 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 52 (przedawniony) | | 03-04-2016 | Brzostowski | "Wyklęci" 2016 |
Dyskusje o Wyklętych nie skończą się zbyt szybko. Chciałbym jednak zapytać Was w tym kontekście, przenosząc trochę pewien rodzaj patriotyzmu (tego Wyklętego) na ewentualnie dzisiejsze czasy. Chciałbym abyście odpowiedzieli na takie pytania:
1. Gdyby Rosjanie we współpracy z Białorusią, rozpoczęli w Polsce wojnę hybrydową z zielonymi ludzikami jako narzędziem, i znaleźli się ludzie w Polsce (obywatele Polski), którzy popierali by taką walkę po stronie Rosji, to czy uznalibyście to za zdradę kraju, czy nie?
2. Gdyby Wasz ojciec, brat (żołnierze polscy), zginął z rąk zielonych ludzików, dlatego, że Wasz sąsiad (popierający Rosjan), wydał Rosjanom ich pozycję, to co byście zrobili mając karabin?
3. Gdyby przyszli zielone ludziki i zgwałcili Waszą żonę, matkę lub córkę, to wybaczylibyście zdradę sąsiadom? Pisalibyście petycje do Brukseli, w czasie gdy zielone ludziki gwałciły by Wasze siostry?
4. Gdyby jednak Rosjanie podbili Polskę i utworzyli tutaj marionetkowy rząd, a Wasi sąsiedzi (Ci co współpracowali z zielonymi ludzikami) objęli urzędy i rządzili Wami, wpadając od czasu do czasu, aby podejrzanym o myśli o wolnym kraju spuścić łomot, to co byście zrobili? Bez walki byście uznali stan faktyczny? Nic to zabity ojciec, brat, nic to zgwałcona matka, córka!?
5. I uwierzylibyście, że teraz to już będziemy razem z Rosjanami budować lepszą Polskę?!
Jestem przekonany, że wielu z Was, dziś w 2016 roku stalibyście się "Wyklętymi" 2016! I wielu z Was nie wytrzymało by przed ochotą.. | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 14 (przedawniony) | | 02-04-2016 | Szczepanik | Partia stabilnego rozwoju |
Witam
Temat nie nowy na forum, ale przyznam się, że od kilku lat nie mam na jaką partię głosować i coraz bardziej mnie to irytuje. Moje poglądy pod względem gospodarczym są ogólnie bliskie poglądom PIS i uważam, że należy budować polską gospodarkę jak najbardziej niezależną od gospodarek innych krajów. Nie jestem antyunijny, ale na pewno jestem przeciwko podporządkowywaniu się, a już na pewno za kilka eurocentów.
Odnośnie polityki społecznej jestem zwolennikiem budowania społeczeństwa w oparciu o jasne zasady gry, z dość silnym wsparciem socjalnym, ale nie bezwarunkowym. W praktyce moje poglądy w sferze społecznej też są bliskie PiS poza wsparciem bezwarunkowym - osobiście zastosowałbym chociaż podstawową selekcję memetyczną taka jak jest stosowana w krajach skandynawskich.
Na PiS jednak niestety nie zagłosuję, bo jest ściśle związana z KK i Watykanem i niestety już po kilku miesiącach sprawowania władzy lekką ręką wydali kilka korzystnych rozporządzeń dla KK.
Nie chcę mi się nawet komentować pozostałych partii na scenie politycznej bo musiałbym użyć kilku niepochlebnych epitetów.
No i pytanie czy moje przekonania są na tyle rzadkie, że spokojnie mogę sobie już do końca życia w czasie wyborów wyjeżdżać w góry, czy choć kilka procent Polaków ma podobne przekonania?
