 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 52 (przedawniony) | | 18-04-2010 | sceptymucha | Emocje społeczne |
Witam! W tym wątku chciałbym zwrócić uwagę osób uważających się za racjonalistów na to, jak wygląda ich zachowanie po ostatnich wydarzeniach- tragicznej śmierci osób pełniących wysokie funkcje państwowe (społeczne), kościelne, przedstawicielstwa Rodzin Katyńskich i załogi. I późniejszej ich martyrologii. Pierwszą rzeczą, jest niemożność pogodzenia się przez "racjonalistów" z rzeczywistością, to jest: po swojej śmierci w znanych wszystkim okolicznościach, prezydent Lech A. Kaczyński stał się prezydentem prawie wszystkich (dorosłych) Polaków. Innymi słowy, gdyby teraz zrobić Polakom ankietę, czy uważają go za swego prezydenta 80-90%, a może więcej podałoby, że tak, oczywiście. Dalej, przypisywanie hipokryzji Polakom, którzy jeszcze kilka miesięcy odpowiedzieliby przeciwnie jest wynikiem zacietrzewienia "racjonalistów", którym w głowie się nie mieści, że ktoś może myśleć inaczej niż oni sami. Zapominają oni, że w demokracji każdy może w dowolnym momencie mieć dowolne przekonania- bo takie jego prawo. I nie jest to żadna hipokryzja. Nie zauważając powyższego sami stają się demagogami i co więcej osobami, co do których społeczeństwo nie ma zaufania- a więc pozbawiają się wpływu na przebieg wypadków- kastrują się politycznie i społecznie. Inną rzeczą jest, że rzeczywiście hipokryzja jest, gdy twierdzi się, że zmiana stosunku do prezydenta ma racjonalne podstawy- podstawy zmiany są emocjonalne! Tu dochodzimy do meritum. Cała sytuacja ma znamiona emocjonalnego haju. "Racjonaliści" jakby.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 18-04-2010 | Zbysław Śmigielski | Suma, sumka i podsumowanie. |
O tej najbardziej narodowej tragedii oraz o myśleniu - wypadałoby coś jeszcze dopisać, jako że niewielu zadało sobie trud zrozumienia.
Ani to dziwne, ani zaskakujące, raczej banalne. Od tych, którzy niczego nie rozumieją sami, po prostu czekają na gotowe rozumienie, spodziewać się trudu myślenia, to całkiem tak, jakby od koguta spodziewać się jajka. Niby do kury podobny, nawet ładniejszy, bo ma fajną kitę i taki dumny grzebień, teoretycznie więc powinien znosić znacznie wspanialsze jajka, niżeli bidna kura. No, ale nie znosi. On, ten kogut, nie znosi także tych, którzy jajek po nim się spodziewają. Ma na nich dziób i pazury.
W tym naszym polskim kurniku jakoś tak jest, że kur znoszących jajka, nawet niekoniecznie złote, mamy trochę przymało, natomiast piejących głośno, puszących się kogutów - tych jest do zwariowania.
Może tak się wydaje, bo koguty są zawsze bardziej głośne.
W tydzień po tragedii, co prawda, kury próbowały zagdakać coś o Wawelu, ale gdzie tam! Kury głosu nie mają, kto słucha gdakania kur. Do kurnika nie dotarła ani emancypacja, ani te, jak tam, parytety. Wyobrażacie sobie emancypację w kurniku? Dopiero by pierze poleciało...
No, dobra. W trakcie tego tygodnia wylazło, że poległy kapitan samolotu miał 36 lat i 1.400 wylatanych godzin jako pilot. A ile, jako kapitan?
<p>Jankes, który posadził o wiele cięższy samolot na wodzie, miał lat ponad 50 i wylatanych 19.000 godzin. Może trzeba dopisać coś o różnicy doświadczenia.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 21 (przedawniony) | | 18-04-2010 | Pabloss | Nowa flaga Polski? |
Witam. Mam pytanie, gdyż nigdzie nie mogę znaleść odpowiedzi. W związku z żałobą narodową i licznymi mszami pojawiły się przy kościołach (i nie tylko) obok "tradycyjnych" barw narodowych również i "nowe" flagi - biało-żółto-czerwone. Co to właściwie oznacza? Z góry dzięki za odpowiedzi. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 150 (przedawniony) | | 18-04-2010 | lotrek | Koniec koedukacji w szkołach? |
Jak krakowskie media donoszą, "rodzi się pomysł", by powoli odchodzić od szkół koedukacyjnych: Jacek w szkole bez Agatkiwiadomosci(*)medium=Nlt&utm_campaign=856991 Cytat:Oddzielne klasy żeńskie i męskie w publicznych szkołach? Niewykluczone, że powstaną w Krakowie już we wrześniu Pomysł z "Giertycha rodem", wymienionego zresztą w artykule podoba się ponoć niektórym pedagogom i radnym. A powołują się na badania Australijskiego Towarzystwo Badań nad Edukacją (The Australian Council for Educational Research, z którego jednoznacznie wynika, że osoby które ukończyły szkoły żeńskie, lub męskie na studiach osiągają znacznie lepsze wyniki niż ich koledzy i koleżanki ze szkół koedukacyjnych. No a co poza studiami, tego nie wiadomo. Mnie ten pomysł się absolutnie nie podoba, gdyż "pachnie" mi jakąś segregacją płciową a "śmierdzi" na kilometr obłudnym i zakłamanym polskim kościołem katolickim, który wszędzie wietrzy grzech. Wszędzie, tylko nie w swoich szeregach. Pomysł podziału na szkoły żeńskie i męskie jest nowy i jak na razie pomysłodawcy proponują wprowadzenie eksperymentalnie w kilku szkołach, niby na życzenie rodziców. Ja też mam "pomysł", nich sobie pomysłodawcy stworzą prywatnie szkoły tego typu a od publicznej edukacji im wara. Za czasów niesławnej pamięci ministrów Stelmachowskiego, Handkego i Giertycha już dość się na eksperymentowali w polską szkołą. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 46 (przedawniony) | | 18-04-2010 | Matix | Demokracja - władza "cudu" |
www.dzienn(*)ka_zostaja_w_Afganistanie.html Cytat: Polskie wojska zostają w Afganistanie
Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski podpisał postanowienie o przedłużeniu użycia polskiego kontyngentu wojskowego w Afganistanie o kolejne pół roku, o czym poinformował na konferencji prasowej.
Marszałek podjął tę decyzję jako pełniący obowiązki głowy państwa po tragicznej śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
Dotychczasowe postanowienie obowiązuje do 13 kwietnia. Nowe przewiduje zwiększenie polskiego kontyngentu do 3000 żołnierzy i pracowników - 2600 na miejscu i kolejnych 400 w odwodzie w kraju.
Czym demokracja definiuje siebie? (uwaga, szyk zdania celowy) Czyż nie jest władzą ludu? Czy w tym kraju lud może się wypowiedzieć łatwo i swobodnie tylko w internecie? Czy łaskawie rząd nie zechciałby zapytać swoich obywateli, a więc tych którym służy, czy aby na pewno chcą posyłać żołnierzy na wojnę? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 19 (przedawniony) | | 18-04-2010 | Ziółkowski | Msza katolicka w świeckiej podstawówce |
Wczoraj moje dziecko - uczeń szkoły podstawowej nr 336 na warszawskim Ursynowie, przyniósł do domu informację ( w zeszycie korespondencyjnym ) o tym, że następnego dnia odbędzie się msza za ofiary wypadku i do szkoły trzeba się ubrać na galowo. Nie mam nic przeciwko temu, ale owa msza będzie odprawiana w czasie zajęć lekcyjnych o godzinie 11.00. Zgonią jak zwykle wszystkie dzieciaki nie pytając o zgodę i zaciągną do kościoła jak to już bywało w przeszłości. Ciekawostką jest to że - jak mi powiedziała pani dyrektor - to szkoła jest pomysłodawcą i propagatorem tego przedsięwzięcia. Na moje przypomnienie o funkcji i roli szkoły państwowej, dyrektorka stwierdziła że nie jest to odpowiedni czas na tego rodzaju dyskusje oraz zasłaniała się tym że decyzję podjęła cała rada. Przeraża mnie w tym wszystkim to że kościół próbuje zbijać kapitał przy każdej okazji żerując na trupach tragicznie zmarłych polityków i to, że jest bezwzględny w swojej pazerności na "duszyczki". W oddolną inicjatywę rady szkolnej nie uwierzę bo wiara to naiwna. Czy nie można oddać czci zmarłym nie angażując do tego kościoła i całego tego fałszywego teatrum ? Przecież spora część ofiar katastrofy to byli ludzie nie związani z tym kościołem ani żadnym innym. Dlaczego wszystkich wrzucono do jednego katolickiego worka ? Czy kk ma monopol i prawo do reprezentowania wszystkich umarłych ? Kiedy w końcu władze polskich szkół wypełzną klerowi spod sutanny ?
Krzysztof Ziółkowski.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 10 (przedawniony) | | 17-04-2010 | Menel De Lux | Prosba do osob znajacych lacine. |
Wiem ze portal ten odwiedza wiele osob znajacych lacine. Moja prosba jest skierowana wlasnie do nich, czy ktos moglby przelozyc na lacine nastepujace zdanie: " melduje wykonanie zadania panie prezasie"? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 27 (przedawniony) | | 17-04-2010 | karolina m. | Galopujący przesadyzm |
Pomimo irytującej, ogólnokrajowej medialnej egzaltacji w związku z katastrofą samolotu prezydenckiego, uznałam, jakkolwiek pochówek w Krakowie jest chybionym pomysłem, że nie warto pokrzykiwać swojego zdania na ten temat, bo sytuacja jest przykra, przez szacunek dla zmarłych, i tak dalej, zwłaszcza, że nie mamy na to żadnego wpływu. Ale na takie rewelacje już zaczyna mi się robić gorąco: wiadomosci(*)domosc_prasa.html?ticaid=19ffcBoję się spekulować, jakie mogą być następne genialne pomysły. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 16-04-2010 | darlove | E tam... Ja nie mam problemu. Przyjdą normalne rządy, to... |
się tego i owego przeniesie w inne miejsce i nie będzie się trzeba wstydzić. Teraz, oczywiście, robią szopki, bo tak wypada, bo lizusostwo i fałszywy patos jest dzisiaj jeszcze w cenie. Megalomania w najlepszym wydaniu. Ale przyjdzie czas, że normalni ludzie zrobią z tym porządek. Więc... głowa do góry! A w końcu, nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło!  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 63 (przedawniony) | | 16-04-2010 | Ocykan | Czy Wawel nas podzieli? |
Mówili: "Słaby prezydent"... Mówili: "Kompromituje Polskę"... Mówili: "Cały świat się z niego śmieje"... A przecież najmożniejsi tego świata skłonią głowy nad jego trumną. Otrzyma hołdy, jakich nie otrzymał żaden zmarły Polak. Historia świata nie zna pogrzebu z udziałem tylu i tak znaczących polityków. Oni z pewnością są godni Wawelu... A Lech Kaczyński? Mnie też zaskoczyła wiadomość, że ma zostać złożony na Wawelu. Z pewnością nie musiał. Mógł zostać pochowany na Powązkach, w Katedrze Warszawskiej lub w Kościele Opatrzności Bożej w Warszawie. Na pewno nie uchybiłoby to jego czci. Czy jednak złożenie go na Wawelu uchybia Wawelowi? Niektórzy uważają, że tak. Mówią: "Nie zasłużył się wystarczająco, by tam spocząć". Ale czy na Wawelu leżą wyłącznie "zasłużeni"? Ci, którzy tak uważają, prawdopodobnie nie wiedzą, kto tam spoczywa. Nie wszystkie złożone tam osoby były "zasłużone", dotyczy to nawet królów. W przypadku niektórych jedyną "zasługą" było bycie królem. Zresztą nie tylko królowie tam leżą. Leżą tam również ich żony, dzieci i członkowie rodzin. pl.wikiped(*)roby_Królewskie_na_WaweluToteż decyzji podjętej przez Kościół, gospodarza wawelskich krypt, nie można uznać za "oburzającą". Lech Kaczyński ma prawo do Wawelu choćby z tytułu pełnionego urzędu, najwyższego w Państwie. Nawet jeżeli ktoś się z tym nie zgadza, nie powinien hałaśliwie protestować. Zwłaszcza jeżeli jest racjonalistą lub się za takowego uważa. Nieracjonalnym jest bowiem protestowanie.. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |