 |
A propos tzw. reformy emerytalnej Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 24-05-2012 00:21 | kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | A propos tzw. reformy emerytalnej
2 na 2 | Każdy europoseł ma zagwarantowaną "emeryturę" wypłacaną dożywotnio po upływie 5-letniej kadencji. Kwota tej "emerytury" jest takiej wysokości, o jakiej 67-letni emeryt pracujący kilkadziesiąt lat może tylko pomarzyć. 40- kilkuletni prokurator "w stanie spoczynku" ma prawo do "emerytury", o jakiej 67-letni emeryt pracujący kilkadziesiąt lat może tylko pomarzyć. Nie wiem jak to jest dziś, ale jeszcze kilka lat temu minister, który utrzymał się na stanowisku przez 6 miesięcy nabywał prawo do dożywotniej emerytury. "Świętych krów" w/w typu jest w Polsce więcej, tyle że "przeciętny Kowalski" nie ma o tym pojęcia, bo z tzw. mediów mainstreamowych o tym się nie dowie. Równi i równiejsi - tak było za czasów PRL-u, tak jest nadal po "obaleniu komuny". | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
6 na 10 | brzezińska43 (1294 punktów) | Ciekawy jest ten temat. Nie chodzi mi obecnie o oburzające uprawnienia emerytalne, a wspomniane przez Ciebie współdziałanie mediów i polityków. Żaden zapis prawny nie reguluje tej kwestii. Jest ona bardzo widoczną praktyką, podobnie jak dominacja kościoła w Polsce. Wiem, że narażam się na zarzut spiskowego widzenia zdarzeń w Polsce, ale nie sposób nie zauważyć np. ogólnomedialnego tworzenia negatywnego wizerunku Ruchu Palikota, tylko dlatego, że jego postulaty uderzają w ekonomiczne interesy kościoła. Wyciszanie lub przemilczanie przestępstw dokonywanych przez jego przedstawicieli, lub ukazywanie ich jako dokonane jedynie przez osoby z zewnątrz - kwestia majątku kościoła odzyskiwanego wskutek działań oczywiście byłego SB-ka.To wszystko każe domniemywać, że decyzje dotyczące Polski i Polaków zapadają na posiedzeniach komisji wspólnej rządu i episkopatu. To o czym piszesz jest tylko egzemplifikacją obowiązującego w Polsce prawa łupów, w myśl którego osoby, które przyczyniły się do zmiany ustroju mają prawo do nieograniczonej w czasie i wielkości rekompensaty za swe minione działania. To kontynuacja polityki prowadzonej przez komunistów, obdzielającej profitami swoich kombatantów. Media z nieznanych mi przyczyn wspierają ewidentnie taką politykę nie informując o nierównoprawnym traktowaniu obywateli. To z kolei wpływa też na system polityczny, bo utworzenie nowej partii, która mogłaby to nieszczęsne prawo łupów obalić natrafia na sprzeciw tak polityków, jak mediów. Kosztem całego społeczeństwa tworzona jest klasa średnia, która nie zapracowała na swą pozycję społeczną, lecz ją ukradła. Ogromną rolę odgrywa tu cały aparat państwa ( przykład Romana Kluski), służalczo wspierający naszych okupantów. Kto słyszał o ściganiu księżych przedsięwzięć gospodarczych, choć łamanie przez nie prawa jest normą - Rydzykoland. Wygląda na to, że rzekomo niezawisłe media są jednak zawisłe, prawdopodobnie w sferze koncesji, których udzielenie - oczywiście nie wynikające z zapisów prawnych a praktyki - zależy od woli polityków.To dlatego Jarek Kuźniar, zarabiający 40 tys. miesięcznie, czy jego szef zarabiający 70 tys. Cały polski system prawny jest świetny jedynie w zapisach.Jednak praktyka to rzecz do zapisów nieprzystająca, co teraz świetnie zaobserwować można w kwestii ewidentnej - Trybunału dla Ziobry i Kaczyńskiego. Trybunał zależy od woli politycznej. Podobnie pracuje prokuratura co najjaskrawiej widać w sprawie Blidy. Co ten system podtrzymuje? Uzależnienie prokuratury i sądów od polityków. Dzieje się to w sferze mianowań. To dlatego optuję za likwidacją ministerstwa sprawiedliwości i odebrania politykom prawa mianowania sędziów i prokuratorów. Niechże koncepcja Monteskiusza choć w Polsce zaistnieje.Bylibyśmy pierwszym krajem na świecie spełniającym jego koncepcję. Wszystko to wzajemnie się wspiera, dlatego Ruch Palikota jest traktowany tak niechętnie. Kto słyszał o stwierdzeniu, że zyskał on poparcie wyborców? Wciąż słyszymy o Januszu Palikocie, składającym się z samych wad farbowanym lisie, który w efekcie oszuka swych wyborców.Polacy nie głosowali na Palikota, a jego postulat uczynienia Polski państwem świeckim a przez to uniemożliwiania okradania nas przynajmniej przez kościół.No i wyszło mydło i powidło. nigdy się nie wychylą.