Jeśli choć kilka procent Polaków ma podobne przekonania to czy nie jesteśmy w stanie stworzyć partii będącej rozsądną alternatywą dla obecnych partii i która krok po kroku uzyskałaby silne kilkuprocentowe poparcie.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 66 (przedawniony) | | 30-03-2016 | romaro | Pierwsza pomoc |
Przez cały cykl kształcenia, bajdurzenia religijnego jest więcej niż biologi, fizyki i chemii razem wziętej. Kogo stać żeby posłać dziecko na dobre studia, kogo stać na dodatkowe korepetycję. Godziny lekcyjne które mogłyby być wykorzystane na przyswojenie dodatkowej wiedzy, przeznacza się na przygotowanie dzieci do życia po śmierci. Coraz donośniejsze docierają do nas głosy o wprowadzeniu matury z religii. Ci, którzy za nią optują niech się zastanowią, czy w tę stronę edukacja powinna iść.  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 50 (przedawniony) | | 30-03-2016 | Ordynariusz Pisiewicz | "Chwilówki" |
Jak grzyby po deszczu mnożą się firmy parabankowe, które oferują pożyczki krótkoterminowe (do 30 dni) na lichwiarski procent. Zazwyczaj kuszą zerowym kosztami przy pierwszej pożyczce albo niewielką opłatą (np. 10 PLN) za pożyczkę na 2 miesiące. Większość z tych firma uprzedza, że zanim wyda decyzję o przyznaniu pożyczki sprawdzi wnioskodawcę w BIK czy innych instytucjach oceniających wiarygodność kredytową potencjalnego pożyczkobiorcy - to ściema. Nie sprawdzają, bo i po co? Wszak wiadomo, że jeśli ktoś chce skorzystać z usług takiej firmy, to zdolności kredytowej nie ma, bo inaczej wziąłby kredyt gotówkowy w banku, a nie usiłował pożyczyć pieniądze na lichwę.
Pozornie zarobek na "chwilówkach" bierze się z wysokiego oprocentowania, od kilkuset do kilku tysięcy % w skali rocznej. W rzeczywistości firmy "chwilówkowe" zarabiają na opłatach za: - przedłużenie spłaty pożyczki (od kilkunastu po kilkaset PLN za np. 7 dni opóźnienia) - wysyłanie monitów w formie sms-ów premium, wiadomości e-mail, listów - przelew poprzedzający decyzję o przyznaniu pożyczki (np. 1 PLN), a następnie odmowie jej przyznania - kierowanie spraw do komornika
Dlaczego takich firm powstaje coraz więcej, a te, które już istnieją mają się świetnie? Podam przykłady: jeden z banków oferuje pożyczkę z oprocentowaniem jedynie 5% w skali roku. Okazuje się, że pobiera przy tym ponad 14% "opłaty przygotowawczej". Inny bank proponuje pożyczkę bez oprocentowania (sic!), życzy sobie tylko 10% opłaty, nie informując, że.. | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 17 (przedawniony) | | 22-03-2016 | Irracja | "Islamizacja" polskiej polityki i ustroju. |
... celowo użyłem terminu "islamizm", zamiast terminów "klerykalizm", czy też "teokratyzm". Tak się jednak dziś złożyło, iż społeczeństwo szybciej i łatwiej dojrzy zagrożenia płynące z "islamizmu", niż te same zagrożenia płynące z "klerykalizmu, czy teokratyzmu". Ale ad rem... ... ostatnio Polacy zastanawiają się dokąd prowadzą nas rządy PiS-u. Czy rzeczywiście chcą "obalić demokrację", czy też chcą ją (demokrację) bronić i "naprawić Polskę". Nie wiem, sam nie wiem, lecz można zauważyć pewną tendencję związaną z postawą klerykalną rządzącej partii. PiS twierdzi, iż chce naprawić Polskę w oparciu o "tradycyjne wartości chrześcijańskie narodu polskiego". Tylko czy chrześcijaństwo i katolicyzm to jest to samo? A przecież katolicyzm ma na myśli PiS i statystyczny religijny Polak, gdy mówią o chrześcijaństwie. I czy katolicyzm naprawdę tylko się "przysłużył" Polsce? Czy też więcej zaszkodził? Oprócz "tradycyjnych zasług" którymi tak bardzo "chwali się KRK", warto spojrzeć na "listę antyzasług". m.facebook(*)ioła-w-polsce/252670684844614/Jak widać, wszędzie widać "nietolerancję i ekspansję KRK" wobec innych wyznań. I wszędzie nam to szkodzi, wszędzie ma wyraźny podtekst "wojny religijnej". Od Warneńczyka, przez "dymitriady" (oblężenie Ławry Troicko-Siergijewskiej w Siergijew Posad, prawosławnego odpowiednika naszej Częstochowy), powstania kozackie, potop Szwedzki, itd, itp. Wszędzie widać silny wpływ.