Racjonalista - Strona głównaDo treści
Cicha eutanazja Muzeum Techniki

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
17-05-2012 21:51coreless (16088 punktów)Cicha eutanazja Muzeum Techniki
Ocena 3 na 3
Jak podała dziś niezależna Telewizja Trwam istnienie Muzeum Techniki w Warszawie jest zagrożone.

Cytat:
W związku z brakiem środków finansowych na kontynuowanie działalności istnieje realna groźba zamknięcia Muzeum. Jedyna tego typu placówka w Warszawie oraz kilka oddziałów terenowych, największe i najważniejsze muzeum typu technicznego w Polsce może zostać zlikwidowane.

Źródło

O co tu chodzi? Czy muzeum padło ofiarą personalnych rozgrywek? A może po prostu nie wpisuje się w czyjąś wizję? Ktoś zna jakieś bliższe szczegóły (również polityczne) tej sprawy? Czy w sprawie istnienia Muzeum Techniki warto być bardziej pro life czy też należy zdecydowanie opowiedzieć się po stronie cywilizacji śmierci?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Meretseger (61860 punktów)
>Jak podała dziś niezależna Telewizja Trwam istnienie Muzeum Techniki w Warszawie jest zagrożone.
Istnienie wszystkich muzeów jest zagrożone. Może poza Narodowym w Wawie, które ma ogromny budżet i bogatych sponsorów. I poza diecezjalnymi, które są utrzymywane przez Kościół. Reszta już dziś się zastanawia, czy zapłacić za prąd, czy kupić środki czystości. O zakupie dzieł sztuki to już nie mówię, bo to marzenie ściętej głowy.
coreless (16088 punktów)

>Istnienie wszystkich muzeów jest zagrożone...

Zagrożone jest istnienie niemal wszystkiego we Wszechświecie. W tym przypadku chodzi o nagłe wstrzymanie dotacji dla instytucji, która ma niepodważalne zasługi dla Warszawy.
Maddy (12885 punktów)
(zablokowany)
>Jak podała dziś niezależna Telewizja Trwam

Reszta nieważna. Ten absurdalny zbitek słów powoduje u mnie pękanie szkliwa na zębach. Niezależna Telewizja Trwam.

Trzeba mieć albo olbrzymi tupet albo przejść poważny uraz mózgu, żeby propagandową tubę kościelno-prawicową nazywać "niezależną telewizją".
Oczywiście jest trzecia opcja - można być "niezależnym dziennikarzem" i wtedy można bez cienia żenady nazywać Trwam "niezależną". Ciągnie swój do swego - to niemal piąta zasada termodynamiki

ps. Jeżeli to miała być ironia, to pragnę Ci uświadomić, że wyrazu Twojej twarzy ani tonu wypowiedzi nie widać w poście. Ale jest cała gama innych środków, żeby ową ironię chociaż lekko zasugerować. Środków które, jak zauważyłam już dawno, znasz i potrafisz używać. A wiec to jednak na poważnie...
Smutne...


"Religion is the opiate of the masses -
- and we all know you should never give drugs to kids"
18-05-2012 20:02 
 Ocena 1 na 1
coreless (16088 punktów)

>Reszta nieważna. Ten absurdalny zbitek słów powoduje u mnie pękanie szkliwa na zębach. Niezależna Telewizja Trwam.

Takich dożyliśmy czasów: szkliwo na zębach pęka od pustych słów, a bezboleśnie da się przełknąć najgorsze fakty. To się nazywa HIPOKRYZJA.
Jacholek (5699 punktów)
A Centrum Kopernika jeszcze nie pada ? Chyba to jest osrodek komplementarny do Muzeum Techniki wiec nie ma tu raczej konkurencji. Chyba tylko poprzez fakt ze czerpia finanse z tego samego zrodla (?)
Appenzeller (3118 punktów)
Wyraźnie w wyścigu głupoty na przełaj władze Warszawy zaczynają się wysuwać na czołówkę. Łodzi zazdroszczą, czy co? I tylko czarne kieszenie puchną od gotowizny. To co, 0,3% czy lepiej 1%? Jest demokracja. Masz prawo wyboru.


Czy jest na sali lekarz?


Są bakterie, które zabija się światłem (Boy)
hazy (354 punktów)
(zablokowany)
No proszę jednak trwam trwa na straży polskiej kultury i nauki. Babcia miała rację.
DyktaFon (9281 punktów)

>istnienia Muzeum Techniki warto być bardziej pro life czy też należy zdecydowanie opowiedzieć się po
>stronie cywilizacji śmierci?

Dziś wszystko jest zagrożone... nawet klimat Ziemi
Pomijam już źródło tej wiadomości... od kiedy to Kościołowi zależy na technice? Chyba, że chodzi o zdalne wzniecanie stosów... przy pomocy pilota telewizyjnego, a nie zapałek.

A co do samego faktu, jeśli Muzeum Techniki nie potrafi zainteresować sobą rzesz ludzkich (co czyni każdy proboszcz), to zapewne jego czas się kończy...

PS. Jestem jak najbardziej za techniką i nauką, ale nie powinny być one zależne od urzędników.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365