 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 14 (przedawniony) | | 27-05-2012 | kulka_na_mole | A propos tzw. reformy emerytalnej |
Każdy europoseł ma zagwarantowaną "emeryturę" wypłacaną dożywotnio po upływie 5-letniej kadencji. Kwota tej "emerytury" jest takiej wysokości, o jakiej 67-letni emeryt pracujący kilkadziesiąt lat może tylko pomarzyć. 40- kilkuletni prokurator "w stanie spoczynku" ma prawo do "emerytury", o jakiej 67-letni emeryt pracujący kilkadziesiąt lat może tylko pomarzyć. Nie wiem jak to jest dziś, ale jeszcze kilka lat temu minister, który utrzymał się na stanowisku przez 6 miesięcy nabywał prawo do dożywotniej emerytury. "Świętych krów" w/w typu jest w Polsce więcej, tyle że "przeciętny Kowalski" nie ma o tym pojęcia, bo z tzw. mediów mainstreamowych o tym się nie dowie. Równi i równiejsi - tak było za czasów PRL-u, tak jest nadal po "obaleniu komuny". | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 18 (przedawniony) | | 26-05-2012 | makuś | Społeczeństwo czy naród ? |
hej, Często bardzo , pewnie przez nieuwagę uważa się te pojęcia za synonimy . A jakież to według mojego rozumienia błędne ... Naród to pojęcie mistyczne , mitologiczne , uświęcone martyrologią , legendą i tajemiczą tajemnicą zwaną też tabu ... Społeczeństwo natomiast ma wymiar całkowicie realny , rzeczywisty i pozbawiony jakiejkolwiek domieszki religijności . Społeczeństwo to pojęcie wielowymiarowe , obejmujące wszystkich ... naród to pojęcie tworzące podziały , granice Naród to pojęcie religijne a religie zawsze w swym fundamencie pozostają ideologią wykluczenia . Nie jesteś Polakiem a więc nie masz prawa do posiadania tych samych praw co polski Polak Nie jesteś Niemcem , nie jesteś Chińczykiem ... Nie jesteś jednym z nas ! Społeczeństwo to pojęcie , które łączy ... które pozwala na wydobycie się z prymitywnych przynależności do rodzin , klanów , sekt i innych agresywnych i destrukcyjnych zbiorów ... pozdrawiam makuś | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 14 (przedawniony) | | 25-05-2012 | Mariusz Agnosiewicz | Policja zdecydowała o ściganiu Anny Sobeckiej |
Z przyjemnością donoszę, że toruńska policja podzieliła opinię naszego zgłoszenia z 27 lutego b.r.: www.racjonalista.pl/kk.php/s,7804 o popełnieniu wykroczenia przez Annę Sobecką i wdrożyła procedury umożliwiające jej ściganie posłanki Radia Maryja: rozpoczęła się procedura o uchylenie immunitetu. Cytat:- Wdrożyliśmy procedurę, wysyłając do Komendy Głównej Policji wniosek o udzielenie pomocy prawnej w zakresie uzyskania zezwolenia na ściganie poseł Anny Sobeckiej. Za pośrednictwem Komendy Głównej wniosek zostanie skierowany do Prokuratora Generalnego - powiedziała rzeczniczka Komendy Miejskiej w Toruniu podinsp. Wioletta Dąbrowska. Policja zajęła się sprawą zapłacenia przez Sobecką grzywny za o. Rydzyka, po otrzymaniu zawiadomienia Fundacji Wolnej Myśli o możliwości popełnienia wykroczenia. www.rp.pl/(*)enia-immunitetu-Sobeckiej.htmlTrzeba