|
|
| maciejo (3492 punktów) | Co do europosłów to udało mi się znaleźć taką wiadomość: Europoseł zarabia 30 tys. zł miesięcznie. Praw do emerytury nabywa już po 3 latach bycia europosłem! W wieku 63 lat może przejść na emeryturę - wtedy za każdy rok bycia europosłem dostanie 1140 zł. Czyli po jednej kadencji należy mu się emerytura w wysokości 5700 zł. Bardzo jestem ciekaw jak wygląda sytuacja z ministrami? Wie może ktoś z Was coś więcej na ten temat, niż to co zasugerowane w poście kulki?
|
|
 | 1 na 1 | kika (1657 punktów) | No to przynajmniej wiemy dlaczego reszta społeczeństwa ma dłużej pracować.
|
|
2 na 2 | diogenes (42753 punktów) | > "Świętych krów" w/w typu jest w Polsce więcej,...Święte krowy mają się różnie:
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
 | 5 na 5 | i.czaplicka (5782 punktów) | To nie jest krowa.
|
|
|  | 5 na 5 | diogenes (42753 punktów) | >To nie jest krowa.
No tak, poseł lub senator.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
| |  | | i.czaplicka (5782 punktów) | >>To nie jest krowa. >No tak, poseł lub senator. Slusznie uzyty rodzaj meski. (na zdjeciu nie widac, czy buhaj, czy wol)
|
|
3 na 3 | Miroslaw Rybka (2480 punktów) |
>Równi i równiejsi - tak było za czasów PRL-u, tak jest nadal po "obaleniu komuny".[/color]
Nie mów Kulko, że "równi i równiejsi", jak za czasów PRLu. Urban o tym pisał, że wówczas aparatczyk miał np. boazerię w mieszkaniu i dużego fiata. Czyli zarabiał ok. 4 razy więcej niż przeciętny Kowalski. Teraz rozpiętości dochodowe między najmniej zarabiającymi, a najwięcej zarabiającymi sięgają dziesiątków tysięcy procent. Najniższe wynagrodzenie to 1500 brutto, niektórzy prezesi zarabiają po kilkaset tysięcy miesięcznie. Zatem Twoje porównanie Kulko jest totalnie nie na miejscu.
br
|
|
 | 1 na 1 | farmer (22440 punktów) |
>Nie mów Kulko, że "równi i równiejsi", jak za czasów PRLu. Urban o tym pisał, że wówczas aparatczyk miał np. boazerię w mieszkaniu i dużego fiata. Czyli zarabiał ok. 4 razy więcej niż przeciętny Kowalski.
