 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 11-12-2013 18:25 | diogenes (42753 punktów) | Z ostatnich chwil
26 na 26 | Archidiecezja Poznańska nie zapłaci podatku od 115 mln zł darowizny... "sędzia Lidia Ciechomska-Florek wyjaśniła, że cel kultu religijnego może być realizowany w dowolny sposób, nawet poprzez prowadzenie działalności gospodarczej." Pod "dowolny sposób realizacji kultu religijnego" podpada wszystko, bowiem to, co jest, a co nie jest kultem, ustala kościół. To orzeczenie sądu stawia kościół poza prawem, a z prawa czyni farsę. wiadomosci(*)15-mln-zl-darowizny/075y9#markPS.Oberszef powyższej firmy został człowiekiem roku. Może jednak bóg katabasów istnieje? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
11 na 11 | Selanos (12869 punktów) | Dlaczego to wszystko mnie nie dziwi? Wiem, przyzwyczajenie. Zawsze jak czytam coś takiego, to mam wrażenie, że już to gdzieś widziałem, bo takie sytuacje w tym kraju to normalność, smutna rzeczywistość.
|
|
 | 8 na 8 | diogenes (42753 punktów) | >...smutna rzeczywistość.
Czytając komentarze pod informacją odnoszę wrażenie, że to coraz bardziej wqrwiająca rzeczywistość. Tego rodzaju nowiny stają się przyczynkami do pogłębiającego się obrazu Polski jako kraju niesprawiedliwości społecznej z kościołem w roli jednego z wielu oskarżonych.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
|  | 2 na 2 | Selanos (12869 punktów) | >że to coraz bardziej wqrwiająca rzeczywistość
Jeszcze trochę i ludzie do tego przywykną.
|
|
| |  | 6 na 6 | romaro (25211 punktów) | >Jeszcze trochę i ludzie do tego przywykną. Jeszcze trochę, to i Skarb Państwa będzie musiał przywyknąć do większych i częstszych przekrętów. Po tym kuriozalnym orzeczeniu i wyjaśnieniu wyroku - cytuję - "cel kultu religijnego może być realizowany w dowolny sposób, nawet poprzez prowadzenie działalności gospodarczej." - będę mógł otworzyć działalność gospodarczą, no powiedzmy... zakład produkcyjny zniczy.
"Zapomniane przywileje KK w PRL W PRL, władza dla udobruchania KK wprowadziła przepis, że związki wyznaniowe mogą sprowadzać samochody z zagranicy bez cła. KK skorzystał z tego przywileju skwapliwie ale rykoszetem zaczęto w Polsce rejestrować nowe związki wyznaniowe (minimum 20 wyznawców), które wykorzystały natychmiast nowe prawo. PRL nie ma już od ponad 20 lat ale prawo bezcłowego sprowadzania samochodów nadal istnieje. Po 1989 roku, problem ten stanął na wspólnych obradach wspólnej Komisji Rządowej i Episkopatu, po tym jak jedna z kurii (podobnie jak inne) sprowadziła ponad 300 samochodów bez cła. Wobec oporu hierarchów politycy skulili ogon."
Choć nasze prawo nie opiera się na precedensach, KK potrafi precedensy wykorzystywać,
|
|
 | 5 na 7 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | > Dlaczego to wszystko mnie nie dziwi?Bo w poprzednim życiu też byłeś Polakiem  . > Wiem, przyzwyczajenie. Zawsze jak czytam coś takiego, to mam wrażenie, że już to gdzieś widziałem, bo takie sytuacje w tym kraju to normalność, smutna rzeczywistość.www.youtube.com/watch?v=vRed9Qsv99s
...którzy czuwają, mają jeden i wspólny świat, a każdy, kto zasypia, odwraca się ku własnemu. (Heraklit)
|
|
|  | 2 na 2 | Selanos (12869 punktów) | > >Dlaczego to wszystko mnie nie dziwi?> Bo w poprzednim życiu też byłeś Polakiem .Czy mogę to traktować jako usprawiedliwienie wszelkich moich niepowodzeń?
|
|
1 na 1 | Matix (5786 punktów) | Aha, czyli jeśli nie będę chciał kiedyś zapłacić podatku od jakiejś darowizny od rodziny/spadku itp. to może wystarczy jak utworzę własną religię i przyjmę jałmużnę? Warto o tym pamiętać.
|
|
 | 10 na 10 | diogenes (42753 punktów) | >to może wystarczy jak utworzę własną religię...
Tak. Zamiast działalności gospodarczej należy zakładać religie. Czy latający potwór spaghetti ma już fabrykę makaronu?
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
|  | 6 na 6 | Targenor (25 punktów) | >>to może wystarczy jak utworzę własną religię... >Tak. Zamiast działalności gospodarczej należy zakładać religie. Czy latający potwór spaghetti ma już fabrykę makaronu? O ile mi wiadomo, to ministerstwo odmówilo wpisania makaronu na oficjalną listę kościołów i wyznań. Ale pastafarianie zamierzają się odwoływać aż do Strasburga gdzie pewnie wygrają ponownie osmieszajac Polskę.
|
|
|  | 2 na 2 | Lengyel (2127 punktów) | >>to może wystarczy jak utworzę własną religię... >Tak. Zamiast działalności gospodarczej należy zakładać religie.