przyznać, że reakcja policji przyszła po bardzo długim czasie, bo bez mała po 3 miesiącach od zgłoszenia. Policja twierdzi, że przez ten czas zbierali dowody. [cytat]Jak poinformowała dziś rzeczniczka toruńskiej policji Wioletta Dąbrowska, funkcjonariusze zebrali wystarczający materiał dowodowy, by wnioskować o uzyskanie zezwolenia na ściganie. Jednak by to było możliwe, polityk musi zostać uchylony immunitet. - W tej sprawie zostały już wdrożone odpowiednie procedury - przekazała Dąbrowska. Jak dodała, zgodnie z procedurą, policja wniosek o uchylenie immunitetu skierowała.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 25-05-2012 | maciejo | Wojna polsko - polska pod flagą chorwacką. |
23 maja Roku Pańskiego 2012, Pan poseł Ludwik Don wystosował list do Najjaśniejszego, Najświętszego i Jedynego Sprawiedliwego - Prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Pełna treść tej epistoły dostępna tutaj: dorn.blog.onet.pl/Jest to niezwykle interesujący dokument. Po wstępie, tradycyjnie opluwającym rząd i wskazującym wielkie wartości niesione przez PIS i SP przychodzi pora na drugi akapit. Bardzo merytoryczny i poważny. Jednoznacznie sugeruje, ze pod płaszczykiem przyjęcia Chorwacji do Unii dokonuje się ponownego podziału władzy na poziomie wspólnotowym. Na co zdaniem autora nie może być zgody. Gdyby ów list kończył się na żądaniu referendum i zażądaniu debaty na temat znajdujących się w traktacie zmian nie było by problemu. Ale okazuje się, że SP ma to wszystko w d.... Jedyne o co im chodzi to by wraz z PISem dowalić Tuskowi i oczywiście - Niemcom. Strategiczny geniusz wyczuł, że można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu i stwierdza: "Są jednak sprawy ważne i ważniejsze, a w tym przypadku sprawą ważniejszą jest możliwość uzyskania wpływu na polską politykę europejską i stworzenie konstytucyjnych, ustawowych i politycznych zabezpieczeń przed degradacją Polski w Europie przez rządy Donalda Tuska Zablokowanie akcesji Chorwacji do UE uderzyłoby zatem w prestiż, pozycję i interesy Niemiec – najsilniejszego kraju UE, na który orientuje się obecny rząd i osobiście premier Donald Tusk. Nie sądzę, by polityk, który nie zdołał w Polsce przeprowadzić z racji antydemokratycznego.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 25-05-2012 | kkuj | Święte autostrady racz nam dać panie |
Firma DSS, która w związku z brakiem wywiązywania się z kontraktu na budowę A2 znalazła się w trudnej sytuacji finansowej odkryła wspaniałe remedium. Nobla w dziedzinie ekonomii mamy w garści! Na stronie : www.dss.pl(*)apraszamy-do-wspolnej-modlitwymożna znaleźć: Cytat:"Zapraszamy do wspólnej modlitwy
W najbliższych tygodniach zapadną najważniejsze decyzje dotyczące naszej Firmy, związane z jej istnieniem i dalszą działalnością. W tym niezwykle trudnym dla nas wszystkich okresie chcemy wspólnie modlić się w intencji: "Przełamania kryzysu oraz uchronienia miejsc pracy w spółce Dolnośląskie Surowce Skalne S.A."
