 |
Policja zdecydowała o ściganiu Anny Sobeckiej Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 23-05-2012 20:17 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Policja zdecydowała o ściganiu Anny Sobeckiej
21 na 21 | Z przyjemnością donoszę, że toruńska policja podzieliła opinię naszego zgłoszenia z 27 lutego b.r.: www.racjonalista.pl/kk.php/s,7804 o popełnieniu wykroczenia przez Annę Sobecką i wdrożyła procedury umożliwiające jej ściganie posłanki Radia Maryja: rozpoczęła się procedura o uchylenie immunitetu. Cytat:- Wdrożyliśmy procedurę, wysyłając do Komendy Głównej Policji wniosek o udzielenie pomocy prawnej w zakresie uzyskania zezwolenia na ściganie poseł Anny Sobeckiej. Za pośrednictwem Komendy Głównej wniosek zostanie skierowany do Prokuratora Generalnego - powiedziała rzeczniczka Komendy Miejskiej w Toruniu podinsp. Wioletta Dąbrowska. Policja zajęła się sprawą zapłacenia przez Sobecką grzywny za o. Rydzyka, po otrzymaniu zawiadomienia Fundacji Wolnej Myśli o możliwości popełnienia wykroczenia. www.rp.pl/(*)enia-immunitetu-Sobeckiej.htmlTrzeba przyznać, że reakcja policji przyszła po bardzo długim czasie, bo bez mała po 3 miesiącach od zgłoszenia. Policja twierdzi, że przez ten czas zbierali dowody. Cytat:Jak poinformowała dziś rzeczniczka toruńskiej policji Wioletta Dąbrowska, funkcjonariusze zebrali wystarczający materiał dowodowy, by wnioskować o uzyskanie zezwolenia na ściganie. Jednak by to było możliwe, polityk musi zostać uchylony immunitet. - W tej sprawie zostały już wdrożone odpowiednie procedury - przekazała Dąbrowska. Jak dodała, zgodnie z procedurą, policja wniosek o uchylenie immunitetu skierowała do marszałek Sejmu Ewy Kopacz. www.tvn24.(*)enia-immunitetu,wiadomosc.html Tymczasem na stronie parlamentarnej Sobeckiej sobecka.pl wielkie oświadczenie martyrologiczne: Że to spisek i takie tam. Oświadczenie to jest jednocześnie kompromitacją pani od stanowienia prawa, która z jednej strony zapewnia, że sprawę zbadała od strony prawnej i jest przekonana, że nie popełniła ...no właśnie czego? Sobecka sama nie wie. Raz pisze o przestępstwie, raz o wykroczeniu. A to dwa różne kodeksy, dwie różne kwestie. Pani, która plącze sprawy podstawowe, wciska nam, że sprawę zbadała i że jest niewinna jak Dziewica Orleańska. To niewiniątko storpedowało egzekucję kary orzeczoną wobec Rydzyka, który bezczelnie odrzuca ziemski wymiar sprawiedliwości. Pora pokazać, że Radio Maryja i jego ludzie nie mają immunitetu dyplomatycznego państwa Watykan. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| kkuj (614 punktów) | No to się przekonamy, czy są równi i równiejsi... Znowu to napiszę, ale dobra robota. Nie można pozwolić na rozpasanie. Musi być pewna świadomość, że pewne reguły obowiązują.
|
|
1 na 1 | Maciej Stachowski (255 punktów) | > Podejmując czynności związane z opłaceniem grzywny w imieniu o. dr. Tadeusza Rydzyka, działałam zgodnie z prawem i w porozumieniu ze swoim prawnikiem.
Ze swojej strony doradzam znaleźć lepszego prawnika. Ciężko będzie udowodnić, że czarne jest białe...
W każdym razie - z jednej strony dobrze, że jawne ignorowanie prawa i bezczelne stwierdzenia, że się tego prawa nie złamało nie ujdą na sucho. Z drugiej - znajdą się pewnie tacy, co w tej martyrologii prawdziwą męczennicę za wolność narodu zobaczą...
A tak przy okazji, warto by zająć się tą egzekucją. 1500 złotych, żadnych samochodów - ktoś tu chyba pokpiwa z wymiaru sprawiedliwości...
I may disapprove of what you say, But I will defend to the death your right to say it.
|
|
 | 2 na 2 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | > nie ujdą na suchoOj nie mówmy hop przed skokiem  Do ukarania jeszcze daleko. Na razie mamy tylko stanowisko policji, która chce ścigać. Teraz zobaczmy, co wydarzy się w związku z tym w sejmie...
|
|
|  | 1 na 1 | Marius Apostata (292 punktów) | > >nie ujdą na sucho> Oj nie mówmy hop przed skokiem  > Do ukarania jeszcze daleko. Na razie mamy tylko stanowisko policji, która chce ścigać. Teraz zobaczmy, co wydarzy się w związku z tym w sejmie...Trzymam kciuki za powodzenie!
|
|
|  | 3 na 3 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | > Teraz zobaczmy, co wydarzy się w związku z tym w sejmie...Jestem pesymistą. Podejrzewam, że jeśli w ogóle przyjmą wniosek o uchylenie immunitetu Sobeckiej, to większość posłów ten wniosek odrzuci. 99% posłów albo kręci lody z KK, albo liże czarne dupska, co widać na co dzień. Zastanawiam się czy jeśli moje pesymistyczne przepowiednie się ziszczą, to czy istnieje jakaś inna droga wymuszająca zastosowanie prawa wobec Sobeckiej?