Extra. 83r na parkingu 3 samochody. Dziś co najmniej jeden samochód na mieszkanie. To nie ta skala porównawcza. Liczy się siła nabycia w danej chwili. Czyli mniej więcej tak jak to co się działo na styku PRL/89r.
|
|
 | KORIUS (14106 punktów) (zablokowany) | >Nie mów Kulko, że "równi i równiejsi", jak za czasów PRLu. Urban o tym pisał, że wówczas aparatczyk miał np. boazerię w mieszkaniu i dużego fiata. Czyli zarabiał ok. 4 razy więcej niż przeciętny Kowalski. -Zarabiał to lekka przesada. Dostawał. Poza tym bardziej się liczy dostępność dóbr. Podstawowe artykuły, codziennej potrzeby są dostępne tak samo dla milionerów jak i przeciętnego Kowalskiego. Wtedy ONI mieli co trzeba, swoje sklepy nawet, a "Kowalski" o wszystko walczył, załatwiał i wyczekiwał w kolejkach.
>Zatem Twoje porównanie Kulko jest totalnie nie na miejscu. -Zatem i Twoje nie całkiem trafione.
Religia jest kompletnym nonsensem i ogromną szkodą dla ludzkiej cywilizacji. - Steven Weinberg
|
|
|  | 1 na 1 | Miroslaw Rybka (2480 punktów) |
> -Zarabiał to lekka przesada. Dostawał. Poza tym bardziej się liczy dostępność dóbr. Podstawowe artykuły, codziennej potrzeby są dostępne tak samo dla milionerów jak i przeciętnego Kowalskiego. Wtedy ONI mieli co trzeba, swoje sklepy nawet, a "Kowalski" o wszystko walczył, załatwiał i wyczekiwał w kolejkach.No to muszę Cię zdziwić. Co prawda takich informacji nie wolno przekazywać w tzw. "wolnych" neoliberalnych mediach, ale: "Co czwarte dziecko w Polsce jest niedożywione, a co ósme żyje w ubóstwie. Ich rodzice zaliczają się do 1/3 polskiego społeczeństwa, które na co dzień żyje w niedostatku. Brakuje im pieniędzy na zaspokojenie najbardziej podstawowych potrzeb: jedzenia, higieny, czy edukacji". link: wiadomosci(*)08,wiadomosc.html?ticaid=1e82a
br
|
|
| |  | 4 na 4 KORIUS (14106 punktów) (zablokowany) | >No to muszę Cię zdziwić. Co prawda takich informacji nie wolno przekazywać w tzw. "wolnych" neoliberalnych mediach, ale: "Co czwarte dziecko w Polsce jest niedożywione, a co ósme żyje w ubóstwie. Ich rodzice zaliczają się do 1/3 polskiego społeczeństwa, które na co dzień żyje w niedostatku. Brakuje im pieniędzy na zaspokojenie najbardziej podstawowych potrzeb: jedzenia, higieny, czy edukacji".
-A co drugie ma nadwagę, co trzecie grymasi na jedzenie, co czwarte nie che jeść tego co dają w szkolnych jadalniach, kosze pełne odpadków jak po kazaniu Jezusa. -Zapewne w PRL-owskich mediach, podawano ścisłe, prawdziwe informacje o głodnych i chorych dzieciach, wypadkach, klęskach, bezdomności. Gdzieżby te neoliberalne mogły się z nimi równać.
Religia jest kompletnym nonsensem i ogromną szkodą dla ludzkiej cywilizacji. - Steven Weinberg
|
|
| | |  | 2 na 2 | DyktaFon (9281 punktów) | Dodałbym jeszcze, że to "niedożywienie" wszyscy zgłaszają dzwoniąc z komórki... i z rozpaczy tkwią cały dzień przed telewizorem lub w internecie...
|
|
| |  | | Vytautas (4394 punktów) | >"Co czwarte dziecko w Polsce jest niedożywione, a co ósme żyje w ubóstwie. Ich rodzice zaliczają się do 1/3 polskiego społeczeństwa, które na co dzień żyje w niedostatku. Brakuje im pieniędzy na zaspokojenie najbardziej podstawowych potrzeb: jedzenia, higieny, czy edukacji". >A co drugie ma nadwagę, co trzecie grymasi na jedzenie, co czwarte nie che jeść tego co dają w szkolnych jadalniach, kosze pełne odpadków jak po kazaniu Jezusa. Oj, gentlemani, a godzi się dyskutować o faktach?
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|