Pragniemy zatem zaprosić wszystkich Pracowników i Współpracowników DSS S.A. wraz z rodzinami, a także naszych Przyjaciół, Akcjonariuszy i Wierzycieli, do wzięcia udziału w modlitwie, którą zaplanowaliśmy:" To jest właśnie przykład tego, że żyjemy w nienormalnym kraju. Ktoś kto to zaproponował powinien był być wyśmiany z pokoju... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 24-05-2012 | kulka_na_mole | Jak to na kolei bywa... |
[color=#330000]Swego czasu podzieliłem się na forum moimi obserwacjami dotyczącymi zachowań klientów i personelu sklepów. Dziś przedstawię kilka obserwacji dotyczących pasażerów pociągów, a także samych pociągów. Do napisania tego wątku skłoniły mnie dwie dzisiejsze informacje "kolejowe" - pierwsza o zamiarze posłów kanapkowej partii "Solidarna Polska" złożenia wniosku o wotum nieufności wobec ministra Nowaka, druga o czołowym zderzeniu pociągów w Warszawie. Obserwacja nr 1Przez dworcowy megafon ogłaszana jest informacja m. in. o tym, w którym sektorze zatrzymują się wagony z danymi numerami. (Istotna uwaga - wszystkie wagony objęte są rezerwacją miejsc, czyli prawie każdy pasażer ma wykupioną miejscówkę.) Spośród dziesiątek albo i setek oczekujących na pociąg tylko kilka osób zdaje się usłyszeć i rozumieć sens komunikatu, i te osoby przechodzą do sektora, w którym zatrzyma się wagon, w którym mają miejscówkę. Większość stoi jak wmurowana, a po wjeździe pociągu zaczyna biegać z obłędem w oczach po peronie szukając swojego wagonu. Obserwacja nr 2Każdy wagon ma dwoje drzwi, jedne na jednym końcu, drugie na drugim końcu. Przy każdych drzwiach na wagonie umieszczony jest napis informujący o tym, od jakich numerów zaczynają się miejsca od danych drzwi. Nie pamiętam dokładnie, ale np. jest to "11-60", "102-61". Jaki % pasażerów kieruje się do tych drzwi, od których będzie im bliżej do swojego miejsca?.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 27 (przedawniony) | | 23-05-2012 | diogenes | Syn marnotrawny z Biłgoraja |
Cytat:w myśl prawa kanonicznego apostazja polega na publicznym i całkowitym, jasnym lub wynikającym z postępowania odrzuceniu przez ochrzczonego wiary rzymskokatolickiej i odłączenie się od "wspólnoty kościoła"... apostazja.pl/ Cytat:Janusz Palikot, podjął tę decyzję [o apostazji - d.] po rocznych rozważaniach, ponieważ - według niego - Kościół w Polsce cechuje "niesamowita pazerność finansowa"; "niezdolność do oczyszczenia się pod względem etycznym czy moralnym" oraz "polityczno-partyjny charakter". wiadomosci(*)49,wiadomosc.html?ticaid=1e7b1Zarzuty skądinąd dobrze znane i często formułowane. Nie bardzo rozumiem, co właściwie zrobił Palikot: Cytat:Jestem pewien, że Karol Wojtyła, gdyby przyszedł drugi raz na świat, nie chciałby być w kościele Sławoja Głodzia, Rydzyka i abpa Michalika. To nie jest kościół, o który chodziło Karolowi Wojtyle - powiedział Palikot. Jego ostatnia akcja ma raczej charakter krytyki instytucji kościoła, niż zdecydowanego odrzucenia wiary rzymskokatolickiej. Za kilka(naście) lat - zadecyduje kalendarz wyborczy -, kiedy kościół straci ową niesamowitą pazerność, oczyści się moralnie i odejdzie od polityczno-partyjnego charakteru, możemy spodziewać się powrotu marnotrawnego syna z Biłgoraja na łono odnowionego kościoła. Kościół ma do perfekcji wypracowane strategie tego rodzaju rozstań i powrotów. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 22-05-2012 | kulka_na_mole | TOK FM bez Ewy Wanat |