Ale zwolniona od podatków będzie religia tylko wtedy, gdy osiągnie status jedynie słusznej. Jeden mój znajomy batiuszka nawet nie próbuje się wykręcać - no, przynajmniej nie bardziej niż zwykły obywatel.
|
|
| |  | 2 na 2 | diogenes (42753 punktów) | >zwolniona od podatków będzie religia tylko wtedy, gdy osiągnie status jedynie słusznej.
Kościół dawno już zrezygnował ze słuszności (fakultety teologiczne mają status raczej muzeum, rupieciarni tolerowanej z pozapoznawczych względów). Dobrze wie, że auctoritas, non veritas facit legem (Hobbes): autorytet, nie prawda, tworzy prawo. Przy czym autorytet rozumiany historycznie: teraz jest nim władza (wpływ) i kasa (tu: zwolnienie od podatku).
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
| | |  | 2 na 2 | Lengyel (2127 punktów) | >>zwolniona od podatków będzie religia tylko wtedy, gdy osiągnie status jedynie słusznej. >Kościół dawno już zrezygnował ze słuszności (fakultety teologiczne mają status raczej muzeum, rupieciarni tolerowanej z pozapoznawczych względów).
Uś, nieporozumienie - nie mówiłem ,ze kościół zabiega o uznanie swojej religii za słuszną, lecz za jedynie słuszną.
|
|
 | 1 na 1 | hamp (3461 punktów) | >Aha, czyli jeśli nie będę chciał kiedyś zapłacić podatku od jakiejś darowizny od rodziny/spadku itp. to może wystarczy jak utworzę własną religię i przyjmę jałmużnę? A jeżeli nie będą chcieli uznać mojej religii to oskarżę ich o nietolerancję religijną, obrazę uczuć religijnych, i jeszcze każę płacić z tej racji odszkodowanie! Bo każdy ma prawo mieć własnego boga - wolność sumienia to gwarantuje! Nawet jeżeli mój bóg nie wpisuje się w ramy żadnej wielkiej religii, a chwalenie go polega na przykład na wkładaniu pieniędzy do swojego portfela, to mam do tego, kurka wodna, prawo!
Kiedyś ciekawość ściągnęła nas z drzew. Niech zadziała raz jeszcze i podniesie nas z kolan.
|
|
19 na 19 | Ratatoskr (4439 punktów) | To może ja zaczytuję dowcip z komentarzy pod newsem:
Pewnego razu Bóg chciał się dowiedzieć, co słychać na Ziemi Wszyscy aniołowie byli zajęci, więc wysłał jednego z archaniołów na Ziemię po telewizor.... Wrócił anioł z 60-cio calową plazmą. Bóg usiadł w fotelu, wziął pilota do ręki i ogląda. Na pierwszym kanale pokazane było, jak kobieta rodzi, ból, wrzaski, krew się leje. Bóg zawołał Św. Piotra i pyta: - Piotrze, co to jest? - Ależ Panie, sam powiedziałeś: - W bólu na świat przychodzić będziesz... -Na co Bóg odrzekł: - Ale ja... tylko żartowałem! Więc Bóg przełączył na inny kanał, a tam górnik w kopalni, umorusany od stóp po czubek nosa, cały spocony, ledwie zipie. - A to, co to jest? - zapytał Wszechmogący. - Jak to co? Przecież sam Panie powiedziałeś: - W pocie czoła chleb zdobywać będziesz - odrzekł Piotr. - Ale przecież ja żartowałem... - odrzekł Pan. Następny program ukazywał katedrę całą w złocie i marmurze. Przed katedrą kilkanaście mercedesów klasy S, a w każdym z nich biskup gruby jak prosię. - A to... Kto to jest? - z coraz większym zaciekawieniem wypytywał Bóg. - A to Panie są ci, którzy wiedzieli, że żartowałeś...
|
|
1 na 1 chesterx (739 punktów) (zablokowany) | O tak, istnieje, albowiem jest nim $$$$$. To takie metabóstwo bym rzekł.
|
|
3 na 3 | wozieee (274 punktów) | >Może jednak bóg katabasów istnieje? Nie, po prostu nikt w tym kraju nie odpowiada za swoje słowa i czyny. Każdy katabas może wyjść i powiedzieć co mu się podoba. Może nawet oskarżyć ofiary pedofili o kuszenie biednych księżulków i nic z tego nie wyniknie. Strumień pieniędzy będzie płynąć.
|
|
7 na 7 | Meretseger (61860 punktów) | Cytat:Najważniejsze jest - powiedziała sędzia - by dochód został ostatecznie wydany właśnie na ten cel. A, przepraszam bardzo, kto to będzie sprawdzał?
|
|
 | 3 na 3 | szarley (54911 punktów) | > Cytat:Najważniejsze jest - powiedziała sędzia - by dochód został ostatecznie wydany właśnie na ten cel. > A, przepraszam bardzo, kto to będzie sprawdzał?Komisja finansowa episkopatu
|
|
| Olek Mularski (3178 punktów) | >Archidiecezja Poznańska nie zapłaci podatku od 115 mln zł darowizny... >"sędzia Lidia Ciechomska-Florek wyjaśniła, że cel kultu religijnego może być realizowany w dowolny sposób, nawet poprzez prowadzenie działalności gospodarczej."
Ciekawe czy hodowla danieli abp Głódzia też jest przeznaczona wg wysokiego sądu na cele kultowe?
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|