Tak czy owak przyłączam się do gratulacji odnośnie skutecznego zwrócenia uwagi na łamanie prawa przez panią posłankę. 
Zera pchają się do władzy, bo mają siebie za wybrane jednostki. (Tomasz Rybak)
|
|
| |  | 1 na 1 | brzezińska43 (1294 punktów) | Tak kulko_na_mole. Jest to procedura polegająca na wystąpieniu przeciwko organowi, którego działania uniemożliwiły ściganie sprawcy łamania prawa. Jednak nigdy nie słyszałem, by oskarżonym był sejm, z powodu nieodebrania immunitetu. W sumie możemy im naskoczyć.
|
|
|  | 1 na 1 | Maciej Stachowski (255 punktów) | > Oj nie mówmy hop przed skokiem  > Do ukarania jeszcze daleko. Na razie mamy tylko stanowisko policji, która chce ścigać. Teraz zobaczmy, co wydarzy się w związku z tym w sejmie...Co by się nie stało - dzięki temu znów zaczyna się o tym mówić, a to już zysk.
I may disapprove of what you say, But I will defend to the death your right to say it.
|
|
| |  | 1 na 1 | brzezińska43 (1294 punktów) | My tu sobie gadamy od dawna, wskazując mnogość przejawów łamania prawa w Polsce.Czy poza tym forum usłyszałeś o ściganiu Sobeckiej w którejkolwiek telewizji?Spokojnie. To się skończy procedurą przeciw Polsce w trybunale strasburskim. Potem m.in. nasze podatki zaspokoją roszczenia odszkodowawcze. Politykom nic się nie stanie.
|
|
| | |  | 1 na 1 | Marysia (300 punktów) | > Czy poza tym forum usłyszałeś o ściganiu Sobeckiej w którejkolwiek telewizji?
Ja słyszałam wczoraj w radiu TokFM.
|
|
| | | |  | | brzezińska43 (1294 punktów) | Dziękuję za informację @Marysiu. Nie słucham radia, więc okazało się, że jestem człowiekiem małej wiary.
|
|
| vanswirr (460 punktów) | Niestety,jestem przekonany iż immunitetu nie uchylą. A gdyby jakimś niespotykanym rzeczy zrządzeniem tak się stało, to sprawę się umorzy z uwagi na znikomą społeczną szkodliwość czynu.
|
|
 | | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | >A gdyby jakimś niespotykanym rzeczy zrządzeniem tak się stało, to sprawę się umorzy z uwagi na znikomą społeczną szkodliwość czynu.
W kodeksie wykroczeń znikoma szkodliwość społeczna czynu nie uwalnia od odpowiedzialności, jak to jest w kodeksie karnym.
|
|
|  | | vanswirr (460 punktów) | > >A gdyby jakimś niespotykanym rzeczy zrządzeniem tak się stało, to sprawę się umorzy z uwagi na znikomą społeczną szkodliwość czynu.> W kodeksie wykroczeń znikoma szkodliwość społeczna czynu nie uwalnia od odpowiedzialności, jak to jest w kodeksie karnym.Racja, wyraziłem się nieprecyzyjnie. Ale i tak mogą zastosować art 61 § 1 pkt 2 ustawy kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia : Art. 61. § 1. Można odmówić wszczęcia postępowania, a wszczęte umorzyć, także wtedy, jeżeli  ...) 2) wobec sprawcy zastosowano środek oddziaływania w postaci pouczenia, zwrócenia uwagi lub ostrzeżenia albo środek przewidziany w przepisach o odpowiedzialności dyscyplinarnej lub porządkowej, a środek ten jest wystarczającą reakcją na wykroczenie.
|
|
| hubin (2274 punktów) | Fragmenty oświadczenia z dnia 13-03-2012 sobecka.pl/\"Posłanka Sobecka\":...Jestem gotowa wykazać to przed organami państwowymi uprawnionymi do kontrolowania takich kwestii, w tym przed organami władzy sądowniczej oczywiście o ile zajdzie taka konieczność,... .
Zaszła, czekamy Pani Poseł... \"Posłanka Sobecka\":...bo przecież prawo jest sztuką tego co dobre i słuszne, a nikt rozsądnie myślący nie może powiedzieć, że w tej sprawie stało się coś innego niż podjęcie przez mnie dobrych, słusznych, i zgodnych z prawem działań Czyli jednak relatywizm..., szkoda liczyłem na zasadniczość i bezkompromisowość, wszak to chyba cechuję Panią jako Katoliczkę, Posłankę, Prawdziwą Polkę...
Parafrazując: Ideologia śmierdzi!
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|