Ewa Wanat odchodzi z Radia TOK FM:Ewa Wanat po 9 latach pracy podjęła decyzję o rozstaniu z Radiem TOK FM. Na stanowisku redaktor naczelnej Radia Ewę Wanat zastąpi Kamila Ceran, związana wcześniej z Radiem ZET. - Chcę podjąć się nowych wyzwań - powiedziała Ewa Wanat na spotkaniu pożegnalnym z członkami redakcji. Były kwiaty, łzy i wielkie podziękowania za 9 lat współpracy. Pani Wanat niezbyt często zabierała głos na antenie TOK FM. Wyjątkiem była audycja "Kochaj się długo i zdrowo"Cytat:To jedyna edukacyjna audycja o seksie w polskim eterze! Prowadzą Ewa Wanat i dr Andrzej Depko. Tu nie ma tematów tabu. Nie ma takiego pytania na temat seksu, na które nie potrafiłby odpowiedzieć dr Depko. [color=#330000]Podczas ostatniej audycji (26.04.2012) pani Wanat sugerowała, że choć "Kochaj się długo i zdrowo" znika z TOK FM, to pojawi się w innej radiostacji, z udziałem pani Wanat oraz pana dra Depko. Oby tak było. Ostatnią audycję "Kochaj się długo i zdrowo" pani Wanat zakończyła 10 minut przed czasem, bo do studia zawitał cały zespół radia TOK FM, śpiewając pani Wanat "Sto lat". To miłe, że podwładni pani Wanat spontanicznie dziękowali swojej (ex)przełożonej. Ja jednak mam wobec pani Wanat mieszane uczucia. Nie jestem w stanie ocenić co dobrego zrobiła dla TOK FM (poza "Kochaj się długo i zdrowo"), odkąd została szefową tego radia w 2003 roku, bo słucham tego radia od góra 2005 roku,.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 15 (przedawniony) | | 21-05-2012 | kulka_na_mole | Kuriozalny pomysł USA względem Afganistanu |
Cytat:USA oczekują, że państwa uczestniczące w operacji w Afganistanie będą, po wycofaniu wojsk, łożyć łącznie miliard dol. rocznie na utrzymanie narodowych sił bezpieczeństwa w tym kraju.[...] W trakcie dyskusji [min. Sikorski] poinformował, że polski wkład na pomoc dla tego kraju oszacowano na poziomie 20 mln dolarów rocznie przez 10 lat, tymczasem Indie, Rosja i Chiny miałby wpłacać po 10 mln dolarów. "My mielibyśmy wpłacać tyle, co Chiny i Rosja razem wzięte" - zauważył. Szef MSZ zapewnił, że Polska chciałaby pomóc Afganistanowi, ale wyraził wątpliwość, czy akurat poprzez pomoc wojskową. Podkreślił, że nigdy w naszej powojennej historii nie zdarzyło się jeszcze przekazanie przez nasz kraj pieniędzy do budżetu obronnego innego państwa. Jego zdaniem wymagałoby to stworzenia nowych ram prawnych. (Źródło) Finansowanie służb bezpieczeństwa obcego państwa przez polskiego podatnika wydaje się kuriozalnym pomysłem, ale tylko do momentu, gdy zdamy sobie sprawę, że polski podatnik od lat finansuje USA-ńską operację wojskową w Afganistanie. Mnie zaciekawiło co innego: dlaczego USA chce, aby Chiny, Rosja i Indie płaciły armii afgańskiej? Od kiedy to w/w państwa należą do NATO? Od kiedy interesy w/w państw pokrywają się z interesem USA? Niezwykle dziwne to wszystko. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 19-05-2012 | coreless | Cicha eutanazja Muzeum Techniki |
Jak podała dziś niezależna Telewizja Trwam istnienie Muzeum Techniki w Warszawie jest zagrożone. Cytat:W związku z brakiem środków finansowych na kontynuowanie działalności istnieje realna groźba zamknięcia Muzeum. Jedyna tego typu placówka w Warszawie oraz kilka oddziałów terenowych, największe i najważniejsze muzeum typu technicznego w Polsce może zostać zlikwidowane. ŹródłoO co tu chodzi? Czy muzeum padło ofiarą personalnych rozgrywek? A może po prostu nie wpisuje się w czyjąś wizję? Ktoś zna jakieś bliższe szczegóły (również polityczne) tej sprawy? Czy w sprawie istnienia Muzeum Techniki warto być bardziej pro life czy też należy zdecydowanie opowiedzieć się po stronie cywilizacji śmierci? | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |