawy do innej prokuratury, by do sądu trafił w końcu akt oskarżenia.
Taką postawę Piotrowicza chwalił wtedy "Tygodnik Powszechny", który uznał postanowienie o umorzeniu za wzorowe.
Cytat:
Bo, jak relacjonował "TP", choć proboszcz z Tylawy przyznał podczas śledztwa, że niejednokrotnie nocował dziewczynki, kąpał je i "masował brzuszki", Piotrowicz dopatrzył się w tym rzekomych "zdolności bioenergoterapeutycznych księdza" oraz chęci "porządnego umycia" małych parafianek. "Ksiądz traktował to w ten sposób, że dzieci przychodząc do niego na plebanię to tak jakby szły nocować np. do wujka czy kogoś bliskiego. Dzieci się bardzo z tego cieszyły" - tłumaczył prokurator.
Taka decyzja oburzyła Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka w Rzeszowie.
[cytat]- Sprawa nabrała rozgłosu, więc śledztwo przeniesiono do prokuratury w Jaśle. Dopiero tam sporządzono akt..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
04-12-2013waldeck77Młodzież kontra rozum
W TVP emitowany jest program "Młodzież kontra...", gdzie młodzi przedstawiciele różnych środowisk przepytują zapraszanych polityków lub publicystów. Zastanawiają mnie kryteria doboru tejże młodzieży do programu, czy jest to młodzież w jakikolwiek sposób reprezentatywna dla ogółu. Bo jeśli tak, to ciemno widzę przyszłość Polski, patrząc na tych młodych kretynów, których poglądy to najczęściej zbitka faszyzmu, najciemniejszego klerykalizmu i jaskiniowego kapitalizmu.

PS. Czy autorzy programu zapraszali kiedyś młodych Racjonalistów?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 185 (przedawniony)
02-12-2013SelanosDziwne powody do dumy
Kiedy kilka lat temu, usłyszałem od pewnej osoby której zbyt długo nie znałem dumnie wypowiedziane zdanie "ja nie przeczytałem żadnej książki", byłem lekko zdziwiony, ale nie zainteresowałem się tematem, ot ludzie mają różne pomysły. Nieco później, usłyszałem tak samo dumnie wypowiedziane zdanie "jedyną lekturą jaką przeczytałem, był Janko Muzykant". Krótszej lektury chyba nie ma. Na to też nie zwróciłem uwagi, nie wszyscy muszą lubić szkolne lektury, chociaż fakt, że pi razy drzwi 90% uczniów czyta streszczenia albo ogląda ekranizacje, jest nieco niepokojący.

Jednak nie mogłem nie zwrócić uwagi na to, że coraz częściej słyszę jak ktoś się chwali tym, że nie czyta. Z faktem, że 60% Polaków nie czyta książek, można się pogodzić, ale bycie dumnym z tego, że się nie czyta..? Czy ktoś może mi wyjaśnić o co chodzi?

Długo byłem święcie przekonany, że jeśli chodzi o książki, to każdy znajdzie coś dla siebie, nawet jeśli nie miałoby to być zbyt ambitne, a najlepszym przykładem zdają się być serie książek skierowanych dla młodzieży "Harry Potter" i "Zmierzch". Przecież o jednym i drugim mówiło się, że to fenomen, a sprzedano pewnie kilkaset milionów (jeśli nie więcej) egzemplarzy. No i autorki mają po sześć, jeśli nie siedem zer na koncie. Skąd więc takie nastawienie do czytania?
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)