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 24 (przedawniony) | | 21-03-2016 | Arminius | Dezerterzy spod (pod) gwiazdy Dawida! |
30 lipca 1941 r. został zawarty układ Sikorski - Majski, konstytuujący stosunki polityczne i relacje dyplomatyczne między polskim rządem na emigracji a Sowietami. Fakt ten był - jak wiadomo - bezpośrednią konsekwencją najazdu Niemiec na Sowiety, dokonanego w dniu 22 czerwca 1941 r. Niedługo potem - 14 sierpnia 1941r. - zawarto - stanowiące swoistą pochodną ww. układu - porozumienie wojskowe między stronami, które przewidywało powołanie do życia polskiej armii w ZSRR, politycznie i organizacyjnie podległej polskiemu rządowi emigracyjnemu, operacyjnie zaś , Sowietom. Wśród żołnierzy rekrutowanych do ww. formacji znaleźli się głównie Polacy, ale - jako że II RP była przecież państwem wielonarodowym - zauważalny odsetek wśród żołnierzy stanowiły także osoby innych narodowości - w tym także Żydzi. Strona polska nie była zachwycona dużym napływem Żydów do polskich oddziałów. Tym niemniej jednak liczna ich grupa znalazła się w szeregach polskiego wojska. A oto niezwykle pikantny fragment rozmowy polskiej delegacji ze Stalinem na temat jak wyżej, wskazujący na obawy strony polskiej i opinię na ten temat Stalina:
"Anders: - Liczę na sto pięćdziesiąt tysięcy ludzi, ale w tym jest także sporo elementu żydowskiego, który w wojsku służyć nie chce. Stalin: - Żydzi kiepscy wojacy. Sikorski: - Wielu wśród Żydów, którzy się zgłosili, to spekulanci lub karani za przemyt. Tych w wojsku polskim nie potrzebuję. Anders: - Przeszło sześćdziesięciu Żydów zdezerterowało z 5 Dywizji w przeddzień rozdania.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 20 (przedawniony) | | 21-03-2016 | romaro | Sonda |
Jedyny żyjący autor programu "Sonda" emitowanego w TVP w latach 1977-89 Marek Siudym, pomysłodawca i autor scenariuszy programu przesłał kilka uwag dotyczących reanimowanego właśnie na antenie narodowej telewizji programu pod tytułem "Sonda 2". Fragment listu: Cytat:Nawiązanie do programu "Sonda" jest raczej iluzoryczne i tak naprawdę chodziło o promocję oraz marketingowe wykorzystanie nazwy. Chciałem jednak przypomnieć, że na markę "Sonda" pracowała grupa kilku ludzi przez ponad dziesięć lat. Zarywając noce na montaże, niedziele i święta na nagrania, zaniedbywali życie rodzinne i inne rozrywki, by co tydzień wyprodukować nowy program. Przez lata tworzyliśmy markę, która stała się legendą. Dziś przychodzi "Gość Niedzielny" i bierze jak swoje, nazywając się kontynuatorem. W ten sam sposób każdy raper może być kontynuatorem Bacha, bo obaj robili w muzyce...
Na koniec proszę Prezesa Kurskiego, by zmienił nazwę programu. Nie wiem, jak to wygląda w sensie prawnym. Być może TVP ma pełne prawo do nazwy "Sonda", ale z drugiej strony jest też coś, co nazywa się etyką dziennikarską, a na koniec - normalna ludzka przyzwoitość. Autorem nowej "Sondy" został kierownik redakcji organu kurii katowickiej "Gość Niedzielny". www.fakt.p(*)l-sonde-2,artykuly,618894.html | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |